|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
3BlindMice (Etchells) |
|
Paul Sustronk |
|
|
|
|
|
|
Ala-Kazam (Shark24) |
|
Robert Watt |
|
|
|
|
|
|
Avonree (Tartan 3700) |
|
James Egan |
|
|
|
|
|
|
Bobby McGee (C&C99) |
|
Charles Stacey |
|
|
|
|
|
|
Buccaneer (Shark 24) |
|
Carine Wood |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Caprice (Capri 25) |
|
George Tinsley |
|
|
|
|
|
|
Celtic Spirit (C&C 35 Mk3) |
|
Teresa Morrow |
|
|
|
|
|
|
Chaos (Shark) |
|
James Roper |
|
|
|
|
|
|
Ching She (C&C 30 MKII) |
|
Nancy Massey |
|
|
|
|
|
|
Cold Snap (Etchells ) |
|
Mark Hellmann |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Completely Wound Up (Laser 28) |
|
Greg Jordan |
|
|
|
|
|
|
Cruel Jane 2.0 (Etchells) |
|
Andrew Macrae |
|
|
|
|
|
|
Current Affair (Beneteau31 ) |
|
Adam Mayers |
|
|
|
|
|
|
Defiant II (C&C 33 MKII) |
|
Christopher Burcher |
|
|
|
Group 1 |
|
|
diversion (Ranger 22) |
|
Tony van Schie |
|
|
|
|
|
|
El Jefe (J 70) |
|
Richard Veale |
|
499 |
|
Group 1 |
|
|
Escape Pod (Shark 24) |
|
Sara MacCorkindale |
|
|
|
|
|
|
Esto Es vida (Hunter Passage 42) |
|
Peter Reed |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Feisty (J 80) |
|
Warren Flannery |
|
|
|
|
|
|
Flying Circus (S2 7.9) |
|
Steven Moore |
|
|
|
|
|
|
getting cyrious (Dufour 36 Classic) |
|
David Cyr |
|
|
|
|
|
|
Huragan (Etchells) |
|
irek Zubko |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Hygge (C & C 30 Mark 2) |
|
Steven Broe |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Isley (Saffier 37) |
|
Stuart Bruce |
|
|
|
|
|
|
It's A(nother) Conspiracy (Etchells) |
|
Adrian Hanley |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Kachina (C&C 33 MK II) |
|
David Lord |
|
|
|
|
|
|
Kookaburra (C&C 110) |
|
David Leonard |
|
|
|
|
|
|
Later Man (Shark ) |
|
Heather Crompton |
|
|
|
Group 1 |
|
|
LIBERTY (Nonsuch 30) |
|
John MacKay |
|
|
|
|
|
|
Line Drive (J/27) |
|
Robert Kelly |
|
|
|
|
|
|
Miss Moneypenny (Etchells) |
|
Sam Thompson |
|
|
GBRST44 |
Group 1 |
|
|
North Walls (Beneteau 36.7) |
|
Thomas Holland |
|
|
|
|
|
|
Perryeh (J 35) |
|
Clarke Perry |
|
|
|
|
|
|
Piperdoon (Beneteau First 40.7) |
|
Ken Bruce |
|
|
|
|
|
|
Rehab (C&C27) |
|
Colleen Gravelle |
|
|
|
|
|
|
Chris McCormack |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Joan McCormack |
|
|
|
|
|
|
Reprobate (Shark) |
|
Jim Pollock |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Jeremy Sims |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Debra Wiggins |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Sapphire (C&C 27-5) |
|
Ken Town |
|
|
|
|
|
|
Scrubs (C&C 30-2) |
|
Randy St. Jacques |
|
|
|
|
|
|
SparkPlug (Laser 28) |
|
Gordon Magee |
|
|
|
|
|
|
TAG (Etchells) |
|
Craig Peters |
|
|
|
|
|
|
TARDIS (Humboldt Bay 30 ) |
|
Mark Jasper |
|
|
|
|
|
|
The Artful Dodger (Kirby 25) |
|
Mick Belisario |
|
|
|
|
|
|
The Garrison (Etchells) |
|
Adam Dunn |
Medic/Doctor |
|
CANAD24 |
Group 1 |
|
|
Christian Greenfield |
Bow |
|
|
|
|
|
Michael Hasko |
In the way |
|
CANMH28 |
Group 1 |
|
|
Wild Thing Tamed (C&C 33 Mk II) |
|
Edward Thompson |
|
|
CANET5 |
Group 1 |
|
|
Windthief (C&C 36) |
|
Jack Rousseau |
|
|
24927 |
Group 1 |
|
|