2022 Southern Bay Race Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Ali-Ru (Morgan 36T)
John Lones 340864U    
Amante (Pearson 26)
Corey Coleman    
Amara (Tartan)
Kent Utley 73700    
Argo (Dufour 50)
Benjamin Ritger 357146a    
Bad Habit (Pearson Flyer)
Robert Archer 242039N   Group 1  
Black Widow (Irwin)
Ken Copeland   Group 1  
Blue Bus (J 24)
Christian Johnson    
Brittany (Pearson)
Ann Bolen Main Trimmer    
Robert Eash Captain    
Eddie Mercado Grinder    
Mike Moranha Headsail Trimmer    
Bump in the Night (J 35)
Maury Niebur 144085V   Group 1  
Bumps (j36)
DAVID BOUCHARD   Group 1  
Calculations (Sabre 34 Mk 1 fin keel)
AK Schultz    
Callinectes (Cal 3-30)
Benjamin Cuker 222683V    
Caterpillar (Viper 640)
Peter Ill 236694H   Group 1  
Cheeky Monkey (S2 7.9)
Anne-Kinsey Wash Pit 732485U    
Becca Wash Bow    
Julie Ann Wash Spinnaker trimmer 732484W    
Paul and Julie Ann Wash    
Coeur d' Alene (Crealock)
Henry Giffin 379796W    
Dark Star (Pearson 37)
Doug Savage    
Diablo (Andrews 28)
Greg and Carie Cutter 209621T   Group 1  
E+A2 (Viper 640)
Barb Amthor    
Henry Amthor    
David Eberwine Co-Skipper   Group 1  
Eight Second Ride (Viper 640)
Steve Taylor 652375H USAST36 Group 1  
Endorphin (Soto 40)
Erik Wulff   Group 1  
Evil Hiss (Viper 640)
Mary Ewenson   Group 1  
Amie Huebner    
Jane Moore Grinder   Group 1  
Robert Perera Other   Group 1  
Excitation (Farr-Dickerson 37)
Mayo Tabb 124987E    
Fat Bottom Girl (Pearson Flyer )
Daryl Brooks In the way   Group 1  
Bobby Whitehouse    
Feather (J 36)
Philip Briggs 116399F    
Folly (Morgan 24)
Douglas Miller    
Freedom Won (CAL 2-29)
Jimmy Schools   Group 1  
Goin' (Tripp 26)
Dennis Hannick 243600G   Group 1  
Hampton Yacht Club (Viper640)
Parker Moore 709881H    
Jammin (C&C 34)
Dan Berger    
Joyride (Melges 32)
Douglas Bird    
Kingfisher (C&C 99)
Dixon Wilde 278098N    
Klimax (O'Day 39)
Booty Baker    
Knot Hunter (Viper 640)
Justin Morris 244811N    
LaMour (C&C )
John Moore 820928Q   Group 1  
Luna Blu (1966 Bristol 39 Yawl TM CB)
Brooke Ambrose Sunday Only Mast   Group 1  
Laura Chichester Offside trimmer   Group 1  
Ben Corbin Main Trimmer   Group 1  
Stocky Hobart Sunday Only Offside trimmer   Group 1  
Bill Leary Sunday Only Grinder   Group 1  
Keith Midgette Skipper 760508Y WM113 Group 1  
Joel Palser Saturday Only Grinder    
Karen Roberts Headsail Trimmer   Group 1  
Carrie Ann Robinson Saturday Only Headsail Trimmer   Group 1  
Caroline Thatcher Staysail trimmer   Group 1  
Mad Hatter (Olson 911S)
Bob Fleck 212906k USARF26 Group 1  
Meridian Xl (Carkeek 40)
W.S. Shelhorse 173138Q   Group 1  
MYRAGE (Hobie 33)
Christian Schaumloffel 254419S USACS43 Group 1  
Nanuq (sabre 426)
Glenn Doncaster 686048W USAGD50 Group 1  
Obsession (Hinckley 36 Special YWL)
Bill Ripley 795998X    
Old Crow (Hunter 37.5)
Scott Nielsen    
One Trick Pony (Melges 32)
David & Jacki Meiser 212868X    
Osprey (Hobie 33)
Jackson Montague   Group 1  
Packer Tacker (san juan 21 Mark 1)
Chuck Thompson 655   Group 1  
Pearl (Catalina 25 TMFK)
Christopher Cantillo    
Trent Compton Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Riley Turk    
Playtime (Corsair 31UC)
Erin Gatling Floater    
Alvin Harris    
Alfredo Lopez Grinder   Group 1  
Casey Schilling   Group 1  
Quicky (J 24)
Michael Veraldi    
Rare Vos (Cal 33-2)
Dan Fox    
Rebecca J (J 27)
John Wandling 253317N   Group 1  
Red Frog (Sabre 38-2 WK)
E. Randy Goodman Skipper 729285Z   Group 1  
Justin Miller    
Guy Sorensen Tactician 101635   Group 1  
Andy Speights Bow   Group 1  
Robert Waring Main Trimmer 700406Q    
Erin Winter    
REFLEX (J 24)
P Jason Abernathy   Group 1  
REMEDY (J36)
Will Roberts   Group 1  
Rhapsody (C&C 35 MK III)
Jim Raper 720700S    
Riptide (Carrera 290)
Andrew Norris    
Rocket J (J/24)
Raymond Nugent 840   Group 1  
Rolling Thunder (Viper 640)
Vir Menon    
roundabout (J 24)
Alan Bomar 146368b    
Rumble (J 29 MHOB)
Ben Weeks 159813y    
Set Free (Hunter 460)
Elizabeth "Liz" Paasch Headsail Trimmer   Group 1  
Robert Williams Skipper 798043Z   Group 1  
Shenanigan (Tartan 10)
Miles Booth 184758D    
Shock (Santana 30/30GP)
chris Whately 796503R   Group 1  
evan Whately 807943Y    
Eric Winkelstern Bow USAEW107 Group 1  
Sitella (J 111)
Ian Hill 749772Z    
Skymark (Tartan 34C)
Timothy Dull 652071S    
Stardancer (Beneteau First 36.7)
John Blais Stunt Owner 217789L USAJAB192  
Ted Gormley Medic/Doctor    
James Grayson Floater   Group 1  
Stephen Mazitti Grinder    
Medelin Nolasco Headsail Trimmer   Group 1  
Ronnie Triplett Strategist    
Chauncey Wu Navigator    
Stingray Racing (J 70)
Don DeLoatch 729036s USAWD46 Group 1  
Strega's Allure (Catalina)
Anna Yarashus    
This is Cool (Melges 24)
Rusty Burshell 175410L    
Thistledowne (SJ 21)
William (Bill) McClure 686553Z    
Too Tipsea (1979)
Chris Schott    
Tradition (J 100)
Jay & Mike Buhl & Karn 179870J   Group 1  
Vapor Trails (Viper 640)
Charles Brewer    
Austin Powers Offside trimmer   Group 3  
Mark Wheeler    
Virginia H.III (Tartan 101)
Andy Armstrong 159559J   Group 1  
Voodoo 2 (Tripp 38)
Leroi Lissenden 263833T   Group 1  
Wairere (Thompson 30)
Pete Hunter 167867J   Group 1  
Wham Bam (Andrews 27)
David Taylor 318037W   Group 1  

Main Menu

GOSLINGS HAMPTON CONVENTION & VISITOR CENTER OLD POINT NATIONAL BANK DOWNTOWN HAMPTON DEVELOPMENT PARTNERSHIP
SpinSheet Magazine DOYLE SAILS VIRGINIA CHAMPIONSHIP REGATTA GRAPHICS HAMPTON CHEVROLET v3
SOUTHERN BAY RACING NEWS YOU CAN USE EVOLUTION SAILS North Sails Rondar Raceboats
Amory Seafood Paint Supply Company SIGNATURE CANVAS MAKERS PRESTIGE FLAGS - NORTH FLAGS
CHESAPEAKE CUSTOM EMBROIDERY & SCREEN PRINT RIO EMPROIRERY BAY HARBOR BROKERAGE The LANDING HAMPTON MARINA HOTEL
J.L. OLSON MARINE SERVICES    

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy