2016 Lake Michigan Clipper Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
A Good Day (Nonsuch 30 Ultra Cat Rig)
Dianal Lightfoot 756338N    
George Lightfoot Co-Skipper    
Abby Marie (Irwin 43)
Matt Kille Helm    
Ty Westfall Grinder   Group 1  
David Wilson Owner 60612   Group 1  
Ace's Dream (Ericson 32)
Brian Hettrick 752903z    
Aequitas (Pearson 31 II)
mark christie Headsail Trimmer US1050Z   Group 1  
chris coyne Main Trimmer   Group 1  
Doug Huskey Spinnaker trimmer us1050Z    
Fran Pauls    
Apokalypse (S2 9.2a)
Edward Alexander    
Dennis Grumm    
Clint LeaTrea    
Arcturus (Irwin 39 Citation)
James Myaard Watch Captain   Group 1  
Jean-Pierre Penhoat    
Bombay (Easterly 36)
Andrew Carpenter Tactician    
Chad Cordes Floater    
Andrew Pickard Skipper    
Bravo (Taylor 40)
Thomas Dekker    
Butterface (Tartan Ten)
Daniel Fountain    
Chance (Pearson 323)
Bob Kraus Skipper   Group 1  
Cindy Kraus Co-Skipper   Group 1  
Steve Morgan Mast   Group 1  
Michael Pecotich Navigator   Group 1  
Mattie Peplinski Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Skowronski Main Trimmer   Group 1  
Cotton (Hunter 28.5)
John Marks 74179N    
Couples Therapy (Jeanneau 379)
Deborah Bozikowski Tactician    
Mike Bozikowski Watch Captain    
DANIEL GARCIA Captain 673778R    
MONIKA HARTL Co-Skipper 751813H    
Danica Jane (Catalina 34)
charles stuart   Group 1  
Falcon (Alberg 37)
Cristopher Hogan    
Peter Jonker Floater    
Greg Vandenberg 744302Q    
Forever Young (Irwin 31)
Brett Thorsen Bow    
Bill Young Tactician    
Chris Young Navigator    
Jeff Young Pit   Group 1  
Matt Young Headsail Trimmer    
Robert Young Skipper 693761E    
Free Spirit (IP 420)
Chris Henige Main Trimmer   Group 1  
Dave Voyt Spinnaker trimmer   Group 1  
Joseph Voyt Captain   Group 1  
Bob Voyt, Jr Headsail Trimmer   Group 1  
Bob Voyt, Sr Navigator   Group 1  
Frequent Flyer (Catalina 30 TRBS)
Dan Beachum    
Keith Toro Bow    
John Young Headsail Trimmer    
Gauntlet (Benetti 44)
Guy Hiestand 163303g    
Ghost Rider (C&C 37 masthead sloop)
Jonathan Tasker 177439C    
grin (Corsair F-24MkII)
Jaimie Hagerman Navigator    
Marc Hagerman Skipper 276898R    
Dana Trierweiler    
Hidden Treasure (Beneteau 423)
John O'Donald    
Kimberlee O'Donald Helm    
Into the Mystic (Hunter 34)
Joel Seifert Tactician    
Karen Seifert Watch Captain    
Jayne Wallace Floater    
Tim Wallace Captain    
Jobsite (Pearson 36)
Cheryl Smithe 755187X    
Robert Smithe 755187X    
Last Dollar (Hylas 56)
Jacqui Baden Tactician    
Ron Baden Helm    
jay hall Owner 320455N    
Nancy Hall Owner    
Ann Rotman Tactician    
Rodney Rotman Bow    
Lickity Split (J 35)
John Donnley Pit    
Tom Jansen Skipper 226963C    
Steve ONeil Bow    
Mike Patterson Strategist   Group 1  
Michael Stormzand Spinnaker trimmer   Group 1  
Michael Walenta Tactician    
Little Critter (C&C 36)
Dean Runk 43150    
Majic (Sydney 41)
Maria Alfonso Mid Bow   Group 1  
Gina Atee Bow   Group 1  
Linda Blakeway Pit   Group 1  
colin booth Chef   Group 3  
Burton Cardwell Mast   Group 1  
Bill Hoyer Skipper   Group 1  
Nolan Marcus Headsail Trimmer   Group 1  
Dan Saenz Pit   Group 1  
Jack Schumacher Mid Bow   Group 3  
Nightrain (Tartan 34)
Ron Greve    
Quiet Refuge (Hunter Legend 45)
James Derck Headsail Trimmer    
Pat Leonard Owner 292i89J    
Rod Leonard Captain 292789J    
Jude McDonagh    
Nancy Moseler Floater    
Ron Nienhuis Mid Mast    
Andrew Radomski Grinder   Group 1  
Russ Six Bow    
Dawn Wolfe Headsail Trimmer   Group 1  
Ken Zalins Floater    
'R' Dream Buoy (Hunter Legend 37)
thomas redmond 41899    
RELENTLESS (Catalina 42)
Rod & Anne VanTol 226860Y    
Rumors (Islander 40)
William Osterink 191893C    
Shalimar (Catalina 380)
Julie Crelly Tactician   Group 1  
Mark Crelly Headsail Trimmer   Group 1  
Joan Eichenberg Watch Captain   Group 1  
Mike Eichenberg Skipper   Group 1  
Mark Thumser Floater   Group 1  
Sue Thumser Floater   Group 1  
Sophisticate (Irwin 43)
Jerry Colburn Tactician    
Kim McDaniel Nav/Tac    
Jennifer Nottage Navigator    
Robert Robuck Mid Mast   Group 1  
Barb Udell Helm    
John Wesslund Captain    
Spectra (S2 9.1)
Gregory Young 179369    
Spirit Walker (B&H 41)
william Bishop Main Trimmer USAwb75 Group 1  
Cam Borkowski Offside trimmer 3167226S USACB213  
Tom Bremen    
Philip Fleming Bow   Group 1  
Joe Hartsough Mid Bow   Group 1  
Carlos Hernandez Chef   Group 1  
GARY KOZLOSKI Main Trimmer   Group 1  
Vern McCain Owner 312613i    
ANSON MULDER Tactician USAAM52  
MAGGI SPARTZ Mid Bowman   Group 1  
BRIAN TURUTA Other   Group 1  
Swiftsure (N/M IOR 50)
Ronald Ehlert 225751U USARE43  
Henry Kuyt    
James Lippert Bow   Group 1  
Charles Mawby Pit Assist 376180C   Group 1  
Matt Rybar Other   Group 1  
James Schaaf    
Synergy (Oceanis 390)
Dirk Buttke    
Tri to Fly (F-28 Corsair )
JEFF STOWE 105    
TSURU (Bennett 46)
Brian VanWieren 223366T    
VAHEVALA (Tartan 37)
Joe Bolduc    
Scott McEwen 759334S    
Trevor Smith    
Vivienne (N/M 43)
thomas tabor 408837F    
Vno (Jeanneau Sun Odyssey 40 SD)
Al Caiazzo   Group 1  
Denice Lyden Owner   Group 1  
Earl Lyden Owner 728341z USAEL49 Group 1  
Marcia Matthews Other   Group 1  
Whisper Again (C&C 32)
tari smith 672027r    
Wind N Spirits (C&C 36)
Glenn Gambel Owner 651601M    
Tim Keck    
Brian Reagan Floater    
Neil Schiller Floater 6648   Group 1  
Windborne (Catalina 36 Mk1)
James Cyigenza Bow    
Aaron Lueker Headsail Trimmer   Group 1  
Matt Seifert Bow    
Tracee Senter Skipper    
Glynn Stenstrom Mast   Group 1  
Woolybully (Farr 40)
Gary Marchido    
Yankee II (Hunter 27)
Bob Adgate    
Steve Adgate    
Dale Duckworth    
Jack Schafer Floater   Group 1  

Main Menu

Lighthouse Insurance Group
Bluffton Bay Sails Lakeshore Carpet One The Sail Place Mount Gay Rum

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy