2016 Valeur-Jensen Stamford Denmark Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
After Midnight (CTM41)
Paul Jeka 116507N    
Air Express (San Juan 30)
Chris Fesenmeyer 227600m    
Arrows (C&C 35 mk3)
Bill Mullan    
Stu Suckle    
Alex Voronin Mast   Group 1  
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick & Skip Sinclair    
Belles Filles (beneteau375)
Joseph Healey 655815M    
Blue Mouse (J 35)
Mark Parry 232766W    
Bouree (J 30)
Doug Abel    
Breeze (Pearson Flyer)
Rick Granville-Smith    
Brilliant (Frers 33)
Arthur Kelley 144542P    
Bulldawg (S2 9.1)
Robert King 305004G    
Charlotte (Beneteau First 36.7)
Ernest Godshalk Floater   Group 1  
Charles Helme Mid Mast   Group 1  
Richard West Skipper 275939F USARW108  
Suzanne Zaleski Spinnaker trimmer    
Waldek Zaleski Nav/Tac    
Chasseur (Sabre 38)
Sandy McLane    
Chicken Wing (Ranger 33)
Mike Chapell 751401Q    
Coyote (Melges 32)
Bill Clemens 175618c    
Crazy Train (Melges 24)
Patrick Croke 301816K usapc38  
DayTripper (J 100)
Robert Carballal 186840Y    
Deviation YC (J 88)
Iris Vogel 154629U    
Distant Drummer (C&C 25)
Gene Fignar    
Evil Monkey (soverel)
david schmidt    
Fantasy Girl (X-332)
Wendy Walasek/ Vincent Nanni    
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
Flo III (C&C 25)
James Goodridge    
Foolish Pleasure (Morgan 30 Centerboard)
John Ekberg 201275N    
Gringo (Pearson 37)
Michael McGuire 372672Z    
Growth Spurt (J 109)
John Greifzu, Jr. 204531K USAJG192  
Infidel (Dragonfly 32)
Daniel Galyon 319200N    
Iris (Sabre 426)
Lee Backus    
Janifferjil (Sabre 34)
Jane Bergere    
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090y    
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Kismet IV (C&C 110)
Michael Sterflinger 242773W    
Live Wire (Viper 640)
Joseph Healey 676367P    
Loki3 (S2 9.1)
Richard Correll 202664q    
Luff Story (Tartan 31)
Jacob Bernstein 41939    
M Squared (J 120)
William Mack    
Mambo Kings (Viper 640)
IG Schottlaender Tactician 664172P USAIS11 Group 1  
Justin Scott 200355I USAJS230  
Mariah (C&C 35)
John Stomber 274767F    
Mariah (Beneteau First 40.7)
Peter Grueterich 357790k    
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde 103817L    
Miller's Crossing (Rodgers)
Christopher Miller 208003J USACM80  
Mischief (Soverel 33)
Tom Griffin 195874H    
Navis Bona (J 27)
Christopher J. Hynes 152904K    
Neva (Beneteau First 235)
Alexander Henkin    
Nor'easter (Q Class)
Ted & Shelia Graves 337726A    
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
Palantir-5 (J 44)
Bob & June Kendrick 120126B    
Participant II (J 97)
G. John Krediet 215583Z    
Patience (Tripp 33)
Richard Royce 199250B    
Pauls Hardware (Beneteau 40)
Paul Adelberg    
Phoenix (C&C 34)
Robert Lussi 225404K    
Rascal (C) (Ericson 39)
Christopher Schneider 124596B USACS270  
Rhiannon III (J 109)
Chris Nicholls / Cao Deambrosio 672787X    
Roo (C&C 33-2)
Gary Tarnoff    
Shooting Star (J 105)
Robert Betensky    
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X    
Snappy (Tartan 33)
Ove Haxthausen 669538S    
Soup Bone lV (Chrysler / morgan)
Tom Friend    
SPARTA (X-35)
Yevgeny Osherov 688769M    
Sp√łgelses Panda (Viper 640)
Peter & Rachel Beardsley    
Summertime (Hunter 28)
Peter Vanderwaart 237051S    
Sweet Caroline (J 109)
Christopher Ercole USACE40  
Tacita (Fastnet 45)
Kerry leClue 66366U    
Tenacity (Beneteau First 44.7)
Samuel Fuller 218252V USASF22  
Tomfoolery II (J 36)
Lynne & Herb Ward 757435U    
Tonic (Beneteau First 35)
Steve Lukens    
Unplugged (Custom 28)
Chris and Marc Malloy USACM114  
US 252 (Viper 640)
Bob McHugh 264445V    
Velocity - YC (J 88)
Kevin Marks    
Veronica (Islander Bahama 30)
Ed Tella 655817D    
Voidoid V-C (CTM 33)
David Blagden 209673F    
Wave Rider (Farr 30)
Benoit Ansart 312699E    
Xanadu (X Yacht)
Charles Goodrich 651043Q USACG28  
Zzzooom (C&C 35)
Joe Nakelski 204950R    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020