|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Angelita (8 Metre) |
|
Croll Skelsey |
|
684284S |
|
|
|
|
Bijou II (30 Square Meter) |
|
Chris Bouzaid |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Bit~O~Honey (Shields) |
|
Ken Deyett |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Blackwing (Stuart Knockabout) |
|
John Edenbach |
|
|
|
|
|
|
Eric Hall |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
George Hinman |
Tactician |
|
|
|
|
|
Micah Reyes |
Switch Flipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Cavalino (W Class 37) |
|
Donald Tofias |
|
|
|
|
|
|
Cornelia (shields) |
|
hayden Bennett |
|
|
|
|
|
|
Stephen L. Glascock |
|
|
|
Group 1 |
|
|
William Leatherman |
|
|
|
|
|
|
Courageous (non-spin) (Custom Nevins) |
|
Casey Fasciano |
|
|
|
|
|
|
DAME (Concordia Yawl 39) |
|
Joshua Goldberg |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Dorade (S&S 52) |
|
Miles Bailey |
|
|
|
|
|
|
Matt Brooks |
|
|
|
|
|
|
Eric Chowanski |
|
|
|
|
|
|
Nate Frizzell |
|
|
|
|
|
|
John Hammond |
|
|
|
|
|
|
John Hayes |
Other |
|
|
Group 3 |
|
|
Jamie Hilton |
|
|
|
|
|
|
Amy Ironmonger |
Offside trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Pam Levy |
Helm |
|
|
|
|
|
Greg Stewart |
Helm |
|
|
|
|
|
Gamecock (spin) (Herreshoff R Boat) |
|
Peter McClennen |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Glory (Shields) |
|
John Erhard |
Spinnaker trimmer |
297165F |
|
Group 1 |
|
|
Michael Koplovsky |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jenny Lane |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Ellie McClean |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ron Oard |
Skipper |
805004N |
|
|
|
|
Anthony Seda |
Bow |
|
|
|
|
|
GULL (Crockeer sloop) |
|
Thomas Farrell |
|
|
|
|
|
|
Intrepid (12 Metre) |
|
Skip Beck |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Brandon Blaesser |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jack Curtin |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Whitney Curtin |
Mid Bow |
|
|
Group 3 |
|
|
David Dougherty |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Jacob Erickson |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
JOhnny Gieseke |
Pro Bowler |
|
|
Group 1 |
|
|
Ike Issacson |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Ted Moore |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Joe Muscarella |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
thomas obrien |
Headsail Trimmer |
205811L |
|
Group 1 |
|
|
Ian O'Brien |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Buttons Padin |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Michael Patterson |
Autopilot |
|
|
Group 3 |
|
|
Scott Perry |
Tactician |
283749c |
|
Group 1 |
|
|
Reg Pierce |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Trav Pierce |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Tyler Stillman |
Floater |
761818G |
|
|
|
|
John Dory (Shields) |
|
Ed Adams |
|
|
|
|
|
|
Katrina (Concordia Yawl) |
|
Cedar Hwang |
Other |
|
|
|
|
|
Barbara Kranichfeld |
Owner |
|
|
|
|
|
Harmony Oschefski |
|
|
|
|
|
|
Susan Tiedemann |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Kirawan (Rhodes Sloop) |
|
Daniel Levangie |
|
|
|
|
|
|
Leaf (Luders 24) |
|
Ben Hall |
|
|
|
|
|
|
Lively Lady (Carter Tina One Ton) |
|
Rob Brooks |
Pit |
|
USARB74 |
Group 1 |
|
|
Bill Hubbard |
|
|
|
|
|
|
William Hubbard |
|
|
|
|
|
|
James Price |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Mongolia (non-spin) (Victory) |
|
Evan Blum |
|
|
|
|
|
|
NEITH (Vintage Classic) |
|
Van Brown |
|
|
|
|
|
|
Nemesis (Shields) |
|
Jonathan Krumeich |
|
|
|
|
|
|
Onawa (12 metre) |
|
Mark Watson |
|
|
|
|
|
|
osprey (s) |
|
Michael McCaffrey |
|
|
|
|
|
|
PERIWINKEL (Hinckley Pilot 35) |
|
Gregg Child |
|
|
|
|
|
|
Ponyo (Camden Class Knockabout) |
|
Laurence Higgins |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Paul Koch |
Skipper |
190531J |
|
Group 1 |
|
|
Rebecca of Vineyard Haven (Schooner) |
|
Cody Deines |
|
|
|
|
|
|
Kat Hanafin |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Andrea Kelly |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Andrea Kelly |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Joel Van Wyk |
In the way |
|
|
Group 1 |
|
|
Robin (Shields ) |
|
Dr. Jon McClean Skip Dieball |
|
|
|
|
|
|
Rune (Wooden Yawl) |
|
Andrew Gaynor |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Ella Gaynor |
|
|
|
|
|
|
Jenny Gaynor |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
John Gaynor |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
David Luce |
|
|
|
|
|
|
Salty (non-spin) (NY-32) |
|
Kirke Bartley |
|
|
|
|
|
|
Tantrum (Shields) |
|
Alan Bernard |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Andy Boss |
|
|
|
|
|
|
Elijah Duckworth |
|
|
|
|
|
|
Dexter Hoag |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jonathan Hough |
|
|
|
|
|
|
Ben MacShane |
|
|
|
|
|
|
The Hawk (Tripp One ton) |
|
Oivind Lorentzen |
|
|
|
Group 1 |
|
|
ticonderoga of Greenwich (ketch) |
|
L scott Frantz |
|
|
|
|
|
|
Tinky (Shields) |
|
Clayton Deutsch |
|
|
|
|
|
|
Van Ki Pass (Vic Carpenter 62) |
|
Ryan Hughes |
|
|
USARH160 |
Group 1 |
|
|
Alison Mayer |
|
|
|
|
|
|
Frederick Mills |
|
|
|
|
|
|
Weatherly (12m) |
|
Zachary Amelotte |
Mid Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Nicholas Barron |
Pit |
|
|
|
|
|
Francis Clare |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Marla Coletta |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Jason DAguanno |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Jonathan Damon |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Steven Eddleston |
Helm |
799441Y |
|
|
|
|
Sarah Ford |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Erik Lavers |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
andrew macgowan |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Peter McCall |
|
|
|
|
|
|
Nick Nadalin |
In the way |
|
|
Group 3 |
|
|
Jeff Rayner |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Steve Robinson |
Boat Captain |
|
|
|
|
|
Peter Rugg |
Tactician |
108084Y |
USAPR25 |
Group 1 |
|
|
Jeff Sevich |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Mason Sheen |
Cat 3 Cooler Jockey |
|
|
Group 1 |
|
|
David Warburton |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Zemphira (Brooklin Boatyard 76) |
|
Tenacious Holdings LLC. |
|
|
|
Group 3 |
|
|