2017 - CYC Monroe Skyline Fleet
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
18 Degrees (Nautor's Swan)
Jerrold Senser 245484C    
Big Meanie (Beneteau 42s7)
James Prendergast    
Bravo Zulu (J 100)
Geoff Edwards    
Lee Edwards    
Lee (son) Edwards    
Cigare Volant (31)
Bill Easom    
denovo (J105)
Mark Phelps    
Dire Wolf (1d35 Turbo)
Jeffrey Janicek    
Gwhiz (Beneteau First 10R)
Geoffrey Davis 671685B    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Hiwassee (Farr 395)
Ian Fisher 311534K    
Hokey Smoke (J/88)
Richard Stearns    
Hot Sauce (T-10)
Mike & Karen Better    
Impulse (J 111)
G Miz/Dreher/Hatfield 12318ON    
Jing Bang (LS 10)
David Finlay 395445C    
Karma (Beneteau First 36.7)
Lou Sandoval/Martin Sandoval/Karma Sailing Group 252884B USALS47  
Liberty 2 (C&C 115)
Thomas Blasco 688050W    
Northstar (J 109)
David Gustman 276603S    
Ob La Di! (J 35)
Alexia Bernard    
Melissa Cusick    
Marian Liautaud    
Caroline Nally    
Larisa Pevtsova Alternate   Group 1  
Bobby Reed Helm    
Rick Reed Skipper 661639G    
Erin Schulze    
Nina Selak    
Mike Shiek    
Brooke Sidwell    
Morgan Sidwell    
Dustin Toale    
Garry Wills    
Travis Worl    
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Sail Monkey (Beneteau First 36.7)
William McGuinn    
Scout (Sydney 41)
Chris Byrne Bowman   Group 1  
Jeffery Owen Grinder   Group 1  
Arthur Roden Pitman    
Dorsey Ruley Skipper 156303L    
David Schy Grinder 660921N    
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
John Schussler Mid Bowman 664973H USAJS260 Group 1  
Craig Warner Helm   Group 1  
Serenity (Beneteau 1st 42)
john gerfen    
max Good    
P Rafael Hernandez-Arias    
Arnold Hirsch Boat Captain 197380E    
sean mackey    
Vinton Trowbridge    
Mark Yedinak    
Shearwater (Peterson)
Mark Luscombe    
Sirocco VI (Mumm 36)
Seth Berger Mid Bow   Group 1  
Wil Bruchman Pit    
William & Viviana Fanizzo 167979O    
Daniel Floberg Main Trimmer   Group 1  
Alex Milanoski    
Nathan Pforr Pit    
Kent Shackelford Headsail Trimmer   Group 1  
Steve Sutton Grinder   Group 1  
Jason Tartaglia Bow   Group 1  
Skull Cracker (J 111)
Daniel Kitchens 320673R USADK97  
Slapshot II (J 109)
Melanie Derleth Other    
Matt Gartner Bow   Group 1  
Kenneth Hopson Mid Mast 175011I    
Gregory Kaplan Helm   Group 1  
Avraham Mor Grinder    
Trey Ritter Strategist 170659U    
Preston Scruggs Bow    
Scott Sims 392477E USASS198  
Jim Walsh Bow   Group 1  
Kurt Wittenberg Main Trimmer    
Terminal Velocity (LS 10)
Simon Beemsterboer 237791H    
Valhalla (J 105)
Mike & Kathie Newman 201940J USAMN41  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jason Veatch    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020