|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Adamant (Adams Interclub) |
|
Gabriele Pedone |
|
|
|
|
|
|
Angelita (8 Metre) |
|
Skelsey / Croll |
|
684284S |
|
|
|
|
Aquila (S Class) |
|
Geoffrey Davis |
|
|
|
|
|
|
Arrluuk (L Francis Herreshoff Ketch) |
|
Steve Frary |
|
|
|
|
|
|
Belle (Luders 24) |
|
Joe Loughborough |
|
|
|
|
|
|
Bonita (H12) |
|
Jan Moniz |
|
|
|
|
|
|
Cherokee (6 Metre) |
|
Jerry Goldlust |
|
|
|
|
|
|
China Clipper (RORC sloop) |
|
Richard Davies |
|
|
|
|
|
|
Columbia (12 Metre) |
|
Kevin Hegarty |
|
|
|
|
|
|
Courageous (custom S&S sloop) |
|
casey fasvciano |
|
|
|
|
|
|
Eleonora (Gaff schooner) |
|
Brendan Peras Limited |
|
|
|
|
|
|
Ella Lee (William Tripp ) |
|
Edward Stroh |
|
|
|
|
|
|
Falcon (Q Boat) |
|
Gerald Rainer |
|
|
|
|
|
|
Fidelio (S&S 39) |
|
Charles Townsend |
|
|
|
|
|
|
Gamecock (R Class - Herreshoff) |
|
julian chapman |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Spencer Colpaert |
Main Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Peter McClennen |
|
|
USAPP44 |
|
|
|
jack rosener |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Noah Walcutt |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Kewpie (H12) |
|
Charles Flanagan |
|
|
|
|
|
|
Kid (Race-About class sloop) |
|
David Snediker |
|
|
|
|
|
|
Lady Luck (S Class) |
|
Kim Andersen |
Floater |
732567R |
|
Group 1 |
|
|
William Bebee |
|
|
|
|
|
|
Nicholas Sollecito |
|
|
|
|
|
|
Peter Sterrett |
|
|
|
|
|
|
Lucky Pierre (S Class) |
|
BRIAN LEMMON |
|
|
|
|
|
|
Marilee (NY 40) |
|
Timothy Rutler |
|
|
|
|
|
|
Mink (Buzzards Bay 25) |
|
Brad Aulthouse |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Brad Baker |
|
|
|
|
|
|
Bryan Burdick |
Navigator |
|
|
Group 1 |
|
|
Therese Burdick |
Pit Assist |
|
|
Group 1 |
|
|
Andy Giblin |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Mary Giblin |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Osprey (S Class) |
|
ROGER KASS |
Floater |
|
|
Group 1 |
|
|
sheldon whitehouse |
|
|
|
|
|
|
Phox (Sea Sprite 23) |
|
Evan Ide |
|
|
|
|
|
|
Procyon (Herreshoff, Fishers Island 31) |
|
Bruce Bradley |
|
266589M |
|
|
|
|
Tim Greves |
|
|
|
|
|
|
Hudson Poor |
|
|
|
|
|
|
Jon Poor |
|
|
|
|
|
|
Michael Rossi |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Wesley Wallace |
|
|
|
|
|
|
Rowdy (NY 30) |
|
Ted Boylan |
|
|
|
|
|
|
Ruweida V (R Class (Starling Burgess) ) |
|
Joseph Huber |
|
305283X |
|
|
|
|
Shona (S Class) |
|
Andrew Hutchinson |
|
|
|
|
|
|
Estelle Hutchinson |
Offside trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ian Hutchinson |
|
|
|
|
|
|
Robert Hutchinson |
|
|
|
|
|
|
Sonny (S&S 54' Sloop) |
|
J. Craig Venter |
|
232703H |
|
|
|
|
Squaw (H12) |
|
Robert Bartro |
|
|
|
|
|
|
Surprise (S Class) |
|
Fred Roy |
|
|
|
|
|
|
Swallow (S Class) |
|
Andrew McClatchy |
|
|
|
|
|
|
Ticonderoga of Greenwich (l. Francis Herreshoff) |
|
Scott Frantz |
|
157774g |
|
|
|
|
Trish (Prudence 23 - Herreshoff) |
|
Stephen Moynahan |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Torre Peterson |
|
|
|
|
|
|
Valiant (12 Metre) |
|
Rob Borden |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Kyle Davis |
Alternate |
|
|
Group 1 |
|
|
Tom Eddy |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Thomas Glynn |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Gary Gregory |
|
197375H |
USAGG48 |
|
|
|
Oliver Gregory |
Grinder |
197375H |
|
Group 1 |
|
|
Douglas Halsted |
Medic/Doctor |
|
|
|
|
|
Charles (Cutter) Herlihy |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Mike Kent |
|
|
|
|
|
|
Mark McCloskey |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Robert (Bob) Munro |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Andrew Reiley |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Laura Sargent |
Runners |
|
|
|
|
|
Doug Zurn |
Headsail Trimmer |
|
USADZ11 |
Group 1 |
|
|
Vindex (S Class) |
|
Paul Del Nero |
|
|
|
|
|
|
Westray (CONCORDIA YAWL) |
|
JUAN Corradi |
|
103456O |
|
|
|
|
Kristen Donelan |
Floater |
|
USAKD25 |
Group 1 |
|
|
Christopher Fairfax |
Tactician |
|
|
|
|
|
Jeffrey P. Gonsalves |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Christopher Museler |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Ben Sperry |
Strategist |
|
|
|
|
|
Wild Horses (W class) |
|
Donald Tofias |
|
|
|
|
|
|
Windigo (Rhodes Reliant) |
|
Mark Treat |
|
235531P |
|
|
|
|