2017 Transpac Honolulu Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alicante (Sabre 386 Mark II)
Matt Humphreys Skipper 765438X   Group 1   Yes  
Rob Jacoby Helm   Group 1   Yes  
Paul Kamen Navigator 112393R   Group 1   Yes  
Erik Smith Floater   Group 1   Yes  
Aszhou (R/P 63)
Justin Ackerman Grinder   Group 1   Yes  
Jake Arcand Pit   Group 1   Yes  
Daniel Flanigan Headsail Trimmer USADF70 Group 3   Yes  
Fizz Foster Bow   Group 1   Yes  
Fuzz Foster Watch Captain 177851C   Group 3   Yes  
Skip McCormack Staysail trimmer   Group 3   Yes  
Steve Meheen Skipper   Group 1   Yes  
Larry Mialik Grinder   Group 3   Yes  
Ray Pope Mid Bow 754777Q   Group 3   Yes  
Ty Pryne Watch Captain 176112M   Group 3   Yes  
Jackson Warner Grinder   Group 1   Yes  
Justin Wilson Grinder   Group 1   Yes  
Azure (CAL 40)
Ted Floyd Navigator 712668P   Group 1   Yes  
Rodney Pimentel 353148U     Yes  
Tony Shaffer Grinder 222229L   Group 1   Yes  
Jim Vickers Spinnaker trimmer 350938U   Group 1   Yes  
Bad Pak (Pac 52)
Andrew Coates Floater 766553P AUSAC35 Group 3   Yes  
Bill Erkelens Rush Chairman   Group 3   Yes  
jon gardner Spinnaker trimmer   Group 3   Yes  
Kelly Holthus Floater 714453V   Group 1   Yes  
Tom Holthus Skipper   Group 1   Yes  
Bruce Nelson Navigator   Group 3   Yes  
Ty Reed Runners   Group 1   Yes  
Matt Reynolds Main Trimmer   Group 3   Yes  
Brent Ruhne Bow     Yes  
Cody Schlub Mid Bow   Group 1   Yes  
Between The Sheets (Jeanneau)
Kerry Deaver Navigator 350420F   Group 1   Yes  
PJ Jacquelin II   Group 1   Yes  
Jeff Keenan   Group 1   Yes  
Blake Maxwell   Group 1   Yes  
Ross Pearlman Skipper   Group 1   Yes  
Robert Vandervort Watch Captain 173453S     Yes  
William Vandervort 713139N USAWV15 Group 1   Yes  
BlueFlash (Farr 400)
Bill Blazer USAWB53 Group 1   Yes  
Kyle Collins Bow 714987U USAKC97 Group 1   Yes  
Scott Grealish Owner 362976f   Group 1   Yes  
Sean Grealish Navigator 697511k   Group 1   Yes  
John Ped 710940Z   Group 1   Yes  
Buona Sera (Santa Cruz 70)
John Buchanan Floater 294028T USAJB88 Group 1   Yes  
Tim Cordrey Tactician   Group 1   Yes  
Jay Crum Main Trimmer     Yes  
Joseph Crum Bow   Group 3   Yes  
Chris Deaver Grinder   Group 1   Yes  
Mike Evans Watch Captain 140225D usame18 Group 1   Yes  
Bret Gripenstraw Watch Captain 294813U USABG3 Group 1   Yes  
Edward Marez Owner 732258X   Group 1   Yes  
Thomas Ripard Bow mlttr01 Group 3   Yes  
Gerry Swinton Navigator   Group 1   Yes  
Cabernet Sky (Beneteau Oceanis 48)
Charles Buckner Captain 764308T     Yes  
Rob Faxon Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Tim Holmes Grinder   Group 1   Yes  
Joel Johnson Grinder   Group 1   Yes  
Thomas Kerl Watch Captain 764846T   Group 1   Yes  
Happy Tsui Watch Captain   Group 1   Yes  
Catapult (Santa Cruz 70)
Hogan Beatie Other USAHB15 Group 3   Yes  
Robert Bullock Main Trimmer   Group 1   Yes  
Eric Doyle Grinder USAed4 Group 3   Yes  
Curtis Florence Bow   Group 3   Yes  
peter isler Navigator USAPI8 Group 3   Yes  
Jonathan McDonagh Main Trimmer   Group 1   Yes  
Doug McLean Rush Chairman     Yes  
Joel Ronning Helm 710712R USAJR127 Group 1   Yes  
Charles Schroeder Main Trimmer 289465I   Group 1   Yes  
Patrick Wilson Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Chim Chim (Gunboat 62)
Nils Erickson Floater   Group 1   Yes  
Hilton Eymard, III Other   Group 1   Yes  
Sumner Fisher Bow   Group 3   Yes  
John Gallagher Owner 354102I     Yes  
Owen Johnson Captain   Group 3   Yes  
Scott Klodowski   Group 1   Yes  
Andrew Matuszeski Pit   Group 1   Yes  
Jason Owens Navigator 660624X USAJO94 Group 1   Yes  
Adrian Sawyer Main Trimmer USAAS225 Group 3   Yes  
Brianna Theriault Chef   Group 1   Yes  
Comanche (Monohull)
Nicholas Burridge Grinder   Group 3   Yes  
richard clarke Watch Captain CanRC5 Group 3   Yes  
Justin Clougher Chef   Group 3   Yes  
Julien Cressant Pit   Group 3   Yes  
shannon falcone Mid Bow   Group 3   Yes  
Warwick Fleury Main Trimmer   Group 3   Yes  
Ryan Godfrey Spinnaker trimmer   Group 3   Yes  
Kelvin Harrap Tactician NZLKH2 Group 3   Yes  
Stanley Honey Navigator 116589F USASH19 Group 3   Yes  
Anthony Mutter Watch Captain NZLAM32 Group 3   Yes  
Ken Read Skipper   Group 3   Yes  
Louis Sinclair Grinder   Group 3   Yes  
Casey Smith Captain AUSCS49 Group 3   Yes  
Peter Van Niekerk Headsail Trimmer   Group 3  
John von Schwarz Grinder   Group 3   Yes  
Creative (J 105)
Chris Doolittle Helm   Group 3   Yes  
David Gould Main Trimmer   Group 1   Yes  
Andrew Sanford Bow   Group 1   Yes  
Ed Sanford Helmsman 318733Z USAES75 Group 1   Yes  
Andrew Sapien Navigator USAAS136 Group 1   Yes  
Cubaneren (Wasa 44)
Maren Magda Bok Owner NORMK9 Group 1   Yes  
Karl Otto Book Captain NORKB04 Group 3   Yes  
Thomas Kjennerud Floater NORTK13 Group 1   Yes  
Eirik Rosenberg Floater NORER11 Group 1   Yes  
Dark Star (Hobie 33)
Alan Carley Mast   Group 1   Yes  
Brad Lawson Watch Captain 669918X   Group 1   Yes  
Christopher Lemke Skipper   Group 1   Yes  
Andrew Nelson Bow 394118U   Group 1   Yes  
Deception (Santa Cruz 50)
Peter Cornue Bow     Yes  
Bill Helvestine Skipper 674804G   Group 1   Yes  
Randall Landaiche Mid Mast 728802Q usarl65 Group 1   Yes  
Hans Opsahl Navigator 261363Q   Group 1   Yes  
Randall Rasicot Headsail Trimmer 322842Q   Group 1   Yes  
Peter Shumar Main Trimmer   Group 1   Yes  
Charles Stuart Watch Captain   Group 1   Yes  
Mark Van Selst Watch Captain 263046Q USAMV6 Group 1   Yes  
Sam Wheeler Bow   Group 1   Yes  
Fast Exit (Andrews-40)
James Gander Pit 761075S   Group 1   Yes  
Sam Heck Watch Captain sh106   Group 3   Yes  
Stephen Mader Pit 764986T   Group 1   Yes  
Aidan Mobley Bow USAAM145 Group 1   Yes  
Taylor Mullin Bow   Group 1   Yes  
John Raymont Owner 270977B   Group 1   Yes  
Shane Vowels Watch Captain   Group 3   Yes  
Flyingfiche II (Santa Cruz 50)
scott atwood Helm     Yes  
Brian McKeever Bow USABM167 Group 1   Yes  
Robert Piercy Offside trimmer   Group 1   Yes  
Mark Reardon Watch Captain USAMR15 Group 1   Yes  
Chris Wacker Owner USACW150 Group 1   Yes  
Tim Wacker Mast USATW103 Group 1   Yes  
Tom Wacker Pit Assist USATW102 Group 1   Yes  
Richard Whiteley Navigator 291574Y USARW90 Group 1   Yes  
Bob Zellmer Skipper 687150V USABZ3 Group 1   Yes  
Grand Illusion (Santa Cruz 70)
Michael Blunt Bow   Group 3   Yes  
Brendan Busch Main Trimmer   Group 3   Yes  
Andrew Dippel Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Greggory Kent Mid Bow USAGK40 Group 1   Yes  
David Liebenberg Headsail Trimmer USADL74 Group 3   Yes  
James McDowell Skipper 259254d   Group 1   Yes  
Patrick O'Brien Navigator     Yes  
William Paxton Tactician   Group 3   Yes  
Richard Reilly Mast   Group 1   Yes  
Hana Ho (Santa Cruz 50)
Jason Bright Navigator   Group 1   Yes  
Chris Chapman Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Mark Dowdy Skipper 177102M   Group 1   Yes  
John Kernot Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Michael Maloney Other   Group 1   Yes  
Craig Page Floater   Group 1   Yes  
Tom Paulling Bow   Group 1   Yes  
Rob Waterman Other 353760W   Group 1   Yes  
Horizon (Santa Cruz 50)
Len Bose Chef   Group 1   Yes  
Doug Cary Bow Usapc111 Group 1   Yes  
Greg Helias Staysail trimmer 233706M USAGH1 Group 1   Yes  
Justin Law Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Tom OKeefe Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Carson Reynolds Rush Chairman   Group 1   Yes  
John Shulze Owner 372156U   Group 1   Yes  
Alex Steele Watch Captain   Group 1   Yes  
Jeff Thorpe Navigator     Yes  
Invisible Hand (Pac 52)
Ben Allen Bow   Group 3   Yes  
Gavin Brady Watch Captain   Group 3   Yes  
Ruben Gabriel Grinder   Group 1   Yes  
Christopher Lewis Navigator USAJL74 Group 1   Yes  
Timothy Lidgard Headsail Trimmer NZLTL1 Group 3   Yes  
Spencer Loxton Pit   Group 3   Yes  
Dan Morris   Group 3   Yes  
Keiran Searle AusKS6 Group 3   Yes  
Frank Slootman Owner USAFS41 Group 1   Yes  
Johnathan Swain Spinnaker trimmer   Group 3   Yes  
J World's Hula Girl (Santa Cruz 50 Mod)
Chris Cartwright Pit   Group 1   Yes  
Derek Deskey Floater 149216U   Group 1   Yes  
Patrick Farrell Watch Captain 201952N USAPF39 Group 3   Yes  
Andreas Kral Grinder   Group 1   Yes  
Paul Martson Helm   Group 3   Yes  
Dave Moore Bow   Group 1   Yes  
Jimmy Peter Other     Yes  
Wayne Zittel Skipper 160333G   Group 3   Yes  
Vernon Zvoleff Grinder   Group 1   Yes  
Kastor Pollux (Catamaran)
Robert Benson Helm   Group 1   Yes  
Bill Brayton Tactician 713243e   Group 1   Yes  
Josh Fischer Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
jerzy Poprawski Captain   Group 1   Yes  
Jacek Szerakowski Helm   Group 1   Yes  
Dave Tarango Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Kinetic V (TP52)
Marie-Pier Alary Bow CANMA8 Group 1   Yes  
Ben Ellison Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Eric Holden Navigator CANEH1 Group 3   Yes  
Dominique Labrosse Pit   Group 1   Yes  
Andrew Liebmann Main Trimmer   Group 1   Yes  
Zach Mesman Mast CANZM1 Group 1   Yes  
Drew Mitchell Spinnaker trimmer CANDM44 Group 3   Yes  
Reigh North Watch Captain     Yes  
David Sutcliffe Skipper CANDS11 Group 1   Yes  
Ryan Welguz Spinnaker trimmer CANRW Group 1   Yes  
La Sirena (Beneteau 47.7)
Sean Derby Bow   Group 1   Yes  
carl Gustafson Bow   Group 1   Yes  
Barbara Lawler Watch Captain   Group 1   Yes  
Michael Lawler Navigator   Group 1   Yes  
Fraser McClellan Watch Captain   Group 1   Yes  
Troy McEwan Bow   Group 1   Yes  
Bill McNamara Watch Captain 697539M   Group 1   Yes  
John Sandrolini Skipper 715536S   Group 1   Yes  
Lady Kanon VI (RP 45)
Takumi Amano Runners   Group 1   Yes  
Naomichi Ando Owner   Group 1   Yes  
Umihiko Arakawa Main Trimmer   Group 3   Yes  
James Clappier Bow   Group 3   Yes  
Shigeo Fukushima Grinder   Group 1   Yes  
Ken Hara Watch Captain   Group 3   Yes  
Kenta Inaba Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Andrew McCormick Watch Captain   Group 3   Yes  
Steven Rossi Nav/Tac   Group 1   Yes  
Ryotaro Tokano Alternate   Group 3   Yes  
Locomotive (Summit 40)
Sean Aiken Bow   Group 1   Yes  
Matt Anderson Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Larry Andrews Owner 740477v   Group 1   Yes  
Charlie Jenkins Tactician   Group 3   Yes  
Doug Johnstone Navigator 115950S USADJ21 Group 1   Yes  
Clement Maestri Floater   Group 1   Yes  
michael ryan Main Trimmer   Group 1   Yes  
LoeReal (Jeanneau Trimaran)
John Costanza     Yes  
Warren Innes Floater   Group 1   Yes  
Clive Matthews Floater   Group 1   Yes  
Desmond Murphy Owner   Group 1   Yes  
jon shampain Nav/Tac   Group 3   Yes  
Nathan Stanton Skipper     Yes  
Paul Turang USAPT24 Group 1   Yes  
Maserati (Mod 70)
Vittorio Bissaro Tactician   Group 3   Yes  
Guido Broggi Watch Captain ITABG8 Group 3   Yes  
John Elkann Owner   Group 1   Yes  
Carlos Hernandez Robayna Bow espch9 Group 3   Yes  
Oliver Herrera Perez Bow   Group 1   Yes  
Lorenzo Landini Other   Group 1   Yes  
Francesco Malingri di Bagnolo Grinder   Group 3   Yes  
Giovanni Soldini Skipper ITAGS155 Group 3   Yes  
Medicine Man (Andrews 63)
Alan Andrews Watch Captain 143972X     Yes  
John Busch Helm 273231M usajb32 Group 1   Yes  
Daniel Gorman Bow   Group 1   Yes  
Bob Greb Helm   Group 1   Yes  
Keith Ives Watch Captain USAKI2 Group 1   Yes  
David Jones Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Bob Lane Co-Skipper 139201m   Group 1   Yes  
Lisa Meier Co-Skipper   Group 1   Yes  
Martin Wilson Helm   Group 1   Yes  
Medusa (Santa Cruz 52)
Steve Alexander Floater   Group 1   Yes  
Zachery Anderson Headsail Trimmer 674642R   Group 1   Yes  
Valerie Bucholtz Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Tony Chiesa Watch Captain   Group 1   Yes  
Dave Christensen Watch Captain 329330V   Group 1   Yes  
Steve Dabrowski Rush Chairman   Group 1   Yes  
Matt Dailey Mid Bow   Group 1   Yes  
Sarah Gilbert Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Pepe Parsons Navigator   Group 3   Yes  
Jay Spalding Skipper   Group 1   Yes  
Merlin (Lee 68)
Carl Buchan Helm 133812j   Group 1   Yes  
Mackenzie Cook Bow 342888G   Group 1   Yes  
Jack Halterman Floater   Group 3   Yes  
Keahi Ho Grinder 217210J   Group 1   Yes  
Mike Holt Main Trimmer   Group 1   Yes  
Morgan Larson Watch Captain   Group 3   Yes  
Bill Lee Owner 104168R   Group 1   Yes  
Chris Watts Helm USACW2   Group 1   Yes  
Rob Woelfel Other   Group 1   Yes  
Mighty Merloe (ORMA 60)
Steve Calder Main Trimmer     Yes  
jay davis Bowman 311169r   Group 3   Yes  
H.L. Enloe Owner 239481G   Group 1   Yes  
artie means Navigator 144725q usaam4 Group 3   Yes  
Loic Peyron Helm   Group 3   Yes  
Franck Proffit Helm   Group 3   Yes  
Will Suto Grinder   Group 3   Yes  
Jacques Vincent Co-Skipper     Yes  
Mirthmaker (Archambault 35)
Robb Daer Strategist 714717U   Group 1   Yes  
Kirk Denebeim Stunt Owner 132481Q   Group 1   Yes  
Roark Smith Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Mark Warren Floater     Yes  
Mr. Bill (Andrews 68)
Donald Anderson Grinder   Group 1   Yes  
Mike Burch   Group 1   Yes  
Kenny Dair Runners 231347n USAKD50 Group 1   Yes  
Doug Grant Rush Chairman 151106C   Group 1   Yes  
Kelsie Grant   Group 1   Yes  
David Happ Owner 143790X   Group 1   Yes  
John Jourdane Navigator 129522T USAjj146 Group 3   Yes  
Mike Komar 322629R USAMK75 Group 1   Yes  
Jeffrey MacFarlane Navigator   Group 3   Yes  
William Martin Other USAWM73 Group 3   Yes  
Justin Mendham     Yes  
Chris Vilicich Other 656031p   Group 1   Yes  
Oaxaca (Santa Cruz 50)
Elizabeth Bayis Nav/Tac 162564T USAEB4 Group 3   Yes  
Dee Caffari Helm GBRDC17 Group 3   Yes  
Brett Dewire Bow   Group 1   Yes  
Andy Goodman   Group 1   Yes  
Patrick Lewis Spinnaker trimmer   Group 3   Yes  
Michael Moradzadeh Skipper 225301G USAMM20 Group 1   Yes  
Julia Paxton Other 391213K   Group 1   Yes  
David Ritchie Owner   Group 1   Yes  
David Smith Main Trimmer   Group 1   Yes  
OEX (Santa Cruz 70)
Erik Berzins Bow CANEB5 Group 3   Yes  
Ryan Breymaier   Group 3   Yes  
Mat Bryant Mast   Group 3   Yes  
Jib Kelly Stunt Owner   Group 1   Yes  
Dr. Kevin McMeel Navigator   Group 3   Yes  
Gino Morrelli Helm   Group 3   Yes  
Gio Morrelli Bow   Group 1   Yes  
John Sangmeister Skipper 138809Y   Group 1   Yes  
Peter Sangmeister Mid Bow 308861D   Group 1   Yes  
Randy Smith Watch Captain 123947u USARS78 Group 1   Yes  
Ferdinand Van West Main Trimmer NEDFV7 Group 3   Yes  
Onde Amo (Beneteau First 40.7)
Daniel Aeling Navigator   Group 1   Yes  
Stephen Ashley Owner 666793P   Group 1   Yes  
Mike Corzine Bow 323299D     Yes  
Jim Lincoln Watch Captain   Group 1   Yes  
Michael Mahoney Floater   Group 1   Yes  
Dean Stanec Watch Captain USADS241 Group 3   Yes  
David Zoratti Floater   Group 1   Yes  
Phaedo3 (MOD70)
Paul Allen Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Peter Cumming Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Simon Fisher Navigator Gbrsf20 Group 3   Yes  
Sam Goodchild Floater   Group 3   Yes  
Fletcher Kennedy Floater   Group 3   Yes  
Brian Thompson Helm   Group 3   Yes  
Lloyd Thornburg Co-Skipper   Group 1   Yes  
Prevail (Santa Cruz 52)
Scott Deardorff 175176A USASD31 Group 1   Yes  
Gus Duncan Bow   Group 1   Yes  
William Guilfoyle Skipper 658615E   Group 1   Yes  
Leland Hubble Bow USALH49 Group 1   Yes  
Thad Lieb Floater   Group 1   Yes  
Ronnie Simpson Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Marcel Tremblay Helm 753508Z   Group 1   Yes  
Rick Valdes Helm 306867F   Group 1   Yes  
Pyewacket (Andrews 68)
Tom Addis Navigator     Yes  
Stuart Bannatyne     Yes  
Mark Callahan Captain     Yes  
Roy Disney Skipper     Yes  
Scott Easom     Yes  
Torben Grael     Yes  
Robbie Kane     Yes  
Ben Mitchell     Yes  
Gary Weisman     Yes  
Raisin' Cane! (J 125)
Frank Atkinson Owner 141730H USAFA11 Group 3   Yes  
David Brink Bow     Yes  
Joseph Goulet Navigator 159888R USAJG124 Group 1   Yes  
Robert King Main Trimmer 157026R   Group 1   Yes  
Jamie Stewart Watch Captain   Group 1   Yes  
Thomas Stewart Mast USATS129 Group 1   Yes  
Rapid Transit (Antrim 49)
Rob Benjamin Other     Yes  
Ian Bower Floater   Group 1   Yes  
Joel Buffa Bow 256582E USAJB37 Group 1   Yes  
william Clark Navigator 278005s   Group 1   Yes  
James Partridge Captain   Group 1   Yes  
Bill Schopp Floater 141344J   Group 1   Yes  
Dave Shoemaker Helm USADS115 USADS115 Group 1   Yes  
Resolute (J 125)
Trevor Baylis Strategist   Group 3   Yes  
Allison Bell Helm 144659Z USAAB137 Group 1   Yes  
Tim Fuller Skipper 185455Z   Group 1   Yes  
Matt Noble Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Brian Perrin Navigator   Group 1   Yes  
Rio100 (Bakewell White 100)
Ben Bardwell Bow USARB13 Group 3   Yes  
Bouwe Bekking Strategist NEDBB03 Group 3   Yes  
Alastair Campbell Pit   Group 3   Yes  
Morgan Cox Grinder   Group 1   Yes  
Justin Ferris Watch Captain   Group 3   Yes  
Morgan Gutenkunst Bowman USAMG28   Group 3   Yes  
William Jenkins Runners   Group 1   Yes  
Keith Kilpatrick Skipper   Group 3   Yes  
Ryan Lynch Grinder   Group 1   Yes  
Jeff Messano Grinder   Group 3   Yes  
Manouch Moshayedi Owner 255357X   Group 1   Yes  
Sebastian Moshayedi Grinder USASM128 Group 1   Yes  
Chris Nicholson Tactician   Group 3   Yes  
William Oxley Navigator AUSWO Group 3   Yes  
Mike Van Dyke Headsail Trimmer USAHV6 Group 1   Yes  
Tyler Wolk Mid Bow USATW34 Group 1   Yes  
Runaway (Andrews 70)
Chris Busch Nav/Tac   Group 3   Yes  
Thomas Corkett Co-Skipper 170747R USATC86   Yes  
Stephen Dodd Bow   Group 3   Yes  
Chadwick Hough Tactician   Group 3   Yes  
Peter Kinney Rush Chairman     Yes  
Randy Moreno Grinder   Group 3   Yes  
Mike Pentecost Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
John Peschelt Mast USAJP218 Group 3   Yes  
Cecil Rosi Mid Mast     Yes  
Hector Velarde Co-Skipper     Yes  
David Voss Navigator USADV6 Group 1   Yes  
Sequoia (CAL 40)
Colin Arnold Mast 768558W   Group 1   Yes  
Fred Cook Co-Skipper 761439N     Yes  
Lowell Harrison Other 768912Q   Group 1   Yes  
Cree Partridge Co-Skipper   Group 1   Yes  
Kevin Richards Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Stan Susman Chef 768683v   Group 1   Yes  
Shockwave (NPT 41S)
Kevin Edwards Mid Mast   Group 1   Yes  
Tom Faraola Floater 741736W   Group 1   Yes  
Ricky Gilchrist Helm   Group 1   Yes  
Gary Grijalva Skipper 409072C     Yes  
Jo Grijalva Floater   Group 1   Yes  
Al Lehman Chef   Group 1   Yes  
John Ross Medic/Doctor 711686W   Group 1   Yes  
Sin Duda! (Santa Cruz 52)
Jim Armstrong Nav/Tac   Group 1   Yes  
Patrick Considine Other   Group 3   Yes  
Tim Corkell Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Lindsey Duda Helm 289191K USALD15 Group 1   Yes  
Richard Graef Bow 378810Z USARG100 Group 1   Yes  
Bob Hillier Helm USARH36 Group 3   Yes  
John Stanley Main Trimmer 157541V   Group 1   Yes  
Kyle Vowels Captain   Group 3   Yes  
Tyler Woodworth 272748Y usatw67 Group 1   Yes  
t Draconis (XP 44)
Takashi Asari   Group 1   Yes  
Makoto Hisamatsu   Group 1   Yes  
Hiroshige Ikeda Skipper   Group 1   Yes  
Hirotaka Minami     Yes  
Makoto Nagai Watch Captain     Yes  
Masahiro Nagao   Group 3   Yes  
Hideo Nakagawa Bow     Yes  
Takafumi Nishino   Group 1   Yes  
Hidehiro Tabuchi     Yes  
Shigeru Terayama Navigator     Yes  
Triumph (Santa Cruz 52)
Bruce Cooper Other 167183C USABC14 Group 3   Yes  
Zack Hanna Bow USAZH6 Group 1   Yes  
Bruce Hedrick Navigator   Group 1   Yes  
Scott Mason Watch Captain 149449F USASM70 Group 1   Yes  
Scott Poe Watch Captain 148602Q   Group 1   Yes  
steve sellinger Skipper 751546V   Group 1   Yes  
Grant Wooden Other   Group 1   Yes  
Tropic Thunder (Beneteau 46)
Jack Everett Navigator 708534C USAJE69 Group 1   Yes  
Mathew Hansen Helm   Group 1   Yes  
John Miller Captain 739744T USAJM417 Group 1   Yes  
Morgan Morash Main Trimmer CANMM68 Group 1   Yes  
Gonzalo Nandin Floater ARGGN1 Group 1   Yes  
Ines Nandin Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Gary Peterson Floater USAGP58 Group 1   Yes  
Aaron Sherman Bow USAAS214 Group 1   Yes  
Brenda Van Fossen Watch Captain 661825I USABV16 Group 1   Yes  
Varuna (Rogers 46)
Bob Fulmer Mast   Group 1   Yes  
Chris Hemans 403953W USACH100   Yes  
Gray Hemans Spinnaker trimmer 705377Q   Group 1   Yes  
Patrick Leber Bow   Group 1   Yes  
Dan Milefchik Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Eric Schlageter Main Trimmer   Group 1   Yes  
Rob Smith Pitman 207582B   Group 1   Yes  
Brad Wheeler Nav/Tac   Group 1   Yes  
Weddell (Grand Mistral One Design)
Lev Antonov Grinder   Group 1   Yes  
Nikita Bykov Grinder   Group 1   Yes  
Alexander Denisov Grinder   Group 1   Yes  
Denis Denisov Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ivan Fedorov Pit   Group 1   Yes  
Elena Frezza Runners   Group 1   Yes  
Afanasy Isaev Skipper   Group 1   Yes  
Aidar Khakimianov Grinder   Group 1   Yes  
Sergey Kostikov Mast   Group 1   Yes  
Sergey Kostikov Mast   Group 1   Yes  
Vladimir Kulinichenko Co-Skipper   Group 3   Yes  
Richard James Robert Mitchele Bow CANRM23   Group 1   Yes  
Andrey Orlov Main Trimmer     Yes  
Mariia Potekha Chef   Group 1   Yes  
Sergey Rogov Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Zephyr (J&J 50)
Bill Bullard Main Trimmer   Group 1   Yes  
George Bullard Mast   Group 1   Yes  
Christopher Copeland Watch Captain   Group 1   Yes  
Aurora Hicks Beach Pit   Group 1   Yes  
Jeffrey Lawson Main Trimmer 226067x   Group 1   Yes  
David Sharples Skipper   Group 1   Yes  
Michael St Aldwyn Watch Captain   Group 1   Yes  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy