2016 St. Thomas International Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Affinity (Swan 48)
Jack Desmond    
Australia II (VX One)
Nicola Douglass    
Robert Douglass Main Trimmer   Group 1  
Bad Monkey (Beneteau 10r)
Maggie Anderson Other   Group 1  
Jennifer Cooper Pit USAJC171 Group 1  
Dan Fasy Other   Group 1  
Geoffrey Miles Spinnaker trimmer ISVGM1 Group 1  
Mike Royer Helm   Group 1  
Jon Samel Bow 333698H USAJS95 Group 1  
Gary Weisberg Mast   Group 1  
Robert Wilcox Main Trimmer   Group 3  
Bella Vela (Swan 53)
Claudia Nicolow    
Big Trouble (Melges 32)
Tom Elsen 267822Y    
Bill T. (IC 24)
christian rosenberg    
Blame it on Rhea (Nacra 20)
Mark Chong    
Boat Drinks (IC 24)
JP Montegut    
Bravissimo (J 24)
Melissa Brunner Bow   Group 1  
Aaron Gardner Skipper   Group 1  
Stuart Mackellar Headsail Trimmer    
Luke Petith Other   Group 1  
Cachondo (IC 24)
Marco Teixidor PURMT1  
Cachondo (Hanse 455)
Jose Teixidor PURMT1  
Cheeky Monkey (Beneteau 39)
CRAIG hassey    
Corr's Lite Racing (King 40)
Peter Corr Skipper   Group 1  
Dark Star (J 105)
Luis Borges Bow   Group 1  
Jose Caballero Mast   Group 1  
Jorge Gorbea Headsail Trimmer   Group 1  
Jonathan Lipuscek Owner    
Rafael J Martinez Navigator 336692H PURRM2 Group 1  
Julio Regüero Helm PURJP1 Group 1  
Jose Santiago Main Trimmer   Group 1  
Fault Tolerant (Gunboat 60)
Aaron Alexander    
Collin Alexander    
Libby Alexander    
Robert Alexander    
Jeff Feehan    
Scott Macleod    
Pete Melvin Other   Group 3  
Andy Morrell    
Joe Pelletier    
Tijae Silva    
Sandy Weil    
Finger of the Beast (VX One)
Brett Whitbread Co-Skipper   Group 1  
Flight Risk (Nacra 17)
Teri McKenna USATM32  
Flow (Gunboat 60)
Kahren albrecht Strategist   Group 1  
stephen cucchiaro Skipper   Group 1  
amy drinker Floater   Group 1  
cam lewis Chef    
Grant Mathews   Group 3  
larry rosenfeld Navigator 114406H USALR16 Group 1  
Jama samek Pit   Group 1  
dru slattery   Group 1  
jack slattery Tactician USAJS40 Group 3  
Tony Teale Mast   Group 3  
Jeff Udell Navigator   Group 3  
matthew wood Other   Group 1  
Girasoli (Jeanneau 40 Sun Odyssey)
Keith LiGreci    
Huron Girl (IC 24)
Mike Finley    
Kate (IC 24)
Sarah Swan    
Lord Charlton (IC 24)
Sam Morrell    
Matadora (VX One)
Charles (Toro) Goodrich 651043Q USACG28  
Manuel Gutierrez Headsail Trimmer   Group 1  
Christopher Sharpless    
Milkoway (VX One)
David Hillmyer Tactician   Group 1  
Moriah (Columbia MKII)
Shawn Widerski    
Nauticayenne (Catalina 30)
Brian Eisehauer Headsail Trimmer   Group 1  
David Flahert Helm    
Raul Gonzales    
Antonio D. Sanpere    
Antonio F. Sanpere 178803W ISVAS2  
Odyssey (Beneteau First 44.7)
Kathy Gibson Other    
Kevin Gregory    
Peggy Gregory    
James McBrier Headsail Trimmer US42002    
James T McBrier Tactician USAJM45 Group 1  
Alan Mercer    
Patti Orshan    
Peter Orshan Floater   Group 1  
Ortac (Beneteau First 40.7)
Ross Almquist Mast   Group 1  
Kay Anthony Owner   Group 1  
Michael Beeckman Bow   Group 1  
Tony Mcbride Skipper   Group 3  
Jennifer Metcalfe Pit   Group 1  
Paladin (J 36)
Stanford Joines    
Pipedream (Sirena 38)
CHRIS HAYCRAFT    
Por Fin 7 (IC 24)
Gilberto E. Rivera PUR62    
Red Dog (IC 24)
mike Williams    
Roundabout (IC 24)
Robert Harwig Spinnaker trimmer    
Kerry Klein    
Chris Lampe Bow    
Natalie McConnell    
William McConnell    
Save Coral Bay (Hobie 16)
Tommy Kozyn    
Scarlet Oyster (Oyster 48)
ross applebey    
Sembrador (IC 24)
Ramón González    
Smile and Wave (IC 24)
Gretchen Ortiz Bow 700380U USAGO17  
Jaime Torres Skipper   Group 1  
Soca (Melges 32)
Luis Juarbe USALJ20  
Solstice (J 105)
Jordan Mindich    
Spookie (TP52)
Heidi Benjamin Strategist   Group 1  
Steve Benjamin Skipper 101374L USASB Group 3  
Doug Carey Grinder Usapc111 Group 1  
Peter Holmberg Tactician Isvph1  
Chris Kam Runners   Group 3  
Robbie Kane Bow   Group 3  
Ryan Kononchik Grinder   Group 1  
Charlie McHugh Rush Chairman   Group 1  
Ben Quatromoni Rush Chairman   Group 3  
Anderson Reggio Navigator USAAR21 Group 3  
Matt Reynolds Main Trimmer   Group 3  
Kevin Savitt Grinder USAKS17 Group 3  
Mark Towill Spinnaker trimmer   Group 3  
Morgan Trubovich Runners   Group 3  
Chris Williams Headsail Trimmer   Group 3  
Stinger (IC 24)
Jens Hookanson    
Supercharged Yachting on Lancelot II (Beneteau First 40)
Rowland Berry Other   Group 1  
Chris Hannard Mast   Group 1  
Oliver Heer - Sailing Logic Skipper    
Jacqui Melville Headsail Trimmer    
Annabel Morris    
Theresa Repton    
Matt Shafer Main Trimmer   Group 1  
Jade Tokarczyk    
Mikhail Tokarczyk Spinnaker trimmer   Group 1  
Anna Warren Pit   Group 1  
TAZ (RP 37)
Mei Ling Evan Wong Other    
Bernard Evan-Wong    
Matt Gyuraki Main Trimmer ISVMG1 Group 1  
Laura Hoogwout Main Trimmer   Group 3  
Rhone Kirby    
Chelsea Laing    
Ted Reshetiloff Bow   Group 1  
Kelsey Rogers    
Ebbe Strandell Bow Swees23 Group 3  
Morgan Wyble    
Team Island Water World (Melges 24)
Frits Bus ahojb1 AHOjb1  
Team Magnitude - El Ocaso (J 122)
Doug Baker Helm    
James Mark Plaxton Tactician    
Timco (Nacra F-18)
Kevin Raymond    
Totally (Hobie 16)
Niall Bartlett    
Touch2Play Racing (VX One)
Rob Butler CANRB12  
Tschuss (MAT 1180)
Nathaniel Britell Grinder   Group 1  
Jeremy Elliott Headsail Trimmer   Group 3  
Ben Field Tactician GBRBF4 Group 1  
Patrick Gavin-Brynes Floater USAPG34 Group 3  
Keith Glynn Bow    
Brian Janney Offside trimmer   Group 3  
Johnny Mordaunt Pit   Group 3  
Maurice O Connell Main Trimmer IRLM04 Group 3  
Eamonn Rohan Navigator IRLER1  
Christian Zugel Helm 748147U    
Christian Zugel Helm   Group 1  
Ventaneiro 3 (Dufour 500 Grand Large)
Thomas Beer BRATL2 Group 1  
Kadja Brandao Pit BRAKB2 Group 1  
Welington Conceição    
Renato José Cunha Faria Helm BRARF5 Group 1  
Christina Frediani Pit BRACB12 Group 1  
Marcelo Kroeff   Group 1  
Andre Lekszycki BRAAL6 Group 1  
Sergio Moreira Nav/Tac 1064 Group 1  
Edmundo Oliveira Mast BRAES6 Group 1  
Pedro Rabello    
Alfredo Rovere Bow ARGAR1 Group 3  
Valdilene Vieira Other BRAVV2 Group 1  
Whiplash (Falcon F-16)
TBD TBD USATM32  
White Album (IC 24)
Mac Cooper Bow   Group 1  
Jeff Curtin Chef   Group 1  
Doug Mclean    
White Sails (Hobie 16)
Joyce McKenzie ISV1019    
Wild T'ing (Dufour 40)
Lawrence Aqui    
Zampano (Bordeaux 60)
Jean paul Laval    

Main Menu

Cardow Jewelers Cruzan Rum Presidente Beer Glazers
Moorings Sunsail   

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy