2016 Melges 20 Open Russian Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alex team (Melges 20)
Oleg Krivov    
Alexander Mikhaylik RUSAM47  
Vitaly Rozhkov    
Aloha (Melges 20)
Michal Hruby CZEMH1 Group 1  
Jan Kuchar    
Martin Trcka CZEMT1 Group 3  
BLACK SHEEP (Melges 20)
Ruslan Mukhametzyanov RUSRM3 Group 1  
Alexander Ochkov    
Maxim Scheremetyev    
Caffe Americano (Melges 20)
Pierluigi De Felice Headsail Trimmer Itapd2 Group 3  
Rodney Jones AUSRJ9  
Sean O'Rourke Main Trimmer AUSSO9 Group 3  
Evinrude (Melges 20)
Marco Giannini ITAMG118 Group 1  
Giovanna Massidda ITAGM101 Group 1  
Emanuele Savoini ITA25ES  
Enzio Savoini ITAES41 Group 1  
FOR SALE (Melges 20)
Lorenzo Bodini ITALB37  
Luca MANTOVANI Main Trimmer ITALM100 Group 1  
Manlio Carlo Soldani    
FREMITO D'ARJA (Melges 20)
Simona Benelli ITASB55  
Nicolò Bianchi ITANB1 Group 3  
Stefano Lagi ITASL16 Group 3  
Dario Levi ITADL38 Group 1  
Hanneken (Melges 20)
Filippo Anichini ITAFA60 Group 1  
Francesco Anichini    
Simone Anichini ITASA21 Group 1  
INTERMEZZO (Melges 20)
Charlie Ekberg Floater SWECE1 Group 1  
Jonas Kjellberg SWEJK14 Group 1  
Johannes Lind-Widestam SWEJL38 Group 1  
KOTYARA (Melges 20)
Aleksander Andrianov RUSAA5 Group 1  
Sergio Chevtsov RUSSC2  
Oleg Evdokimenko RUSOE1 Group 1  
LEVIATHAN (Melges 20)
Mikhail Sheremetiev    
Maxim Titarenko RUSMT8 Group 1  
Vadim Yakhinson RUSVY4 Group 1  
MAG TINY (Melges 20)
Tomislav Basic CROTB2 Group 3  
Ivan Ivankovic CROII2  
Krzystof Krempec POLKK10 Group 1  
MAOLCA (Melges 20)
Andrea Casale ITAAC15 Group 3  
Matteo Ramian ITAMR54 Group 1  
Giulia Sent ITAGS115 Group 1  
Manfredi Vianini Tolomei ITAMV51 Group 1  
MARUSSIA (Melges 20)
Marina Kaverzina RUSMK24 Group 1  
Sergey Peshkov    
Valera Zacarinskiy    
OST LEGAL (Melges 20)
Maria Elfimore    
Andrey Kochnev RUSAK53  
Elena Mukhametzyanova RUSEM9  
Evgenia Seinyleina    
PATH (Melges 20)
Anatoly Karachinskiy RUSAK30 Group 1  
Alexey Krylov RUSAK29 Group 1  
Maxim Logutenko RUSML1 Group 3  
PIROGOVO EVOLUTION (Melges 20)
Leonid Altuchov RUSLA1 Group 1  
Vitaly Ignatenko    
Igor Matvienko    
Pirogovo Sailing (Melges 20)
Daniil Ddintsov    
Alexander Ekimov RUSAE6  
Alexandr Ezhkov RUSAE3  
QUANTUM BACIO (Melges 20)
Pavel Grachev RUSPG3 Group 1  
Artem Markov RUSAM7  
Maksim Taranov RUSMT10  
RED OCTOBER (Melges 20)
Sergey Kuznetsov RUSSK16 Group 1  
Maxim Semerkhanov RUSMS2  
Alexei Tarasov RUSAT1  
RUSSIAN BOGATYRS (Melges 20)
Konstantin Besputin RUSBK2  
Igor Rytov RUSIR3 Group 1  
Anton Sergeev RUSAS27  
Russotrans (Melges 20)
Maxim Kuzmin Tactician RUSEL3 Group 3  
Egor Larionov Bow RUSEL3 Group 3  
Yuriy Morozov RUSEL3  
Samba Pa Ti (Melges 20)
Michael Buckley USAMB20 Group 3  
John Kilroy USAJK8  
Jeff Reynolds USAJR149  
STARTELEKOM (Melges 20)
Piotr Przybylski POLPP8 Group 3  
Marcin Rymer POLMR10 Group 1  
Waldemar Salata POLWS8 Group 1  
STIG (Melges 20)
Paul Goodison GBRPG1  
Francesca Masotto ITAFM41 Group 1  
Alessandro Rombelli ITAAR46 Group 1  
Giorgio Tortarolo ITAGT2 Group 3  
SWIFT MAGIC (Melges 20)
Naoki Hirakawa JPNNH6 Group 1  
Tetsuya Matsunaga JPNTM1 Group 3  
Takumi Nakamura JPNTN2 Group 3  
Itsuki Tokushige JPNIT4 Group 1  
Tavatuy (Melges 20)
Pavel Kuznetsov   Group 1  
Viatcheslav Martynov RUSVM7  
Evgeny Neugodnikov RUSEN2  
TNT Racing (Melges 20)
Tony Norris RSATN2 Group 1  
Tina Plattner GERKP6  
Paul Willcox RSAPW1 Group 3  
WildMan (Melges 20)
Steve Hunt USASH6 Group 3  
Liam Kilroy 731820V USALK50  
Stephanie Roble USASR16 Group 1  
Erik Shampain USAEE3 Group 3  
YASHA (Melges 20)
Flavio Favini ITAFF8  
SalvĂ  Federica ITAFS14  
Victor Marino ESPVM12 Group 3  
Ishida Yukihiro JPNYI2 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021