2016 WYC/AIS Bayfield Race Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Allegro (Tartan 4100)
Clint Andera Navigator    
Brian Bullock Skipper 709629X USABB158 Group 1  
Matthew Bullock    
Peter Carlson Main Trimmer    
Jeff Linstrom    
Jack O'Leary    
Callie Page Pit Assist    
Dave Resch Helm   Group 1  
Avery Saathoff    
Michael Valverde Pit Assist   Group 1  
Kiira Wilcox Headsail Trimmer USAKW76 Group 1  
Steve Wilcox Main Trimmer USASW112  
Angisina (Soverel 39)
Andy Spence-Parsons 315510K USAPK1  
Annapurna (Farr 36)
Greg Nuss    
ARBITRAGE (X-Yachts One-Ton)
Mike Moyle 672062R    
Audentia (Tartan 37 Auxiliary)
matt crump    
kathryn erickson    
Brenda Gensch    
dan hollinger Spinnaker trimmer   Group 1  
Babbelaar (Dehler 22)
Dale Hedtke    
BEAST (Audi Melges 20)
Selene Emad-Syring Owner   Group 1  
Mike Tennant Owner 755507U   Group 1  
Bobsled (J 35)
Bob Vander Ploeg 661879B CANRV4  
Born 2 Run (S2 7.9)
Daniel Dimond Tactician   Group 1  
Bridger Foster    
Diane McCarthy Co-Skipper    
Quinn McCarthy    
Cadence (S2 9.1)
Jim Hertel    
Celebration (C&C 37)
Pete Shelquist 190083Q    
Chase (J 109)
Charlie Schroeder    
Chewbacca (N/M Int'l 50)
Peterson Nimmer 166025p    
Dutch Treat (Sabre 362)
Ron Pool Skipper 235882D    
Fast Lane (PY26)
Russ Albright Headsail Trimmer   Group 1  
Dave Brower Skipper   Group 1  
Tim Burns Owner   Group 1  
Kevin Dahlberg Bow   Group 1  
Joshua Schneider Headsail Trimmer   Group 1  
Karen Thullner Main Trimmer   Group 1  
FLY 2.0 (J70)
ERIK WILSON    
Galatea (Islander 36)
David Herring 344484C    
Giddyup (Jeaneau 409)
Tom Verburgt 658063S    
Golden Draft (Scampi 30)
Kim Danielson Pit 32419    
Paul Danielson 242639T    
Goombay Smash (Ultimate 20)
Gregg Henning 292415O    
Hairy Bear (C&C)
Ken Tennant    
Impromptu (Irwin)
Tony Signorelli 60674    
Javalina (J 80)
George Johns 254003G    
Kestrel (Beneteau First 36.7)
Pia Castelline 692369S    
Key of Sea (Ericson 32T)
Lawrence Mariette 654770T    
LOKI (Beneteau First 38)
Krister Mattson 712181D    
Loon (Tartan 34)
John Provos    
Misty (Custom True North 34)
Chris Friese 711641M    
Mon Amie (Tartan)
Mike Lamb USA047    
Mother Superior (Tartan Ten)
Anthony Velat Pit Assist 716094    
Galina Velat Owner 716094    
Illya Velat Pit Assist 716094    
John Velat Skipper 716094S    
Kirill Velat Helm 716094    
Maria Velat Spinnaker trimmer 716094    
No Trespassing (SunFast 3600)
Dick Kalow    
North Star (Jeanneau 439)
Mike Ferraro    
Northern Harrier (J 41)
Chris Wells 357340W    
Papa Gaucho II (J 35)
Lars Benson Mid Bow    
Bob Boynton Main Trimmer    
Shelly Galligan Medic/Doctor   Group 1  
Gerry Gavin Helm   Group 1  
Dawn Nixon Headsail Trimmer    
Keith Stauber 172635Q    
Kinnan Stauber Owner 172635Q    
Madeline Stauber Bow    
Myra Stauber Other    
Nathaniel Stauber Runners 172635Q   Group 1  
Pennycress (C&C 37)
David Clarke 167549E    
Perfect Lady (Tartan 34-II)
James Tack 226900N    
Quintessence III (Frers 46)
David Crum 109616U    
Radio Flyer (J-36)
Edward Alspach 712962P    
Red Hawk (Santa Cruz 40)
Ralph Hodek 128884I    
Red Herring (C&C 38 MKII)
Eric Thomas 142896C    
Running With Scissors (Ultimate 20)
Mike Myers/Team No Brakes    
Screaming (Olson 40)
Steve Schick    
Semper Gumby (U20)
MARK DOBIE    
SS George Bailey (Sabre 34 MK II)
Doug Milroy 702890P    
Strawman (j/92)
Rob Finnigan 691004T    
Texana (Schock 35)
dallas johnson 211736M    
Tinkertoy (C&C 34/36+)
Mark Janda 229609Z    
Undaunted (Bene 36.7)
Michael Smith 213173P    
UNDERDOG (Evelyn 32-2)
Jerold Dunn 263378B    
Virago (Pearson 39-2 WK)
Scottie Devlin    
Karl Freienmuth 663296S USAKF46 Group 1  
Merry Beth Freienmuth 663296S    
Wendy Helberg   Group 1  
Wylie Coyote (Wylie 40)
Mark Gross 21066K USAMG37  
You Sassy B! (Ultimate 20)
Stephen Rose    
ZigZag (J 109)
Jim Vaudreuil 215203g    

Main Menu

Coral Reef Sailing Apparel

Copyright © Interactive Creations 2000-2020