2017 Sheldon Clark Regatta - CASRA
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z    
Blackfin (J 109)
Keith Eickenberg 22777ob    
Cheap Thrill (T-10)
Nancy+Tim Snyder 117610L    
Cheep N Deep 2 (J 44)
Jay Butler 765717D    
Dire Wolf (1d35 Turbo)
Jeff Janicek 403368X    
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Erizo de Mar (Beneteau First 36.7)
Antoni Czupryna / Waldemar Emmerich 393155X POLAC8  
Carson Downing Mast USACD120 Group 1  
Jamie Downing Tactician 757282W USAJD245 Group 1  
MARCIN DUCH Pit POLMD14 Group 1  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Bogumil Kawa Headsail Trimmer USABK34  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Emil Olejarz Mast POLEO2 Group 1  
Dylan Verhoef Other USADV38 Group 1  
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W    
Sarah Graff Grinder USASG108 Group 1  
Sammy Keys Runners   Group 1  
Jackie McDermott Bow USAJM463 Group 1  
Patrick Pesch   Group 1  
Hunter Ratliff 289553i USAHR9 Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
FOG (First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50  
Hokey Smoke (J 88)
Richard Stearns 115763V    
Hot Sauce (T-10)
Mike & Karen Better    
Imedi (TP52)
Linc Yates    
Impulse (J 111)
G Miz/Dreher/Hatfield 12318ON    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Jason (Farr 395)
Ed Cohen 107753w    
Jing Bang (LS 10)
Blane Boynton Main Trimmer 749375Y USABB167 Group 1  
Cindy Boynton Pit   Group 1  
David Finlay Skipper 395445C    
Steve Holz Headsail Trimmer   Group 1  
Jon Lindberg Pit   Group 1  
JP Shipley Headsail Trimmer    
Hannah Weaver Headsail Trimmer USAHW24 Group 1  
KA-MIKAZE (T-10)
Darren Beck / Andrew Fernandez 325949E    
Koko Loko 2 (Beneteau First 40.7)
Tom Kokocinski    
Lightning (LS 10)
Karstrand / Warnecke 257140S    
Lucy (Melges 32)
Jeremy Alexis 181824O    
Maskwa (C&C 115)
Don Waller 209967K    
Mazal Tov (J 120)
Shashwat Adhikari Other    
Arne Fliflet 329388N    
Deborah Fliflet Owner    
Billie Miranda    
Igor Nartov Other 735630U   Group 1  
Dave Taylor Other   Group 1  
Meat (T-10)
Brian Kennalley / Edward Mui / Craig Roehl 690379W    
Mutiny (T-10)
John Schellenbach 205310F    
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan 694678J    
On Edge (Thomas 35)
Steve Dorfman    
Painkiller 4 (Sydney 38)
Martin Alice 208640U    
Adam Birch Bowman   Group 1  
Joel Furmanek Bow   Group 1  
Edwin Jones Main Trimmer 225555w usaej5 Group 1  
Sarah Kaspar Headsail Trimmer   Group 1  
Jennifer McColloch Mast    
Thomas McDonough Pit   Group 1  
Peter Nielsen Headsail Trimmer   Group 1  
Elizabeth Riegle Headsail Trimmer   Group 1  
Kristin Schultes Floater   Group 1  
Diana Spokas Headsail Trimmer   Group 1  
Pandora (Swan46Mk1)
Hank Graziano 335608T    
Paradigm Shift (C&C 115)
Steve Daube Helm   Group 1  
Dave Dickerson 174808T    
Doug Hogenkamp Floater   Group 1  
Darius Lisowski Bow   Group 1  
Larry Lohmann Medic/Doctor   Group 1  
John Pavlichko Headsail Trimmer   Group 1  
Thomas Pocius Bow   Group 1  
PROGRAM (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater Rush Chairman usaea37  
Tory Enerson Mid Bow USATE20 Group 1  
Bob Glennie Spinnaker trimmer Usaarg117 Group 1  
Bryan Hayes Chef USABH65 Group 1  
Mike Kasper Bow USAMK100 Group 1  
Chris Metcalf Helm USACM216 Group 1  
Eric Metcalf Headsail Trimmer usaem92 Group 1  
John OConnor Spinnaker trimmer USAJO90 Group 1  
Providence (Ericson)
Jerry and Greg Miarecki 286909C    
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
RAMBLER (J 88)
Benjamin Wilson 681142V USABW85  
Renegade (J133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Retention (LS 10)
Mark Croll 295680F    
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Kevin Foote 696672W USAKF49  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
Skidmarks (T-10)
Lou Jacob 388339I    
SKYE (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W    
Slapshot II (J 109)
Scott Sims 392477E USASS198  
Slot Machine (J 88)
Boyd Jarrell 736915Z    
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55  
Southbound (J 105)
Robert Amos 354490B    
Split Decision (Beneteau First 36.7)
Mark and Nick Norris 160597y    
Taipan (Farr 40)
Lloyd Karzen 310605E uslk45  
Tango II (LS 10)
martin plonus 133319L    
Tequila Mockingbird (Beneteau First 36.7)
Chris Duhon 397624D USACD46  
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
Valhalla (J 105)
Mike & Kathie Newman 201940J USAMN41  
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W    
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jason Veatch    
Water Works (T-10)
Rick & Mary Ann Lillie 171871U    
Windsong (J 88)
Tim Wade    
Winnebago (LS 10)
Tim Rathbun 171439q    
Xuberance (XP44)
Jeff Barton 346160V    
Y-NOT (J-105)
Gerhard Zinserling    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021