2022 Spring Opener - CASRA
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abide (Santa Cruz 27)
Michael Aisenberg 800520S    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Badge (Beneteau First 40)
Daniel Koules 394941B    
Brawndo (Beneteau 36.7)
Matthew Lescohier   Group 1  
Brutus (Hunter 31)
Brett Pauls 816376V    
Bud (T10)
Joe Kestler 752395N USAJK154 Group 1  
Defiance (J/V 66)
dale smirl 116295A   Group 1  
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1  
El Toro (T-10)
Jovan Brankov Helm 663639K SRBJB2 Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Exeter (J/V Baltic 35 TM)
John Notch 282831R   Group 1  
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin 351390U USADM261 Group 1  
FOG (First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y USAMB137 Group 1  
Greyhound (T-10)
Thomas Kane 166389I   Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd   Group 1  
It Wasn't Me (J 105)
Bradford Houdlette Bow   Group 1  
Richard Lang Headsail Trimmer   Group 1  
Branwell Lepp Chef    
Aaron Mitroff Mast    
Idroj Mollov Main Trimmer    
Nicholas Reback Bow   Group 1  
Lawrance Snow Pit    
Morgan Van Ness Navigator   Group 1  
Madcap (SC 52)
John & Marian Hoskins 235724 USAJH140  
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton USABB167 Group 1  
Mise En Place (Beneteau Oceanis 381)
Paul Thompson    
Mojo (Beneteau First 40.7)
Gary Powell/ Scot Ruhlander 245241P   Group 1  
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L   Group 1  
Nomad (Beneteau First 36.7)
Andrew Dillenburg Headsail Trimmer USAAD92 Group 1  
Blair Jones Main Trimmer USABJ33 Group 1  
Chuck Norris Tactician USACN6 Group 1  
Cristina Petrea Owner USACP112 Group 1  
Silviu Petrea Owner 780535P USASP97 Group 1  
Maya Teleki Bow USAMT56 Group 1  
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640u USAAM29 Group 1  
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater USA1313 USAEA37 Group 1  
John Baxter Grinder USAJB11 Group 3  
Mateusz Denslaw Mid Mast USAMD182 Group 1  
Bob Glennie Switch Flipper Usarg117 Group 1  
Michael Hoffenberg Navigator USAMH240 Group 1  
Bruce Metcalf Main Trimmer usabm157 Group 1  
Chris Metcalf Helm USACM216 Group 1  
Brian Mond ARGBM2 Group 1  
Diane Seidel Pit USADS262 Group 1  
David Weible USADW177 Group 1  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79 Group 1  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Runaway (Elan)
Tom Gorey 100799w    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Bob Zeman, Laura and Tone Martin 732797T    
SALSA (J/130)
Mitch Brown Main Trimmer    
Fergus Clare Helm 781336P USAFC35  
Kyle Gilbert Other    
Sheila Greska Spinnaker trimmer USASG71   Group 1  
Brad Horn Headsail Trimmer    
Gretchen Horn Pit   Group 1  
Cindi McDonald Other    
Dom Merritt Other 767836Z USADM270 Group 1  
Lindha Nguyen Other    
Todd Unger Other    
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice    
Suspect (Perry 59)
bryan sims   Group 1  
Thunderbolt (LS 10)
Steve Karstrand 257140S    
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W   Group 1  
Winnebago (LS 10)
Tim Rathbun 171439q USATR90  
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Witch-Craft (T10)
Nate & Carrie Webb 683923Q USANW20  
Xuberance (XP44)
Jeff Barton 346160V   Group 1  
YAHOO (LS 10)
Vince Camarda 148332T    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022