2016 I-LYA Steeplechase and Deepwater Races
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
A Cat 127 (DNA)
Skip Kaub 658991R    
Abracadabra (J92)
Roger Stark    
Adrenalin (Schock 35)
Kurt Kachler 398387R    
Autumn Wind (Catalina)
Joe Sweeney    
BadFish (Melges 32)
Bill Bollin 127371W    
Bay Tripper (Columbia 8.7)
Rob Bevis Mast    
PHIL FRY Skipper    
John Miga Bow    
Michelle Ranville Pit    
Big Storm (Corsair F-28 Trimaran)
James Frederick 152752Q    
Black Box (T-10)
Sheehan - Trebilcock    
Black Seal (j 39)
Seth Young    
Breakaway (C&C)
Bill Sommers    
Clyde (SL16 Catamaran)
Bob Everson    
Consigliere (Santana 35)
Brad D'Arcangelo 719304W    
Cracker (T10)
Sackett Rampe    
Discover (Capri 30)
Kevin Gormley Pit    
Matt Kern 271445Q    
Isaiah Neeper Floater    
Dave Shute Bow    
Alex Weiss Main Trimmer    
Matt Weiss Headsail Trimmer    
Fall Line (J-105)
Chip Schaffner 214590W    
Festina Tarde (Pearson Vanguard)
Steve France 393767H    
Flat Stanley (Melges 32)
Sheehan / McSweeney 338674J USAJS77  
FLYING PHANTOM (FOILING CATAMARAN)
DENNIS BUTTS Skipper   Group 1  
Mike Fahle Helm   Group 1  
Hall Pass (J 24)
Dean Riedy    
Heartbreaker (S2)
John Scheatzle    
Huggy Bare (Hunter 33.5)
Michael Robinette    
InfraRed (Kelly)
Bryan Huntley 171188W    
Irish Mist (Columbia)
Robert Tiberia    
Kan ZA (Corsair F28R)
Larry Knauer    
Magi (Ticon T-30)
Jim Grant    
Charlie Simons Tactician    
Manitou Express (Express 34)
Kenneth Cort 130361H    
Moya-Manzi (Beneteau 321)
Neal Baker Main Trimmer    
Mark Corson 312876Z    
Stuart Furgang Headsail Trimmer    
Lou Ann Schultz Headsail Trimmer    
Myira (F31)
Harold Alber    
Oban Skye (Beneteau First)
Jeffrey Biesenberger    
Oh Baby (Soverel 33)
Todd Duffett 653247J    
Orange Crate (Davis 34)
Jim Davis 102633H    
Orange Whip (J 24)
Ramon Eickert    
Outer Limits (Stiletto GT 30)
Mike Garam 398372k    
Outtamind (Schock Wavelength 24)
Trevor Walker / Meagan Lee USATW61  
Patches (Hobie 18')
Leigh Garam    
Powder Hound (Heritage One Ton)
Ron Hamilton    
Quenched (Hunter )
Howard Tattrie Grinder   Group 1  
Ryan Tattrie Staysail trimmer   Group 1  
Phil Verret Headsail Trimmer 733076A    
Bill Whalen Main Trimmer   Group 1  
Kevin Whalen Owner   Group 1  
Scott Whalen Chef   Group 1  
Red Cloud (Santana)
John and Judy Greiner 103543K    
Rush (Flying Tiger 10M)
Laurence Rush 660212E    
Scoop (S2 9.1)
John Schaffner 2014580    
Spaceman Spiff (J 111)
Rob Ruhlman 172216J USARR79  
Synchronicity (J 109)
Chris Mallett 697720x    
Taking It Slow (Hunter 36)
Karim Botros Strategist    
William Gorton Chef   Group 1  
Patrick Greller    
Taz 3 (Beneteau 40.7)
Geoff Betz Headsail Trimmer   Group 1  
Cody Foust Headsail Trimmer    
Meaghan Johnson    
Jerry Kerner Mid Mast   Group 1  
Jerry Kerner Mid Mast   Group 1  
Bill Lasher Tactician 650765B   Group 1  
william Lasher Main Trimmer   Group 1  
Peter Lund Helmsman   Group 1  
Peter Lund 207036    
Dan Romance Grinder   Group 1  
David Warner Bowman   Group 1  
ThinIce (Jeanneau 36i)
Mark Sprenger 321912J    
Turtle Stampede (J 29)
Steve Theiss    
Valkyrie (Hunter 37 Cutter Rig)
Jake Burgy Captain    
Viva La Vida (J 120)
Tim Yanda 192714o    
Voodoo Child (Cal25)
Roy Lamphier    
wave (Hobbie catamaran wave)
matt wirth    
WAYPOINT (Catalina 400)
Barbara Hurst Headsail Trimmer 222477V USALH30 Group 1  
Larry Hurst Skipper 222477V USALH30  
Gary Miller Headsail Trimmer   Group 1  
Jean Miller Tactician   Group 1  
Wing Jammin (Beneteau F310)
William Pribe 204682W    
Wizard (Evelyn 32)
The Mackays 116554U    
Yeah Buoy (Hunter legend 35)
Lee Elekonich    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020