2016 Annapolis Labor Day Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
1162 (J 80)
John White 114973X    
6 (J 70)
Jon Forst Runners   Group 1  
Mark Hillman 168750B USAMH132  
Marley Hillman Other 719070M   Group 1  
Pragathi Katta Headsail Trimmer   Group 1  
Allegiance (J 105)
Conor Hickey Skipper 752521W USACH163 Group 1  
Apparition (Frers 41)
Stephen Bowes, III 101585Q    
At-Tack (J 105)
Dennis McCloud 271818R USADM95  
Aunt Jean (J 35)
James Sagerholm / Jerry Christofel 188268i    
Avenger (J 105)
Ted Decker USAED50  
Avenger (J 30)
David Johnson 667518N    
AVITA (J 30)
Thomas Watson    
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35  
Bebop (J 30)
Bob Rutsch & Mike Costello 180025F USARR44  
Better Mousetrap (J 105)
Robert Putnam 118436V USARP97  
Blind Squirrel (J 80)
Bill Blank    
Blofish (1D35-T)
Dailey Tipton 256500M    
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Bump... (J 30)
Pam Morris 227476E    
Chessie (J 105)
John Kircher 178325X    
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V    
Coyote (C&C 115)
Richard Griner 296572G    
Curlew (Valiant)
David Densmore 684117T    
DangerMouse (J 70)
Taz Coffey 688042v usatc96  
Defiant (S2 7.9)
Fred Caison 196051U    
Derecho (J 70)
James Golden 215402H    
DIANTHUS (CS 36M)
David Tabor 697841s    
Divide by Zero (Frers45)
John Lanigan 166638A    
DogHouse (J 105)
AJ Libby 225683B USAAL30  
Down the Line (J 70)
J World Annapolis 188831B    
Draco (Cal 25)
Brian Shenstone 160405D    
ELEVEN (J 80)
Bert Carp 206319Q    
Dave Gross Strategist   Group 3  
Chris Teixeira Bow USACT28 Group 1  
Ken Ward Tactician   Group 1  
Emotional Rescue (J 80)
Christof Stahel 662710K    
Fahrvergn├╝gen (Cal 25)
Mike Hassay Mast    
Laura Kelm Headsail Trimmer   Group 1  
Paul Kelm Main Trimmer   Group 1  
Steven Milby Skipper 732383X    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Froya (J 105)
Chuck Lawrence 652344X USACL85  
Gitana (Cal 34)
David McCullough 125285X    
Gnixe (J 70)
Steiner/Vickers Chip usawv11  
Hall Pass (Donovan GP 26)
Jim Carkhuff/ Ken Schmidt 194499K    
Harlequin (Cal 25)
Leo Surla 207910P    
Helios (J 105)
Steve and Gregg Sunshine 687303K    
Incognito (Andrews Star Turbo 30)
Greg Robinson 241432i    
Incorrigible (Henderson SR Max)
Robert Seidel 275195F    
Infectious Smile (J 30)
Tristan Keen 713938k    
Insatiable (J 30)
Ron Anderson 186257B    
Integrity (NAVY 44 STC MK2)
Mike Sagan USAMS252  
Invincible (NAVY 44 STC MK2)
Ryan Pinch Skipper USARP107 Group 1  
Jubilee (Beneteau First 36.7)
Spencer Disque Mast    
Sharon Griffing Bow   Group 1  
Shannon Hibberd Pit   Group 1  
Amanda Laughlin Pit Assist    
Lauren Mahoney Strategist    
Emily Manders Main Trimmer    
Keith Mayes Skipper 335732U USAKM89  
Brian Murphy Spinnaker trimmer USABM131 Group 1  
Aaron Seligson Headsail Trimmer USAAS110 Group 1  
Krigare (Cal 25)
Erik & Marty Lostrom    
Love Shack (Cal 25)
Barton Goldenberg 388416C    
Makani (Cal 25)
Jim Burdick    
Mango (J 80)
Ken Mangano 258132U    
Meltemi (J 80)
Mike Hobson    
Mirage (J 105)
Lewis/ Salvesen 168518Z    
Mischief (Grand Soleil 40)
Peter Henry 228034S    
MONKEY DUST (Tripp 33)
Craig & Dotty Saunders 755203N    
Moxie (J 70)
Cole Allsopp 286564f USACA46  
Cordo Jorch Medic/Doctor   Group 1  
William Jorch Rush Chairman   Group 1  
Liz Weaver Watch Captain    
Off the Hook (J 105)
Robert Dunigan, Jr. 749003Z    
One Time (Cal 25)
Art & Scott Melendres    
Opus (O'Day)
Greg Ehrhardt    
Outlaws (J 80)
Derick Lynch 139654d    
Peregrine (J 105)
Bill Carruth 191298B    
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Qa2 (J 92S)
Norman Olson 209909A    
Quintet (Cal 25)
Mike Miller    
Rakali (J 80)
Mark Witte 167765G    
Robin Witte    
Ronin (Cal 25)
Peter/John/Christopher Sheils/Wooldridge/Rogers 354196e    
Santas Reign, Dear (J 105)
Donald Santa 207626u USADS97  
Saykadoo (J 120)
Stephen McManus 353688H USASM62  
Serenity (Dufour 36)
Frank McGowan 654966X    
Shadowfax (J 29)
Billy Martin Bow   Group 1  
Sara Martin    
Lindsay Mills Pit   Group 1  
Barbara Smyth Main Trimmer    
glenn smyth    
glenn Smyth, Jr    
Janel Zarkowsky Floater   Group 1  
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin 235378C    
Slush Fund (J 111)
Jim Connelly 739592Q    
SOI (J 70)
Andrew Noel 658880E    
Sport (J 70)
Gregg Zurmuhlen 715617T USAGZ3  
SqueeZeplay (IMX-40)
Gregg Brinegar 241626M    
Suzie Q (J 30)
Alex Canfield Floater    
James Canfield Floater    
Thomas Derry Floater   Group 1  
Heidi Frist Skipper 715061D    
Karl Hertag Grinder   Group 1  
Steve Layden Other   Group 1  
Michael Lehmkuhl Tactician   Group 1  
Dave Malfroy Bow   Group 1  
James Stewart Alternate    
TBD (J 80)
Bob Dymond 219188i   Group 1  
T-Bone (J 35)
Bruce Artman 293244T    
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe    
Tenacious (J 105)
Scott Gitchell 272024J    
Tenacious (NAVY 44 STC MK2)
Zach Michel USAZM9  
Total Mayhem (J 30)
Doug / Amy Stryker    
Valiant (NAVY 44 STC MK2)
Matt Robbins USAMR125  
VAYU (J 80)
David Andril 275186E    
Matt Fafoutis Bow   Group 1  
Eastman Lewis Tactician   Group 1  
Matt Potvin Tactician   Group 1  
Vita Brevis (Seidelmann 30T)
Pedro Espina    
Chris Ferro    
White Cap (Cal 25)
Timothy Bloomfield 118387F    
White Lightnin' (J 80)
Vince Kalish Helm 233062N USAVK5 Group 1  
Wild Child (J 70)
Henry Filter    
Wild Horses (J 80)
Dave Manheimer 188831B    
Wind River (J 105)
Mark Elert 235113J    
Windependent (J 35)
Masci McGonigle    
Windrider (J 80)
Tom Walsh / John Potvin 188666k    
ZEPHYR (Cal 25)
David Hoyt 143871V    

Main Menu

North Sails Goslings Spinsheet Magazine Annapolis Boat Shows
Weather Routing Incorporated North Point Yacht Sales   

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy