2022 Melges 24 Nationals
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
3 & 1/2 Men (Melges 24)
Shawn Burke Mast USASB45 Group 1  
Stephen Burke Spinnaker trimmer USASB38 Group 1  
Dave Chapin Tactician USADC42   Group 1  
Steve Suddath Helm USASS136 Group 1  
552 (Melges 24)
Cody Hall 824055R    
AREA51 (M-24)
Robert Beauchamp Mid Bow USARB245 Group 1  
TONY CELLAMARE 686866V USAAC133 Group 1  
EMORY GREYSON Tactician USAGE33 Group 1  
Benjamin F Harbin III Tactician   Group 1  
CAROLINE SPEIR Bow USACS367 Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Reed Cleckler Tactician   Group 1  
Kevin Fisher Pit   Group 1  
Katy Zimmerman Spinnaker trimmer   Group 1  
Scot Zimmerman Helm 729478T USAMZ28 Group 1  
Dansoux (Melges 24)
Thomas Brennan Bow GBRTB53 Group 1  
John Alden Meade Helm 194419U USAJM280 Group 1  
Ben Montgomery Tactician USABM198 Group 1  
Matt Skaer Spinnaker trimmer USAMS374 Group 1  
Dark Energy B Team (Melges 24)
John Bowden    
Mike Buckley Tactician   Group 3  
Taylor Canfield    
Scott Ewing    
Decorum (Melges 24)
Nicholas Diephouse Leeward Runner USAND32 Group 1  
Miro Kaffka Headsail Trimmer USAMK165 Group 1  
Steve Liebel Tactician USASL36 Group 1  
Hunter Ratliff Helm usahr9 Group 1  
Megan Ratliff 289552H USAMR135 Group 1  
EX - KAHN (Melges 24)
Reid Collins Bow USARC25 Group 1  
Brent McKenzie - Corinthian 2153041 USAGM81 Group 1  
Alex Padgett USAAP98 Group 1  
Doug Thome Tactician USADT19 Group 1  
ExpressLane (Melges24)
Kevin Alcock Chef Usaka40 Group 1  
Frank A. Davenport Autopilot USAFD22 Group 1  
Jordan Gray In the way Usajg178 Group 1  
Josh Lacroix Floater Usajl260 Group 1  
Flying Jenny (Melges 24)
Sandra Askew    
Reed Baldridge   Group 3  
Nicholas Ford Mid Mast   Group 3  
alan nakanishi    
Dave Shriner   Group 3  
Full Throttle (Melges 24)
Bri Porter    
Matt Woodworth    
RJ Porter    
Brian Porter    
Gamecock (Melges 24)
Peter McClennen   Group 1  
Guten Tag (Melges 24)
Cathy Boho Bow USCB290 Group 1  
Donald Holst - Corinthian 671223A Usadh128 Group 1  
Richard Kelman Mast USARK111 Group 1  
Judi Zeman Mast 824829W usajz46 Group 1  
Ned Zeman Spinnaker trimmer 824825S usanz6 Group 1  
HERMES (Melges 24)
Thomas Beauchamp Tactician USATB208 USATB208 Group 1  
Marten Kendrick Headsail Trimmer USAMK162 USAMK162 Group 1  
Mike Kirschner Spinnaker trimmer USAMK170 USAMK170 Group 1  
Tony Stanley Helm GBRTS59 GBRTS59 Group 1  
Kate Zurinskas Bow UAKZ11 USAKZ11 Group 1  
long shot (Melges 24)
Kurban Ali Spinnaker trimmer USAKA39 Group 1  
Christa Boarini Pit   Group 1  
Jeff Hayden USAJH369 Group 3  
John Poulson 199965P USAJP162 Group 1  
Curtis Woodworth    
Monsoon (Melges 24)
Bruce Ayres    
Tomas Dietrich ARGTD1 Group 3  
Ted Hackney    
Chelsea Simms    
Jeremy Wilmot Tactician AUSJW27 Group 3  
Mr Humble (melges 24)
Zane Yoder na   Group 3  
Nefeli (Melges 24)
Niccol√≤ Bianchi    
Saverio Cigliano    
Alessandro Franci ITAAF8  
Peter Karri√©    
Alessandro Saettone    
OAKCLIFF RACING (Melges 24)
Thomas Bouchard Spinnaker trimmer   Group 1  
Ethan Johnson   Group 3  
Jasmine Nijjar Bow   Group 1  
Joe Seiffert Headsail Trimmer   Group 1  
PACIFIC YANKEE (Melges 24)
Charlie Smythe USACS60 Group 3  
Alec Anderson    
Nic Asher Tactician    
Drew Freides USADF9 Group 1  
Mark Ivey Bow USAMI2 Group 3  
Premature Acceleration (Melges 24)
Davis Macleod Captain 797297X USADM294 Group 1  
Kyle Meyhoefer In the way USAKM194 Group 1  
Michael Reddaway Lion Tamer USAMR208 Group 1  
Wheeler Sutton Primary Speed Guy 684724C USAWS128 Group 1  
Rapscallion (Melges 24)
Will Morang Skipper USAWM131  
Will Pascal Tactician USAWP31  
Parker Thran Pit USAPT51  
Will Thran Cat 3 Cooler Jockey USAWT46 Group 1  
Raza Mixta (M24)
Victor Diaz de Leon Helm   Group 3  
Matt Pistay Bow    
Carlos Robles Tactician   Group 3  
Erik Shampain Headsail Trimmer   Group 3  
Patrick Wilson Bow    
Revolution (Melges 24)
Shelby Friedricks USASF83 Group 1  
Wendy Kerrigan USAWK47 Group 1  
John Moss USAJM557 Group 1  
Gerard Sonnier USAGS153 Group 1  
Scott Sonnier - Corinthian USASS311 Group 1  
Ali Walden   Group 1  
Ruster (Melges 24)
Matthew Otenbaker Chef   Group 1  
Amy Rozelle In the way   Group 1  
Curtis Rozelle Engineer    
Fred Rozelle   Group 1  
Steven Rozelle Headsail Trimmer   Group 1  
Sentinel (Melges 24)
Tucker Atterbury    
Jackson Benvenutti    
Geoff Fargo USAGF48  
Nate Housberg    
William McBride    
Shaka (Melges 24)
Rachel Green Bow USARG138 Group 1  
Scott Mathis Headsail Trimmer USASM2 Group 1  
Tom Sawchuk Headsail Trimmer USATS67 Group 1  
KC Shannon 712825W USAKS114 Group 1  
Jeremy Tudor Pro Bowler USAJT153 Group 1  
Sierra (Melges 24)
Cal Herman Helm 228212O    
Hoagie Herman    
Kyle Wild    
Surprise (Melges 24)
Dan Berezin Helm CANDB37 Group 1  
Alex Kapustin Spinnaker trimmer UKRAK35 Group 1  
Mykhaylo Mayevskyy Mast CANMM79 Group 1  
Tamara Moskaliuk Pit CANTM34 Group 1  
Alexander Yurih Bow ISRAY5 Group 1  
Tramp (Melges 24)
Drew Follet Main Trimmer USADF105 Group 1  
Matt Koch Spinnaker trimmer USAMK145 Group 1  
Thomas Ritter Skipper 227512P USATR05 Group 1  
Otto Wenzler Headsail Trimmer USAOW3 Group 1  
Peter Wenzler Tactician 194571Z USAPW34 Group 1  
Triple D's (Melges 24)
J Dwight Leblanc III   Group 1  
Dwight Leblanc iv    
Matt Marsalone Bow   Group 1  
Chris Schramel    
Sam Tobio    
Warcanoe B Team (Melges 24)
Jonny Goldsberry    
Dave Hughes   Group 3  
Reed Lorimer Medic/Doctor   Group 1  
Sammy Loughborough Lion Tamer    
Christopher Rast   Group 3  
Zenda Express (Melges 24)
Eddie Cox Primary Speed Guy    
Harry Melges IV Leeward Helm    
Kyle Navin Lion Tamer    
Finn Rowe Cat 3 Cooler Jockey    
Ripley Shelley Engineer    
Zingara (Melges 24)
Cole Brauer    
Brian Kamilar Tactician   Group 3  
Richard Reid   Group 1  
Ian Sloan Other   Group 3  
Chris Watters Mid Bow   Group 3  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy