2017 Annapolis - Newport Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Afterthought (J 109)
Chris Davis Other     Yes  
Tom Fitzsimmons Bow USATF32 Group 1   Yes  
Christian Johnson   Group 1   Yes  
susan kessler Spinnaker trimmer 764429W   Group 1   Yes  
David McConaughy Main Trimmer 227447Z NA Group 1   Yes  
Eric Rosenbaum Watch Captain 320809L   Group 1   Yes  
Craig Wright Skipper 372086z USACW48   Yes  
Akela III (Swan 43)
Andrew Armstrong Navigator 171632L USAAA30 Group 1   Yes  
Steven Director Helm 276199L USASD86 Group 1   Yes  
Roel Hoekstra Captain 368704z USARH46 Group 1   Yes  
Jeffrey McCarron Helm 357572G USAJM277 Group 1   Yes  
Dyfrig Mon Watch Captain GBRDM24 Group 1   Yes  
Arturo Quinones Bow PURAQ1 Group 1   Yes  
Pete Sutch Watch Captain 230283O USAPS112 Group 1   Yes  
Allegiant (J 42)
Albert Bossar Skipper 754225P   Group 1   Yes  
Marko Choma Mast   Group 1   Yes  
Noah Kanter Main Trimmer   Group 1   Yes  
Pragathi Katta Watch Captain 366732Z   Group 1   Yes  
Christopher Kozel Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Happ Radam Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Steven Riker Watch Captain     Yes  
Steve Weiss Other   Group 1   Yes  
AMHAS (Class 40)
MacKenzie Davis 274157X USAMD56   Yes  
Brian Harris Navigator   Group 1   Yes  
Ben Poucher Floater   Group 3   Yes  
Rob Windsor Watch Captain   Group 3   Yes  
Black Pearl (Carkeek 47)
James Carroll Pit IRLJC2 Group 3   Yes  
Jean Marie Dauris Bow   Group 3   Yes  
Marc Lagesse Navigator RSAML01 Group 3   Yes  
David Rae   Group 3   Yes  
Mark Sadler Tactician GBRMS109 Group 3   Yes  
Inge Schabort Runners   Group 1   Yes  
Paul Standbridge Offside trimmer GBRPS79 Group 3   Yes  
Chris Williams Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Carina (J 37)
Dave Baker IV Bow USADB171 Group 1   Yes  
Peter Dudley Watch Captain USAPD87 Group 1   Yes  
Wick Dudley Main Trimmer USAWD40 Group 1   Yes  
Will Passano Skipper 147880E USAWP6 Group 1   Yes  
Charles Plambeck Headsail Trimmer 764706N USACP122 Group 1   Yes  
Scott Schluederberg Headsail Trimmer 266092C USASS220 Group 1   Yes  
Edwin Steeble Navigator USAES9 Group 1   Yes  
Peter Trentman Main Trimmer USAPT26 Group 1   Yes  
Celerity (Beneteau 473)
Charlie Buckley Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Michael Busch Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Shane Kilberg Helm   Group 1   Yes  
Daniel Lawrence Nav/Tac 307664C USADL4 Group 1   Yes  
Rick Lober Skipper 250491S USARL130   Yes  
Miguel Moravec Watch Captain     Yes  
Kate Rudkin Main Trimmer   Group 1   Yes  
Chasseur (Little Harbor)
Miles Cook Captain 751552S USAMC182 Group 1   Yes  
Peter Cook Watch Captain   Group 1   Yes  
Peter Knag Navigator USAPK69 Group 1   Yes  
John Mellott Floater USAJM455 Group 1   Yes  
Tom Ray Watch Captain USATR82 Group 1   Yes  
William (Tige) Savage Medic/Doctor 670250F USAWS102 Group 1   Yes  
Christopher Dragon (Ker 43)
Justin Bauer Bow USAJB152 Group 1   Yes  
Lawrence Cutler Other 671786z usalc39 Group 1   Yes  
Rich du Moulin Rush Chairman 113194S USARD18 Group 1   Yes  
Larry Fox Navigator 163764X USALF7 Group 1   Yes  
Patrick Johnson Mid Bow USAPJ33 Group 1   Yes  
Byron LaMotte III Strategist USABL18 Group 1   Yes  
Doug Lynn Rush Chairman 118654Z USADL14 Group 1   Yes  
Alix Manny Bow 730830V USAJC235 Group 3   Yes  
Butch Ulmer Tactician 366944F USACU6 Group 3   Yes  
Andrew Weiss Skipper 352216l USAAW46 Group 1   Yes  
Cimarron (J 110)
Roger Coney Floater   Group 1   Yes  
Russ Matijevich Bow 742550Y USARM189 Group 1   Yes  
Lynn McClaskey 712236E     Yes  
Kevin Ward Bow   Group 1   Yes  
Tom Watson Tactician 324266W   Group 1   Yes  
Claire Yoste   Group 1   Yes  
Crocodile (Beneteau First 50)
Gregg Baldwin Watch Captain 667531S USAGB94 Group 1   Yes  
Marc Briere 372146S USAMB200 Group 1   Yes  
Steve Cohan USASC146 Group 1   Yes  
Marjorie Cota   Group 1   Yes  
James Denham Watch Captain USAJD125   Group 1   Yes  
Mathew Fafoutis   Group 1   Yes  
Shane Morast Navigator   Group 1   Yes  
Steve Pickel   Group 3   Yes  
Evan Scott   Group 1   Yes  
Robert Smith UASRS170 Group 1   Yes  
Scott Ward Skipper 686840Y USASW92   Yes  
Gallant (NAVY 44)
Pete Carrico 122045H USAPC2 Group 3  
Molly Cox Headsail Trimmer   Group 1  
Ethan Doherty Pit Assist USAED23 Group 1  
Jace Erlanson USAJE86 Group 1  
Hayden Kuzemchak Helm   Group 1  
Robert LaGuardia    
Robert Leam Main Trimmer   Group 1  
K. Parriott Bow USAKP51   Group 1  
Thomas Stief Pit   Group 1  
Viktor Turner Navigator   Group 1  
Glory (J 44)
Austin Brown Bow   Group 1   Yes  
Amy Chamberlin Headsail Trimmer     Yes  
Will Colomb Captain USAWC85 Group 1   Yes  
Kevin Dooley Skipper 141959W USAKD35 Group 3   Yes  
Tobias Ferl Bow     Yes  
Greg Gaskel Helm     Yes  
James Gigantelli Navigator USAJG203 Group 1   Yes  
Eric Gimple Helm   Group 1   Yes  
Zach Groce Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Micah Larson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Nathan Shakespeare Watch Captain   Group 1   Yes  
Heron (J 120)
Buck Downes Bow USAJD223 Group 1   Yes  
Denis Hope-Ross Floater IRLDH39 Group 1   Yes  
Ken Kissel Main Trimmer USAMK126 Group 1   Yes  
Greg Leonard Skipper 295004N     Yes  
Hannes Leonard Mid Mast   Group 1   Yes  
Sean Reilly Navigator   Group 1   Yes  
Himmel (Dehler 39)
Michael Cameron Bow   Group 1   Yes  
Kevin Lister Floater   Group 1   Yes  
Randy Pittman Headsail Trimmer     Yes  
Ken Shuart Watch Captain   Group 1   Yes  
Donald Snelgrove 756059Z     Yes  
Eric Snelgrove Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Michael Snelgrove Watch Captain   Group 1   Yes  
James Stewart Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Hooligan (TP52)
Madeline Arbogast Runners   Group 1   Yes  
Russell Bauer Runners   Group 1   Yes  
Zackary Bauer Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Nathaniel Blount Staysail trimmer   Group 1   Yes  
George Davis Main Trimmer 715351C   Group 1   Yes  
Charles Dimer Grinder   Group 1   Yes  
Colin Duggan Mid Bow   Group 1   Yes  
Tim Forman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Patrick Francis Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Justus Grammer Navigator   Group 1   Yes  
Christian Hoffman Pit   Group 1   Yes  
Matthew Hundt Helm   Group 1   Yes  
Benjamin Hynes Bow   Group 1   Yes  
Theodore Papenthien Skipper   Group 1   Yes  
Grant Spanhake Other 205467X   Group 3   Yes  
Jahn Tihansky Other 155706Q   Group 3   Yes  
Huck's Finn (Dehler 36)
Brian Donnelly Grinder   Group 1   Yes  
Jeff Leigh Skipper 732761U     Yes  
Tom Leigh Navigator   Group 1   Yes  
Scott Medeiros Bow 398851K   Group 1   Yes  
Mark Paster Main Trimmer   Group 1   Yes  
Shawn Seaman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Integrity (NAVY 44)
Chris Cantillo Skipper 766244Z     Yes  
Jay Corbett Navigator   Group 1   Yes  
Duane Geruschat Other   Group 1   Yes  
George Hamilton Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Mark McAlister Bow   Group 1   Yes  
Kevin Navarro Mast   Group 1   Yes  
Cassidy O'Brien Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Natalie Stahl Main Trimmer   Group 1   Yes  
Robert Thyberg Watch Captain   Group 1   Yes  
Don Worm Floater 667365P   Group 1   Yes  
JAMBO (First 40)
Nicholas Dovbniak Tactician CANND2 Group 3   Yes  
Michael Filimon Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jacob George Pit USAJG224 Group 1   Yes  
Eric Langley    
Conor ONiel Main Trimmer   Group 1   Yes  
Michael Shelby Bow USAMS271 Group 1   Yes  
Ryan Treat Watch Captain   Group 1   Yes  
Jeroboam (Farr 400)
Michael Beasley Watch Captain NZLMB20   Group 3   Yes  
Terry Bohner Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Laurent Givry 740109N USALL49 Group 1   Yes  
Dee Smith Nav/Tac   Group 3   Yes  
Kalevala II (Grand Soleil 37 B&C)
Kyle Comerford Bow 373198g   Group 1   Yes  
Stuart Forrest Pit   Group 1   Yes  
Shannon Hibberd Pit   Group 1   Yes  
Michael Johnson Bow     Yes  
Dan Lewis 661951F   Group 1   Yes  
Gary Martin Bow   Group 1   Yes  
Mike Oh USAMO35 Group 1   Yes  
Tapio Saavalainen Skipper 240768V USATS38 Group 1   Yes  
Kenai (J 44)
Jacob Brechan     Yes  
Chelsea Carlson Navigator   Group 1  
Emmett Dickheiser Bow 702539V USAED37 Group 3   Yes  
Alex Freas Pit   Group 1   Yes  
J.D. Hill Helm 296150W USAJH345 Group 1   Yes  
Chris Lewis Helm 255258z GBRCL44 Group 1   Yes  
Karen Lewis Mid Mast 407137w GBRKL18 Group 1   Yes  
Gurhan Ozen TURGO4 Group 1   Yes  
Leonard Sitar Helm 112566Q   Group 1   Yes  
William Zartler Watch Captain 245820Q USAWZ3 Group 1   Yes  
KODIAK (R/P 66)
Scott Bancroft USASB25 Group 1   Yes  
Ike Bowen USAIB2 Group 3   Yes  
Arthur Burke Watch Captain 165095b USAAB16 Group 1   Yes  
Fred Detwiler Watch Captain 181962V USAFD5 Group 1   Yes  
Ward Detwiler Other USAWD47 Group 1   Yes  
Peter Eagan CANPE3 Group 3   Yes  
Llwyd Ecclestone Captain 102592R USALE1 Group 1   Yes  
Jareese Finch Bow ANTJF2 Group 3   Yes  
Rob Gale Other CANRG5 Group 1   Yes  
Peter Griffin Navigator USAPG27 Group 1   Yes  
Theadore Haaland Floater USATH59 Group 3   Yes  
Kevin McNeil USAKM28 Group 1   Yes  
Jack Orr Headsail Trimmer 22591U USAJO38 Group 3   Yes  
Alex Root Mid Bow USAAR107 Group 1   Yes  
John Sheehan Pit Assist USAJS328 Group 1   Yes  
Karl Von Schwarz Main Trimmer 123975Y USAKV6 Group 1   Yes  
Kristany (Taylor 38)
Jason Cusick Bow 686285F USAJC270 Group 1   Yes  
Glenn Harvey Owner 146589I usagh69   Yes  
Brett Mastropieri Main Trimmer 736925S   Group 1   Yes  
Christopher Mazza Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Bryan Shive Headsail Trimmer 750207V   Group 1   Yes  
Andreas Steinhoff Watch Captain   Group 1   Yes  
Matt Targarona Nav/Tac 374518W USAMT54 Group 1   Yes  
Lisa Younk Pit USALY5 Group 1   Yes  
Kurranulla (Sydney 38)
James Branson Navigator AUSAB60 Group 1   Yes  
Chad Durkin Main Trimmer   Group 1   Yes  
Christopher Feret   Group 1   Yes  
Peter Fletcher Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Stuart Jones Owner 7501159P AUSSJ18 Group 1   Yes  
Alexander Malykhin Bow RUSAM41 Group 1   Yes  
Drew McDaniel Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Rich Rutkowski Pit 737339Y USARR154 Group 1   Yes  
Ryan Rutkowski Bow 764769S USARR153 Group 1   Yes  
Thomas Shaw Main Trimmer 671224J USATS135 Group 1   Yes  
Milky Way (Dufour 40)
Raymond DeLeo Watch Captain 308910T USARD21 Group 1   Yes  
Boris Dolgin Main Trimmer USABD69 Group 1   Yes  
Gleb Grapps Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Justin Gray Bow   Group 1   Yes  
Mike Kentz Alternate   Group 1   Yes  
Vladimir Kulinichenko Tactician   Group 3   Yes  
Alexander Natanzon 354616T ISRAN3 Group 1   Yes  
Yevgeny Osherov Watch Captain   Group 1   Yes  
Nanuq (Sabre 426)
Sloan Burns Mast   Group 1   Yes  
Jim Cobb Main Trimmer 179866N USAJC248 Group 1   Yes  
Glenn Doncaster Skipper 686048W USAGD50 Group 1   Yes  
Hans Kalkofen Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jerry Latell Watch Captain 393555b Usajl87 Group 3   Yes  
Matthew Newborn Watch Captain USAMN44 Group 1   Yes  
Alex OToole Bowman   Group 1   Yes  
Austin Powers Mid Bow USAAP85 Group 1   Yes  
Oakcliff Racing Class 40 (Class 40)
Chris Booher Pit   Group 1   Yes  
Andres Guerra Captain   Group 1   Yes  
Harry Hall Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Timothy Kent Helm 244115K USATK25 Group 3   Yes  
Isak Peterson Pit   Group 1   Yes  
Kay Wang Floater USAKW80 Group 1   Yes  
Oakcliff's Weegie (Columbia 32 Carbon)
Greg Adams Main Trimmer   Group 1   Yes  
Chris Holman Pit 754974F   Group 1   Yes  
Ethan Johnson 687663W   Group 1   Yes  
Sean O'Halloran Skipper 733336R USASO33 Group 1   Yes  
Sam Tobio Headsail Trimmer USAST37 Group 1   Yes  
Connor Vliet Bow   Group 1   Yes  
Odette (Hylas 56)
Alex Adams Helm   Group 1   Yes  
Jasen Adams Skipper 247005N   Group 1   Yes  
Jennifer C Adams Co-Skipper 247005N   Group 1   Yes  
Rich Hoyer Helm   Group 1   Yes  
Brian Regan Navigator   Group 1   Yes  
Paula Regan Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Lisa Simpkins Bow 253072R USALS85 Group 1   Yes  
Brian Tollefson Pit   Group 1   Yes  
Orion (J 122)
Dan Ahern Mid Bow   Group 1   Yes  
Peter Bailey Pit Assist USAPB75 Group 1   Yes  
Libby Greenhalgh Navigator   Group 3   Yes  
Tad Hutchins Main Trimmer   Group 3   Yes  
Mickey Lawlor Pit VIEML1 Group 1   Yes  
Paul Milo Skipper 661310L USAPM110 Group 1   Yes  
Guy Mossman Mast 147033P USAGM5 Group 1   Yes  
Bill OMalley Headsail Trimmer 198525B USAWO2 Group 1   Yes  
George Saggal Bow USAGS100 Group 1   Yes  
Brendon Scanlon Mast USABS62 Group 1   Yes  
Orion (Hanse 371)
Willie Addison Bow   Group 1   Yes  
John Fowlkes Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Mathew Hansen Mast   Group 1   Yes  
Howard Marks Strategist   Group 1   Yes  
Jon Opert Skipper 733068V   Group 1   Yes  
Donna Schlegel Watch Captain 285209T   Group 1   Yes  
Steve Van Pelt Floater   Group 1   Yes  
Parallel Blue (Beneteau 40.7)
Myles Coleman Owner 767577Z   Group 1   Yes  
Frank Fries Bow   Group 1   Yes  
Charles Kineke Nav/Tac   Group 1   Yes  
Mark Martin Main Trimmer   Group 1   Yes  
Jon Pilon Pit   Group 1   Yes  
Matt Pilon Skipper 661177G   Group 1   Yes  
John Stamos Helm   Group 1   Yes  
Peter Stamos Main Trimmer   Group 1   Yes  
John Woods Mast 766068X jw233   Yes  
Pegasus (Beneteau First 36.7)
Hartmut Ludwig 714996W USAHL16 Group 1   Yes  
Welf Ludwig Tactician 732599Z USAWL35 Group 1   Yes  
Ranger (Farr 40)
Andrew Camargo Chef   Group 1  
Ethan Falsone Mast   Group 1  
Pierson Haines Spinnaker trimmer   Group 1  
Conor Hickey Watch Captain 752521W USACH163 Group 1  
Gunnar Hough Skipper    
Zachary Krause Bow   Group 1  
Matthew Marino Headsail Trimmer   Group 1  
Andy Ulak Strategist   Group 1  
Peter Van Duyne Helm   Group 1  
John Wright Grinder 111797x usajw95 Group 1  
Razor's Edge (Sabre 362)
Muriel (Mia) Anderson Chef USAMA73 Group 1   Yes  
William Aucoin Mast 763112T USAWA14 Group 1   Yes  
Dixon Duffet Watch Captain 212135H USADLD116 Group 1   Yes  
Paul Ims Bow 753523R USAPI9 Group 1   Yes  
Frank Kendall Skipper 245801o   Group 1   Yes  
Tim Knowles Tactician 218568G USATK29 Group 1   Yes  
Reindeer (Morris 47)
David Bonney USADB54   Group 1   Yes  
Nick Deane Mid Bow   Group 1   Yes  
Ross Dierdorff Floater USARD44 Group 1   Yes  
Peter Driscoll Watch Captain USAPD41   Group 1   Yes  
Fraser Mackechnie Mast   Group 1   Yes  
Tony Parker Skipper 293741v USAAP8   Yes  
Donald Patterson Mast   Group 1   Yes  
David Schoene Other   Group 1   Yes  
John Storck Other 204231H USAJS118 Group 1   Yes  
John Storck Jr. Navigator 106873Z USAJS47 Group 1   Yes  
Resolute (Tartan 3500)
David Adams Skipper 185802Q USADA44 Group 1   Yes  
Drew Conboy Bow usadc178 Group 1   Yes  
Jeffery Kennedy Main Trimmer USAJK195 Group 1   Yes  
Rich Krolak Tactician USARK87 Group 1   Yes  
Douglas Rollow Navigator 32033G USADR28 Group 1   Yes  
Jon Sauer Watch Captain 741556T usajs174 Group 1   Yes  
Rival (Xp44)
Bob Cantwell 709943Y USARC123   Yes  
Ken Comerford Alternate USAKC17   Group 1   Yes  
Jason Currie Watch Captain USAJC149 Group 3   Yes  
Andrew Elder Mid Bow USAAE10 Group 1   Yes  
Forbes Horton     Yes  
Tarry Lomax Navigator 217986K USATL76 Group 1   Yes  
Ridgely Mackenzie Other   Group 1   Yes  
Jason McShane Bow USAJM67 Group 1   Yes  
Paul Murray Other   Group 1   Yes  
Mark Sims Watch Captain   Group 3   Yes  
Rocket Science (J 120)
Scott Bearse Main Trimmer 152587Z USASB37 Group 1   Yes  
Timothy Clark   Group 1   Yes  
Phil Gavey Mast 728589Z USAPG66 Group 1   Yes  
Vlastimil Kunc Other   Group 1   Yes  
Rick Oricchio Skipper 208866G USARO6   Yes  
Bryan Stephan Bow   Group 1   Yes  
Robert Stephan Watch Captain 246444W USARS107 Group 1   Yes  
Chris Strukus   Group 1   Yes  
Rosalita (J 109)
George Braun Headsail Trimmer USAGB101 Group 1   Yes  
Joseph Crouse Floater   Group 1   Yes  
Bruce Grissom Grinder     Yes  
Kyle Hanson Co-Skipper USAKH50 Group 1   Yes  
Rick Hanson Skipper 234199D   Group 1   Yes  
Alex Razzook Bowman USAAR104 USAAR104 Group 1   Yes  
Jordan Wiggins Floater   Group 1   Yes  
Sand Dollar (Oceanis 45)
Adam Cohen Spinnaker trimmer     Yes  
Timothy Colvin Tactician   Group 1   Yes  
Stephen Eller Captain 212217G     Yes  
Mark Hergan Bow 729424s   Group 1   Yes  
Tom Neff Strategist   Group 1   Yes  
Ted Sensenbrenner Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Gretchen Witzgall Other     Yes  
Saykadoo (J 120)
Mason Carouge Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Willy Comerford Other   Group 1   Yes  
Brett Cureton Bow 699952Y USABC59 Group 1   Yes  
Jack Hunt Spinnaker trimmer USAJH231 Group 1   Yes  
Stephen McManus Skipper 353688H USASM62 Group 1   Yes  
Juan Watson Pelorus Navigator 704772x     Yes  
Carl Tuerk Pit USACT71 Group 1   Yes  
Schematic (J 42)
david banks Bow USADB182 Group 1   Yes  
Geremy Chelius Bow   Group 1   Yes  
Brad Cole Watch Captain 119195F   Group 1   Yes  
Peter Dahlstrom Mast 744082Z USAPD90 Group 1   Yes  
Warren Dahlstrom Watch Captain 674079W usawd36 Group 1   Yes  
Greg Dupier Navigator 652328T USAGD13 Group 1   Yes  
Robert Fox Captain 225142N USABF16   Yes  
Crae Ramsey Mast   Group 1   Yes  
Shinnecock (J 120)
Jonathan Bartlett Other 155382y USAJB80 Group 3   Yes  
Cam Bowdren Bow   Group 1   Yes  
David Chinea Rush Chairman   Group 1   Yes  
Brian Flynn Chef   Group 1   Yes  
Holger Hinsch GERHH4 Group 1   Yes  
Jim Praley Owner 197209W USAJP7 Group 1   Yes  
Jimmy Praley Skipper USAJP169 Group 1   Yes  
Mike Praley Strategist Usamp41 Group 1   Yes  
Solstice (J 40)
Scott Blandford Watch Captain   Group 1   Yes  
Jim Bordeaux 742648Q   Group 1   Yes  
Jerry Dooley Mid Mast   Group 1   Yes  
Jon Isham Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ben Norfleet Watch Captain   Group 1   Yes  
Mark Norfleet Helm   Group 1   Yes  
Torbjorn (Toby) Ommundsen Navigator   Group 1   Yes  
Dave Wiker Main Trimmer   Group 1   Yes  
Sonrisa (Xp44)
Herve-Pierre Beauchesne Headsail Trimmer   Group 1  
Marco Caporaso Headsail Trimmer   Group 1  
Marcus Cholerton-Brown Captain 732580Y GBRMC96 Group 3  
Greg Kelly Owner 732580Y    
Stephen Laycock Mast   Group 1  
Zach Mason   Group 3  
Fabio Peixoto Mid Mast   Group 1  
Antonio Ramos Bow 704709U USAAM166 Group 1  
Jan-Willem Van Den Dorpel Headsail Trimmer   Group 1  
Vadim Vorobyov Navigator USAVV6 Group 1  
Tenacious (Baltic 38)
Joel Aronson Navigator   Group 1   Yes  
Douglas Ingraham Spinnaker trimmer 742665Y USADI6 Group 1   Yes  
Matthew Nunn Pit USAMN61 Group 1   Yes  
Jeremy Schachner Grinder   Group 1   Yes  
Jonah Schachner Watch Captain USAJS319 Group 1   Yes  
Mark Scott Mid Bow 768089W USAMS256 Group 1   Yes  
Jeff Taylor Skipper 698857C USAJT150 Group 1   Yes  
Triage (Tripp 41)
John Behen Navigator 711620G USAJB396   Yes  
Angela Earley Owner 734767P USAAE27 Group 1   Yes  
Stephen Ormsbee Watch Captain 711089W USASO38 Group 1   Yes  
Timothy Savage Skipper 659340Y USATS39 Group 1   Yes  
Nick Sisson Bow USANS30 Group 1   Yes  
David Washbourne Other USADW135 Group 1   Yes  
Gregory Watt Other 684767W USAGW40 Group 3   Yes  
Warrior (Volvo 70 modified)
Ben Bardwell Bow   Group 3   Yes  
Jackson Benvenutti Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Ryan Breymaier Watch Captain   Group 3   Yes  
Dann Cahoon Grinder   Group 1   Yes  
Jesse Fielding Pit Usajf64 Group 3   Yes  
Karl Funk Mid Bow   Group 3   Yes  
Ian Gordon 2883790     Yes  
Andy Green Floater GBRAG13 Group 3   Yes  
Jan Majer Watch Captain 351648V USAM75 Group 3   Yes  
Stephen Murray, Jr.     Yes  
Kevin Savitt Grinder USAFKS17 Group 3   Yes  
Scott Tompkins   Group 3   Yes  
John von Schwarz Pit   Group 3   Yes  
Warrior Won (Xp44)
Peter Bauer Watch Captain 743109n USAPB47 Group 1  
Peter Carpenter Mast 656975Z USAPC35 Group 1  
Chad Corning Floater 246511O USAJC117 Group 3  
H.L. DeVore Navigator 314113H USAHD4 Group 1  
Katie DeVore Pit 405356X USAKD59 Group 1  
Barrett Holby Floater USAWW64 Group 1  
Carter Holliday Watch Captain 200380J USACH13 Group 1  
Christopher Sheehan Skipper 734053Z USACS259  
Christopher Simon Bow USACS268 Group 1  
Patrick Slattery Mast USAPS49 Group 3  
Ryan Zupon Bow 308431T USARZ5 Group 1  
Windborn (J 120)
Richard Born Skipper 126122J     Yes  
John Greifzu, Jr. Floater 204531K USAJG192 Group 1   Yes  
Kevin Groner Floater   Group 1   Yes  
Jon Hilbert Spinnaker trimmer     Yes  
Matt Johns Mast   Group 1   Yes  
Michael Johns Main Trimmer   Group 1   Yes  
Jeffrey Todd Staysail trimmer 119705T   Group 3   Yes  
Bill Wagner Navigator USAWW16 Group 1   Yes  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy