2018 Grenada Sailing Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
@teamtigress (First 40 )
Susan Glenny    
After Hours (Hunter 43)
Alfred McMillan    
Attitude (J 24)
Fredric Sweeney    
Bluefin (Beneteau 456)
Dave Cockrill    
Curtis Farley 41918    
Phil Hemes    
David Neubert Main Trimmer   Group 1  
Phil Smith    
Category 5 (Hobie 33 Mod)
Richard Szyjan    
Chance (Beneteau First 435e)
michael edward sullivan    
C-Mos (Soverel 42)
Norman Da Costa    
Cricket (Beneteau First 35)
sandy mair mair    
Delfini (Moody s38)
Neil angel    
richy cowens    
lynne east    
adam hall Bow   Group 1  
eoin mcpherson Other   Group 1  
chris woods    
Die Hard (J 24)
Robbie Yearwood    
Dingo (Ker 11.3)
Mark Chapman    
Dogsmile (J 105)
Jon Totten    
Fadeaway (J 24)
Donald Stollmeyer    
Free in St Barths (Carriacou Sloop)
Danny Donelan    
Free Spirit (Luders 40)
Jerry Stewart    
Frigate (J 24)
Richard Amerling 250513F    
Galatea (Classic Yawl)
Judd Tinius    
Guiding Light (Cutter)
Roy Boughton 118  
Jabal (J 24)
Nick Forsberg 1132  
Jaguar (Frers 43)
Peter Morris    
JOIA (Beneteau First Class Europe)
Brian Walace    
Julie Rule (Quay 3) (Elan 37)
Peter Evans    
La Morrigane (Surprise )
Jean-Fran├žois TERRIEN    
Liquid (J 122)
Pamala Baldwin    
Mah Jong (S&S 52 Yawl)
Alex Goldhill 551 551  
Nevis (Dufour 46 Grand Large)
Pieter Crul Chef   Group 1  
Radboud Crul Helm    
Johannes Gortworst    
Piet Kulk    
Miech Pronk    
Marcel Schuttelaar    
Peter Tjalma    
Maarten van der Toorn    
Nickatime (Caribbean 33)
Jason Fletcher    
Optimus Prime (First 40)
Edward Krubasik    
Ortac (Beneteau 40.7)
Gianpaolo Gangemi    
Peter Hopps    
Alan Kirkby Other   Group 1  
On Deck Ocean Racing Limited Racing Limited    
John Struthers Other   Group 1  
Pjotr Lezhnin Racing (Mini 650)
Pjotr Lezhnin    
Rasmus (Swan 43)
Dieter Huppenkothen    
Red Fox ()
Barbara Pyle Owner NA NA Group 1  
Savvy (Petite Martinique)
Danny Donelan    
Shakin OBTW (J 24)
Gus Reader    
TAZ (RP 37)
Bernard Evan-Wong    
The Blue Peter (Alfred Mylne 65)
Siobhan Aalders Headsail Trimmer   Group 1  
Mathew Barker    
Lilee Fell    
Richard Lightowler Main Trimmer   Group 1  
Kirsty Parker    
Wendy Sailor Girl    
Mark Smith    
Melissa Soros    
Touch2Play Racing (Reflex 38)
Peter Berridge Bow    
Rob Butler Skipper CANRB12  
Jamie Day Floater   Group 1  
Dave DeBoy    
Larry Huibers Chef CANLH4 Group 1  
Kerry Klingler Main Trimmer   Group 3  
Keven Piper Strategist    
Bastien Pouthier Pit    
Brian Schmidt Floater   Group 1  
Tulaichean II (Benateau First 38)
Mike Bingley    
Whistler (J 105)
Peter Lewis    
Zed 4 (Akilaria rc2)
Marc Dubos    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy