|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
BLACK BATTALION (ClubSwan 36) |
|
Andras Aklan |
Headsail Trimmer |
|
HUNAA2 |
Group 1 |
|
|
Black Battalion |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Andras D'Albini |
Main Trimmer |
|
HUNAD1 |
Group 3 |
|
|
Tamas Galgoczi |
Pit |
|
HUNTG2 |
Group 1 |
|
|
Tamas Kelemen |
Tactician |
|
HUNTK6 |
Group 1 |
|
|
Csaba Kiraly |
Floater |
|
HUNCK1 |
Group 1 |
|
|
Matyas Majthenyi |
Bow |
|
HUNMM1 |
Group 1 |
|
|
CUORDILEONE (ClubSwan 36) |
|
Niccoló Bertola |
Offside trimmer |
|
ITANB8 |
Group 1 |
|
|
Diogo Cayolla |
Tactician |
|
PORDC1 |
Group 3 |
|
|
Luca Faravelli |
Pit |
|
ITALF7 |
Group 1 |
|
|
Victor Marino |
Headsail Trimmer |
|
ESPVM13 |
Group 3 |
|
|
Edoardo Ferragamo // Nautor Swan |
|
|
ITAEF38 |
Group 1 |
|
|
Michele Regolo |
|
|
ITAMR4 |
Group 3 |
|
|
Alberto Viejo |
Bow |
|
ESPAV1 |
Group 1 |
|
|
FARSTAR (ClubSwan 36) |
|
Marco Furlan |
|
|
ITAMF92 |
Group 1 |
|
|
Alvaro Marinho |
|
|
PORAM14 |
Group 3 |
|
|
Lorenzo Mondo |
|
|
ITALM105 |
Group 1 |
|
|
Stefano Orlandi |
|
|
ITASO4 |
Group 3 |
|
|
Matteo Savelli |
|
|
ITAMS24 |
Group 1 |
|
|
Simon Sivitz |
|
|
ITASS30 |
Group 3 |
|
|
Lorenzo Tonini |
|
|
ITALT11 |
Group 1 |
|
|
FRA MARTINA (ClubSwan 36) |
|
Filippo Ardito |
|
|
ITAFA27 |
Group 1 |
|
|
Lorenzo Bressani |
|
|
ITALB55 |
Group 3 |
|
|
Pier Luigi De Felice |
|
|
ITAPD2 |
Group 3 |
|
|
Daniele De Luca |
|
|
ITADD3 |
Group 3 |
|
|
Edoardo Pavesio |
|
|
ITAEP11 |
Group 1 |
|
|
Giovanni Pavesio |
Pitman |
|
ITAVP27 |
Group 1 |
|
|
G SPOT (ClubSwan 36) |
|
Saverio Cigliano |
|
|
ITASC5 |
Group 1 |
|
|
Jas Farneti |
|
|
ITAJF1 |
Group 1 |
|
|
Alessandro Franci |
Headsail Trimmer |
|
ITAAF8 |
Group 3 |
|
|
Karlo Hmeljak |
|
|
SLOKH1 |
Group 3 |
|
|
Michele Paoletti |
|
|
ITAMP56 |
Group 3 |
|
|
Giangiacomo Serena di Lapigio |
|
|
SUIGS4 |
Group 1 |
|
|
Roberto Strappati |
|
|
ITARS20 |
Group 1 |
|
|
GODDESS (ClubSwan 36) |
|
Niccolò Bianchi |
|
|
ITANB1 |
Group 3 |
|
|
Nikolai P. Burkart |
|
|
GERNB31 |
Group 1 |
|
|
Ante Cesic |
|
|
CROAC2 |
Group 3 |
|
|
Daniel Labhart |
|
|
SUIDL6 |
Group 1 |
|
|
Alexandra Lauber |
|
|
GERAL20 |
Group 1 |
|
|
Florian Steidle |
|
|
GERFS91 |
Group 1 |
|
|
Stjepan Vitaljic |
|
|
CROSV1 |
Group 1 |
|
|
MAMAO (ClubSwan 36) |
|
Henrique Haddad |
|
|
BRAHH3 |
Group 3 |
|
|
Gui Hamelmann |
Foil Trimmer |
|
BRAGH2 |
Group 3 |
|
|
Haakon Lorentzen |
|
|
NORHL6 |
Group 1 |
|
|
Ross Macdonald |
|
|
CANRM6 |
Group 3 |
|
|
Kiko Pellicano |
Spinnaker trimmer |
|
BRAHP8 |
Group 1 |
|
|
Alison Santiago |
Mast |
|
BRAAS52 |
Group 1 |
|
|
Fernando Sesto |
|
|
BRAFS51 |
Group 1 |
|
|
ONDA (ClubSwan 36) |
|
Marcos Javier Aliaga Gutierrez |
|
|
ESPMA66 |
Group 1 |
|
|
Federico Martin Amenanzas Quiroz |
|
|
ESPFA15 |
Group 1 |
|
|
Gonza Araujo |
|
|
ESPGA5 |
Group 3 |
|
|
Eduardo de Souza Ramos |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Fernando Lorenzana Sanches |
|
|
ESPFL20 |
Group 1 |
|
|
Sergio Rocha |
|
|
BRASR1 |
Group 1 |
|
|
Enrico Turrini |
|
|
ITAET13 |
Group 1 |
|
|
SIXTH SENSE (ClubSwan 36) |
|
Stefano Angeloni |
Mast |
|
ITASA11 |
Group 1 |
|
|
Gabriele Benussi |
Tactician |
|
SLOGB180 |
Group 3 |
|
|
Leonardo Chiarugi |
Main Trimmer |
|
ITALC38 |
Group 1 |
|
|
Stefano Ciampalini |
Headsail Trimmer |
|
ITASC20 |
Group 3 |
|
|
Sandro Paniccia |
|
|
ITASP28 |
Group 1 |
|
|
Luca Ricci |
|
|
ITALR31 |
Group 1 |
|
|
Fausto Surini |
Bow |
|
ITAFS105 |
Group 1 |
|
|