2017 Screwpile Lighthouse Challenge
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
A Parent Tripp (Tripp 26)
Brett Harrison    
Akela (Bavaria)
Michael Dausen    
ALLORA (Beneteau 323)
Jeff Carlsen    
Bad Cat (J 111)
James Whited 401904J    
badger (S2 7.9)
carl feusahrens    
Bella (Tartan 4300)
Peter D'arista    
Blitzzen (Bavaria 34)
Jack Andre    
Cheeky Monkey (S2 7.9)
Parker Garrett Tactician 236021K USALG34 Group 1  
Austin Powers Chef   Group 1  
Becca Wash Bow    
Julie Ann Wash Spinnaker trimmer 732484W    
Julie Ann & Paul Wash 698021R    
Cheetah (Mod Mumm 36)
Marc Briere    
Danger Paws (Melges 24)
Neil Ford Lis Biondi Ford 237892j    
Delirium (J 33)
David McCullough 125285X    
Destiny (Beneteau Ocianis 473)
Chrstopher Eggert 653774A    
Easy Button (Colgate 26)
David & Jacki Meiser 212868X    
Endorphin (Melges 32)
Erik Wulff    
Excitation (Farr-Dickerson 37)
Mayo Tabb    
FOXY LADY (Catalina 30)
SPENCER WAIT    
FRIANDISE (Jeanneau 39i)
Jeffrey Carlsen    
Gemini (Tartan)
Jody Frost Owner   Group 1  
GOIN' (Tripp 26)
Dennis Hannick 243600G    
Homegrown (J 80)
Neal McKinney    
Incognito (Andrews Star 30 turbo)
Greg Robinson    
IRESTU (Beneteau First 42)
Jeff Jeffries    
Jeroboam (Farr 400)
Terry Bohner Grinder   Group 1  
Laurent Givry Skipper 740109N USALL49 Group 1  
Aaron Seligson Headsail Trimmer   Group 1  
JRay (J 70)
Larry Ray    
Kraken (Kirby 25)
Ed Sierra    
Nanuq (Sabre 426)
Glenn Doncaster 686048W USAGD50  
Natrual Disaster (O-29)
Tom Moulds    
No name (Tripp 33)
Elliott Crooke 745441Q    
Pony Express (B25)
Jimmy Yurko 653838S    
Rakali (J 105)
Mark & Robin Witte 167765G    
Restless (Irwin 38)
Donna DeSteph Navigator    
Dave Groose Main Trimmer    
Amy Kurtz Floater    
Mick Mihalcoe Tactician    
Jay Thompson 752899V    
Seeker (Ericson 34t)
Alan Johnson 743481R    
Short Bus (Henderson 30)
Hawk Caldwell Helm 730985Q    
Stephanie Caldwell Bow 730987Q   Group 1  
Tim Dillinger Offside trimmer 763742Q   Group 1  
Chris Dowell Pit    
Justin Marut Runners    
Scott Patterson Bow USASP67  
Stefanie Potts Headsail Trimmer    
Ridge Turner Main Trimmer    
Sitella (XP44)
Ian Hill 749772Z    
Slush Fund (J 111)
Jim Connelly 739592Q    
STINGRAY FOR SALE (Merit 28 Mod)
John Boy Le Court Main Trimmer    
Michael McLaughlin Bow    
ALEXA Peterson Pit   Group 1  
Elliott Peterson Skipper 218813U   Group 1  
Todd Porter Headsail Trimmer   Group 1  
Swellville (Catalina 36 MKII)
John Anderson 234202f    
The Doghouse (J-29 MHOB)
Dan Shannon    
Triton's Fury (Pearson Triton)
Tom O'Farrell    
UltraViolet (Antrim 27)
Dave Prucnal    
Voodoo 2 (Tripp 38)
Leroi Lissenden 263833T    
Wabbit (Tartan-10)
Graham Allan    
Whiskey Compass (Bavaria Ocean)
Eric Backlin    
Heidi Blake Strategist   Group 1  
Angie Cobey Co-Skipper   Group 1  
Matt Cobey Co-Skipper    
Karen Kibler Floater   Group 1  
Robin Kibler    
Wicked Good (Tartan Pride P270)
Mark Gyorgy 279184K    
WINDHOVER (Jeanneau 39i)
SAIL SOLOMONS    

Main Menu

Mount Gay Rum Toyota of Southern MD AMEWAS Budweiser
Team Hyundai of SoMD Dubarry of Ireland Regatta Ginger Beer Holiday Inn
Spinsheet Anne Arundel Dive Services Dry Dock Zahnisers
Zenetex Solomons Business Association Calvert County Chesapeake Custom Embroidery
Southern Maryland Sailing Association Weather Routing Inc   

Copyright © Interactive Creations 2000-2022