2016 Onion Patch Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aura (Swan 44)
Gray Benson Floater    
Schuyler Benson Main Trimmer   Group 1  
Frank Bohlen Navigator   Group 1  
Cam Bowdren Bow   Group 1  
Alan Cambell Offside trimmer    
Rob Floyd Headsail Trimmer    
William Kardash Helm USAWK3  
Andrew Parish Mid Mast   Group 1  
Michael Perry Tactician 167146X    
Bella J (J 133)
Paul Baker Bow CANPB5 Group 1  
Ken O'Brien Other CANKO4 Group 1  
Jay Parsons Other CANJP29 Group 1  
Simon Rees    
Raymond Rhinelander CANRR22  
Erik Schwanz    
Stephen Schwanz Mid Bow   Group 1  
Dion Shea   Group 1  
Mike Vigrass Other   Group 1  
Carina (McCurdy & Rhodes 48)
Rives Potts 207002G USARP16  
Cecilie Viking (Elan 450)
Doug Carlisle Bow USADC162 Group 1  
Torgrim Jorgensen Mast NORTJ4 Group 1  
Ernie Messer Nav/Tac USAEM23 Group 1  
Leif Olsen Watch Captain NORLO2 Group 1  
Even Østheim Headsail Trimmer NOREO4 Group 1  
Gurhan Ozen Headsail Trimmer TURGO4 Group 1  
Vidar Skjelstad Captain 166294E NORVS3 Group 1  
Jake Wolf Pit 699577U   Group 1  
Crazy Horse (JV 50)
Kevin McLaughlin 661457T USAKM118  
Defiance (Swan 56)
Petersen Carsten Helmsman   Group 1  
Alex Fridell Helmsman   Group 1  
Drew Kellogg Helm USAAK16 Group 1  
Kenyon Kellogg Offside trimmer   Group 1  
Peter Noonan Owner 118187   Group 1  
Rufus Van Gruisen Navigator USAVR11 Group 1  
Defiance (NAVY 44 STC MK2)
James Reynolds 324526R USAJR194  
Entropy (Tripp 41)
Patricia Young 289869T USAPY1  
Equinoccio (Swan 57 S&S)
Carlos Vergara Main Trimmer CHICV1 Group 1  
Carlos Vergara Main Trimmer CHICV1 Group 1  
Felipe Cubillos Mast CHIFC3 Group 1  
Felipe Cubillos Mast CHIFC3 Group 1  
Alejandro Kemp Mid Bow CHIAD2 Group 1  
Alejandro Kemp Mid Bow CHIAD2 Group 1  
Melanie Leibbrandt Medic/Doctor CHIML2 Group 1  
Melanie Leibbrandt Medic/Doctor CHIML2 Group 1  
Tomas Middleton Bow CHITM1 Group 1  
Tomas Middleton Bow CHITM1 Group 1  
Jose Muñoz Tactician CHIJM4 Group 3  
Jose Muñoz Tactician CHIJM4 Group 3  
Rodrigo Robles Helm CHIRR4 Group 1  
Rodrigo Robles Helm CHIRR4 Group 1  
Lawrence Westcott Pit Assist CHILW1 Group 1  
Lawrence Westcott Pit Assist CHILW1 Group 1  
Martin Westcott Skipper CHIMW1 Group 1  
Philip Westcott Strategist CHIPW1 Group 1  
Jorge Zuazola Navigator CHIJZ1 Group 1  
Jorge Zuazola Navigator CHIJZ1 Group 1  
Gold Digger (J 44)
James D. Bishop 114950Q usajb2  
High Noon - CC (Tripp CTM 41)
Young American Jr. Big Boat Team 174802N USAPB9  
Kenai (J 44)
Chris Lewis 255258z GBRCL44  
Kinship (Baltic 52)
Tom Selldorff    
Kurranulla (Sydney 38)
Stuart Jones 750159P AUSSJ18  
Old School (Farr 395)
Ganson Evans 717805A USAJE66  
Simpatico (Pearson 39)
Jeffrey Best Spinnaker trimmer USAJB367 Group 1  
Brad Curtis    
Peter Donovan    
Paul Furze Chef   Group 1  
Peter Furze    
John Riley    
William Riley 133132G USAwr37  
Spookie (TP52)
Steve & Heidi Benjamin 101374L USASB  
Swift (NAVY 44 STC MK1)
Ethan Doherty 728842A USAED23  
Temptress (Taylor 41)
Brendan Faria    
Dan Faria 121608G USADF8 Group 1  
John Gowell 323809R USAJG172  
Matt Gowell USAMG91 Group 1  
Dexter Hoag 234918U USADH118 Group 1  
Bob Hunte 333706O    
Christopher Keimig   Group 1  
Joe McGettigan 411161L USAJM183 Group 1  
Mark Sertl 286353A USAMS Group 1  
Vamp (J 44)
Leonard Sitar 112566Q USALS50  
Wahoo (KER 50 Custom)
Matt Robbins 748535S USAMR125  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021