2017 Little Traverse Yacht Club Regatta - Ugotta Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abracadabra F/S (Melges 32)
Donald Thinschmidt 184728X    
Donald Thinschmidt Co-Skipper    
Absolut Glory (Alerion 28)
Clas Nilstoft    
Alligator (Melges 24)
Christopher Jeffries    
Archimedes III (C&C 115)
Tom Babel Tactician   Group 3  
Peggy Carroll Headsail Trimmer   Group 1  
Mary Dickie Headsail Trimmer   Group 1  
Alison Hall Main Trimmer USAAH70 Group 1  
Joe Hummel Owner 231111Z   Group 1  
Alison Humphrey Bow   Group 1  
H Irene Linstrom Mast   Group 1  
Marybeth Lore Skipper   Group 1  
Megan Miller Pit   Group 1  
Katarina Schwartsman Floater   Group 1  
Tara Sherman Headsail Trimmer   Group 1  
Arete' (ORMA 60)
Rick Warner 674800p    
As You Wish (Beneteau First 36.7)
Charlie Arnett Mid Mast 263693D USACA69 Group 1  
Tommy Dawson    
Paul Nuechterlein    
Leigh Savage Floater   Group 1  
Alex Simon Bow USAAS54 Group 1  
Dave Simon 336696L USADS208  
Bad Dog (J 35)
Larry Taunt 240184P    
Bamm-Bamm (J 70)
Steven Briggs Skipper    
Natalie Larkin Mast    
Tom Libcke Spinnaker trimmer    
Will Libcke Tactician    
Blue (Riptide 41)
Michael Schoendorf 117071S    
Blues Power (Alerion 28)
Geoffrey Keenan 691132T USAGK37  
Bretwalda 3 (Rogers 46)
Bob Pethick    
Brumby (J 70)
Merritt and Chris Keffer 189696S    
Chantey (Beneteau First 36.7)
Jim Baubie 664816F USAJB258  
Dan DaMaren Headsail Trimmer USADD131 Group 1  
Erik Gutermuth Tactician USAEG37 Group 1  
Ashley Joyner Main Trimmer   Group 1  
Jad Nabbouh Headsail Trimmer USAJN70 Group 1  
Nicole Neely    
Jay Schuch Main Trimmer USAJS346 Group 1  
Chaos (Hunter 340)
Mark Aitken Strategist 358484L   Group 1  
Gregory Francis Skipper 767792V    
Brian Prokuda Navigator   Group 1  
Kimberly Seelinger Co-Skipper   Group 1  
City Girl (C&C 30)
Tac Boston    
Creative Destruction (J 105)
Carter Williams 666333B USAJW148  
Denali^2 (Carkeek 40)
William McKinley 304135m usawm99  
Details (GL 70)
Lance Smotherman 207737y USALS23  
Downtowner (J 70)
Jeff Towner 765461Q USAJT143  
Dynamis (SC 70)
Brien Baker 756948W USABB147  
Ebisu (J 70)
Myles Arton-Smith    
Tim Buisch Mast   Group 1  
Andrew Jordan Headsail Trimmer CANAJ13 Group 1  
Glenn Sheets Skipper 740187X    
Empeiria (J 70)
John Heaton    
Equation (Santa Cruz 70)
Bill Alcott / Tom Anderson 162523K    
Escape (J 70)
Pilar Macomber Main Trimmer USAPM171 Group 1  
Will Macomber Strategist USAWM119 Group 1  
Ellie Wagner Bow USAEW87 Group 1  
Polk Wagner 172511H USAPW63  
Sarah Wagner Co-Skipper USASW129 Group 1  
Evolution (Santa Cruz 70)
chris saxton    
Extreme2 (C&C 30)
Dan Cheresh 169459J USADC15  
Fish Tales (A40RC)
Mike fisher    
Flying Jenny (C&C 30)
Sandra Askew 754490T usasa57  
Gemini (J 70)
Jason Doyle Spinnaker trimmer USAJD218 Group 1  
Max Odena Headsail Trimmer USAMO44 Group 1  
Blane Shea Helm USABS83 Group 1  
Trip Wagner Main Trimmer USArw156 Group 1  
Goat Rodeo (J 109)
Robert Evans    
Gosling (Thomas 35)
Dunne Saal 702874w    
Gotta Wanta (J 122)
Robert Mampe 730858N    
Green Flash (J 105)
William Petzold    
Gryphon (J 105)
Sam Powers    
Heartbreaker (TP52)
Robert Hughes 108509K    
Hooligan (C&C 30)
Trey Sheehan    
Hotspur (J 70)
Harrison Faust Headsail Trimmer    
John Woodcock 738242Y USAJW220  
Imedi (TP 52)
Mark Hauf 671857P    
Interlude (Alerion 28)
Tom Austin    
Jammin' (J 70)
Thomas Bosch Skipper 700340C USATB134 Group 1  
Howard Pellegrom Mast USAHP34 Group 1  
Jaywalker (J 42)
William Stellin 670691w    
La Buena Vida (Beneteau First 36.7)
Rob Cardoze Bow   Group 1  
Emily Gilbride Pit    
Susan Gilbride Chef    
William Gilbride, Jr. 321967Y    
Anna Metcalf Mast   Group 1  
Emily Mucherie Pit   Group 1  
Sebastien Mucherie Bow   Group 1  
Tom Vickers Main Trimmer 149027V    
Margaret Vortriede Headsail Trimmer    
Rudy Wedenoja Floater 170923L    
Legacy (J 88)
Scott Sorbie    
Little Goose II (Alerion 28)
Ludington Sellers 109179E    
Little Traverse Sailors (J 70)
LTS Race Team    
Mairsie (Alerion 28)
Sandy Burley    
Manitou (J 105)
Jay Vander Wall 357810V    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
McFLY (J 70)
Sean O'Brien    
Tim O'Brien Headsail Trimmer   Group 1  
Miss Killer (J 70)
Colton Gerber   Group 1  
Allison Glover   Group 1  
Don Glover   Group 1  
Grant Glover Spinnaker trimmer   Group 1  
Moonbeam (Alerion 28)
J-R Carruthers-Holton 266574F    
Mostly Harmless (Beneteau First 42)
Wick Smith 218332S    
mystic (farr40)
Bill Hoyer    
NastyBaby (J 70)
Paul Bregenzer Bow   Group 3  
Craig Johnson Pit   Group 1  
Betsy Schaffer 173766A USARS163 Group 1  
Craig White Headsail Trimmer 173907R   Group 1  
Natalie J (TP 52)
Philip O'Niel III 144357U USAPO7  
nosurprise (J 111)
David Irish 105366T USADI1  
Notso EZ Money (Dejhler 44 SQ)
Daniel Addison Bow   Group 1  
Jeff Jarzombek    
Steve Kase Main Trimmer   Group 1  
Matt Medwid Helm    
Michael Medwid USA25669    
Sam Medwid    
Ryan Pfeifer Bow   Group 1  
Lori Shink Bow USALS91 Group 1  
kate Skinner    
Painkiller 4 (Sydney 38)
Martin Alice 208640U    
Ted Jones Tactician 225555w usaej5 Group 1  
Patriot (Beneteau First 36.7)
Ken Sharpe 370902K USAKS69 Group 1  
Pronto (J 70)
Chris Ford    
Proof (J 120)
Michael Fozo    
Pterodactyl (J 105)
Robert Bailey    
Thac Nguyen Spinnaker trimmer 654561U USATN10 Group 1  
John Quinlan Headsail Trimmer USAJQ11 Group 1  
Duane Rose 120836K USAAR111 Group 1  
Mark Symonds 245138t usams266  
Redline (FT 10)
Michael Graham 199034Z USAMG66  
Roxy (Tartan 4000)
Lee Begrow Bow   Group 1  
Don Condit Skipper 116865A    
Mike Condit Main Trimmer    
Sail22 fäle (J 70)
Paul McGuan Skipper    
Scout (J 120)
Tom Enders Grinder USATE40 Group 1  
Brian Francis Mast   Group 1  
Geoff Brieden / Jeff Clark 674422W USAGB109  
Michael Johnson Floater USAMJ59 Group 1  
Sistership (J 70)
Susan Stewart    
Still Crazy (Alerion 28)
Edward Palm 118559D    
Stripes (GL 70)
Bill Babel Headsail Trimmer   Group 1  
Mike DeLano Main Trimmer   Group 1  
David Holme Mid Mast   Group 1  
Dan Knight Bowman   Group 1  
Perry Lewis Tactician   Group 3  
Bill Martin 108542Q    
Bruce Nelson Tactician 695050V USABN19 Group 3  
Stu Pettitt Runners   Group 1  
Eric Rasmussen Other   Group 1  
Brad Terpstra Bow USABT24 Group 1  
Justin Zohn Pit Assist USAJZ10 Group 1  
Sundog (J 70)
Chal Curtis USACC229 Group 1  
Josh Curtis USAJC311 Group 1  
Victoria Curtis USAVC13 Group 1  
Zac Curtis USAZC5 Group 1  
Themis (C&C 30)
geoffrey ewenson Tactician usage02 Group 3  
Dave flynn Main Trimmer USADF13 Group 3  
Walt Thirion Owner USAWT42 Group 1  
Tres Burritos (J 70)
Scott Sellers 231306E    
Tsunami (SWAN Club 42)
Mitchell Padnos 113501B USAMP128  
Usual Suspects (Farr 40)
eric wynsma 218808x    
Variance (J 111)
Carl Hanssen 353626T    
Victrix 3 (J 120)
Curt Kime 197553D    
Vital Signs (J 70)
Jeff Adams    
Craig Gooch Headsail Trimmer   Group 3  
John Morreale    
Matt Wenzler Helm   Group 1  
War Chant2 (Beneteau First 36.7)
GEORGE ANDALUZ Pit CANGA12 Group 1  
BILL BAISDEN Other USAWB86 Group 1  
Luke Bosma Headsail Trimmer    
Howie Buse Mid Mast   Group 1  
Austin Dunn Grinder   Group 1  
Ryan Forth Runners    
Arthur J. LeVasseur Main Trimmer USAAL70 Group 1  
James Mowbray Bow 740694P USAJM406 Group 1  
Mark Olson Staysail trimmer    
Reid Stromberg Chef 350820j    
Wind Czar (J 70)
Richard Lehmann 225698I USAKM20  
Windsong (J 88)
Tim Wade 732257Y    
Wizard (RP 74)
David Askew Owner 188606Y   Group 1  
Peter Askew Owner   Group 1  
David Culver Captain   Group 3  
Charlie Enright Tactician G12354 USACE14 Group 3  
Simon Fisher Navigator   Group 3  
Phil Harmer Headsail Trimmer   Group 3  
Mike Howard Grinder   Group 3  
Bill Jenkins Runners   Group 1  
Chris Larsen Helm    
David Lyons Runners   Group 1  
Gary Snider   Group 1  
Ralf Steitz Pit   Group 3  
Dave Tank    
Mark Towill Spinnaker trimmer   Group 3  
Phil Trinter Grinder   Group 3  
John von Schwarz Pit   Group 3  
Mitch White Bow   Group 3  
Zig Zag (Melges 24)
Marty Jensen    
Zone (J 32)
Gary Stewart 733065T    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021