2022 Colors Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alchemy (J 88)
Greg Polek 786264Q    
Alpha Puppy (J 35)
Rick Stage 662818X    
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Ariel (J 88)
MICHAEL COOK Helm USAMC251 Group 1  
Andy DeHaan Floater   Group 1  
Sheila Greska Bow USASG71 Group 1  
Robert Hann 774276H USARH196 Group 1  
Preston Levy Floater 780065S USAPL86 Group 1  
Rachel Loziuk Main Trimmer USARL152 Group 1  
Filippo Simini Headsail Trimmer ITAFS156 Group 1  
Lise Valentine Headsail Trimmer USALV23 Group 1  
Badge (Beneteau First 40)
Daniel Koules 394941B    
Banter (J 88)
Michael Anderson    
Chris Berger Headsail Trimmer   Group 1  
Bill Faude 177139z   Group 1  
Ben Marden    
Chris Murray Rush Chairman GBRCM61 Group 1  
theresa trejo Bow USATT72 Group 1  
Blackfin (J 109)
Keith Eickenberg 227770B    
Bloody Mary (Pearson 303)
Dan Cooley 778848T    
Bravo Zulu (J 88)
Brian Bleeker Bow USABB214 Group 1  
Tanya Bleeker Pit USATB202 Group 1  
Bob Garlinghouse Helm 755467W USARG139 Group 1  
Gregg Granger II In the way USAGG96 Group 1  
Nathan Troup Headsail Trimmer USANT30 Group 1  
Daniel Yamamoto Headsail Trimmer USADY8 Group 1  
Brawndo (Beneteau FIRST 36.7)
Matthew Lescohier   Group 1  
Bud (T10)
Joe Kestler 752395N USAJK154 Group 1  
Callisto (J 109)
Bill Colombo Tactician USAWC84 Group 3  
Katie Davis Bow USAKD80 Group 1  
Rob Evans Staysail trimmer   Group 1  
Michael Hendrie Helm   Group 1  
Jonathan Hurthle Mast   Group 1  
Jim Murray Skipper 127575C   Group 1  
Mike Reynaert Mid Bow USAMR119 USAMR119 Group 1  
CAYUSE (McPhearson 35)
Team Cayuse    
Courageous (J 109)
Ray Douglas / Kris Maybach 318732Y USARD8 Group 1  
Defiance (J/V 66)
dale smirl 116295A   Group 1  
Diamond Girl (LS 10)
Amy Cermak 108439X USA125 Group 1  
Rick Cermak    
Rick Jossart Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Nielson Other   Group 3  
Christine Steiner Mast   Group 1  
Matthew Szymanski Bow   Group 1  
Dutch (J 88)
Brian Burgess Mast 234003E USABB191 Group 1  
Daniel Burns Bow 266763E USADB136 Group 1  
Matt Clark Tactician USAMC139 Group 1  
Charlie Gallagher Mast USACG141 Group 1  
Morgan Kinney Navigator USAEK43 Group 1  
John Leahey Skipper 242398B USAJL226 Group 1  
Mike Rusin Pit USAMR190 Group 1  
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Eagles Wings (GS44)
John Gottwald    
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1  
El Toro (T-10)
Jovan Brankov   Group 1  
Entourage II (1D35T)
Michael Dannecker   Group 1  
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
erizo de mar (ben36.7)
antoni czupryna    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith McLean Owner 729032V USAJM386 Group 1  
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Ross McLean Owner 730162W USARM180 Group 1  
Christina Rice Headsail Trimmer 744728N USACR98 Group 1  
Aimee Strittmatter Mast   Group 1  
Exeter (J/V Baltic 35 TM)
John Notch 282831R   Group 1  
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin 351390U USADM261 Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G   Group 1  
FOG (First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Fortunate Sun (Tartan 4100)
John Dunlevy 337238Z    
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y   Group 1  
Funky Monkey (J 88)
Lauren Holderman Pit USALH86 Group 1  
Conrad Roos Other   Group 1  
Rod Salazar    
Clare Starshak Strategist   Group 1  
Brandye VanderPloeg    
Gaucho (J 88)
Amy DeBlase Mast    
Tom King Bow    
Roberta J. Tufts Tufts Headsail Trimmer 766671V USADT82 Group 1  
Kris Werner Tactician USAKW14 Group 3  
Mike Wilde Leeward Helm 288203T USAMW162 Group 1  
Tyler Woodworth Spinnaker trimmer USATW67 Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y USAMB137 Group 1  
Greyhound (T-10)
Thomas Kane 166389I   Group 1  
Grytviken (T-10)
Mario Bieniek    
Tomasz Citak Nav/Tac   Group 1  
Alfred Janiga Headsail Trimmer   Group 1  
Andrzej Kowal Spinnaker trimmer   Group 1  
Arek Kusmider Spinnaker trimmer    
Piotr Madrzyk 309998T   Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker    
Hiwassee (Farr395)
Ian FISHER 311534K    
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd   Group 1  
Jahazi (J 120)
Mark Olsen 805661W   Group 1  
Joie De Vie (Beneteau 36.7)
James Clouser Usajc111 Group 1  
Michael Gold Speedipus Rex 802594S USAMG172 Group 1  
Amy Guajardo Pit   Group 1  
Nicholas Hartney Bow 236151R USANH17 Group 1  
George Kalhouri Headsail Trimmer   Group 1  
Paul Perry Main Trimmer   Group 1  
Bill Strzelewicz Headsail Trimmer   Group 1  
Wesley Tone Switch Flipper 287643D   Group 1  
Julia (J 88)
Michael Better Headsail Trimmer   Group 1  
Grace and Michael Gillian Owner 231721H   Group 1  
Michael Gillian Helm 231721H USAMG166 Group 1  
Jenna Glasscock Bow USAJG249 Group 1  
Eileen O'Neill Pit   Group 1  
Meghan O'Rourke Bow 792112P USAMO49 Group 1  
Sean Wilson Main Trimmer    
Kinship (J 105)
Josh & Laura Lutton 791160S   Group 1  
Le Reve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates / Patrick Bredlau 704770V USAVG8  
Liberté (Beneteau 41.1)
Brett August 795366R    
Carey August Owner    
James Biery Spinnaker trimmer 244263T   Group 1  
Pat Carlson Switch Flipper   Group 1  
Patrick Gardocki    
Chris Knight    
Mary Kovats Headsail Trimmer    
Skip Schink    
Jeff Stone Bow   Group 1  
Jim Watts    
Liquid Lounge II (J 109)
Jim Caesar 652603u    
Mary Gail (J 112e)
Benjamin Lumpkin 301978Z    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
Mazal Tov (J 120)
Arne Fliflet 329388N   Group 1  
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton    
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
Misty (J 88)
Christian Faber Strategist   Group 1  
Daniel Floberg   Group 1  
Luke LeCoche Chef 780488V USALL61 Group 1  
Alex Milanoski Bow   Group 1  
Justin Nowicki Medic/Doctor   Group 1  
Will Osterink Runners 804892U USAWO13 Group 1  
Mojo (Beneteau First 40.7)
Gary Powell/ Scot Ruhlander 245241P   Group 1  
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L   Group 1  
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1  
Nomad (Beneteau First 36.7)
Silviu Petrea 780535P    
Norse (J 88)
Jorgen Christiansen    
Northstar (J/109)
Team Northstar 181824O   Group 1  
Nyctosaur (J 105)
Mark Fruin    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P   Group 1  
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Alexander Abell 199029C   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640U   Group 1  
Perspicacity (T-10)
Bob Cohen Adam Collins 697321R   Group 1  
Phantom (J 105)
Peter Schwarzbach    
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater Rush Chairman USA1313 USAEA37 Group 1  
Matt Denslaw Other USAMD182 Group 1  
Bob Glennie Switch Flipper Usarg117 Group 1  
John Heaton Main Trimmer USAJH119 Group 1  
Rick Johnson Main Trimmer USARJ42 Group 1  
Chris Metcalf Helm USACM216 Group 1  
Brian Mond Cat 3 Cooler Jockey ARGBM2 Group 1  
Diane Seidel Pit USADS262 Group 1  
David Weible In the way USADW177 Group 1  
Providence (Ericson)
Jerry and Greg Miarecki 286909C   Group 1  
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79 Group 1  
Ranger (Hunter 355)
Bill Bartz   Group 1  
Rat Race (Catalina 320)
Bradley Horn    
Ravn (Beneteau Platu 25)
Owen Bradley Headsail Trimmer USAOB10 Group 1  
Matt Cwiokowski Bow USAMC240 Group 1  
Jamie Downing Skipper 757282W USAJD245 Group 1  
Brett Pauls Pit    
REJECT (1D48)
Matthew Rubsam 730419R    
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Rhumb Runner (Beneteau First 40.7)
Katie Goldman Finnegan 410947T    
Sagamore (Nelson Marek 68)
Bob Zeman, Laura and Tone Martin 732797T    
Sail Monkey (Beneteau 36.7)
William McGuinn    
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
Sea-U (J/105)
Brian Crabb 736636R    
Shmokin Joe (J 111)
Jeff Schaefer 190815m usajs322 Group 1  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
Slapshot II (J 109)
Scott Sims 392477E USASS198 Group 1  
Smee Again (J 109)
G Miz/Dreher/Hatfield/Neenan 12318ON USAGM62 Group 1  
Sociable (Beneteau First 40.7)
Robert Arzbaecher 178058D USAra37 Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55 Group 1  
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice / Rollin Pierce    
Spray (J88)
Robbie Lowrance    
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
The Wild Witch-Craft (T10)
Nate & Carrie Webb 683923Q USANW20  
Thunderbolt (LS 10)
Steve Karstrand 257140S    
Trompe Le Monde (Farr 11s)
Dave Gaspar Chef   Group 1  
Andrew Groh Switch Flipper    
Eric Haglund Headsail Trimmer   Group 1  
Andy Keiner Cat 3 Cooler Jockey    
Tim McCarthy Pro Bowler    
Mark Teborek Rush Chairman USAMT36 Group 1  
Truant (S2 9.1)
Walter & Holly Kawula 332390U    
Valhalla (J 105)
Mike & Kathie Newman 201940J USAMN41 Group 1  
Vanda III (J 109)
Jack Toliver Skipper 376112Q   Group 1  
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W   Group 1  
HANNAH GREEN Bow 801488Y   Group 1  
James Judge Spinnaker trimmer 224951U   Group 1  
Daniel Le Headsail Trimmer    
Dominic Le Bow   Group 1  
Robin Munden Nav/Tac 137734w USARM41 Group 1  
Jason Navota Headsail Trimmer   Group 1  
Ed Radzikowski Pit   Group 1  
Scott Reich Main Trimmer    
Dana Smith Mast   Group 1  
Wojtek Wolantkowski Headsail Trimmer   Group 1  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jason Veatch    
Venteux (Beneteau First 36.7)
Justin Kalb & Jon Van Norman    
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Vytis (J 105)
Gyt Petkus 752205R   Group 1  
Warlock (J 111)
Tom Dickson 410167p   Group 1  
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C   Group 1  
Windsong (J 88)
Tim Wade 732257Y    
Winnebago (LS 10)
John Dybas Main Trimmer   Group 1  
Bev Mohr Pit   Group 1  
Stephen Pratt Chef USASP90 Group 1  
Leo Pratt-Thomas Switch Flipper   Group 1  
Timothy Rathbun 171439q USATR90 Group 1  
gerald Thomas Tactician 128408S   Group 1  
Liisa Thomas Mid Mast   Group 1  
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Wendy Enerson Headsail Trimmer 818121p    
Geary Finn Main Trimmer   Group 1  
Dave Keith Mast   Group 1  
Dave Kelland Spinnaker trimmer   Group 1  
Chuck Norton Owner 755262S   Group 1  
Jeff Norton Main Trimmer    
Jake Peterson Mast   Group 1  
Ryan Ramirez    
Travis Wilhite Tactician   Group 1  
Tony Wilkinson Bow   Group 1  
Xuberance (XP44)
Jeff Barton 346160V   Group 1  
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Skyway Yacht Works Goslings Rum Revolution Brewing

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy