2022 Vineyard Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alpine YCC (Farr 400)
Thomas Chairs Headsail Trimmer   Group 1  
Connor Collins Runners USACC282 Group 1  
Christopher Dean Pit    
Christopher Loffler Main Trimmer   Group 1  
John McDonald Helm   Group 1  
Lucas Pla Silsby Bow   Group 1  
Matthew Sams Headsail Trimmer    
Elizabeth Shaw O’Toole Owner    
Cole Williams Mast   Group 1  
Amadeus V (XP 38)
CHRIS CONNORS Navigator 140787W Usacc118 Group 1  
Todd Johnston Other   Group 3  
Ben Manning Other USABM162 Group 1  
Greg Manning Other   Group 1  
Jay Turchetta 759099R USAJT159  
Jonathan Turchetta Pit 765510V   Group 1  
Lukas Turchetta Bow   Group 1  
Darren Walters Handicaper   Group 1  
American Girl (Dehler 42)
Joe Burke Floater   Group 1  
Thomas Burke Spinnaker trimmer   Group 1  
Daniel Galyon Owner 319200N    
Drew Lambert Chef   Group 1  
James May Floater   Group 1  
Brian O'Farrell Navigator Usab03 Usab03 Group 1  
Joseph Spinella Pit USAJS351   Group 1  
warren willett Helm USAWW77 Group 1  
Atalanta (J 42)
Paul Bacchiocchi Other   Group 1  
Jane Bolger    
Mike Colucci Rush Chairman 393519x    
Henry Higgins Other   Group 1  
William Hodgson-Walker Bow    
Anne Locher Pit Assist 742426P   Group 1  
Kurt Locher Skipper 742427V    
Bob Matthews Main Trimmer   Group 1  
Jeff Tyrrel Nav/Tac   Group 1  
BAVARIA (Jeanneau Sun Odyssey 410)
Chris Cardell Nav/Tac   Group 1  
Kurt Kruger Watch Captain   Group 1  
Larry Kuranko Watch Captain   Group 3  
Jurgen Link Skipper 825366R   Group 1  
Bob MacKenzie Watch Captain    
Seth Shepard IV Co-Skipper 159725B   Group 1  
Big Dog (Hanse)
John Friedman Other   Group 1  
herbert gretz    
kevin Hackett Other   Group 1  
Peter Hansen Nav/Tac   Group 1  
peter kilbinger Other   Group 1  
Jeff Bryant Massey Bow   Group 1  
Blackbird (Corsair 28R)
Alessandro Bocconcelli Skipper 662987A   Group 1  
Mattt Sutherland Other   Group 1  
Adam Wheeler Pit Assist 181684y   Group 1  
Blitzen (J130SD)
Edward du Moulin Floater   Group 1  
Richard du Moulin Floater 113194S   Group 1  
Hannah Lynn   Group 1  
Alden Reid USAAR40 Group 1  
Colette Storck Chef 284668G USACS269 Group 1  
Erik Storck Watch Captain 396155D USAES28 Group 1  
John Storck III Watch Captain   Group 1  
John Storck Jr Navigator 106873Z USAJS47 Group 1  
David Waldo Foil Trimmer   Group 1  
Bounce (J 30)
Nick Badal Bow   Group 1  
Jeremiah Blatz Bow 807478W   Group 1  
Blaine Davis Bow    
John Dennerlein Helm 702011W USAJD191 Group 1  
Rob Kelly Bow    
Christopher LaSala Switch Flipper   Group 1  
Anne Popolizio Bow   Group 1  
Max Whaite Bow    
but luckily (J105)
Herb D'Entremont 767824P CANHD7 Group 1  
David Edwards Skipper 359646J   Group 1  
Randy Kaufman   Group 1  
Drew Mitchell Watch Captain CANDM44 Group 3  
Elizabeth Rensel 804476N   Group 1  
PJ Schaeffer Other   Group 3  
byte (Sunfast 3300)
Libby Alexander Co-Skipper   Group 1  
Robert Alexander 374806V   Group 1  
Callisto (Hallberg Rassy 44)
Deric Hetzel Skipper 740069W   Group 1  
Kurt Hetzel Helm USAKH106 Group 1  
Sydney Hetzel Other   Group 1  
Clara Hewson    
John Hewson   Group 1  
Cathexis (X382)
Pete Anderson Watch Captain    
David Bellingham Main Trimmer   Group 1  
Megan Bellingham Bow   Group 1  
Kevin Hobson Grinder   Group 1  
Libby Landis Pit   Group 1  
Bryan & Kara Schapperle Skipper    
Celeritas (Figaro 3)
Basia Karpinska    
Basia Karpinska & Will McKeige 400222C USAWM108 Group 1  
Charlotte YC (J/120)
Charles Helme Spinnaker trimmer    
Lawrence McGrath In the way   Group 1  
Roy Moss Other USARM256 Group 1  
Hiroshi Nakajima In the way 165692E USAHN1 Group 1  
Grace Sandoval Other   Group 1  
Charlotte West Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Oliver West Mast   Group 1  
Richard West Skipper 275939F USARW108 Group 1  
Andrew Yarnall Mast   Group 1  
Christopher Dragon (Italia 11.98)
Andrew Weiss Skipper 352216l   Group 1  
Ed Bahen Captain   Group 3  
Morgan Bennett Bowman   Group 1  
Lawrence Cutler Watch Captain 671786z usalc39 Group 1  
Colin Fitzpatrick Headsail Trimmer USACF15 Group 1  
Larry Fox Navigator 163764X USALF7 Group 1  
Mike McGagh Strategist   Group 1  
Ryan Zupon Pro Bowler    
COUCOU (Express 37)
David Rodriguez Autopilot   Group 1  
Eric Wolf Leeward Runner 814086t   Group 1  
Dauntless (J 112e)
John Brissette Watch Captain USAJB56   Group 1  
Arthur Hanlon 685332F    
Kelly Hanlon Bow 667301b   Group 1  
Kyle Hanlon Cat 3 Cooler Jockey 667300K   Group 1  
Taylor Hart    
John LaBossiere Chef USAJL221 Group 1  
Owen Moore Floater   Group 1  
Daydream (Beneteau First 36.7)
John D’Angelo Headsail Trimmer   Group 1  
Mateusz Galecki Mast 802528D   Group 1  
Jeremi Jablonski Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Alexander Madzio Headsail Trimmer 339806B   Group 1  
Gregory Madzio 729170R USAGM77  
Marek Mirota Navigator   Group 1  
Desperado (CTM 40)
Payne Donaldson Pro Bowler    
Rayne Duff Leeward Runner 778807W    
Tommy Hickey Navigator USATH93 Group 1  
Luis Juarbe USALJ20 Group 1  
Anna Lindberg   Group 1  
Abner Mills In the way USAAM205 Group 1  
Gary Patenaude    
Evan Spalding Foil Trimmer USAES144 Group 1  
Timothey Szczepanski Leeward Runner 813454P FRATS24 Group 1  
Leo Vasiliev Skipper   Group 3  
Jamie Wright    
Dire Wolf (J/122)
Constantine Baris Skipper 395892N   Group 1  
Ed Brady 223654S USAEB139 Group 1  
Charles Corso Switch Flipper 739282s   Group 1  
Kevin Crouchley Nav/Tac   Group 1  
Peter Crouchley Rush Chairman   Group 1  
Conor Daley Mid Bow   Group 1  
Nicholas McGhee Navigator   Group 1  
Sean O'Connor Rush Chairman   Group 1  
Bob Young Spinnaker trimmer   Group 1  
Direwolf (IMX 45)
Michael Callahan Floater USAMC131 Group 1  
Robert Day Mast   Group 1  
Bob German Mast   Group 1  
Lawrence Hennessy 288594P    
Lawrence Hennessy Bow   Group 1  
Robby Lane Stunt Owner   Group 1  
Justin Nolf Stunt Owner   Group 1  
Benjamin Russell Switch Flipper   Group 1  
Jason Swan Watch Captain   Group 1  
Deborah Whitehead Owner 288594p usaDW165 Group 1  
Duet (Sun Fast 37)
Nicole Bearce Pit 714635M   Group 1  
Mark Creedon Tactician 177777L USAMC214 Group 1  
Alison Dobbertin Pit Assist    
Andrian (Andy) Lubimov Captain    
Vladimir Lubimov Floater   Group 1  
Vlad Mironenko Bow USAVM17 Group 1  
Robert Pogue Bow   Group 1  
Eagle (J 121)
Barry Gold   Group 1  
Brian Higgins Other USABH78 Group 1  
Ryan Kinner Watch Captain 255515R USARK89 Group 1  
Michael Levy Co-Skipper   Group 1  
Steven Levy Skipper 251603G USASL117 Group 1  
Ben Millard Bow USABM57 Group 1  
Dave Pavelko Other    
Eclipse (Sabre 386)
Marc Berkowitz 243377y    
Michael Byrne Watch Captain 672504J   Group 1  
Expresso (X-Yachts X-37)
Joseph Bottino Headsail Trimmer   Group 1  
Halsey Bullen Navigator 317723V USAHB16 Group 1  
Kera Connolly Bowman 215415Q    
Jessica Hall Floater   Group 1  
Steve Longo Owner 215633Q usasl49 Group 1  
Daniel Madden Headsail Trimmer    
Zach Steuer Other   Group 1  
Fireball (J 111)
Benoit Ansart 312699E USAAB111 Group 1  
Bill Baxter Skipper 262424M USAWB115 Group 1  
Jerry COLE Navigator 186268E USAJC365 Group 1  
John Dunne    
Tucker Edmundson Main Trimmer   Group 1  
Maximilian Hutter Tactician   Group 3  
Tom Pluchino Offside trimmer   Group 1  
Scott Stone Bow 820867N USASS12 Group 1  
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Alistair Duke 380760T GBRAD74 Group 1  
Thomas Hendrickson Floater   Group 1  
Scott Wetzel In the way   Group 1  
Chuck Wheelock Other   Group 1  
fred yamashita Headsail Trimmer   Group 1  
Charles Zimmerman Grinder USACZ11 Group 1  
Gadzooks (C&C 38)
Geoffrey Beringer Skipper 254613O   Group 1  
Chris Brown Main Trimmer   Group 1  
Matthew Homewood Watch Captain   Group 1  
Mike Kentz Headsail Trimmer   Group 1  
Lawrence Mead    
Susan Olivier Navigator    
Gemini II (Swan 45)
James Coffman Skipper 324519S USAJC81 Group 1  
Peter Fein Navigator USAPF19 Group 1  
Stephen Fisk Watch Captain Usasf14   Group 1  
Nick Hein Bow   Group 1  
Richard Long Watch Captain 230878X USARL57 Group 1  
Hannah Lovejoy Other 743343V USAHL26 Group 1  
Jon Mears Spinnaker trimmer 705545D   Group 1  
zachary omichinski Tactician USAZO2 Group 1  
Stephen Poirier Mid Bow   Group 1  
Chase Reynolds Switch Flipper   Group 1  
Groupe 5 (Figaro 2)
Zachary Doerr Co-Skipper USAZD5 Group 1  
Vadim Shablinsky Co-Skipper   Group 3  
Growth Spurt (J 109)
Richard Born Rush Chairman   Group 1  
Kevin Costello Mast USAKC64 Group 1  
Gwynie Dunlevy Pit 719994S   Group 1  
John Greifzu, Jr. Owner   Group 1  
John Hughes Bow   Group 1  
Joe Quick Main Trimmer 240093P USAJQ12 Group 1  
High Note (Baltic 51)
Emerson Campbell   Group 1  
Alden Coldreck Bow USAAC189 Group 1  
Spenser Holmsborg Floater   Group 1  
Peter Jordan 786736S    
Brenda Lewis Navigator   Group 1  
Abby Murray Headsail Trimmer 760085Y   Group 1  
Gary Nackman 296519B USAGN15 Group 1  
Caleb Niles Spinnaker trimmer   Group 1  
Derrick Ossi Grinder USADO38 USADO38 Group 1  
Coleen Ross 399629M USACR74 Group 1  
In Theory (JPK 1080)
Collamore Crocker Switch Flipper 345840W USACC197 Group 1  
Simon Karstoft Autopilot   Group 1  
Peter McWhinnie 651223O usapm181 Group 1  
Patrick Slattery Other 248286I USAPS49 Group 1  
Matthew Wittick Mid Bow   Group 1  
Owen Zimmerman Bow USAOZ2 Group 1  
Iris (Sabre 426)
Chris Backus Headsail Trimmer   Group 1  
Isabella Backus    
Lee Backus Helm   Group 1  
John Durkin    
Joan Levinson    
Jamala (J24)
Hamish Young Co-Skipper 671041S AUSHY1 Group 1   Yes  
Lauren Young Co-Skipper     Yes  
John & Dorothy (Figaro 2)
Abby Appleyard Other   Group 1  
Richard Feeny 199503x    
Rebecca Lentz Mast   Group 1  
Benjamin Merritt Other 809511U    
Meyline Szczepanski   Group 1  
Joyride (J 109)
Beth Child Main Trimmer   Group 1  
Greg Imbruce 364090Y    
Greg Minsky   Group 1  
Jules (Baltic 52)
Mike Chapell Helm 751401Q USAMC254 Group 1  
Thomas Dunn Skipper 797567W USATD123 Group 1  
Austen Freda 734016U   Group 1  
Alexander Haim Mast   Group 1  
Christopher Kniffin Headsail Trimmer    
David McBrier Headsail Trimmer 264985I   Group 1  
James McBrier Pit   Group 1  
Steve Minninger Nav/Tac USASM84   Group 1  
David Neely Mid Mast   Group 1  
Mark Ploch Floater   Group 3  
Dorn Redd Headsail Trimmer USADR93 Group 1  
Kalypso (Dehler 42)
Chris Fleming Headsail Trimmer   Group 1  
John Geary Main Trimmer   Group 1  
Jonathan Johnston Bow 310917L USAJJ152 Group 1  
JOHN KIMBERLY Headsail Trimmer    
Mark McGowan Skipper 236730S USAGM79 Group 1  
Justin Morrison Mast   Group 1  
Paul Noniewicz Mid Bow   Group 1  
Ethan Sullivan Main Trimmer   Group 1  
Kate (Sabre 34-1)
Yvonne De Souter Bow    
Marc DeSouter Skipper 408190D    
Benjamin Durieux Switch Flipper   Group 1  
Erwan Le Lan Main Trimmer   Group 1  
Nitzan Levy Co-Skipper 800194T    
Lahar Pasad Helm   Group 1  
Kekoa (Tartan 38)
Taylor Boynton Mast   Group 1  
Carl Freyer Grinder    
Marc Pomije Chef   Group 1  
Luke Wakeman 699943C    
Joshua Ziac Main Trimmer   Group 1  
Kings Point - Comet (J 44)
Andrew Dannels Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Aiden Keister Headsail Trimmer   Group 1  
Kenneth Luczynski Owner   Group 3  
Chris Marshall Medic/Doctor   Group 1  
Justin Nixon Bow   Group 1  
Alfred Schoenbucher Pro Bowler   Group 1  
Sunny sturmer Tactician   Group 1  
Peter Vaseliades Skipper   Group 1  
Clayton Williams Headsail Trimmer   Group 1  
Loki (J 109)
Adam Klyver Headsail Trimmer USAAK62 Group 1  
David Rosow USADR12 Group 1  
Maestrale (Tartan 10)
Piotr Koszewicz Spinnaker trimmer   Group 1  
Rad Kurek Skipper    
Chris Soltys Watch Captain   Group 1  
Iwona Wiszniewska Tactician   Group 1  
Max (Pogo 50)
Paul Beaudin   Group 3  
Thomas Carpenter Switch Flipper 173221l USATC73 Group 1  
Moritz Hilf 652441E Germh8 Group 1  
Christopher Huntington Floater   Group 1  
Sue Kim Chef   Group 1  
Virginia Landauer Headsail Trimmer   Group 1  
Simon Letort Cat 3 Cooler Jockey 813599X FRASL47 Group 1  
Timothy McDonald Other USATM19 Group 1  
Tyler Steele Grinder   Group 1  
Vadim Vorobyov Navigator 805353S USAVV6 Group 1  
Lindsay Willmore Pro Bowler   Group 1  
Oakcliff Farr 40 Blue (Farr 40)
Jim Aquaviva Watch Captain   Group 1  
Kaylee Bos Headsail Trimmer   Group 1  
Mauraine Bos Main Trimmer 825388U    
Cameron Bruce Helm   Group 1  
Gigi Fischer Navigator 809675U USAGF68 Group 1  
Nick Hall Bow   Group 1  
William Mauchan Mast   Group 1  
Aidan McPhail Spinnaker trimmer   Group 1  
Esteban Pedroza Pro Bowler   Group 1  
Oakcliff Sailing    
Oakcliff Farr 40 Gray (Farr 40)
Jesse Bennett   Group 1  
Daniel Discombe Navigator   Group 1  
Grace Flemming Mid Bow   Group 1  
Caroline Grant Pit   Group 1  
Dylan Hubble Floater    
Peter Inches Mast   Group 1  
Sarah Nicholson Helm   Group 1  
Michaela Robinson Boat Captain   Group 1  
Benjamin Rudderham Main Trimmer   Group 1  
Oakcliff Sailing    
Cameron Silvers 794789H   Group 1  
Oakcliff Farr 40 Red (Farr 40)
Thomas Elia Main Trimmer   Group 1  
Luke Galvin Captain   Group 1  
Rachel Green Pit   Group 1  
Nicholas Langhorne Spinnaker trimmer    
Wil Peters Headsail Trimmer    
Sam Rizk Helm   Group 1  
Oakcliff Sailing    
Rose Sbrolla Mast   Group 1  
Mansell Styles Watch Captain   Group 1  
OC-86 (RP 86)
Geoff Barbour Grinder   Group 1  
Telmo Basterra Headsail Trimmer   Group 1  
Thomas Bouchard    
Milla Clarke   Group 1  
Rebecca Hassel 821458N USARH204 Group 1  
Ethan Johnson Navigator   Group 3  
Carter Miller   Group 1  
Wyz Mooney Runners   Group 1  
Jasmine Nijjar Bow   Group 1  
Eddie Perez Grinder   Group 1  
jami rick Grinder   Group 3  
Dawn Riley Helm    
Molly Roy 693793Dj    
Oakcliff Sailing    
Joe Seiffert    
Allie Shand Pit Assist   Group 1  
Peter Taylor Grinder 820649R    
Olivia Vincent 809745Y   Group 1  
Sarah Wilme 764009S USASW159 Group 1  
Bob Zazzera Main Trimmer   Group 1  
Ohana (Dehler 42)
Erik Haakonsen Watch Captain    
Russell Hirsch Main Trimmer 798089K   Group 1  
Valeriya Minina Pit    
Cortland Parrott Bow   Group 1  
Halle Peterlin Bow   Group 1  
Yuri Petunovs Mast   Group 1  
Deanna Polizzo Watch Captain USADE37 Group 1  
Ken Wisdom 771833R USAKW108 Group 1  
Palantir 5 (J 44)
Matt Breef   Group 1  
Nicolas Buc In the way   Group 1  
Hilary Burt Pit   Group 1  
Lindsay Doyle Other   Group 1  
Mary Graf Other 370946w usamg19 Group 1  
Megan Hayes Pro Bowler   Group 1  
Amanda Kendrick Navigator   Group 1  
June Kendrick Owner 285216S USAJK217 Group 1  
Lilla Salvesen Cat 3 Cooler Jockey 303689D   Group 1  
Vincent Yannelli 691085N   Group 1  
Phantom (XP44)
Wes Bemus Handicaper USAWB66 Group 1  
Peter Carpenter Rush Chairman   Group 1  
Jeff Feehan Navigator   Group 1  
Michael Kohler Mast 794227X   Group 1  
Peter Krow Grinder   Group 1  
Chris Oliver   Group 1  
Jason Raymond   Group 1  
Alex Root Rush Chairman usaar107   Group 1  
Tim Sawyer Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Schoen    
Jordan Wiggins Floater   Group 1  
Pterodactyl (R/P 45)
Myles Cornwell Headsail Trimmer   Group 1  
Brendan Dobroth Tactician   Group 1  
Frederick Finkenauer Pit usaff11 Group 1  
Sean Grant   Group 1  
Lucas Marrero Main Trimmer   Group 1  
Bobby Martin    
Philip Moore Navigator   Group 1  
Sam Tobio Headsail Trimmer   Group 1  
Scott Weisman 151139L USASW145  
Charlie Welsh Bow   Group 1  
Ragana (Cape Fear 38R)
Ramon Caceres Spinnaker trimmer   Group 1  
Ned Jobson Bow   Group 1  
Marco Menazzi-Moretti Other USAMM425 Group 1  
Darius Peleda In the way 37406B USADP49 Group 1  
Shep Ringer Pit 820207P   Group 1  
Inna Sudakova Helm   Group 1  
Rhiannon (J 133)
Jonathan Asch Headsail Trimmer   Group 1  
Gene Belknap Pit    
Cao Deambrosio Skipper URUCD1 Group 1  
Miguel Sebastian Salinas Guerra Skipper   Group 1  
Tom Sanford Headsail Trimmer USATS204 Group 1  
Curt Schibli Other   Group 1  
James Schibli In the way   Group 1  
Harley Stowell Grinder   Group 1  
Rikki (R/P 42)
Bruce Chafee Helm 140720D USABC24 Group 1  
Parker Colantuono Leeward Runner   Group 1  
Louis Frumer In the way   Group 1  
Megan Grimes Floater 684366M   Group 1  
Luke Ingalls Floater   Group 1  
Rob Kyle Headsail Trimmer 169926F USARK101 Group 1  
Carrie Marshall   Group 1  
Aidan Naughton Bow   Group 1  
Matthew Sullivan Nav/Tac USAMS34 Group 1  
Adrian van der Wal Headsail Trimmer   Group 1  
Roo (C&C 33-2)
Carolyn Gaffney Other   Group 1  
Justin Hamor Bow 767025K   Group 1  
Jamie MacDonald Pit   Group 1  
Brett Robinson Headsail Trimmer    
Gary Tarnoff Owner 765581g    
Andrew Veitch In the way   Group 1  
Rumba (J 133)
William Beres Spinnaker trimmer   Group 1  
Malcolm Blackwell Bow 787815T   Group 1  
Dillon Bostwick Rush Chairman   Group 1  
Thomas Brennan Rush Chairman 814603S USATB180  
Ove Haxthausen 669538S    
Conor Hickey   Group 1  
Alexander Vivenzio 689376T   Group 1  
Neda Yagan Other   Group 1  
Sapphire (J 35)
Jim Farrell Skipper 653196A USAJF85 Group 1  
Jeff Galdenzi Bow   Group 1  
Jim Hennessey Pit   Group 1  
Jeff Morrison Main Trimmer USAJM478 Group 1  
Declan O'Donnell Headsail Trimmer   Group 1  
Mike O'Rourke Bow 689031R    
Sawtooth (Thomas 35)
Scott Booth Bow 321305E   Group 1  
Ryan Burke Mast   Group 1  
William Conron Nav/Tac 780356N USABC139 Group 1  
Rick Helmig Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Miller Spinnaker trimmer 208003J   Group 1  
Daniel Rittenhouse Spinnaker trimmer   Group 1  
Peter Schmiedeck Owner 663013H   Group 1  
John Stanton Watch Captain 727657D USAJS53 Group 1  
Shooting Star (Peterson 34)
Raymond Davis Navigator   Group 1  
David Kingsbury Skipper 223563S USADK76 Group 1  
Silent Partner (J 92)
Pierce Crosbie Spinnaker trimmer   Group 1  
Fred Delmhorst Headsail Trimmer   Group 1  
Ryan Francis Malloy Stunt Owner    
John Malloy Mast USAJM268   Group 1  
Tara Malloy Rush Chairman    
Kathleen Royle Foil Trimmer 220462K   Group 1  
Slingshot (Melges 24)
Brighid Kelley 824117P USABK97 Group 1  
Christopher Malloy Chef   Group 1  
Declan Whitmyer   Group 1  
Wes Whitmyer Jr 171032F usaww1 Group 1  
Speck (J 120)
Maarten Eenkema van Dijk Bow   Group 1  
John Fallon Tactician USAJF57 Group 1  
Ian King Pit 797792D AUSIK2 Group 1  
William Klein Switch Flipper 713955z Usawk33 Group 1  
William Klein Skipper 713955z    
Mike McLaughin Handicaper 662439U USAMM333 Group 1  
Alex Sparkman Floater 665219J USAJS461 Group 1  
Eric Zeller Strategist 239565H USAEZ1 Group 1  
Starbuck (Swan 53)
Emily Casella In the way   Group 1  
Jack Greata Navigator 819072R USAJG290 Group 1  
JONATHAN HARRIS In the way 819012V   Group 1  
Geoffrey Massam Helm   Group 1  
Christopher Sandeman Grinder   Group 1  
Alex Urdea Skipper 698175Q Usaau8 Group 1  
Gary Van Dis   Group 1  
Rory Vandamme   Group 1  
Stingray (Corsair 37)
Rory Cumming Skipper 763642Z GBRRC102 Group 1  
Ian Ray Co-Skipper   Group 1  
Stephen Schwartz Headsail Trimmer 365380B   Group 1  
Rachel Tagen    
Austin Vance 812352S USAAV44 Group 1  
Summer Storm (J/111)
Andrew Berdon 395887Q usaab205  
matthew berdon Floater   Group 1  
Vince Marchetto Grinder   Group 1  
Katrina Masterson 786135Q   Group 1  
Adam Perlmutter Mast   Group 1  
Alec Snyder Other USAAS215   Group 3  
Alden Winder Bow   Group 3  
Marcus Wunderlich   Group 1  
Sweet Caroline (J 109)
Chris Brady Main Trimmer 229180B USACB114 Group 1  
Brian Enright Mast   Group 1  
Christopher Ercole Captain USACE40  
Minna Lumpp Main Trimmer 256360W USAMS229 Group 1  
Glenn Marck Helm 244291x USAGM48 Group 1  
Dion Shea Nav/Tac   Group 1  
Kerry Warner Pit Assist   Group 1  
Sylkie (Alerion 28)
Adrian Little Owner 319091E   Group 1  
Jonathan Ricci Navigator   Group 1  
Tacktile (Sabre 42 CB)
Daniel Johnson Headsail Trimmer   Group 1  
Charles Murphy Helm   Group 1  
Brent Peiffer Bow 730182N USABP92 Group 1  
Jon Redwood Strategist   Group 1  
Robert Smith Headsail Trimmer 818661V USARS300 Group 1  
Brian Williams Helm 686460U USABW82 Group 1  
Jeffrey Wilson Skipper 815778V USAJW276 Group 1  
Tenebrae (J 124)
Leopold Brandl Watch Captain GERLB33 Group 3  
Maya Dornbrand-Lo Other   Group 1  
William Ingraham Skipper 705082W    
Scott Lechky Bow    
Anna Tikhonov Bow    
Luis Vieira Floater   Group 1  
Lisa Yuen Bow   Group 1  
The Rover (Swan 44 MKII)
Ash Dyer Headsail Trimmer   Group 1  
Colby Jennings    
Henry Mah Navigator USAHM49 Group 1  
Tim Omlor Mast   Group 1  
Peter Schneider Bow   Group 1  
S. Steven Yang 670084V USASY5 Group 1  
Tim Zimmermann Floater   Group 1  
Thin Man (J 99)
Todd Aven Switch Flipper 654842K USATA4 Group 1  
Kasey Currier Stunt Owner USAKC127 Group 1  
Todd Diffee In the way 304015H   Group 1  
Emily Trower-Young Spinnaker trimmer   Group 1  
Totoro (Beneteau First 27 SE)
Jordon Friedman Skipper 61412    
Adam Holmes Watch Captain 736730H USAAH135 Group 1  
Stu Newling Spinnaker trimmer   Group 1  
Giulia Prete Helm   Group 1  
Zachary Wininger Headsail Trimmer   Group 1  
Triton (T34)
Mike Sullivan    
Trouble (Colgate 26)
Miguel Dominguez Skipper 271399D    
Miguel Dominguez II Co-Skipper    
Velocity2 (J 99)
Justin marks Co-Skipper 278560E   Group 1  
kevin marks 206718T USAKM176 Group 1  
Vixen (J 92)
shane Bouslough Bow    
William Hegarty Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
EJ Haskell / Jim Weil    
Doug McKeige Tactician    
James Weil Co-Skipper   Group 1  
Warrior Won (Pac52)
Norman Berge Bow   Group 3  
Richard Clarke Tactician   Group 3  
Chad Corning   Group 3  
Scott Ewing Grinder USASE46 Group 1  
Nick Ford Mid Bow   Group 3  
Mo Gutenkunst Headsail Trimmer   Group 3  
Hartwell Jordan Main Trimmer   Group 3  
Collin Leon Pit   Group 3  
Artie Means Navigator 144725q Usaam4 Group 3  
Chris Sheehan   Group 1  
Charles Swanson Runners    
Wizard ( R/P 69)
Stu Bannatyne   Group 3  
Ryan Brogan Grinder   Group 1  
John Colburn Boat Captain   Group 3  
Emmett Dickheiser   Group 3  
Karl Funk Mid Bow   Group 3  
David Greenstein Skipper    
Cain Jones Grinder   Group 1  
James Knight Main Trimmer GBRJK19 Group 1  
Christian kramer Grinder   Group 1  
Adam Loory Headsail Trimmer   Group 3  
Jan Majer Navigator 391648V USAJM75 Group 3  
Steven Mazzoni Grinder   Group 1  
Kevin Savitt Grinder 799196R USAKS17 Group 3  
Franny Schulte Pit Assist   Group 1  
Andy Smith Grinder   Group 1  
Griffin Spinney Bow   Group 1  
Lat Spinney Pit    
Xcelsior (IMX-45)
Don Dowd Helm   Group 1  
John Fryer    
Andy Giglia Watch Captain 276639E USAAG83 Group 1  
Lori Giglia Floater   Group 1  
Laura Heiss Floater 806483Z   Group 1  
Todd LaBaugh Navigator 318707X   Group 1  
Michaek Trotta Bow   Group 1  
Eduardo Varas Mast   Group 1  
sandison weil Watch Captain    
Young American-146 (J 105)
Peter Becker 174802N USAPB9 Group 1  
Adrien Blanc   Group 1  
Yumi III (Beneteau 423 Oceanis)
Akira Onoyama Co-Skipper    
Yuji Sugimoto 729631B USAYS2  
Zammermoos (Swan 42)
Anne Anderson Other   Group 1  
Jamie Anderson Other 694010H   Group 1  
Jamie Gurnell    
Matthew Kelley Tactician   Group 1  
Walter Kress Mast   Group 1  
Bruce Lawrence Bow 159557H USABL23 Group 1  
Michael McClung Navigator   Group 1  
Kurt Strecker In the way   Group 3  
Olivia Von Pein In the way   Group 1  
Ned Weintraub Co-Skipper   Group 1  
Zuma (J 109)
Joe Brendel Runners   Group 1  
Steve Chronert Owner USASC129 Group 1  
Gregory Danilek Headsail Trimmer 133073O USAGD20 Group 1  
Jeff Gildersleeve Headsail Trimmer   Group 1  
Jay Stout Mast   Group 1  
Elle Sykes Headsail Trimmer   Group 1  
Macrae Sykes Chef USAMS31 Group 1  
Richard Sykes Headsail Trimmer 782955Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy