2022 St. Augustine Race Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Ariel (Hunter 386)
Daniel Floryan    
Battle Axe (Melges 24)
Will Harding Spinnaker trimmer   Group 1  
John Skinner Rush Chairman   Group 1  
Mellissa Winton Bow   Group 1  
Scott Wotherspoon Cat 3 Cooler Jockey USASW6 Group 1  
Bernoulli (Perason 36-2)
Allen Jones 209493H   Group 1  
Bladerunner (Cayenne 12.5)
Andre Bakker Skipper 775236X   Group 1  
Eagle's Wings (J 125)
Richard Amerling 250513F   Group 1  
Easy Button (Viper 640)
Telmo Basterra    
Brett Staples    
Gary Van Tassel    
Fantasea (Catalina 355)
Henry Baker Skipper USAHB57    
Rich Condit Spinnaker trimmer    
David Hornfeck Nav/Tac   Group 1  
Fireball (CW Hood 32 (Spin))
Tim Tucker    
Flamingo 2 (Sabre 386)
Jill Kennon    
Girl Dog (Catalina 22)
Paul Hellings    
Monkey's Uncle (Hunter 45 CC)
Carter Quillen    
Morgana (Oday 39)
Emily Korous    
Henry Korous    
Kelly Korous    
Natalie Korous    
Matt Norwood    
Naut-on-Call (Beneteau Oceanis 381)
Mary Corbett Cat 3 Cooler Jockey 309981K   Group 1  
Eddie Evans 319572G USAEE26 Group 1  
Brett Hahulski Mid Mast    
Angela Locke Mast   Group 1  
Ron Locke Headsail Trimmer   Group 1  
Wendy Mckenzie   Group 1  
Kirk Weichsel Bow    
Obsession (Morgan 41)
ROBERT BROWN Floater   Group 1  
Norman L Church Jr Owner 110164G   Group 1  
Andrew Clarke Floater   Group 1  
Bill Dlubac Helm   Group 1  
Jim Ladesic Main Trimmer   Group 1  
Melanie Rex Mast   Group 1  
Henry Rimmer Mast    
Travis Wright Bow   Group 1  
OGRADY (Ericson 35 mk3)
Vince Genovese Other    
Chris Gruel Headsail Trimmer    
Boris Kautsky Alternate    
Zachary OGrady Captain 818918T    
Orion Osborn Alternate    
Mike Reddaway Bow    
Scott Sundie Helm    
QwikSail (C&C 115)
Robert Scaringe   Group 1  
Rapid Transit (Olson 30)
Tom Davis 220681P    
Rock Star (C&C 115)
Tim Tucker    
Sage (Bristol 45.5 CB Sloop)
David Locy    
See Ya (S2 7.9)
Michael Dolan    
Shadowfax (Pearson 27)
Guy Anderson    
Snowgoose (Beneteau 351 Oceanis)
Missie Simcoe    
VARMINT (BENETEAU 40)
eric amig Floater   Group 1  
Robert Leonard Main Trimmer   Group 1  
Brad Preston Tactician   Group 1  
Austin Smith Grinder    
Kip Smith Captain    
Veria (Luders 36Y)
Justin Muller   Group 1  
Weta (Weta (tri sloop w/ gennaker))
Devin Van Zandt    
Zaida (Hunter)
Robert Beringer Navigator   Group 1  
Chuck Fields    
Allen Jones    
Karen Weimar    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022