2022 Melges World League Event 2 -- Adriatic Sea Grand Prix
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
206 (Melges 20)
Paolo Rossi    
Giacomo Sabbatini    
Claudio Vallesi    
AL217 (Melges 32)
Stefano Angeloni Spinnaker trimmer ITASA11 Group 1  
Filippo Baldassari Tactician   Group 1  
Fabrizio Boromei Main Trimmer ITAFB150 Group 1  
Federico Bressan Helm   Group 1  
Bonfiglio Mariotti ITABM31 Group 1  
Roberto Montanari Bow ITARM89 Group 1  
Alessandro Muccioli Pit   Group 1  
federico Pasini    
B.LEX (Melges 20)
Branko Brcin SLOBB3 Group 3  
Stefano Ciampalini ITASC20 Group 3  
Benedetta Iovane   Group 1  
Vittorio Razeto    
ENFANT TERRIBLE (Melges 32)
Matteo Canali    
Claudio Celon    
Matteo Mason    
Michele Paoletti    
Alberto Rossi    
Claudia Rossi    
Roberto Strappati    
Vasco Vascotto    
FARFALLINA SAILING TEAM (Melges 32)
Zsolt Büki Spinnaker trimmer HUNZB4  
Péter Czégai Tactician HUNPC1  
Balázs Gyapjas Main Trimmer HUNBG3  
Dávid Molnár Mast HUNDM3  
Domonkos Rozsnyay Headsail Trimmer HUNDR1  
Annamária Sabján Pit HUNAS26  
Árpád Schatz Helm HUNAS21  
Kristóf Takácsy Bow HUNKT2 Group 1  
FREMITO D'ARJA (Melges 20)
Stefano Cherin Tactician ITASC23 Group 3  
Jas Farneti    
Dario Levi ITADL38 Group 1  
Fausto Surini    
GONE SQUATCHING (Melges 20)
Massimo Gherarducci ITAMG80 Group 1  
Francesco Ivaldi    
Pietro Loro Piana    
HEAT (Melges 32)
Max Augustin   Group 1  
Tim Elsner    
Anton Germershausen    
David Heitzig    
Dorian Heitzig    
Johann Kohlhoff    
Mads Poder    
Lars Raschdorf    
HOMANIT (Melges 32)
Nils Färber Headsail Trimmer GERNF5  
Florian Jakobtorweihen Main Trimmer GERFJ20  
Morten Nickel Spinnaker trimmer GERMN9 Group 1  
Carl Rupp Bow GERCR22  
Magnus Simon Tactician GERMS89  
Bouwe van der Weide Mast NEDBV38 Group 1  
Jan Jasper Wagner Helm GERJW6 Group 1  
Cedric Willekens Pit BELCW8 Group 1  
KINDAKO (Melges 20)
Simon Sivitz Kosuta Tactician ITASS30 Group 3  
Enrico Turrini Headsail Trimmer ITAET13 Group 1  
Stefano Visintin Helm ITASV10 Group 1  
NEODENT (Melges 20)
Enzio Savoini 25/05/2020 ITAES41 Group 1  
Eleonora Colucci   Group 1  
Marco Giannini   Group 1  
Emanuele Savoini   Group 1  
NIKA (Melges 20)
Vladimir Prosikhin   Group 1  
Federica Salvà    
Giorgio Tortarolo    
Manu Weiller    
PIUMA (Melges 32)
Michele Andreatini    
Gianmarco Carnevali    
Claudio Emiliani    
Walter Fabbri    
Andrea Musone    
Giacomo Musone    
Michele Regolo    
Raimondo Tonelli    
RAYA (Melges 20)
Filippo Amonti    
Giulio Desiderato Tactician    
Francesco Gabbi    
Matteo Marenghi Vaselli    
TEAMBIANCA (Melges 20)
Tommaso Bert Headsail Trimmer   Group 1  
Bianca Limonta Davide Castelli    
Matteo Ivaldi Tactician   Group 3  
WILMA (Melges 32)
Armin Raderbauer 20/07/2019 AUTAR2 Group 1  
Nicola Celon ITANC5 Group 3  
Sandro Montefusco ITASM1 Group 3  
Stefano Rizzi ITASR1 Group 3  
Moritz Burmester GERBM9  
Nicholas Dal Ferro ITAND5  
Luca Faravelli ITALF7  
Fritz Homann    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022