2018 BVI Spring Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Airgasm (Corsair Sprint 760R)
Barney Crook    
Apollo (J 121)
Denise Bienvenu Co-Skipper 377182G CANDB3 Group 3  
John Di Costanzo Mast   Group 1  
David Malkin Headsail Trimmer 653052A   Group 3  
Donald Nicholson Helm 331244L    
Patrick Norris Bow USAPN21   Group 1  
Paul White Main Trimmer 662138G CANPW Group 1  
Apsara (swan 61)
Thorpe leeson    
Aquaholics / Joanna Victoria (Moorings 45)
Maurits Kuppens Mid Mast    
Raymond Perridon    
Adrian Proos Spinnaker trimmer   Group 1  
Jan Van Steenis    
Remko Wiggers    
Avanti (Hanse 43)
Jeremi Jablonski    
Balaju (Beneteau First 10R)
jose sanchez    
Big(gest) Trouble (Melges 32)
Tom Elsen & Paul Latour, Paul Quast 267822Y    
Blitz (King 40)
Peter Corr    
Blue Tide (Moorings 51)
Jim Proctor    
Boogaloo (Melges 24)
Mathieu Dale Headsail Trimmer   Group 1  
Jake Monokian Floater   Group 1  
Joseph Noel Spinnaker trimmer   Group 1  
Chris Stanton Strategist   Group 1  
Peter Stanton Skipper   Group 1  
Breakaway (Moorings 51)
Jim Brewer    
Cachondo (GS 52)
Jose Teixidor    
Carousel (Hunter 42)
Scott Burleson    
leslie moorhouse    
Max Ruehrmund Floater   Group 1  
Todd Schupbach Bow   Group 1  
Ken Stevens    
Stan Woodward    
Crows' Nest (Moorings 45)
June Smith    
Matt Smith    
Ronald Smith    
Steve Smith    
Dark Star (MC38)
Paul Beaudin Chef   Group 3  
Luis Borges Runners   Group 1  
Jorge Gorbea Headsail Trimmer   Group 1  
Jonathan Lipuscek Spinnaker trimmer   Group 1  
Ricardo Marquez Bow   Group 1  
Rafael J Martinez Navigator 336692H PURRM2 Group 1  
Robert Ortiz Mast   Group 1  
George Polish Pit   Group 1  
Julio Reguero Helm   Group 1  
Alfredo Vargas Main Trimmer   Group 1  
Elvis (Gunboat 62)
Westy Barlow 246511O USAJC117 Group 3  
Scotty Bradford Captain 246511O USAJC117 Group 3  
Jason Carroll Helm 246511O USAJC117 Group 1  
Chad Corning 246511O USAJC117 Group 3  
Anthony Kotoun Tactician ISVAK Group 3  
Jake LaDow 246511O USAJC117 Group 1  
Gino Morelli 246511O USAJC117  
Scott Norris 246511O USAJC117 Group 3  
Anderson Reggio Navigator 246511O USAJC117 Group 3  
Alister Richardson 246511O USAJC117 Group 3  
Estela (GS 52LC)
Luigi Miranda    
Falcon (DNA F4)
Shannon Falcone    
Ferry Tale (Moorings 42)
Willem Middelburg    
Flow (Gunboat 60)
Stephen Cucchiaro    
Gatos del Sol / Makin' Memories (Sunsail 41)
Robin Tattersall    
Godspeed (X 41)
Peter Steinkogler    
Heartbeat IV (Dufour 45E)
Sarah Gazzard    
Hounsell John    
Nicola Paterson Pit   Group 1  
Blande Paul Helm    
Jason Payne-James Skipper    
Judy Payne-James Spinnaker trimmer GBRJP115 Group 1  
Danielle Southey Bow    
Paul Wood    
Hot Stuff (Beneteau First 40.7)
Girls for Sail    
Hotel California too (SC 70)
Stephen Schmidt    
Huron Girl (IC 24)
Mike Finley    
Infinite Beer / Windfall (Moorings 45)
David Baker    
Michael Baker    
Suzanne Baker    
Steve Kurtz    
Michal Slouka Helm   Group 1  
Lancelot 2 (Beneteau First 40)
Dan McGanty    
Liquid (J 122)
Pamala Baldwin    
Matt Kasprzycki Mast    
Thorben Rapp Mast    
Julian White Bow    
Lucky 7 (Corsair Sprint 750)
Eddie Brockbank    
Maissa (Sunsail 47)
   
MAZU (J 130)
Emilio Torres-Requena 703559Z    
Moementum (Gunboat 60)
Fredrik Moe    
Nala (HH 66)
Cameron Appleton Watch Captain   Group 3  
Chris Bailet Floater   Group 3  
Charles Goodrich Navigator   Group 1  
John Holmberg Tactician 224804M ISVJH Group 1  
Jay Keeshan Headsail Trimmer   Group 1  
Sam Loughborough Bow   Group 3  
Brendan Marshall Mid Bow   Group 3  
Collin Marshall Captain   Group 3  
Alan McGlashan Main Trimmer   Group 3  
Jim Vos    
Odin II (Sunsail 51)
Darrell Ewert    
Papillon (Dufour 460 GL)
David Avayou Tactician    
Tony Coia Headsail Trimmer   Group 1  
Andrew Friedman Skipper    
Jordon Friedman Main Trimmer    
Pelican Pat (SO 42i)
Richard Stuart    
Piglet (Newick Teegull tri)
Juliet San Martin    
Return of the Macks (Moorings 51)
Jim Proctor    
Saleya (Sunsail 51)
Philip Vitale    
Samantaga (Swan 45)
Dries Van den Abbeele    
Sans Souci II (Moorings 51)
Jim Proctor    
Soca (Melges 32)
Luis Juarbe    
Sonoma (Bristol)
Craig Harms    
Spike (J 111)
Sam Talbot 736545S    
spiritSAIL / Zibal (Sun Odyssey 449)
Greg Allen Skipper    
Ken Allen    
Jay Boland    
Anthony Hunt    
Ben Jones Tactician   Group 1  
Kendall Jones    
Rick Jones Floater   Group 1  
Marcia Lukon    
Jeremy Marsette Main Trimmer    
Charlie Milkovits    
Tatonka (Beneteau Cyclades 50)
John Cook 2329    
Team Aerco / Dauntless Five (Moorings 45)
Harry Laughton Main Trimmer    
Robert Laughton Skipper    
Tom Peissel Headsail Trimmer    
James Sweet Nav/Tac    
Zoe Zachary Medic/Doctor    
Team Cape Fear / Sea's the Daze (Moorings 45)
Bob Cowen 191194W    
Team Island Water World (IC 24)
Frits Bus & Chuck Pessler    
Team McFly / El Ocaso (J 122)
Bob Hillier    
Team Miami / ZZ Hull 313 (Sunsail 41)
Brian McCarthy    
Team NAIA / Kidzatzee (Sunsail 41)
Bob Beltrano 656504c    
The Lazy Sheets / High On A Breeze (Moorings 51)
Debra Barkley Tactician   Group 1  
Antony Dalton Skipper 371318O   Group 1  
Christina Fritz Pit Assist   Group 1  
Mathew Nichols Strategist    
Jeff Walden Chef   Group 1  
Dominique Wright Bow   Group 1  
Touch2Play Racing (Reflex 38)
Rob Butler CANRB12  
Brian Comfort Tactician    
Mike George Mast    
Larry Huibers Chef CANLH4 Group 1  
Tim LaBute Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Pearson Main Trimmer    
Wes Pelland Mast   Group 1  
Tom Reese Navigator    
Twila Rosiewich Bow CANTR6 Group 1  
Heather Sullivan Mid Mast   Group 1  
Wildfire (Edel cat 35)
John Hayes    
WOW (Stealth 14GT)
David Liddell    
Helen Ruud Owner   Group 1  
Chris Swallow Stunt Owner   Group 1  
Josh Tucker Main Trimmer   Group 3  
Tim Wright Other   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021