2022 SPYC Ted Irwin Memorial Fall Bay Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
ALPHADOG (Henderson SR33)
Dean Carballal Headsail Trimmer   Group 1  
Matt Carballal Mast   Group 1  
Gordon Latrobe 226161S   Group 1  
Jonathan M Wilson Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Paul Mathews Other   Group 1  
Brian Richardson   Group 1  
Elizabeth Robson Main Trimmer   Group 3  
Angelina Rodriguez    
Breezin Bayou (J 105)
Scott Judson Bow   Group 1  
Carla Mitcham Pit    
Stephen Mitcham 669519S   Group 1  
Sean Motta Tactician 754808W USASM133 Group 1  
Avery Troutt Bow   Group 1  
Calvin Troutt Mid Mast   Group 1  
CAYENNITA III (C & C)
Rosann Drust Bow    
Stephanie English Headsail Trimmer   Group 1  
Douglas James Grinder 1786731   Group 1  
Antonio F. Sanpere Skipper 178803W ISVAS2 Group 1  
Chip’s All In (B32)
Miro Kaffka Other 670729T USAMK165 Group 1  
Brian Malone Other   Group 1  
Brian Malone Tactician 301499Z   Group 3  
Patrick Manuel Other   Group 1  
Chip Merlin    
Kathleen Robinson Bow USAKM161 Group 1  
Fire & Ice (J 105)
George Cussins 190465S   Group 1  
Clay Morris Pit 720837R USACM179 Group 1  
Mike Reiring Headsail Trimmer 801870V   Group 1  
Eric Robbins Main Trimmer 129089H USAER1 Group 1  
Freedom of Hamble (Beneteau First 47.7)
Tom Barry    
Michael Konczal Alternate   Group 1  
Ward Passmore 753893P    
William J (Bill) Williamson Jr Other   Group 1  
Fully Involved (B-25)
Jeremiah Cameron In the way   Group 1  
Ryan Hager Headsail Trimmer   Group 1  
William Pregliasco Floater   Group 1  
Andrew Smith 745315Q   Group 1  
Koinonia II (s) D/C (Tartan 33)
Pamela Nolan    
Pat Nolan    
AUDREY ORGO Main Trimmer   Group 1  
Garth Reynolds   Group 1  
Demetrius Zouboukos    
Legacy (S) (Catalina 310)
Bill Ackerman Main Trimmer   Group 1  
Nigel Haywood Headsail Trimmer   Group 1  
Diane Metcalf Headsail Trimmer   Group 1  
Dave Roberts    
Mother Ocean (O'Day 40)
Maggie Garrett    
Robert Henderson Lion Tamer   Group 1  
Joel Heyne 115151L   Group 1  
David Lemke 685878Y   Group 1  
MELINDA Lemke Owner    
Jake Miller Mid Bow 787985P   Group 1  
Mark Requa Navigator 262988H   Group 1  
Tim Ruman Floater 262745U USATR87 Group 1  
Yvonne White Main Trimmer    
Obsession (Soverel 26)
Brian Conlin    
Mathew Dalton Runners   Group 1  
Erik Elmgren Foil Trimmer   Group 1  
Paul Fratiello Engineer    
Allison Wallace Spinnaker trimmer    
Porc (Elliott )
taylor denny Main Trimmer   Group 1  
Lon Ethington 151231e   Group 1  
Margaret Gimmi Rush Chairman   Group 1  
mike kutz Spinnaker trimmer   Group 1  
Ruby (Morgan 36-5)
Kevin Barnum    
Michael Beard Wife   Group 1  
Christopher Chow USACC258 Group 1  
Eric Delamata    
Paul Gray In the way   Group 1  
Emmalise Hunter Mid Bow   Group 1  
Andy Keaton Floater   Group 1  
Kasey Kolyno Cat 3 Cooler Jockey    
SALT D (Jeanneau 43 SO)
Freddy Bickley Tactician   Group 1  
Leah Bickley Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dan & Danette Gross 686755W USADS103 Group 1  
MALLOY Kosempa    
Jim Salter Headsail Trimmer   Group 1  
Shambhala (Melges 32)
Christa Boarini Bow   Group 1  
J A Booker 255127R USAJB Group 1  
Pat Courtney In the way 696039V USAPC89 Group 1  
Thomas DeMuth Mast   Group 1  
Jon Henika    
James Taaffe    
Robert Wagner Headsail Trimmer   Group 1  
Sari Wakefield Pit   Group 1  
Silver Surfer (J 112e)
Christian Bergstrom Main Trimmer   Group 1  
Chelsea Cellamare Floater   Group 1  
Harvey Ford Co-Skipper 273089C   Group 1  
Shaun Graser Headsail Trimmer 720392T USASG139 Group 1  
Tom Mistele Co-Skipper   Group 1  
Will Reed Floater USAWR58 Group 1  
Joe Toth    
tack tick (martin 243)
michael siedlecki    
Warrior (Tripp 38)
Julian Ajello Bow   Group 1  
Dan Burleson Switch Flipper   Group 1  
Morten Christoffersen Tactician   Group 3  
Mickey Cooper Spinnaker trimmer   Group 1  
Grant Dumas 370904M   Group 1  
Jeffery O'Connell Floater   Group 1  
Maggie O'Connell Pit Assist   Group 1  
Lisbeth Petersen Pit   Group 1  
Doug Phares Rush Chairman   Group 1  
Peyton Weaver Pit 738487R USAPW83 Group 1  
Preston Weaver Other 721395A WUSAPW82 Group 1  
Robert Wood Mast   Group 1  
Wasabi (Farr 395)
pierre brouillet Floater 818886W   Group 1  
Jim Clouser Main Trimmer   Group 1  
Ken Friedman Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Gold Pitmaster - Extra Smoky 802594S USAMG172 Group 1  
Eric Lopez del Valle 741329y USAEL64 Group 1  
Manuel Lopez del Valle Co-Skipper   Group 1  
John McMahon Bow   Group 1  
Thomas Obrien Pit   Group 1  
Paul Perry Headsail Trimmer   Group 1  
Micah Thompson Mast   Group 1  
Wes Tone Nav/Tac 287643D   Group 1  
jim ularowski Floater   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy