2017 Vineyard Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Altius (Stuart Knockabout)
Alan Wilson    
Amonini (J 70)
John Ryder    
Après (J-120)
Stephen Besse 370216J    
At Last (Alerion28-2)
jim DIXON    
Aurora (Custom Yawl)
Brad Abbott    
Charlotte (Auxiliary Schooner)
Nat Benjamin    
Crow Dancer (H-12 1/2)
Edward Miller    
Eleda (Sloop)
Ross Gannon    
Emmelé (Dufour GL500)
Richard Ewing Main Trimmer   Group 1  
Idarae Prothero Bow   Group 1  
Eric Widra Skipper    
Ethan Widra Main Trimmer    
Patricia Widra Headsail Trimmer   Group 1  
Encore (Etchells)
Donald Cohan    
Escape (J 100)
Thomas Welch 402257R    
Ferien (Morris M-36)
William Huyett    
Galavant (Herreshoff ketch)
John Tagiuri    
Hardtack (J 105)
Matthew & Lisa Schmitt 296101N    
Heimkehr (Alerion Express 28)
Mead Wyman    
HO HUM (Sloop)
Bill Marvel Tactician 152042H   Group 1  
Marilyn Marvel Helmsman 152042H   Group 1  
Wilkie Marvel 152042H    
Warren Pierce Strategist   Group 1  
Isobar (Cal 33)
Andrew Berry    
Joint Venture (S2 11.0)
Peter Ostar    
Julia Lee (Catboat)
Charles Bowman    
MAH JONG (Yawl)
Patrick Ilderton    
Masquerade (Morris 36)
Michael and Melinda Loberg    
Metolius (Frers Royal Huisman 84)
Warrior Sailing    
Might as Well (Nonsuch 30 Ultra)
Bruce Stein    
Kevin Stein    
Carol Thorsten-Stein    
Miss Marilyn (Nonsuch 30)
Ehren Federowicz    
Morfeus (Tartan)
peter Schwebach    
Myfanwy (Sloop)
Jim Pringle    
Next Dimension (Jeanneau 409)
David Collins 102098S    
Pandora (Catboat)
Andrew Staniar 126512L    
Penelope (Alerion Express 28)
Mo & Pam Flam 668209N    
Pepper (Soling)
Bruce Stewart    
Phantom (Concordia yawl)
Joshua Dennerlein    
Renegade (Soverel 33)
John Murray 281197A    
Ruffian (Cal 33)
Bob Cunningham    
Santana (Sparkman and Stephens)
Wendy Schmidt    
Saphaedra (Wood Ketch)
Jamie Enos    
Scheggia (Brenta B38)
Timothy Gollin 743930V    
SeaSwell (Nonsuch 30)
Elizabeth Langfield    
Silhouette (Nonsuch)
Beckett Colson 666001N    
Soma Holiday (Hanse 355)
Frank Sutula    
Sonny (S&S 54' Sloop)
Laurel Gaudet Captain   Group 3  
Craig Venter    
Sonrise (Sunfish)
Nick Karnovsky    
Sophie (Bruce King 91 custom)
Will Duffell    
Summerin (Sabre 36)
Jody Graul 229159E    
Sunset (Sunfish)
Daniel Karnovsky 323768B    
Tamu (Alerion Express 28)
Thomas Wescott    
Tango (J 100)
Phil & Rob Hale    
Trinity (C&C 37)
David McDonough 699051A    
Wampum (Nelson Marek MORC 30)
Tom Lanagan 756613U    
Waterwolf (J 105)
Ed Lobo 402823N    
Windsock II (M52)
Glenn Hinderstein    
Zena (CatBoat)
Skip Richheimer    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021