2017 St. Thomas International Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
A Mi Paso (IC 24)
Agustín Lázaro-Lugo PURAL1  
Arethusa (Gunboat 60)
Peter Benedetto Offside trimmer 165609T USAPB Group 1  
Mark Chervony Pit   Group 1  
Bill Haynie    
Anthony Kotoun    
Phil Lotz 149256c    
Wendy Lotz Navigator USAWL17 Group 1  
Brendan Marshall Pit USABM56 Group 3  
Grace Smythe Floater 61006   Group 3  
lars svenstrup Bow   Group 3  
Christopher Gunn Williamson Bow   Group 1  
Atorrante (Holland 11 metre)
David Fernandez 77    
Attention (Nacra 5.2)
Matthew Gyuraki    
Paul Wenzig    
Bigger Trouble (Melges 32)
Tom Elsen 267822Y    
Bill T (IC 24)
David Franzel 178514W USADF55  
Blame It On Rhea (Nacra 20)
Mark Chong    
Blitz (King 40)
Rian Bareuther Mid Bow    
Nicholas Blackman Bow    
Eric Butte Mast   Group 1  
Peter Corr    
Peter Corr Helm    
Nathan Ellis Main Trimmer AUSNE1 Group 3  
Tricia Hooper Pit   Group 1  
Christiane Jernigan Alternate    
Rene Papo Pit Assist    
Malcolm Parker Headsail Trimmer AUSMP17 Group 3  
David Sampson Tactician    
Boat Drinks (IC 24)
JP Montegut    
Bravissimo (J 24)
mike feierabend    
Don't Panic (C&C 30)
Julian Mann    
El Ocaso / Caribbean Yacht Racing Ltd. (J 122)
Daryl Fitch Bow   Group 1  
Dave Hampton Pit    
Bob Hillier Nav/Tac USARH36 Group 3  
Chris Jackson Floater   Group 3  
Kyle Jones Spinnaker trimmer USAKJ11 Group 1  
Lucy Jones Headsail Trimmer   Group 3  
Wes Pelland Mast    
John Stanley Helm 157541V USAJS30  
Tyler Woodworth Headsail Trimmer 272748Y usatw67 Group 1  
Fault Tolerant (Gunboat 60)
Robert and Libby Alexander    
Fire Water (Melges 24)
HENRY LEONNIG    
Flight Risk (Nacra 17)
Teri McKenna    
Flow (Gunboat 60)
Connor Bair-Cucchiaro Bow   Group 1  
Stephen Cucchiaro Owner 148829D   Group 1  
amy drinker Pit Assist 684360F USAAD88 Group 1  
Morgan Dzicek Pit Assist    
tobias hochreutener Bow   Group 3  
cam lewis Chef    
Grant Mathews Bow   Group 3  
Alan Mcglashan Main Trimmer   Group 3  
larry rosenfeld Navigator 114406H USALR16 Group 1  
Jama samek Alternate   Group 1  
dru slattery Other   Group 1  
John Slattery Tactician 138431S USAJS40 Group 3  
Tony Teale Pitman GBRTT12 Group 3  
Flying Jenny (C&C 30)
Sandra Askew 754490T    
Fujin (Bieker 53 Catamaran)
Greg Slyngstad 393565D    
Hotel California Too (Cruising SC70)
Stephen Schmidt    
Huron Girl (IC 24)
Mike Finley    
Jasmine (Little Harbor)
John Evans Owner USA19   Group 1  
Riley Finch    
Craig Johnson Nav/Tac USCJ44    
Sharon Johnson Tactician    
Robert Peckham Main Trimmer USA19   Group 3  
Sandy Thayer    
Just Chillin (Hobie 16)
Tommy Kozyn    
Lazy Dog (Grand Soleil 58)
Sergio Sagramoso    
Magic Bus (IC 24)
Phillip Shannon    
NALA (HH/MM 66)
Cameron Appleton Watch Captain   Group 3  
Chris Bailet Floater   Group 3  
Timmy Burrell Headsail Trimmer   Group 3  
Justin Cofield Grinder   Group 1  
Paul Dixon Pit Assist 279459M   Group 1  
John Holmberg Tactician 224804M ISVJH Group 1  
Liz Joyce Pit Assist LJUSA11 Group 1  
Jay Keeshan Headsail Trimmer   Group 1  
Sam Loughborough Bow   Group 3  
Collin Marshall Captain   Group 3  
Paul McMahon Mid Bow   Group 1  
Gino Morrelli Other   Group 3  
Jim Vos 320345K USAJV53  
Nemesis: feat. HOOLIGAN (C&C 30)
Walt Thirion    
Odyssey (Beneteau First 44.7)
Brad Burns Headsail Trimmer    
Kevin Gregory Skipper    
Peggy Gregory Pit    
Jonathan Iams Rush Chairman    
Igor Labzhinskiy Headsail Trimmer    
David McBrier Bow    
heather McBrier Rush Chairman    
James McBrier Stunt Owner US42002    
James T McBrier Main Trimmer USAJM45 Group 1  
Michael Moore Headsail Trimmer    
Peter Orshan Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Rosenberg Tactician    
One Love (IC 24)
Bob Harwig Spinnaker trimmer   Group 1  
Luke Hendricks    
Chris Lampe    
Kacie Marano Main Trimmer   Group 1  
William McConnell    
Orion (IC 24)
Fraito Lugo    
Pipedream (Sirena 38)
CHRIS HAYCRAFT    
Roundabout (IC 24)
Will Peleteri Skipper    
Emilio Torres-Requena Captain 703559Z    
Runaway (Andrews 70)
Doug Baker    
Sembrador (IC 24)
Ramón González    
Solstice (J 105)
Jordan Mindich    
SunBum II (J 80)
Alexis Ayala Headsail Trimmer    
Angel M Ayala Skipper 349554H    
Alfonzo Gonzalez Spinnaker trimmer    
Wilfredo Rey Mid Mast    
Svanen (Yawl)
Martin Engelhardt    
TAZ (RP 37)
Bernard Evan-Wong    
Team Island Water World (IC 24)
Frits Bus & Chuck Pessler    
Themis (C&C 30)
Walt Thirion    
Thyra (Yawl)
Christian Egeris Andersen    
Touch2Play Racing (J 88)
Rob Butler CANRB12  
Varuna - Sound Sailing Center (VAr 37)
Martin van Breems 164768D USAMV9  
White Album (IC 24)
Doug Mclean 25    
White Sails (Hobie 16)
Joyce McKenzie ISV1019    

Main Menu

Southern Glazers Cruzan Rum Miller Lite Yacht Haven Grande
U.S.Virgin Islands Tourism Switlik The Moorings Sunsail
Crowley VInow Choice K3
HiHo Cardow   

Copyright © Interactive Creations 2000-2021