2016 Columbia Y.C. Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aestas (Island Trader)
Mary Alyce Blum    
Aldonza (Beneteau Oceanis 38)
Steve Davis Helm    
Tim Devore 734271N    
Jim DeYoung Skipper 706072w    
Kim Fortner Other    
Douglas Kuper Headsail Trimmer 734270Q    
David Narish Spinnaker trimmer    
Scott Richardson Spinnaker trimmer    
Russell Steiff Bow    
David White Co-Skipper    
Allegro (Alden schooner)
Matt Howard    
Andale (Tartan t-10)
Richard Baumann    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z    
Atra (T10)
Mike & Karen Woollen 206816s    
Badge (Beneteau first 40)
Daniel Koules 394941B    
Bandit (Farr 40)
Joe Kestler 752395N USAJK154  
Bequia (Irwin Citation 31')
Ronald Voisard    
Blackfin (J 109)
Keith Eickenberg 227770B    
Blizzard (T-10)
Warren Udelson    
Cookie Monster (Nautor Swan 40)
Peter Goldman 123270M USAPG61  
De-Da's Toy (Cal 31)
Ted Graves    
Dennis Hansen    
Chad King Floater   Group 1  
Al Stranc    
Denial (Cal 25)
Nita Haas    
Doghouse IV (Catalina 36)
Ed Stein    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Esther (Catalina 30TR)
David Sturdy    
FOG (Beneteau First 36.7)
Lori Henderson USALH29  
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y    
Global Nomads (J 105)
Michael Hettel 223103C USAMH145  
Harizon (Dufour Arpege)
Eddie Harrison    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Hiwassee (Farr 395)
Ian Fisher 311534K    
Imedi (TP52)
Linc Yates 671857P    
Irie (Catalina 30 Tall Rig)
Lisa DeSantis    
Iset (Catalina 30 Tall rig)
Robert Moretti    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Joie De Vie (Beneteau 36.7)
Travis Wilhite    
Travis Wilhite    
Kahuna (S2 9.1)
Loren Thompson    
karizmaddie (catalina 320)
patrick reynolds 234905P    
KUTTYS ARK (PEARSON 36)
JOSEPH MCGINNIS 218960C    
Liberty2 (C&C 115)
Thomas Blasco 688050W    
Lydia (Catalina Tall Rig)
Jeff Martin    
Maggie Marie (Pearson Alberg 35)
James Caldwell Headsail Trimmer    
Sheila Caldwell Navigator    
Bryan Harvey Grinder    
Marlon Harvey    
Marlon Harvey Captain 759184X    
Maskwa (C&C 115)
Don Waller 209967K    
Mattie T (Catalina 36)
courtney bishop    
michael bishop Mast    
William Bishop 717890X USAWB75  
Mark Levin 666982F    
Measure For Measure (Morgan 36 N/M)
Brian Tobin 151431i    
Mirage (Beneteau First 42)
John Boyle    
Mise en place (Beneteau 381)
Paul Thompson    
Moon shadow (Catalina 30)
Richard Gaston    
Terry gaston Co-Skipper    
Terry gaston Co-Skipper    
Terry gaston Co-Skipper    
Terry Gaston Co-Skipper   Group 1  
No Reverse (Hunter Legend 37.5)
Bob Horenkamp 655189T    
Obsession (Endeavour 42' CC)
Mike Coughlin    
Christina Nebel    
Matthew Nurre Skipper    
Stephanie Nurre Pit   Group 1  
justin oliver Floater   Group 1  
Clark Patterson Mast   Group 1  
Rick Simek Pit   Group 1  
Off Duty (Sabre 38, Mk I)
Stu Friedman 713389B    
On Edge (T35)
Dave Bryant Pit   Group 1  
Steve Dorfman 218576G    
John Guthrie Headsail Trimmer   Group 1  
Lisa Tharpe Spinnaker trimmer    
Ken Witkowski Bow   Group 1  
PAINKILLER 4 (Sydney 38)
Martin Alice 208640U    
Perico (Sabre 402)
Ryan Johnson    
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater USAEA37  
Radiance (Farr 38)
Charles Evanson Pit USACE8 Group 1  
Chuck Fogel Pit 336064X USACF10 Group 1  
Mary Kovats Headsail Trimmer USAMK113 Group 1  
Anthony Uhrick Grinder 743771U    
Benjamin White 242451N USABW79  
Ratty (T-10)
Darren Beck Tactician    
David Brezina    
Alex Gaudieri    
Kay Li    
Brooke Loucks Headsail Trimmer   Group 1  
Elizabeth Neumaier Other    
Matt Norris    
Paul Walczak Bow USAPW67 Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097u    
Sea-U (J/105)
Brian Crabb    
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55  
Striking (J 105)
Vanessa Gates 704770V USAVG8  
Svajone III (Endeavour)
Sarunas Brakauskas 132159T    
T and K Aweigh (Hunter)
Ken Honeycutt    
Tails Dragon (Hunter)
Danielle Gilmore   Group 1  
BJ Jarrell    
Patrick Tray    
Tempest (Frers 30)
Hank Kalmus    
Ti Tae (Catalina MKI)
Craig Horton    
Trident (Pearson)
Jeff & Michele Janicek    
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C    
White River (C&C 41 Custom)
gary daggett    
Why Not (Dufour 455)
Tim Benolken    
Xuberance (XP44)
George Barton Offside trimmer   Group 1  
Jeff Barton 346160V    
Noah Barton Floater 705068V USANB60 Group 1  
Susan Barton Pit   Group 1  
Sarah Carney    
David Crossgrove Pit   Group 1  
Anders Larsen Grinder   Group 1  
Rich Larsen    
Chris Lewis Main Trimmer   Group 1  
Kurt Stoeber    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020