2016 I-LYA Bayweek Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Adrenalin (Schock 35)
Kurt Kachler 398387R    
Alacrity (Newick Native Tri)
Julie Carr Grinder    
Patrick Quinn Grinder   Group 1  
Brian Thorpe    
Diana Thorpe    
Angelfish Wave (Hobie Wave)
Doug Seib 206879J    
Autumn Wind (Catalina)
Joe Sweeney    
BadFish (Melges 32)
Bill Bollin 127371W    
Bangarang (Pearson)
Bryce Boardman    
Bay Storm (Day Sailer)
Tami Chapman    
Bob France    
Bay Tripper (Columbia 8.7)
Rob Bevis Mast    
Phil Fry Skipper    
Jim Grant Headsail Trimmer   Group 1  
John Miga Bow   Group 1  
Michelle Ranville Pit    
Charles Simons Tactician   Group 1  
Joe Snyder Main Trimmer    
Bella Ravello (C&C 33)
J.R. Farrar 713470B    
Best Sister (Jenneau 37)
Gary Wandtke    
Big Storm (Corsair F-28 Trimaran)
James Frederick 152752Q    
Bingo (Interlake)
Kaye Soka    
Ronald Soka 247099J    
Black Box (T-10)
Michael Trebilcock    
Blown Away (Soverel 26)
AJ Boissoneault    
Mike Mesteller    
Blue Dog (C&C 115)
Daniel Gourash 177482F    
Boat (Hobie Wave)
Jim Glanden 144235n    
Breakaway (C&C)
Bill Sommers    
BUBBA (Day Sailer)
Mardi Gillum    
Mike Gillum 129642Y    
Buona Vita (Day Sailer)
Robert Gaffney 264555Y    
Calliope (Cal 25)
Sloane Barbour 343788H    
Capers (J 111)
Don Hudak 105286W USADH105  
Consigliere (Santana 35)
Brad D'Arcangelo 719304W    
Cracker (T-10)
Corinne Sackett    
Danger Zone (Interlake)
Kevin Bradley    
Discover (Capri 30)
Kevin Gormley Pit    
Matt Kern 271445Q    
Isaiah Neeper Floater    
Dave Shute Bow    
Elizabeth Teczynski Mid Mast    
Alex Weiss Main Trimmer    
Matt Weiss Headsail Trimmer    
Don't Panic (J 24)
Richard Graef 378810z    
DRAGON LADY (RANGER)
Riggs Darrell Bow    
Burt Parker Headsail Trimmer    
JOHN PERRY Tactician    
BRENDA WOODRUFF 41792K    
Michael Zahradnik Grinder    
Michael Zonca Grinder    
Dutch Mob (J 24)
Tom Sparks    
Emma K (Hobie Wave)
Larry Schrader    
Epic (Cal 29)
Bryan Bradley    
Feisty (Abbott 33)
Brian Hartwell 110773N USABH90  
Flak-Bait (C&C 33)
Duane and Dar Burgoyne 252808P    
Flat Stanley (Melges 32)
Sheehan / McSweeney 338674J USAJS77  
Fugue State (J 24)
Kevin O'Brien 144800I    
Gotcha (T-10)
Kim and Dave Disbrow 189530Z    
Greased Lightning (Day Sailer)
Erin Flanagan 271816P    
Kevin Flanagan Skipper 271816P   Group 1  
Molly Flanagan 271816P    
H2Owen 2 (Maxum 3200)
Cheri Owen    
Hall Pass (J24)
Dean Riedy    
Harden Fast (J 24)
Lee Ferber Bow    
Jennifer Mallett Owner   Group 1  
John Shockey 399547N USAJS115  
Kevin Shockey Headsail Trimmer USAKS19 Group 1  
Tim Zacher Strategist   Group 1  
Heartbreaker (S2)
John Scheatzle    
Hillbilly Delight (T-10)
Jim Herold 715184Z    
Hooley Express (Interlake)
Mike Deye Headsail Trimmer    
Brent Marriott Skipper 341874Y    
Brooklyn Marriott Spinnaker trimmer    
Hot Flash (Day Sailer)
Craig Lee 120243D    
Huggy Bare (Hunter 33.5)
Michael Robinette    
InfraRed (Kelly)
Bryan Huntley 171188W    
Irish Mist (Columbia 43)
John Sokol Nav/Tac   Group 1  
Don Teczynski Headsail Trimmer    
Robert Tiberia Skipper    
Joshua Vail Grinder    
Chris Wright Co-Skipper    
Itchy Cat (Hobie Cat Wave)
Roger Davis    
Jamaican Me Crazy (Day Sailer)
Leslie Damon Co-Skipper    
Robert Damon Skipper    
Kan ZA (Corsair F28R)
Larry Knauer    
Kanaka (Day Sailer)
Cathee Lee    
Robin Richards 106490W    
LA VIDA (Newport 33)
Tom Quick 298275K    
Le Grand Fromage (DaySailer)
Erik McCaffrey    
Maiden (O'Day 28)
James Collins    
Nicole de Beaufort    
Trish Dewald    
Carrie Lezotte    
Bill McLaughlin Main Trimmer USAWM110 Group 1  
Mambo #3 (O'Day)
Rod Troyer    
Measures Up (Day Sailer)
Brooks Measures    
Michael Measures Skipper 228279H    
Merlin (Day Sailer)
JP Mann Bow 394817A   Group 1  
Brian Wilson 661616D    
Mojito (Henderson 30)
Garrett Altenberger Bow   Group 1  
Tim Brummel Pitman   Group 1  
Albert Gossman Owner 244320J    
Luke Gossman Tactician   Group 1  
Christopher Heid Main Trimmer    
Corey Heid Bow    
Christopher Heid, Jr. Headsail Trimmer   Group 1  
Savana Helminiak Runners    
Moonbeam (Islander 30 Mk2)
David Burke    
Mosh Pit (J 24)
Marcus Rogers 752176a    
Moya-Manzi (Beneteau 321)
Neal Baker Tactician   Group 1  
Mark Corson Skipper 312876Z    
Stuart Furgang Main Trimmer    
Lou Ann Schultz Headsail Trimmer    
Myira (F31)
Harold Alber    
Nein-Oh-Nein (Interlake)
Tom Marriott    
NewlyWed (Interlake)
Michael Horvath USAMH137  
Oban Skye (Beneteau First)
Jeffrey Biesenberger    
Oh Baby (Soverel 33)
Todd Duffett 653247J    
Ojo (Day Sailer)
J.P. Clowes Co-Skipper    
Mike Clowes Co-Skipper   Group 1  
Orange Crate (Davis 34)
Jim Davis 102633H    
Orange Whip (J 24)
Ramon Eickert    
Outer Limits (Stiletto GT 30)
Tiffany Alponat   Group 1  
Mike Garam 398372k    
Outtamind (Schock Wavelength 24)
Trevor Walker / Meagan Lee USATW61  
PAGAN (J29 MH IB)
Alex Miller    
Polly (Hobie Wave)
Bob Everson    
Powder Hound (Heritage One Ton)
Ron Hamilton    
Quenched (Hunter )
John Pyers Floater    
Howard Tattrie Grinder   Group 1  
Ryan Tattrie Staysail trimmer   Group 1  
Phil Verret Headsail Trimmer    
Bill Whalen Main Trimmer   Group 1  
Kevin Whalen Owner    
Scott Whalen Chef   Group 1  
Quixotic (J 24)
Oliver Burger Spinnaker trimmer    
Cameron Douglas Helm 686424U   Group 1  
Scott Douglas Headsail Trimmer 686421R    
Keith Fredricks Bow    
John O'Brien Mast   Group 1  
Racer X (X 3/4 Ton Mk II)
Matt Dubois 178263C    
Raise a Little Hull (F-22 trimaran)
Paul DeViet Headsail Trimmer   Group 1  
Carleen Hone Headsail Trimmer CANCH25  
Red Cloud (Santana)
John and Judy Greiner 103543K    
Red Hot (Interlake)
Bob Bradley    
Rush (Flying Tiger 10M)
Laurence Rush 660212E    
Scoop (S2 9.1)
John Schaffner 2014580    
Sea Turtle (Morgan 24)
Mark Weiss    
Second Chance (Sea Ray 270 Sundancer)
Kathy Powers Co-Skipper    
Mike Powers 698481Y USAMP26  
Siren (T-10)
Michael Fishbaugh 395830Z    
Sky Pilot (Day Sailer)
Clark Teal Skipper    
Spaceman Spiff (J 111)
Rob Ruhlman 172216J USARR79  
Synchronicity (J 109)
Chris Mallett 697720x    
TanTarA (Beneteau First 235)
don harris Skipper 278129B    
david luttenberger Tactician   Group 1  
Taz 3 (Beneteau 40.7)
Geoff Betz Headsail Trimmer   Group 1  
Cody Foust Headsail Trimmer    
Amy Goodpaster Offside trimmer   Group 1  
Jerry Kerner Mid Mast   Group 1  
Bill Lasher Tactician 650765B   Group 1  
Brian Lasher Mid Mast   Group 1  
Katherine Lund Bow   Group 1  
Peter Lund Helmsman   Group 1  
Peter Lund 207036    
Dan Romance Grinder   Group 1  
David Warner Bowman   Group 1  
Tec Offensive (Abbott 33 Cus)
Alan and Joyce Tecmire 728744Q    
Benjamin Tecmire    
Emily Wellman    
Ten Forward (Mirage 338 XDK)
Will Lightfoot    
ThinIce (Jeanneau 36i)
Mark Sprenger 321912J    
Tiger Shark (Wave)
Ken Farber    
Turtle Stampede (J 29)
Steve Theiss    
Vagabondo (Day Sailer)
Dave Keran 125774z    
Valkyrie (Hunter 37 Cutter Rig)
Jake Burgy Captain    
Tony Heintschel Grinder    
Mike Klucynski Main Trimmer    
Voodoo Child (Cal25)
Joel Kar Co-Skipper USAJK182 Group 1  
Roy Lamphier    
War Eagle (Abbott 33)
Rob Duckworth Bow    
Quinn Howard Headsail Trimmer    
Philip Nelson Helm    
Brian Rooks Skipper 676304W    
Brooks Wall Headsail Trimmer   Group 1  
wave (Hobbie catamaran wave)
matt wirth    
Wave 17 (Wave)
Skip Kaub 658991R    
WAYPOINT (Catalina 400)
Bob Brandt   Group 1  
Chris Crall   Group 1  
Larry Hurst 222477V USALH30  
George Meinke Floater   Group 1  
Gary Miller   Group 1  
Mike Petsch    
Joe Stopak    
Wild Thing (Day Sailer)
Stanley Haavik    
Wing Jammin (Beneteau F310)
William Pribe 204682W    
Wizard (Evelyn 32)
The Mackays 116554U    
Yeah Buoy (Hunter legend 35)
Lee Elekonich    
Zephyr Hawk (Abbott 33 Custom)
Richard Bohl 181903k    
Zig Zag (J 24)
Jess Lawhead Chef 686709S   Group 1  
Luke Mongin Main Trimmer    
Adam Ondrejack Skipper    
Brian Rosensteel Bow    
Spencer Wyatt Mast    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020