|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Ariadna (Beneteau First 36.7) |
|
Sergiy Grabar |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Rodion Lunyov |
Mid Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Kathryn Maslowski |
Floater |
|
|
Group 1 |
|
|
Alec Melnikov |
Leeward Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Vladimir Melnikov |
Skipper |
|
|
|
|
|
Aristosera (J 24) |
|
Richard McKean |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Big Surprise (Abbott 36) |
|
Ian Koster |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Blew By U (Islander 36) |
|
Dave Maher |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Carpe Ventus (J109) |
|
Denys Jones |
|
|
Can253 |
|
|
|
Cygnet (Sabre 30) |
|
Ed Kenney |
|
|
|
|
|
|
Nathan Kenney |
|
|
|
|
|
|
Double on the Rocks (C&C 29 Mk 2) |
|
John Heaton |
|
|
CANJH4 |
Group 1 |
|
|
Endeavour (J 105) |
|
Bill Bevan / Paul Martini |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Enigma (Soling) |
|
David Richards |
|
|
|
|
|
|
enigma (J 80) |
|
Owen Schneider |
|
|
CANOS3 |
Group 1 |
|
|
ENTOURAGE (Olson 911SE) |
|
Will French |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Exodus (Beneteau First 36.7) |
|
Todd Beaudoin |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Feisty (J 80) |
|
Warren Flannery |
|
|
|
|
|
|
Flyer (J 80) |
|
Gary Stephenson |
|
|
CANGS22 |
Group 1 |
|
|
Full Tilt Boogie (J105) |
|
Kathy Pask |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Give'r (J 88) |
|
Tim Sweet |
|
|
CANTS17 |
Group 1 |
|
|
Happy j (J 80) |
|
Janet Geisberger |
|
|
|
|
|
|
HEY JUDE (J105) |
|
James Rathbun |
|
|
|
|
|
|
Innocent Bystander (J/80) |
|
DAVID DOYLE |
|
|
CANDD13 |
Group 1 |
|
|
Kernel (J 105) |
|
Todd Irving |
|
|
TI001 |
Group 1 |
|
|
Knee Deep (Shark 24) |
|
Chris Bryce |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Magic Flyte I (Martin 16) |
|
Calida deJong |
|
|
|
|
|
|
Magic Flyte II (Martin 16) |
|
Karen Ann Xavier |
|
|
|
|
|
|
MEGAWATT (GOMAN EXPRESS 30) |
|
Marco Walraven |
|
|
|
|
|
|
Neptune's Car (Beneteau First 36.7) |
|
Brian Rutter |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Notorious (Farr 30) |
|
Brandon Bedard |
Bow |
|
CANBB27 |
Group 1 |
|
|
Kevin Brown |
Skipper |
177815Y |
CANKB5 |
Group 1 |
|
|
Wendy Fischer |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
mark mcginnis |
Tactician |
|
canmm15 |
Group 1 |
|
|
Neil Payne |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Henry Schefter |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Aiden Young |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Papillon (Gomans Express 30) |
|
Andrew James |
|
|
|
|
|
|
Puffin’ (J 80) |
|
Jordan McDonald |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Darin Sameshima |
Owner |
|
CANDS49 |
Group 1 |
|
|
Rum Kist (Beneteau First 10R) |
|
Max Mikhailov |
|
|
|
|
|
|
Silver Lining (Martin 16) |
|
Alice Xu |
|
|
|
|
|
|
Spitfire (Melges 32) |
|
Jonathan Bamberger |
|
|
CANJB53 |
Group 1 |
|
|
The Fifth Day (C&C 35 Mk1) |
|
Derek DeVries |
|
|
|
|
|
|
The Usual Suspects (J 105) |
|
John Trumpener |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Tonic (Beneteau First 36.7) |
|
Christopher Jones |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Upstart (Sunfast 3200) |
|
Bert Barrett |
|
675014Q |
|
|
|
|
VooDoo Child (C&C 33) |
|
Eli Gershman |
|
|
|
|
|
|
Xoomer Xpress (X-35) |
|
Adam Farkas |
|
|
|
|
|
|
Yachtsea (J 80) |
|
Max Clark Aiden Belfrage |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Zingara (Beneteau First 36.7) |
|
Richard Reid |
|
|
CANrr5 |
Group 1 |
|
|