2018 St. Thomas International Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Apollo (J 121)
Denise Bienvenu Captain 377182G CANDB3 Group 3  
John Di Costanzo Mast   Group 1  
Jeff Johnstone Strategist   Group 3  
David Malkin Headsail Trimmer 653052A   Group 3  
Donald Nicholson Owner 331244L USADN16 Group 1  
Patrick Norris Bow USAPN21   Group 1  
Paul White Main Trimmer   Group 1  
Atorrante (Holland 11 Metre)
David Fern├índez    
Big(gest) Trouble (Melges 32)
Tom Elsen & Paul Latour, Paul Quast 267822Y    
Bill Bacon/Kevin Gregory (Hobie Wave)
Bill BACON    
Kevin Gregory    
Bill T. (IC 24)
Team Play Team Play    
Black Pearl (IC 24)
Cai Svendsen 143377W    
Blitz (King 40)
Nick Blackman Bow   Group 3  
Eric Butte Mast   Group 1  
Peter Corr    
Nathan Ellis Main Trimmer AUSNE1 Group 3  
Cameron Miles Tactician   Group 3  
Rene Papo Headsail Trimmer    
Malcolm Parker Headsail Trimmer   Group 3  
Boat Drinks (IC 24)
JP Montegut    
Boogaloo (Melges 24)
Mathieu Dale Headsail Trimmer   Group 1  
Jake Monokian Bow   Group 1  
Joseph Noel Spinnaker trimmer   Group 1  
Chris Stanton Main Trimmer   Group 1  
Peter Stanton    
Peter Stanton Skipper   Group 1  
Bravissimo (J 24)
Mike Feierabend ISV4299  
Cachondo (IC 24)
Marco Teixidor    
Chris Batchelor (Hobie Wave)
Chris Batchelor    
Cuba Libre (IC 24)
Pedro Fernandez    
Dark Star (MC38)
Paul Beaudin Grinder USPB22 Group 3  
Luis Borges Runners   Group 1  
Jorge Gorbea Headsail Trimmer   Group 1  
Jonathan Lipuscek Spinnaker trimmer   Group 1  
Ricardo Marquez Bow   Group 1  
Rafael J Martinez Navigator 336692H PURRM2 Group 1  
Robert Ortiz Mast   Group 1  
George Polish Pit   Group 1  
Julio Reguero Helm   Group 1  
Alfredo Vargas Main Trimmer   Group 1  
Denise Warren (Hobie Wave)
Denise Warren    
Leonard Warren    
El Castigo del Pollo (IC 24)
Luigi Miranda    
Hermes (Pogo 12.5)
Robert Kolodziejczyk    
Igor Kouzikov Main Trimmer    
Radoslaw Kurek    
Alexander Shterenberg Headsail Trimmer    
Justyna Sikora    
John Trim    
Iwona Wiszniewska   Group 1  
Rafal Wrotniak    
Irek Zubko Skipper CANIZ Group 3  
Hotel California too (SC 70)
Stephen Schmidt    
Huron Girl (IC 24)
Mike Finley    
Island Water World Racing (IC 24)
Frits Bus & Chuck Pessler    
John Holmberg (Hobie Wave)
John Holmberg    
Joyce McKenzie (Hobie Wave)
Joyce McKenzie ISV1019    
Kim Duff (Hobie Wave)
Kim Duff    
Kyrre Culver (Hobie Wave)
Kyrre Culver    
Liquid (J 122)
Pamala Baldwin    
Pamala Baldwin Owner    
Matt Kasprzycki Mast    
Thorben Rapp Mast    
Julian White    
Magic Bus (IC 24)
David Franzel 178514W    
Mark Chong (Hobie Wave)
Mark Chong    
Megan Cassidy / Chris Rosenberg (Hobie Wave)
Megan /Christian Cassidy/Rosenberg    
Naomi Laing (Hobie Wave)
Naomi Laing    
One Love (IC 24)
William McConnell    
Orion (IC 24)
Fraito Lugo    
Pierre-James Zani (Hobie Wave)
Pierre-James Zani    
Red Dog (IC 24)
Gary Weisberg    
Red Hot Caribe (Tartan 101)
Emanuele Bianchi Owner USAEB125  
Tommy Chiffriller    
Sue Cockell Floater   Group 1  
Hananeh Esmailbeigi Mid Mast   Group 1  
Joe Hummel Skipper 231111Z   Group 1  
Neha Patel   Group 1  
Laura Wagner Co-Skipper   Group 1  
Nicholas Westlund    
Samantaga (Swan 45)
Philippe Moortgat    
Dries Van den Abbeele    
Soca (Melges 32)
Luis Juarbe USALJ20  
Stinger (IC 24)
Steven Rollo    
Team TAZ (RP 37)
Bernard Evan-Wong    
Teamwork | El Ocaso (J 122)
JONATHAN BARTLETT Tactician    
BOB HILLIER Alternate    
Thomas Ainger (Hobie Wave)
Thomas Ainger    
Touch2Play Racing (Reflex 38)
John Brunt Pit CANJB72 Group 1  
Rob Butler Skipper CANRB12  
Jim Egloff Headsail Trimmer   Group 1  
Larry Huibers Chef CANLH4 Group 1  
Ken I'Anson Offside trimmer CANKI2 Group 1  
Tim LaBute Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Pearson Main Trimmer    
Wes Pelland Mast   Group 1  
Twila Rosiewich Bow CANTR6 Group 1  
Heather Sullivan Mid Mast   Group 1  
Wild T'ing (Dufour 40)
Lawrence Aqui    
William Middleton (Hobie Wave)
William Middleton    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021