2017 Sperry Charleston Race Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
NINE (J 70)
Evan Aras Chef 259395N USAEA28 Group 3  
Mike Buckley Tactician   Group 3  
Oivind Lorentzen 104306F    
Mike Rehe Headsail Trimmer   Group 3  
3 1/2 men (Melges 24)
John Mossman Mast USAJM61 Group 1  
Steve Suddath Skipper USASS136 Group 1  
Will Tyner USAWT36 Group 1  
Robert Wilkins Tactician USARW81 Group 1  
3 Ball JT (J 70)
David Chapin Tactician   Group 1  
Jack Franco 111292N USAJF139 Group 1  
Brian Janney Staysail trimmer 293018P USABJ2 Group 3  
Rob Lindley Spinnaker trimmer    
5443 (J 24)
Mike Ingham 186975K USAMI4  
AKA... (Melges 24)
Patrick Finnick 759917Z USAPF56 Group 1  
Alexandria (Jeanneau 45.2)
Joseph Hanna 710627V USAJH297  
Alliance (Ericson 38-2WK)
Chadwick Dickison Alternate USACD108  
Clayton Dickison Alternate USACD109 Group 1  
Eric Dove Main Trimmer USAED41 Group 1  
sherry Irwin Spinnaker trimmer    
Adam Ivan Mid Mast   Group 1  
Adam Parker Bow USAAP93 Group 1  
Caroline Stetler Co-Skipper    
Mark Stetler Helm 654313X USAMS269  
Leah Suarez Mid Mast   Group 1  
Christopher Vandeveer Pit Assist   Group 1  
Chris Varvarosky Headsail Trimmer 229751C   Group 1  
Dick Watson Pit 732534Z    
Alligator (Melges 24)
Shannon Hicks Bow USASH138 Group 1  
Christopher Jeffries Skipper USACJ54 Group 1  
Jason Massaroni Tactician USAJM245 Group 1  
Darric Newman Spinnaker trimmer USADN51 Group 1  
Angel of Harlem (J 24)
Robby Brown 211412B    
Arrow (J 35)
Willy Schwenzfeier 170271M    
B Squared (J 70)
Bryan Cameron 237068B USABC27 Group 1  
brian elliott Helm 198690L USABE2 Group 1  
Kevin Morgan Tactician 141210y USAKM81 Group 1  
Bogan Whitehead Medic/Doctor USAJW243 Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Bob Clark Tactician USARC26 Group 3  
Heather Lockwood Headsail Trimmer   Group 1  
Katherine Zimmerman Spinnaker trimmer USAKZ9 Group 1  
Scot Zimmerman Helm 729478T USAMZ28 Group 1  
Bangor Packet (J 24)
tony parker    
Bash (J 24)
Ron Medlin, Jr. 218323R    
Bennett Racing (VX One)
Brian Bennett 659911B    
Berteau Group (J 70)
Will Curtiss USAWC66 Group 1  
Michael Miller Tactician USAMM61 Group 1  
Mark Renz USAMR19 Group 1  
Sarah Renz USASB10 Group 1  
Bertha (J 70)
Forbes Barber Rush Chairman 245399I USAJB91 Group 1  
Derrick deming USADD143 Group 1  
Drew Hamilton Headsail Trimmer USADH159 Group 1  
James Unsworth USAJU9 Group 1  
Black Pearl (J 70)
adam bowen Helm USAAB177 Group 1  
Juan Lois Bow USAJL159 Group 1  
michael schreiber Runners USAMS119 Group 1  
Paul Wurtzebach Runners 174142O USAPW32 Group 1  
Black River Racing (J 70)
JoAnn Fisher Chef 296406v   Group 1  
Jay Lutz Tactician 154415m   Group 3  
Jody Lutz Helm 167074A usajl27 Group 1  
Matty Schon Spinnaker trimmer   Group 1  
Douglas Strebel    
Blind Date (J 24)
Jay Adams    
BLUE (J 88)
Brian O'Malley 410885Y USABO12  
Boat (Viper 640)
Sean Harr    
Brady Stagg    
Mara Strobel-Lanka    
Julia Weisner    
BOLT Property Management (Viper 640)
Carson Reynolds    
Bombora (J 70)
Hays Formella Watch Captain USAMF90 Group 1  
Bryan Hayes USABH65 Group 1  
Brian Mond   Group 1  
Cate Muller Rush Chairman USCM8 Group 1  
Buschwhacker (J 24)
Dan Busch 257269G USADB170  
Bushwhacker (J 24)
Ken Felis 707153Y    
Button Fly (J 70)
shawn burke Headsail Trimmer USASB45 Group 1  
steve burke Tactician USASB38 Group 1  
Andrew Fisher Helm 298175j USAAF4 Group 1  
Melissa Fisher Owner 298614b USAMF57 Group 1  
C of C 9 (J 22)
Allyson Pleassner    
Carlos (J 70)
Michael Sudofsky 118342S USAMS239  
Catapult (J 70)
John Kostecki    
Joel Ronning 710712R USAJR127  
Christopher Stocke    
Patrick Wilson    
Celadon (Beneteau M510)
Steve Lesniak 395661E    
Charleston Tide (S2 7.9)
chris koch Pit    
jerry reynolds Owner    
jay rucker Skipper NA NA Group 1  
mike tito Strategist    
Cheers (Santana 30/30)
John Barnes    
Rembold Bill Headsail Trimmer   Group 1  
Arianna Borkowski    
Christopher Chaplin    
Tom Mackin    
Jim Smith    
ChiChiRaRa (J 70)
TJ Craig Stunt Owner Usatc115 Group 1  
Jason Geisz Captain   Group 1  
Ross Nuechterlein Tactician   Group 1  
Brady Savage Floater   Group 1  
Chicken Dinner (J 70)
Allen Baker Medic/Doctor USAAB4 Group 1  
Alexa Beal Bow USAAB189 Group 1  
john Beal Helm 237131P USAJB382 Group 1  
John Beal Headsail Trimmer USAJB383 Group 1  
Chicora (J 24)
Don Hill 232759X    
Chinook (J 70)
Rick Guardia Tactician USAEG38 Group 1  
Chris Lomardo Headsail Trimmer USACL91 Group 1  
Frank McNamara Helm 283842W USAFM9  
Paula Thorsland Bow USAPT38 Group 1  
Choppy Seas (Viper 640)
Thomas Loutrel    
Christine Robin (J 70)
Jon Andron Tactician 270103B USAJA69 Group 1  
Mike Bishop Spinnaker trimmer 403443P USAMB126 Group 1  
Christy Usher Owner 673529W USACU8 Group 1  
Tracy Usher Grinder 156722s USATU1  
CofC Women's Team (VX One)
Paris Heken 389155I    
Columbia (J 70)
Jessica Chase Bow USAJC267 Group 1  
David Dowdney Headsail Trimmer    
Nelson Mills Helm    
Ian Moriarty Tactician    
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
John Cooper Helm 262659Z   Group 1  
Lucas Freye Mast   Group 3  
Daniel Goldman Mid Bow   Group 1  
Brandon Henne Headsail Trimmer   Group 1  
David Hyer Strategist   Group 1  
Richard Jordan Mast   Group 1  
Richard Jordan Mast   Group 1  
Billy Liberty Tactician 178837G USABL10 Group 3  
Daniel Liberty Navigator   Group 1  
Ed Liberty Navigator   Group 1  
Patrick Murphy Bow   Group 1  
Andrew Pappas Pit   Group 1  
Chip Whipple Main Trimmer   Group 1  
Cool Story Bro. (J 70)
Snow Brigden 207293B USAJB298  
Copperhead (Viper 640)
Paul Zinger    
Cougar (Melges 30 )
College of Charleston    
DangerMouse (J 70)
Taz Coffey Stunt Owner 688042v usatc96 Group 1  
Liz Dubovik usaed33 Group 1  
Scott Dysart Headsail Trimmer usasd23 Group 1  
Mike Roberts Bow usamr136 usamr136 Group 1  
Dark Energy (Melges 24)
Laura Grondin 700622P USALG43  
Rick Grondin Mast 763159W USARG124  
Richard Peale Bow 698697M USARP77 Group 1  
Matthew Ray Tactician 656799N USAMR166 Group 1  
Dauntless (Beneteau First 47.7)
Don Terwilliger 392099G    
Dazzler (J 70)
Allan Terhune, Jr. 238003m USAAT13  
Dead on Arrival (J 105)
Joe Highsmith 203327K    
Defiant (NY 40)
John Streicker 650978L    
Degage (Catalina 34TM)
Eddie Vachon    
Denali 0.5 (J 70)
Pat Gardner Other USAPG72 Group 1  
william mckinley Skipper 304135M USAWM99 Group 1  
Geoff Paine Main Trimmer 715248Z USAGP49 Group 1  
Randy Singelyn Strategist USARS57 USARS57 Group 1  
Destiny (Sabre 30 Mk3)
Eric de Jager Headsail Trimmer 697357C    
Al Emondi Navigator 735937Q USAAE28  
Paul Martin Floater 760234G    
Chris Navin Mast    
Jim OConner Main Trimmer    
Scott Strother Skipper 293040N    
Deviation (J 88)
Iris Vogel 154629U    
Diesel's Weasels (J 22)
John Adelman Co-Skipper   Group 1  
Kayla Adelman Chef   Group 1  
Bayley Davidson    
John Thompson    
Dime (J 70)
Ben Glass Watch Captain USABG17 Group 1  
Jennifer Glass Grinder USAJM10 Group 1  
Andrew Loe Staysail trimmer 327586J USAWL18 Group 1  
Mallory Loe Owner USAMF48 Group 1  
Eagle's Eye (Fareast 28R)
Tim Fitzgerald Stunt Owner   Group 1  
Jacob Raymond Chef   Group 1  
Ann Sheridan Mast 742089R   Group 1  
Tristan Story Runners   Group 1  
Matt Wake Owner   Group 1  
Scott Williman Rush Chairman   Group 1  
Ealu (Ultimate 24)
Alex Masson Bow    
Christa Masson Mast    
George Masson Skipper 659620z    
James Masson Pit   Group 1  
emiLee (J 70)
Stephan Blais Nav/Tac    
Laetitia Bonaldo Headsail Trimmer   Group 1  
Hadrian Corning Owner   Group 1  
Francois Gauthier Headsail Trimmer   Group 1  
Emocean (J 120)
Bill Hanckel 143922n    
Empeiria (J 70)
Martinez Daniel Spinnaker trimmer USADM150   Group 3  
John Heaton 328642A USAJH119  
Martin Johnsson Other 201751K Usamj12 Group 1  
Zach Mason   Group 3  
Entourage (Viper 640)
Nick Amendola 270467u    
Justin Hays Spinnaker trimmer    
Travis Odenbach Tactician    
Escape (J 70)
Jason Doyle Spinnaker trimmer USAJD218 Group 1  
Chris Jankowski Strategist 653345F USAJJ140 Group 1  
Blane Shea Staysail trimmer USABS83 Group 1  
Polk Wagner Alternate 172511H USAPW63 Group 1  
Falkor (C&C 33 Mk1)
Carissa Kane    
Evan Kane    
Fearless (melges 32)
Logan Bonner Chef    
Rich Bowen Runners    
Tom Hall Rush Chairman    
John/Mark/John Lucas/Jordan/Durlach Co-Skipper 141933m    
David Mcsweeney Watch Captain    
Scott Myers Strategist    
Firewater (Melges 24)
George Haynie Skipper 187385E USAGH26 Group 1  
Gail Heausler Tactician 285939G usagh75 Group 1  
Ben Richmond Spinnaker trimmer USABR86  
James Takacs Bow 707743E usajt164 Group 1  
Flash Mob (Duncanson PS8)
Alan Elam Headsail Trimmer   Group 1  
Jaime Espinosa Spinnaker trimmer 730600F   Group 1  
Dan Finn Headsail Trimmer   Group 1  
Elias Rodriguez Floater   Group 1  
Donald Stewart Bow   Group 1  
Thomas Sunderland Skipper 230248L   Group 1  
William Ward Pit 730620H   Group 1  
Flash Rider (VX One)
Michael Norris 298841G    
FOGDOG (ID35)
Andrew Guhl 743378U    
FootLoose (J 24)
Maarten Zonjee 118805S    
Fully Involved (B-25)
Ryan Hager Tactician   Group 1  
Erin Smith Mast   Group 1  
Alex Steo Mid Mast   Group 1  
Aslan Sweeney Stunt Owner 736176g Usaas207 Group 1  
Steve Vincent Owner 396645G    
GetMyBoat (J 70)
Don William Deloatch Main Trimmer 729036s USAWD46 Group 1  
Ryan Kozoriz Skipper 371646V USARK80  
Kevin Swisher Headsail Trimmer   Group 1  
William Wiggins Headsail Trimmer   Group 3  
Giddyup (VX One)
John Potter 263513M    
Giggity (J 24)
Scott McCormack    
Gladiator (TP52)
Tony Langley    
Glide (J 70)
Elizabeth Dudley Headsail Trimmer 311839S USAED53 Group 1  
Bradford Gibbs 759163C USABG90 Group 1  
Catherine Maxwell Bow USACS253 Group 1  
Emily Maxwell Tactician USAEM93 Group 1  
Haka (J 80)
Ryan McCrillis    
Hall Pass (Donovan GP 26)
Jim Carkhuff / Ken Schmidt 194499K    
Hard 1 (Fareast 28R)
Mathew Archibald    
Hat Trick (VX One)
Scott Derby 320856S    
HERMES (Melges 24)
Tony Stanley    
Hijack (J 24)
Louis Samson Tactician    
Hijinks (J 88)
Adam Burns USAAB3 Group 1  
Pete Doyle Rush Chairman 149507W USAPD13 Group 1  
John Goller   Group 1  
Philip Hasl Chef PHUS35 Group 1  
Kris Werner 144826S USAKW14  
Laura Weyler 762994X USALW58  
Hooch (Melges 24)
James Reichel 185376D    
IBIS (Sabre 38)
Phil Boris Headsail Trimmer    
Trey Hazen Mast    
Robert A Mintz II Captain USARM171  
Erik Oberg Mid Mast   Group 1  
Tim Osbon Tactician   Group 1  
Todd Wellman Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Wolk Tactician   Group 1  
Illyria (J 120 CF)
John Keenan 382506P    
Instant Karma (J 70)
Grace Adam Pit USAGA30 Group 1  
David Betts 224247R Usadb92 Group 1  
Charles Essi Main Trimmer 654831J USACE44 Group 1  
Emily Essi Pit USAEE34 Group 1  
Invictus (J 24)
Jacob George Headsail Trimmer USAJG224 Group 1  
Chris Sheldon Owner    
Nick Woviotis Co-Skipper    
Isabelita Con Queso (VX One)
James Roe 266465D    
Island Flyer (Wauquiez Centurion 40s)
Tom Ericsson Main Trimmer    
Eugene Hageniers Tactician    
Spencer Lightfoot Bow   Group 1  
Denny Manrique Skipper 271826R    
Dave Randall Mast    
Mo Regnier Helmsman CANMR19  
Joel Santerre Headsail Trimmer    
John Schurke Chef   Group 1  
Jeunesse Racing (J 70)
George Antarr Medic/Doctor 285879N usada77 Group 1  
George Antarr Rush Chairman 139974K usaga33 Group 1  
Ron Baerwitz Tactician 124554R USARB65 Group 1  
Doug Weatherby Headsail Trimmer USADW158 Group 1  
Jo Mamma (J 24)
Mike Palazzo 309980J USAMP72  
Joint Custody (J 70)
Jacob Doyle Rush Chairman USAJD114 Group 1  
Mike Komar Pit Assist 233629R USAMK75 Group 1  
Jenn Wulff Medic/Doctor 287505W USAJW18 Group 1  
Ray Wulff Floater USARW102 Group 1  
Joyride (J 105)
Robert Scribner 244453T    
Kinetic (J 111)
Robert Stein    
Kinship (Baltic 52)
Ryan Walsh    
Kittiwake (Catalina 30)
Wiliam Boring    
Kleine Rainbow (Melges 24)
Bent Dietrich    
Kopp-OUT (J 80)
Thomas Kopp    
CJ Ruffing    
Chris Snyder    
Tristan Wilson    
Las Brisas (J 30)
Mark Swatta Skipper    
Leda (Melges 24)
Avery Field Grinder USAAF49 Group 1  
Jack Field Helm 234593B USAJF125 Group 1  
Vicki Field Chef 185827z USAVF5 Group 1  
OJ O'Connell Tactician USANO15 Group 1  
Jon Wenderoth Watch Captain 256655c USAJW182 Group 1  
Level Pelican (J 24)
Kate O'Donnell 743953V    
Lexus Huawei (J 70)
Felipe Robles    
lil' Grizzly (J 70)
Charles Bayer Owner 161426K USACB58 Group 1  
James Best Other 175643w USAJB120 Group 1  
Todd Jones Watch Captain USATJ4 Group 1  
Chuck Stormes Grinder 183740R USACS290 Group 1  
Lucky Dog / Gill Race Team (Melges 24)
John Bowden Headsail Trimmer USAJB68 Group 3  
Dave Hughes    
Travis Weisleder    
Magic Bus (VX One)
Jerry Callahan 141055J    
Mango (J 80)
Ken Mangano 258132U    
Marion Maid (Beneteau 411)
Wayne Burdick    
MarkSetBot (J 70)
Matt Fisher Skipper 163799I USAMF100 Group 1  
Kevin Morin Rush Chairman USAKM49 Group 1  
Todd Wake Chef 170609K USATW26 Group 1  
Max Williams Mast 705586P USAMW148 Group 1  
Mascalzone Latino (J 70)
Vincenzo Onorato    
Matadora (J 24)
Dan Rogge    
MENTAL (J 70)
Trevor Bach Spinnaker trimmer USATB88 Group 1  
Shannon Devine Headsail Trimmer USASD72 Group 1  
Ed Montano Skipper 651513P USAEM47 Group 1  
paul stahlberg Skipper USAPS92 Group 1  
Mental Floss (J 24)
Aidan Glackin 209809Z    
Metal God (J 70)
Robert Boger Stunt Owner 359022V USABB90 Group 1  
Robert Boger    
Scott Boger Watch Captain 174173V USASB133 Group 1  
Corinne Durocher Bow USACD102 Group 1  
Nick Johnstone Medic/Doctor 329210Q   Group 1  
Metolius (Frers Royal Huisman 84)
Warrior Sailing Warrior    
Mighty Fine (Beneteau 42s7)
Arch Altman 386454E    
Mike Bonner    
Ed Doughty    
Doug Longhini    
Mike Roche Main Trimmer   Group 1  
Jane Staveley Owner   Group 1  
Jeff Thomas Bow   Group 1  
Monkey Business (J 70)
Jonathan Pollak 686064S USAJP188  
Moose Down (J 120)
Richard Moore 720017Q    
Moxie (J 70)
Allie Blecher Skipper 292952Y USAAB53 Group 1  
Caroline Bracken Spinnaker trimmer USACB229 Group 1  
Clerc Cooper Headsail Trimmer USACC162 Group 1  
Molly Robinson Main Trimmer USAMR122 Group 1  
Rebekah Schiff Tactician USARS109 Group 1  
Naut-on-Call (Beneteau Oceanis 381)
Eddie Evans 319572G USAEE26  
New Wave (J 70)
Martin Kullman 148325U USAMK30  
steve liebel Tactician    
Judah Rubin Chef USAJR24 Group 1  
Coleen Walsh Bow USACT11 Group 1  
Norboy (J 70)
David Gerber Tactician    
Melissa Grim Headsail Trimmer   Group 1  
Laura Sigmond Mast 287791M USALS94  
Leif Sigmond Helmsman 200260E USALS46 Group 1  
Nugget (J 24)
Bob Cowen 191194W    
Old School (Melges 24)
Tim Desmond Headsail Trimmer   Group 1  
Jon Faudree Stunt Owner   Group 3  
Brandon Flack Rush Chairman 208873F USABF15  
Danny Lawless Medic/Doctor   Group 1  
Orange Crush (J 24)
Tyler Benjamin    
Overproof (Viper 640)
Butch Agnew CANWA5  
P&R (J 70)
Kathleen Coss Chef USAKC108 Group 1  
Kyle Fast Grinder USAKF28 Group 1  
Jay Greenfield Floater 755969S USAJG144  
Julia Lines Watch Captain BERJL2 Group 1  
Max Lopez Medic/Doctor 320797A USAML55  
Pablo (VX One)
Peter Gamble    
Eric Norman    
Wyatt Norman    
Pale Horse (J 70 )
Jake Christy USAJC280 Group 1  
Andy Groh usaag19 Group 1  
Mark Teborek Chef 108713Q USAMT36 Group 1  
Charlie Trost usact51 Group 1  
Peregrine (Beneteau 456)
Timothy Vienneau 331544O    
Perseverance (J 70)
Bennet Greenwald 284064W USABG26  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Timothy Mangus Runners USATM17 Group 1  
Eric Mentzell Spinnaker trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Sam Oldroyd Chef 381544T USASO37 Group 1  
Pied Piper (J 70)
Victor Diaz de Leon Tactician   Group 3  
Tomas Dietrich Spinnaker trimmer ARGTD1 Group 3  
Gannon Troutman Skipper 704481V USADT69  
Dan Troutman Owner 704481V USADT69 Group 1  
Piranha (J 70)
dave dennison 162680u usadd134 Group 1  
Nick Fider Mast USANF21 Group 1  
Terry Foster Headsail Trimmer 106444Q USAAF48 Group 1  
thorn turner Strategist USATT47 Group 1  
Plan B (J 80)
Gregory Packard 335242R    
Powerplay Racing (J 70)
Peter Cunningham    
Project Mayhem (B-25)
Ian Craig Co-Skipper   Group 1  
Vinnie Curl Bow USAVC12 Group 1  
Lizzie Ellis Headsail Trimmer   Group 1  
Molly Lynn Westrate Pit Assist   Group 1  
Steve Young Co-Skipper 718731V USASY10 Group 1  
Quicky (J 24)
Mike Veraldi 260544n    
Rarity (J 70)
Michelle Blackmer Spinnaker trimmer USAMB242 Group 1  
Mike Jordan Bow USAMJ74 Group 1  
Marty McKenna 295774I USAMM163  
Phil Niemen Main Trimmer USAPN4 Group 1  
William Plovanic Mast USAWP59  
Rattle 'n' Rum (GP 26)
Mike Beasley 215301F NZLMB20  
Reach Around (J 70)
Thomas Bowen 140629L USATB91  
Rimette (J 70)
John Brim 198990O    
Zeke Horowitz Main Trimmer   Group 3  
Collin Leon Headsail Trimmer   Group 3  
Joe Morris Main Trimmer USAJM131 Group 3  
Rocketdog (J 80)
Bradley Bertram    
Roger the Shrubber (J 70)
Mark Allen Helm 242239P USAMA86 Group 1  
Emily McManus Bow USAEM95 Group 1  
Jim Thompson Rush Chairman USAJT101 Group 1  
Neil Willetts Spinnaker trimmer USANW30 Group 1  
Rosebud (J 70)
Kelly-Ann Arrindell TRIKA2  
Stephanie Roble Strategist   Group 3  
Pamela Rose 736789t usapr62  
Erik Shampain Runners USAEE3 Group 3  
Maggie Shea Headsail Trimmer 322890Y USAMS75 Group 3  
Ruckus (J 105)
Matthew Seif    
RumFront (J 105)
Fred Martschink 119390c    
Rumor (J 80)
John Storck, Jr 106873Z    
Running Wild (J 70)
Peter Vessella 108448Y    
Sail Away (Tartan 3400)
Danny Robinson    
Savasana (J 70)
Thomas Wheel Barrows    
Brian Peachy Keane 198186K    
Stew Goulash McNay    
Scamp (J 70)
Will Welles    
Sceptre (J 130 SD CF)
Bob Musor 28693    
Screaming Mimi (Melges 24)
Marc Bailey Skipper 302991Y USAMB75 Group 1  
Will Dehart USAWD48 Group 1  
William Leonard Spinnaker trimmer 765458S USAWL36 Group 1  
Derek Lord Chef USADL100 Group 1  
Selkie (J 70)
Vivien Allan Bow 721216D GBRVA4 Group 1  
Michael Booker Tactician 305136P USAMB85 Group 1  
Gene Cloutier Main Trimmer USAGC49 Group 1  
Jack Wallace 741720Y USAJW224 Group 1  
Shaka (Melges 24)
Doug Nickel Tactician USADN2 Group 1  
Tom Sawchuk Headsail Trimmer USATS67 Group 1  
C: KC Shannon Owner 712825W USAKS115 Group 1  
Jeremy Tudor Spinnaker trimmer USAJT153 Group 1  
Shenanigans (J 80)
Bill & Shannon Lockwood 272299E    
Short Bus (Henderson 30)
Hawk Caldwell Owner 730985Q USAJC247 Group 1  
Stephanie Caldwell Bow 730987Q   Group 1  
Clarke McKinney Stunt Owner 151994A USACM76 Group 3  
Neal McKinney Headsail Trimmer   Group 1  
Scott Patterson Bow USASP67 Group 1  
Kyle Potts Main Trimmer   Group 1  
Stefanie Potts Headsail Trimmer   Group 1  
Shred (J 70)
Will Baily Tactician Isvwb2 Group 1  
Doug Sabin Tactician 188611V USADS167 Group 1  
Stein Skaane NORSS17 Group 1  
Sitella (XP44)
Ian Hill 749772Z    
Skimmer (J 105)
Miles/Ben Martschink/Hagood    
Skyline (J 70)
Leo Boucher Tactician 675340E USALB71 Group 1  
William Comerford Chef USAWC65 Group 1  
Porter Kavle Skipper 675106U USAPK74 Group 1  
Porter Kavle 675106U USAPK74  
Jake Vickers Tactician 697169Q USAJV62 Group 1  
SlingSHOT (Melges 24)
Wes Whitmyer Jr 171032F usaww1  
Slippery (Melges 24)
Scott Duensing    
LAURA JOHNSON Spinnaker trimmer   Group 1  
Jerry Miller Owner 750103N   Group 1  
Eric Rivard Skipper 662220W    
Smokin 'J (J 70)
Don Trask 375462b    
Sonrisa (XP44)
Herve-Pierre Beauchesne Headsail Trimmer   Group 1  
Ramon Caceres Pit   Group 1  
Marcus Cholerton-Brown Captain 732580Y GBRMC96 Group 3  
Greg Kelly 732580Y    
Jeff Mitchell Offside trimmer   Group 1  
Anson Mulder Main Trimmer   Group 3  
Antonio Ramos Bow 704709U USAAM166 Group 1  
Tracy Spinney Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Turon Mast 753939N USAMT63 Group 1  
Jan-Willem Van Den Dorpel Spinnaker trimmer   Group 1  
Vadim Vorobyov Mid Bow USAVV6 Group 1  
Soul (J 36)
Key Becker Bow    
Michael Brandon Main Trimmer    
Charles Coyer Owner    
Keenan Hilsinger Helm   Group 1  
Shane Kilberg Offside trimmer    
Scott Nord Mast    
Sam Tobio Headsail Trimmer Usast37 Group 1  
Audrey Webb Pit    
Jordan Wiggins Strategist   Group 1  
Spaceman Spiff (J 88)
Ryan Ruhlman 286885N    
Sparkle (J 70)
Hannah Swett    
Sparky (Viper 640)
Michael Puleo 240472O USAMP82  
Spirit (B-25)
Mark Bellino Bow   Group 1  
Jay Matze Helm   Group 1  
John Mynster Mid Mast   Group 1  
Mayra Mynster Grinder   Group 1  
Michael Rose Skipper 665299Q    
Guy Sorensen Main Trimmer    
Sprint6 (GP 26)
Payton Alexander Pit   Group 1  
David Bennett Pit Assist   Group 1  
Tac Boston Floater   Group 3  
Chris Clark 179377L USACC50 Group 1  
Mark Kraft Staysail trimmer   Group 1  
Dickson McCloy Other   Group 1  
John Stevens    
Stu Thompson Watch Captain   Group 3  
Stacked Deck (J 80)
Ramzi Bannura    
Stampede (J 70)
bruno Pasquinelli    
SurfTech (J 70)
Margaret Allen    
nico cottone    
Ben Sutterlin Main Trimmer   Group 1  
Dustin Vaitekunas    
Surprise (Melges 24)
Dan Berezin Helm CANDB37 Group 1  
Leo Logashov Tactician CANLL10 Group 1  
Aliaksandr Praskurnin Headsail Trimmer CANAP18 Group 1  
Ryan Smoker Headsail Trimmer USARS260 Group 1  
Alexander Yakimov Mid Bow CANAY3 Group 1  
T2 (J 70)
Hanson Bratton Skipper 244065T USAHB35 Group 1  
Spencer Colpaert Headsail Trimmer USASC45 Group 3  
Matt Graham Tactician   Group 1  
Alex Hume    
Taipan / SB (J 70)
Richie Geoghan Main Trimmer USARG90 Group 3  
Lloyd Karzen 310605E USALK45  
Stacey VanScoyoc Co-Skipper   Group 1  
Tangent (Cape Fear 38)
Gerry Taylor    
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe Co-Skipper   Group 1  
Todd Jenner 687255P USATJ26 Group 1  
Mike Mann Bow USAMM305 Group 1  
Mike McNamara 672153y USAMM270  
Team vineyard vines (J 70)
John & Molly Baxter    
Teamwork (J 122)
Robin Team 197463E    
Temptress (SR33)
Kenneth King    
terminally pretty (Viper 640)
Reed Baldridge 401918p    
The Sea Bin Project (VX One)
Chip Carr Co-Skipper    
Paul Murphy    
Tohidu (Benneteau 423)
Fran Boyd Main Trimmer   Group 1  
Dale Cook 033619m    
Scott Kavanagh Tactician 304310F   Group 1  
Mary Palazzo Watch Captain   Group 1  
Sara Perry Mid Bow   Group 1  
Toby Scheen    
Robert Seymour    
Trap Queen (Viper 640)
Jonathan Colarusso    
Traveller (Beneteau Oceanis 55)
Bjorn Kronquist 668190U    
Truckin' (J 70)
Mandi Dickie Pit 754919S USAMD150 Group 1  
Alex Meleney 234596E USAAM139  
Sonya Stevens Main Trimmer USASS237 Group 1  
Mike Watts Headsail Trimmer USAMW139 Group 1  
TRUMP TRAIN (J 70)
Gary Warner    
US 81 (Viper 640)
Bob McHugh 264445V    
USA 167 (J 70)
David Miller Chef USADm234 Group 1  
James Prendergast Stunt Owner 245162T   Group 1  
Kieran Searle Tactician Ausks6 Group 3  
Orrin Starr Headsail Trimmer USAOS8 Group 1  
USA 349 (J 70)
Sean Clare usasc125 Group 1  
Mark Girone 208851Z usamg150 Group 1  
James Nichols Other usajn36 Group 1  
Wade Williams usaww78 Group 1  
USA 42 (J 70)
Walter Lenhard Usawl43  
John Maschal Usajm450  
Kevin Mcglynn Usakm153  
Richard Wagner 173418P USARW153  
USA 5208 (J 24)
Mike Marshall    
Vagazo (J 70)
Fabian Gomez-Ibarra    
Vahine (VX One)
David Oliver 181628Q    
Victory (VX One)
Christian Koppernaes USACK1  
Voodoo (Melges 24)
Timothy Edwards Bow Usate38 Group 1  
Kate Gladieux Tactician USAKG40 Group 1  
Curtis Jazwiecki Stunt Owner USAcj36 Group 1  
Greg Semack Owner Usags88 Usags88 Group 1  
Vortex (J 70)
Bradlee Anderson 728563q Usaba48 Group 1  
Benito Guido 765790x Usabg89 Group 1  
Matthew Monts 695371W USAMM317  
James Thurlow 745367n Usajt166 Group 1  
Peter Thurlow 745366u Usapt41 Group 1  
VX 154 (VX One)
Marc Durlach    
Will Van Cleef    
VX One (VX One)
John Potter / Guggenheim    
Warcanoe (Melges 24)
Michael Goldfarb    
Warhorse (1D35 )
Trey Brown Co-Skipper   Group 1  
Jeff Frohock Owner    
Ed Norton    
Matthew Price Pit    
Warrior Sailing (J 22)
Warrior Sailing Warrior    
White Boat (VX One)
Ched Proctor 31977Q    
Wild Child (J 70)
Benjamin Cesare Tactician USABC17 Group 1  
Chris Chadwick Spinnaker trimmer USACC76 Group 1  
Henry Filter Helm 140968V USAHF1 Group 1  
Tom Murray Bow USATM65 Group 1  
Wings (J 88)
Mike Bruno 146567C usamb58  
Rob Fear Tactician 294118S CANRF15 Group 1  
John Fryer    
Chris Morgan    
Monica Morgan    
Tim Randall Bow   Group 1  
Zingara (Melges 24)
Richard Reid    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020