2017 Bayview Yacht Club Long Distance Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Advantage (Beneteau FC12)
Siegfried Hetz Headsail Trimmer   Group 1  
Gregg Huskin Bow   Group 1  
Alex Juchelka Pit USAAJ37 Group 1  
James Kraft    
Carolyn Mcwilliams Mast USACM213 Group 1  
Rick Murty Helm UASRM141 Group 1  
John Vermeulen    
John Vermeulen Owner 262213H USAJV22 Group 1  
Air Force (Express 27)
Perrin Fortune    
Ariel (Tartan 33 SH)
Mark Aitken 358484L    
As You Wish (Beneteau First 36.7)
Dave Simon 336696L USADS208  
Blackhawk (J 35)
Timothy & Amie Ross 762884V    
Canadian Racer (LS 30)
Scott Salter CANSS12  
Carinthia (J 120)
Frank Kern 156055u USAFK16  
Chico 2 (1D35)
Jim Weyand    
Courtesan (Farr 49)
Brad Kimmel 108088C USABK72  
Epic (Beneteau 42s7)
Ray Adams Skipper 115558W    
Winnie Adams Strategist 115558W    
Equation (Santa Cruz 70)
Bill Alcott / Tom Anderson 162523K    
Equinox (Hunter 31)
John Demers Owner 657727H    
Chris Henderson Grinder    
Aiden Jerome Runners    
Randy Jerome Main Trimmer    
Brett Piechowski Grinder    
Adam Weidmer Headsail Trimmer    
Evil Monkey (Crescent)
Kevin Cohan    
Evolution (Santa Cruz 70)
Chris Saxton    
Fast Tango (North American 40)
Tim Prophit 171930m    
Forty Two (Cal 25)
Curtis Rozelle    
French Connection (Crescent)
Philippe Roncier 12    
Frunobulax (Cal 25)
Robert Cazabon Floater    
Jason Huyghe Other   Group 1  
Chris McGraNE Grinder   Group 1  
Rhea Nicholas Tactician   Group 1  
Patrick J. Cazabon / Robert J. Cazabon Chef   Group 1  
Go Train (Kirby 25)
Marina & Michael    
Hoodlum (Melges32)
Paul Hulsey 101876s    
Hot Ticket (J 120)
Mike Kirkman 184594F    
Irish Mist (Morgan 41CB)
David Spiers 215337R    
J Hawker (J 120)
Kenneth Brown    
Jamjam (Morgan 27)
James Morphew    
Just Chill (C&C 39)
David Greene 751463x USADG94  
Keep Going (Cal 25)
Keith Ziegler 21755ou usakz4  
Moxie (Crescent)
Susan McDonald 110484n    
Never Alone (Cal25)
Ross Nuechterlein    
Night Moves (J 120)
Henry Mistele    
Norebase (T-10)
Ralph Richards Owner 205724P    
bruce richardson Main Trimmer    
Joseph Smyk Bow    
Patriot (Cal 25)
John / Tracy McAllister 274584E    
Suzanne Scoville Nav/Tac   Group 1  
Jessica Soulliere    
Peace (Mumm30)
Joey Baker    
Pendragon (Contessa 43)
John Trost / Greg Thomas 322146N    
Phantom (J 105)
Cynthia & Jim Best 175643W    
Phantom (J100)
Rick Balsley II    
Pop'Aye (X-Yacht)
Michael Popenas    
Proof (J 120)
Michael Fozo    
Regardless (C&C 35 Mk I)
Dan Padilla 128809X    
Seawise (Bristol)
Chuck Weiss 952    
Second Wind (Cal 25)
Don Healy 654041Q    
Shamrock (C&C 35 Mk I)
David R. Keys 338202P    
Siochail (C&C 35 Mk I)
Brian Geraghty 135079y USABG80  
Solution (Farr 40)
Bill Francis 270335L usakc11  
Trouble Maker (S2 7.9)
Jim Lieder    
Sue Lieder Watch Captain    
Mike Mahar Grinder    
Warrior (C&C 41)
George Thomson    
Weather Edge III (Beneteau First 36.7)
Colt Weatherston 183496E USACW89  
Windward (Catalina 27)
Dave Beard Helm 751600T USADB17 Group 1  
Andrew Cooley Tactician   Group 1  
Duncan Eady Headsail Trimmer   Group 1  
Scott Farago Headsail Trimmer   Group 1  
Martin Finkelmeier    
Ryan Soice Other   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022