2022 Key Yachting - J Cup
Crew Report
|
|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
BlackJack (J/99) |
|
Vernon Bradley |
|
|
GBR9066R |
Group 1 |
|
|
Graham Curtis |
|
|
|
|
|
|
Alex Fisher |
|
|
|
|
|
|
Jim Martin |
|
|
|
|
|
|
Paul Stuart Kregor |
|
|
|
|
|
|
Blue Jay (J/109) |
|
Will Harvey |
|
|
GBRWH33 |
Group 1 |
|
|
Wayne Hurley |
|
|
GBRWH32 |
Group 1 |
|
|
Thomas Kerr |
Spinnaker trimmer |
|
GBRTK25 |
Group 1 |
|
|
Kevin Moll |
Skipper |
|
GBRKM65 |
Group 1 |
|
|
Sophie Munro |
|
|
GBRSM135 |
Group 1 |
|
|
Chris Pearson |
|
|
GBRCP70 |
Group 1 |
|
|
BoJangles (J/105) |
|
James Batton |
|
|
|
|
|
|
Paul- Cobbett |
|
|
|
|
|
|
Derek Copeman |
Skipper |
|
|
|
|
|
Anna Crikey |
|
|
|
|
|
|
Lauren Demos |
|
|
|
|
|
|
Dom Holdon |
|
|
|
|
|
|
Martin O'Sullivan |
|
|
|
|
|
|
Brenda's J (J/92) |
|
Trenter Ellis |
|
|
|
|
|
|
Roz Far |
|
|
|
|
|
|
Stewart Hawthorn |
|
|
|
|
|
|
Vicky Lincoln |
|
|
|
|
|
|
Tom Payne |
|
|
|
|
|
|
Konrad Von streit |
|
|
|
|
|
|
Becky Walford |
|
|
|
|
|
|
Brutus (J/70) |
|
sam carter |
Helm |
|
GBRSC113 |
Group 1 |
|
|
Chris Grube |
Spinnaker trimmer |
|
GBRCG29 |
Group 3 |
|
|
Vita Heathcote |
Bow |
|
VHGBR17 |
Group 3 |
|
|
Luke Patience |
Tactician |
|
GBRLP |
Group 3 |
|
|
Charles Thompson |
Owner |
|
GBRCT45 |
Group 1 |
|
|
Bulldog (J/122) |
|
Jack Acton |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Liberty Askew |
Mid Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Ed Bayliss |
Offside trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Tom Bridge |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Freddie Parton |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
George Potter |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Paul Rigby |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Amanda Shakespeare |
Pit Assist |
|
|
Group 1 |
|
|
Derek Shakespeare |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Gavin Stanley |
Nav/Tac |
|
|
Group 1 |
|
|
Calypso (J/70) |
|
Jonathan Calascione |
Owner |
|
GBRJC139 |
Group 1 |
|
|
Marshall King |
Helm |
|
IRLMK |
Group 1 |
|
|
David Kohler |
Tactician |
|
GBRDK17 |
Group 1 |
|
|
Morgan Peach |
Main Trimmer |
|
GBRMP63 |
Group 1 |
|
|
Chaotic (J/70) |
|
Chris Draper |
Tactician |
|
GBRCD2 |
Group 3 |
|
|
Matt Hardy |
Spinnaker trimmer |
|
GBRMH42 |
Group 1 |
|
|
Pete McCoy |
|
|
GBRPM40 |
Group 1 |
|
|
Nick Phillips |
|
|
GBRNP37 |
Group 1 |
|
|
Cosmic (J/70) |
|
Ancel Davison |
Headsail Trimmer |
|
GBRAD106 |
Group 1 |
|
|
Paul Fuller |
Main Trimmer |
|
GBRCF64 |
Group 1 |
|
|
Freddie Liardet |
Bow |
|
GBRFL7 |
Group 1 |
|
|
Patrick Liardet |
Helm |
|
GBRPL30 |
Group 1 |
|
|
Billy Parker |
Bow |
|
GBRBP45 |
Group 1 |
|
|
Dads 'N' Lads (J/70) |
|
Markus Bettum |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ole Bettum |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Hector Simpson |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Tim Simpson |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
DSP (J/70) |
|
Freya Adams |
Other |
|
GBRFA10 |
Group 1 |
|
|
Ed Chapman |
|
|
GBREC20 |
Group 1 |
|
|
Tom Mallandine |
|
|
GBRTM23 |
Group 1 |
|
|
Dan Schieber |
|
|
GBRDS36 |
Group 1 |
|
|
Doug Struth |
|
|
GBRDS76 |
Group 1 |
|
|
Eat Sleep J Repeat (J/70) |
|
Charlie Cumbley |
Tactician |
|
GBRCC18 |
Group 3 |
|
|
Matthew Howard |
Spinnaker trimmer |
|
Gbrmh76 |
Group 3 |
|
|
Paul Ward |
|
|
|
|
|
|
Elliot Willis |
Main Trimmer |
|
Gbrew9 |
Group 3 |
|
|
Elmaki (J/70) |
|
Rob Clark |
|
|
GBRRC122 |
Group 1 |
|
|
Duncan McCarthy |
|
|
GBRDM18 |
Group 1 |
|
|
Steve Phelps |
|
|
GBRSP100 |
Group 1 |
|
|
Andy Taylor |
|
|
GBRAT51 |
Group 1 |
|
|
Endeavour (J/70) |
|
Steve Laurie |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Ben Richards |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Richards |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Wilton |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Escape (J/70) |
|
Drew Barnes |
Tactician |
|
GBRDB104 |
Group 1 |
|
|
Rory Barnes |
Bow |
|
GBRRB141 |
Group 1 |
|
|
Krishan Bhogal |
Spinnaker trimmer |
|
GBRKB35 |
Group 1 |
|
|
Ray Mitchell |
Helm |
|
GBRRM9 |
Group 1 |
|
|
EV Experts (J/70) |
|
Tim Collins |
|
|
GBRTC95 |
Group 1 |
|
|
Steve Hibberd |
Spinnaker trimmer |
|
GBRSH70 |
Group 1 |
|
|
Miles Quinton |
|
|
GBRMQ1 |
|
|
|
Phil Taylor |
Main Trimmer |
|
GBRPT4 |
Group 1 |
|
|
Geisha (J/70) |
|
James Campton |
Other |
|
Gbrjc189 |
Group 3 |
|
|
Robert Cool |
Spinnaker trimmer |
|
Gbrrc59 |
Group 1 |
|
|
Lutz Strangemann |
Helm |
|
|
Group 3 |
|
|
Oliver Wells |
Tactician |
|
GBROW014 |
Group 3 |
|
|
Jacana (J/105) |
|
Gordon Craigen |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Howard Edwards |
Headsail Trimmer |
|
GBRHE14 |
Group 1 |
|
|
Daniel Gaudion |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Della Parsons |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Simon Royle |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Connie Stevens |
Bow |
|
CBRCS107 |
Group 1 |
|
|
Mark Stevens |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Cameron Tookey Gardner |
Mid Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Jackatoo (J/70) |
|
Nicholas Gaynor |
Main Trimmer |
|
GBRNG38 |
Group 1 |
|
|
Evert McLaughlin |
Tactician |
|
CANEM9 |
Group 1 |
|
|
Robert Orr |
Helm |
|
GBRRO23 |
Group 1 |
|
|
Nick Pratt |
Bow |
|
RSANP5 |
Group 1 |
|
|
James Taylor |
Spinnaker trimmer |
|
GBRJT109 |
Group 1 |
|
|
Jagerbomb (J/111) |
|
Jennie Child |
|
|
GBRJC169 |
Group 1 |
|
|
Chloe Collenette |
|
|
GBRCC91 |
Group 1 |
|
|
Mark Griffiths |
|
|
GBRMG56 |
Group 1 |
|
|
Paul Griffiths |
|
|
GBRPG38 |
Group 1 |
|
|
Adam Kay |
|
|
GBRAK43 |
Group 3 |
|
|
Lisa Kay |
Pit |
|
GBRLK9 |
Group 1 |
|
|
Tom Perry |
|
|
GBRTP49 |
Group 1 |
|
|
Hugh Ward |
|
|
GBRHW29 |
Group 1 |
|
|
JAGO (J/109) |
|
Josh Dyke |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Martin Fogden |
Floater |
|
GBRMF56 |
Group 1 |
|
|
Will Holland |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Cameron Hook |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Rob Oakeley |
|
|
GBRRO21 |
Group 1 |
|
|
Hamish Pimm |
|
|
|
|
|
|
Mike & Susie Yates |
|
|
GBRMY2 |
Group 1 |
|
|
Susannah Yates |
Switch Flipper |
|
GBRSY5 |
Group 1 |
|
|
Jahmali (J/122e) |
|
Lizzie Culwick |
|
|
|
|
|
|
Stephen Davis |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Chris Farren |
|
|
|
|
|
|
Giles Herrick |
|
|
|
|
|
|
victoria herrick |
|
|
|
|
|
|
george jackson |
|
|
|
|
|
|
Tim Palmer |
|
|
|
|
|
|
Michael Wallis |
|
|
|
|
|
|
Sarah Wallis |
|
|
|
|
|
|
Rick Williams |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Jai HO (J/109) |
|
Adrian Jesson |
|
|
GBRAJ55 |
Group 1 |
|
|
James Kent |
Other |
|
GBRJK48 |
Group 1 |
|
|
Daniel Law |
Main Trimmer |
|
GBRDL64 |
Group 1 |
|
|
Aaron Lecornu |
Grinder |
|
GBRAL81 |
Group 1 |
|
|
Neil MacLachlan |
Owner |
|
GBRNM61 |
Group 1 |
|
|
Simon Martin |
Spinnaker trimmer |
|
GBRSM90 |
Group 1 |
|
|
Alex Slack |
|
|
GBRAS105 |
Group 1 |
|
|
Will Wallis |
Tactician |
|
GBRWW17 |
Group 1 |
|
|
Jalapeno (J/70) |
|
Brian Denney |
|
|
GBRBD29 |
Group 1 |
|
|
Nick Denney |
|
|
|
|
|
|
Ben Harris |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Hannah Le Prevost |
Bow |
|
|
Group 3 |
|
|
Morgan Smith |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Jam (J/99) |
|
Wayne Booker |
|
|
|
|
|
|
Wayne Emons |
|
|
|
|
|
|
Wayne Hornet |
|
|
|
|
|
|
Wayne Palmer |
|
|
|
|
|
|
Wayne Palmer |
Owner |
|
|
|
|
|
Wayne Palmer |
|
|
|
|
|
|
Wayne Palmer |
|
|
|
|
|
|
Jambo (J/92s) |
|
Kate Ledgard |
Headsail Trimmer |
|
GBRKL29 |
Group 1 |
|
|
Dan Shillaker |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Sally Shillaker |
|
|
|
|
|
|
Simon Shillaker |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Nigel Thomas |
Main Trimmer |
|
GBRNT14 |
Group 1 |
|
|
Ralph Wilson |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Uffa Wilson |
Mast |
|
|
|
|
|
Jedi (J/109) |
|
Tessa Awe |
|
|
|
|
|
|
Kasra Danesh Khah |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Charisios Giraleas |
|
|
|
|
|
|
Bryan Rance |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Anthony Tahourdin |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Bridget Tahourdin |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
William Tahourdin |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Doga Yapakci |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Jeepster (J/70) |
|
Paul Childs |
In the way |
|
GBRPC31 |
Group 3 |
|
|
Graham Clapp |
Helm |
|
GBRGC33 |
Group 1 |
|
|
josie gliddon |
Tactician |
|
GBRJG108 |
Group 1 |
|
|
George Hand |
Headsail Trimmer |
|
GBRGH20 |
Group 3 |
|
|
Jellyfish (J/70) |
|
fin dickinson |
|
|
GBRFD18 |
Group 1 |
|
|
Stephenie Dickinson |
|
|
GBRSD86 |
Group 1 |
|
|
Timothy Dickinson |
|
|
GBRTD51 |
Group 1 |
|
|
Tom Hartridge |
|
|
GBRTH50 |
Group 1 |
|
|
Jelvis (J/70) |
|
Martin Dent |
|
|
GBRMD62 |
Group 1 |
|
|
Ruby Dent |
Bow |
|
GBRRD78 |
Group 1 |
|
|
Henry Wetherell |
Spinnaker trimmer |
|
GBRHW23 |
Group 3 |
|
|
Jack Wetherell |
Main Trimmer |
|
GBRJW88 |
Group 3 |
|
|
Jenga 8 (J/70) |
|
Andrew Barraclough |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
John Curtis |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Stuart Johnston |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Peter Watts |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Jenie (J/109) |
|
Blythe Berry |
|
|
|
|
Yes |
|
Charles Berry |
|
|
GBRCB93 |
Group 1 |
Yes |
|
Charles Handley |
|
|
GBRCH106 |
|
Yes |
|
Henry Jameson |
|
|
|
|
|
|
Milly Jinks |
|
|
|
|
|
|
Cossie Lewis |
|
|
GBRCL68 |
|
Yes |
|
Jemima Steele |
|
|
|
|
|
|
Finbarr Wormwell |
|
|
GBRFW14 |
|
Yes |
|
Jiant Peach (J/70) |
|
Barney Dykes |
|
|
|
|
|
|
Thomas Dykes |
|
|
|
|
|
|
James Hackman |
|
|
|
|
|
|
Andrew Roberts |
|
|
|
|
|
|
Jitterbug (J/111) |
|
Al Biggin |
|
|
|
|
|
|
Ella Brown |
|
|
|
|
|
|
Ewan Finlay |
|
|
|
|
|
|
Richard Hinde-Smith |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Hung |
|
|
|
|
|
|
Patrick Macnamara |
Pit |
263219P |
GBRPM15 |
Group 1 |
|
|
Cornel Riklin |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Alec Stenhouse |
|
|
|
|
|
|
Jolene (J/111) |
|
Justen Bersin |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Julie Fawcett |
|
|
|
|
|
|
Nicky Flook |
|
|
|
|
|
|
Nick Hartshorn |
|
|
|
|
|
|
Andrew Hubbard |
|
|
|
|
|
|
Toby Lambert |
|
|
|
|
|
|
Paul Lewis |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Joule (J/109) |
|
Martien Aartsen |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Floris Dikkerboom |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Julius Jansen |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Arthur Kavelaars |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Silvy Leijh |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Jos Steenbrugge |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Arjen van Leeuwen |
Owner |
|
|
Group 1 |
|
|
Madelon Voets |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
JourneyMaker II (J/111) |
|
Louise Makin |
|
|
|
|
|
|
Ben Hazeldine |
|
|
|
|
|
|
Sarah Jarman |
|
|
|
|
|
|
Chris Jones |
|
|
|
|
|
|
Susie Moore |
|
|
|
|
|
|
Adam Parry |
|
|
|
|
|
|
Mark Spearman |
|
|
|
|
|
|
Koen Van Moewe |
|
|
|
|
|
|
J'ronimo (J/92) |
|
Connor Corsan |
|
|
|
|
|
|
Sarah Dore |
|
|
|
|
|
|
David Greenhalgh |
|
|
|
|
|
|
Libby Greenhalgh |
|
|
|
|
|
|
Sharon Haywood |
|
|
|
|
|
|
Flo Hubert |
|
|
|
|
|
|
Guy Raynes |
|
|
|
|
|
|
Callum Robins |
|
|
|
|
|
|
Jukebox (J/109) |
|
Marianna Amatuni |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
David Cromer |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Cyriaque Millot |
Nav/Tac |
|
|
Group 1 |
|
|
Iain Shepherd |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
John Smart |
Skipper |
|
|
|
|
|
Jumbo (J/70) |
|
Freddie Cardew-Smith |
|
|
GBRFS30 |
Group 1 |
|
|
Sam Dolling |
|
|
GBRSD83 |
Group 1 |
|
|
Dominic Hurndall |
|
|
GBRDH99 |
Group 1 |
|
|
Mike O'Donovan |
|
|
GBRMO28 |
Group 1 |
|
|
Jump 2 it (J/99) |
|
Bradley Field |
|
|
|
|
|
|
Rob Larke |
|
|
|
|
|
|
Callum Leverett |
|
|
|
|
|
|
Andrew Robertson |
|
|
|
|
|
|
Mike Still |
|
|
|
|
|
|
Neil Stratford |
Pit |
|
|
|
|
|
kevin taylor |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Jumping Jellyfish (J/109) |
|
William Harper |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Adam Humphreys |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Harriet Mason |
|
|
|
Group 3 |
|
|
John Pickford |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Peter Pickford |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Abby Richards |
|
|
|
Group 1 |
|
|
David Richards |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Joe Uren |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Just So (J/109) |
|
Georgina Hill |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Andrew Jackson |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Christian Jeffery |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Anne McGough |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Will McGough |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Tim Skinner |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Andrew Wishart |
Offside trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jybe Talkin' (J/109) |
|
Kevin Armstrong |
Main Trimmer |
|
GBRKA22 |
Group 1 |
|
|
Christopher Burleigh |
Skipper |
|
GBRCB117 |
Group 1 |
|
|
Matthew Burleigh |
Bow |
|
GBRMB140 |
Group 1 |
|
|
Kate Drummond |
Pit |
|
GBRKD18 |
Group 1 |
|
|
Jane Holt |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Christopher Lawson-Johns |
|
|
GBRCL59 |
Group 1 |
|
|
Lisa Moody |
Spinnaker trimmer |
|
GBRLM4 |
Group 1 |
|
|
Yusuf Siddiqui |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Little J (J/70) |
|
Mathieu Cadei |
Spinnaker trimmer |
|
SUIMC6 |
Group 1 |
|
|
Max Clapp |
Tactician |
|
GBRMC90 |
Group 1 |
|
|
Miles Jones |
Helm |
|
GBRMJ44 |
Group 1 |
|
|
Horatio Sykes |
Bow |
|
GBRHS53 |
Group 1 |
|
|
Patrick Sykes |
Bow |
|
GBRPS88 |
Group 1 |
|
|
McFly (J/111) |
|
Simon Baker |
Mast |
|
GBRSB25 |
Group 1 |
|
|
Cian Byrne |
Bow |
|
IRLBC19 |
Group 1 |
|
|
Alice Crick |
Mid Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Harry Durcan |
Main Trimmer |
|
IRLHD9 |
Group 1 |
|
|
Tony a Mack |
Helm |
|
GBRAM31 |
Group 1 |
|
|
Grattan Roberts |
Headsail Trimmer |
|
IRLGR8 |
Group 1 |
|
|
Jeremy Smart |
Tactician |
|
GBRJS3 |
Group 3 |
|
|
George Smith |
Spinnaker trimmer |
|
GBRGS67 |
Group 1 |
|
|
Mojo risin (J/109) |
|
Elizaveta Belyaeva |
Bow |
|
GBREB49 |
Group 1 |
|
|
Rob Cotterill |
|
|
GBRRC50 |
Group 1 |
|
|
George Duckett |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Christina Leo |
|
|
|
|
|
|
Klaus Rasmussen |
|
|
|
|
|
|
Lucy Raymond |
|
|
|
|
|
|
ricardo soto |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Offbeat (J/70) |
|
Lucy Kennedy |
Spinnaker trimmer |
|
GBRLK10 |
Group 1 |
Yes |
|
Alice Kidd |
Headsail Trimmer |
|
GBRAK66 |
Group 1 |
Yes |
|
Alex McLeman |
Bow |
|
GBRAM146 |
Group 1 |
Yes |
|
David McLeman |
Skipper |
|
GBRDM87 |
Group 1 |
Yes |
|
James Percival Cooke |
Main Trimmer |
|
GBRJP113 |
Group 1 |
Yes |
|
Panther (J/70) |
|
Paul Barnett |
Helm |
|
Gbrpb116 |
Group 1 |
|
|
Ollie Bayes Shelton |
|
|
GBROB21 |
Group 1 |
|
|
Thomas Parkhurst |
Spinnaker trimmer |
|
GbrTP42 |
|
|
|
Colin Scott |
Tactician |
|
GBRCS126 |
|
|
|
Nathan Taylor |
|
|
GBRNT26 |
|
|
|
Powder Monkey (J/70) |
|
Matt Beecher |
|
|
IRLMB29 |
|
|
|
James Curtis |
Tactician |
|
GBRJC224 |
Group 1 |
|
|
Harry Phelps |
|
|
GBRHP23 |
|
|
|
Ian Poynton |
Owner |
|
GBRIP5 |
Group 1 |
|
|
Jack Rockett |
|
|
GBRJR99 |
|
|
|
Raging Bull 2 (J/111) |
|
James Harayda |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Eve Kennedy |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Jack Lewis |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
James Skulczuk |
|
|
GBRJS141 |
Group 1 |
|
|
Camilla Stockdale |
Mid Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Tim Tolcher |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Dominic Williams |
|
|
GBRDW115 |
Group 1 |
|
|
Ruaridh Wright |
Tactician |
|
|
Group 3 |
|
|
Red Arrow (J/109) |
|
James Camm |
|
|
|
|
|
|
Francis Dean |
In the way |
|
|
Group 1 |
|
|
Tabitha Hall |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Adam King |
|
|
|
|
|
|
Damien Lyall |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Harry Neve |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Willis Sam |
|
|
|
|
|
|
Jim Will |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Royal Thames Academy (J/70) |
|
Morgan Dibb |
Bow |
|
GBRMD81 |
Group 1 |
|
|
James Hammett |
Bow |
|
GBRJH1113 |
Group 1 |
|
|
Jemima Lawson |
Skipper |
|
GBRJL64 |
Group 1 |
|
|
Dom Lewis |
|
|
GBRDL65 |
Group 1 |
|
|
David Robertson |
|
|
GBRDR61 |
Group 1 |
|
|
RTYC 2 (J/70) |
|
Annabelle Body |
|
|
|
|
|
|
James Neilson |
|
|
GBRJN28 |
Group 1 |
|
|
Tom Neilson |
|
|
GBRTN18 |
Group 1 |
|
|
Ben Swyer |
|
|
GBRBS66 |
Group 1 |
|
|
Standfast (J/70) |
|
Nic Asher |
|
|
|
|
|
|
Luke Cross |
|
|
|
|
|
|
Stevie Morrison |
|
|
|
|
|
|
Simon Patterson |
Helm |
|
GBRSP90 |
Group 1 |
|
|
Upstart (J/92s) |
|
Alex Bucknall |
|
|
|
|
|
|
Charlie Camp |
|
|
|
|
|
|
Lizzie Epton |
|
|
|
|
|
|
Jonny Hirst |
|
|
|
|
|
|
Elinor Pawluk |
|
|
|
|
|
|
Robin Stevenson |
|
|
|
|
|
|
David Warner |
|
|
|
|
|
|
|
|