2016 Melges 20 Sailing Series // Act 1
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
#MELGES 20 NEXT (Melges 20)
Giulio Calabro ITAGC160 Group 1  
Valerio Galati ITAVG4 Group 1  
Francesco Mastrogiacomo ITAFM102 Group 1  
Aurora Migani ITAAM190 Group 1  
ALEX TEAM (Melges 20)
Alexander Mikhaylik RUSAM47 Group 1  
Vitaly Rozhkov    
Aleksei Tarasov RUSAT4 Group 1  
ASANTE SANA (Melges 20)
Claudio Dutto ITACD13 Group 1  
MIchele Gregoratto ITAMG27 Group 1  
Andrea Racchelli Tactician ITAAR1 Group 3  
CAMAY (Melges 20)
Lauro Bonora Helm ItaBL67 Group 1  
Andrea Felci Main Trimmer   Group 3  
Carlo Fracassoli Tactician   Group 3  
CIRCOLO VELA ERIX (Melges 20)
Leonardo Gianelloni    
Francesca Roggerone    
Matteo Sampiero ITAMS148  
Federico Terenziani ITAFT50 Group 1  
ELF (Melges 20)
Maksim Sheremetev RUSMC1 Group 3  
Sergey Sobolev RUSSS25 Group 1  
Pavel Sysoev RUSPS3  
FANTASTICHINA (Melges 20)
Wilma Homann NEDWH6  
Lisa Rattemeyer GERLR6 Group 1  
Raimondo Tonelli ITART5 Group 1  
Sebastian Wiedeman GERSW3 Group 1  
FREMITO D'ARJA (Melges 20)
Nicolò Bianchi ITANB1 Group 3  
Esther D'alfino    
Stefano Lagi ITASL16 Group 3  
dario levi ITADL38 Group 1  
HANNEKEN (Melges 20)
Filippo Anichini Helm ITAFA60 Group 1  
Francesco Anichini Spinnaker trimmer ITAFA29 Group 1  
Margherita Anichini Tactician ITAMA91 Group 1  
Simone Anichini Main Trimmer ITASA21 Group 1  
INTERMEZZO (Melges 20)
Charlie Ekberg SWECE1 Group 1  
Jonas Kjellberg Co-Skipper SWEJK14 Group 1  
Johannes Lind-Widestam Skipper SWEJL38 Group 1  
ITA 157 (Melges 20)
Francesco Farneti ITAFF55 Group 1  
Enrico Fonda ITAEF7 Group 3  
Andrea Musone ITAAM87 Group 1  
KOTYARA (Melges 20)
Aleksander Andrianov Bow RUSAA5 Group 1  
Sergio Chevtsov Tactician RUSSC2  
Oleg Evdokimenko Owner RUSOE1 Group 1  
LEVIATHAN (Melges 20)
Mikhail Sheremetiev    
Max Titarenko RUSMT8 Group 1  
Vadim Yakhinson RUSVY4 Group 1  
MAG TINY (Melges 20)
Tomislav Basic CROTB2  
Ivan Ivankovic CROII1  
Krzysztof Krempec POLKK10 Group 1  
MAOLCA (Melges 20)
Andrea Casale ITAAC15 Group 3  
Matteo Ramian ITAMR54 Group 1  
Manfredi Vianini Tolomei ITAMV51 Group 1  
MARUSSIA (Melges 20)
Evgeny Cherernov    
Marina Kaverzina RUSMK24 Group 1  
Sergey Peshkov    
MASCALZONE LATINO JR. (Melges 20)
Cameron Appleton NZLCA1  
Stefano Ciampalini ITASC20 Group 1  
Achille Onorato ITAAO10 Group 1  
MEZZALUNA (Melges 20)
marta conti    
lorenzo de felice ITALD7 Group 1  
franchini marco ITAMF54 Group 1  
Sandro Montefusco ITASM1 Group 3  
MOJITO (Melges 20)
Andreas Koldt Tactician GERAK37 Group 1  
Johann B. Lindner Main Trimmer GERJL40 Group 1  
Florian Rixner Helm GERFR9 Group 1  
N.N. (Melges 20)
Gerhard Hölzl Spinnaker trimmer AUTGH9 Group 1  
Wolfgang Klampfer Tactician AUTWK6 Group 1  
Klaus Schober Owner AUTKS6 Group 1  
NIKA (Melges 20)
Artem Basalkin RUSAB7  
Alexander Martemyanov RUSAM40  
Vladimir Prosikhin RUSVP7 Group 1  
OUT OF REACH (Melges 20)
Gabriele Benussi ITAGB180  
Massimo Gherarducci ITAMG80 Group 3  
Guido Miani ITAGM137 Group 1  
PATH (Melges 20)
Anatoly Karachinskiy RUSAK30 Group 1  
Alexey Krylov RUSAK29 Group 1  
Maxim Logutenko RUSML1 Group 3  
PECCERE' (Melges 20)
Mirko De Falco Helm    
GAETANO FIGLIA DI GRANARA Main Trimmer    
Piero Vigo Tactician    
PINTA (Melges 20)
Michael Illbruck GERMI1 Group 1  
John KOSTECKI USAJK85  
Federico Michetti ITAFM8  
PIROGOVO (Melges 20)
Daniil Ddintsov    
Alexander Ekimov RUSAE6 Group 1  
Alexander Ezhkov RUSAE3 Group 1  
PIROGOVO EVOLUTION (Melges 20)
Igor Ivasnintson RUSII1  
Altukhov Leonid RUSLA1 Group 1  
Kaptuchin Slava    
POURSUITE (Melges 20)
Bernard Borter SUIBB1  
Yan Perret Gentel    
MAX Rickli    
RAYA (Melges 20)
Leonardo Chiarugi Tactician ITALC38 Group 1  
Alessandro Franci Headsail Trimmer ITAAF8 Group 3  
Matteo Marenghi Vaselli Helm itamm243 Group 1  
ROCKNROLLA (Melges 20)
Alina Dotcenko RUSAD4 Group 1  
Vitaly Ignatenko UKRVI4 Group 1  
Andrey Kirilyyk RUSAK1 Group 1  
Dmitry Samokhin RUS DS9  
RUSSIAN BOGATYRS (Melges 20)
Konstantin Besputin RUSBK2 Group 1  
Igor Rytov RUSIR3 Group 1  
Anton Sergeev RUSAS27 Group 1  
SECTION 16 (Melges 20)
Richard Davies GBRRD67 Group 1  
Manuel Modena ITAMM60  
Chris Rast SUICR1 Group 3  
SPIRIT OF NERINA (Melges 20)
Anne-Soizic Bertin Tactician FRAAB5 Group 1  
Roberto Caresani Helm ITARC79 Group 1  
Nicolo Telese Offside trimmer ITANT13 Group 1  
STARTELEKOM (Melges 20)
Piotr Przybylski POLPP8 Group 3  
Marcin Rymer POLMR10 Group 1  
Waldemar Salata POLWS8 Group 1  
STIG (Melges 20)
Francesca Masotto ITAFM41 Group 1  
Alessandro Rombelli ITAAR46  
Giorgio Tortarolo ITAGT2 Group 3  
Manu Weiller ESPMW1 Group 3  
SYNERGY GT (Melges 20)
Francesco Ivaldi ITAIF1 Group 3  
Giacomo Loro Piara ITAGL13 Group 1  
Valentin Zvadnikov RUSVZ6 Group 1  
TNT racing (Melges 20)
Tony Norris Owner RSATN2 Group 1  
Tina Plattner GERKP6 Group 1  
Paul Willcox Tactician RSAPW1 Group 3  
TOMAHAWK (Melges 20)
Lorenzo Del Rio Staysail trimmer ITALD22 Group 1  
Andrea Fornaro Tactician itaaf4 Group 3  
Stefano Santucci Helm ITASS80 Group 1  
Manuela Vascelli Other ITAMB227 Group 1  
UPUPUP (Melges 20)
Bo Boje DENBP3 Group 1  
Michael Hestbaek DENMH1 Group 3  
Kristian Sorensen DENKS7 Group 3  
VICTOR (Melges 20)
Andrey Kochnev RUSAK53 Group 3  
Pavel Mshenski BLRPM1 Group 3  
Alexander Novoselov RUSAN23 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021