MEXORC 2022
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Artemis (Botin 65 )
Carlos Badell Boat Captain 252096x   Group 3   Yes  
Delmar Badell Bow   Group 3   Yes  
Hogan Beatie Pit Assist   Group 3   Yes  
Francisco Cabildo     Yes  
Jay Crum Main Trimmer   Group 3   Yes  
Joe Crum Other   Group 3   Yes  
Holly Davis   Group 1   Yes  
Jay Davis Navigator   Group 3   Yes  
Ian Jones     Yes  
Sonny Lopez Pit   Group 1   Yes  
Elizabeth Mitchell Pit Assist   Group 1   Yes  
Raymond Paul 61305   Group 1   Yes  
Dennis Rowedder Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jeff Wayne Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Noah Weissich Other   Group 1   Yes  
Seadon Wijsen Tactician   Group 3   Yes  
ATZAVARA (POGO 12.50)
Jose Armando Batalla Porfirio     Yes  
Javier Cometta Bow   Group 1   Yes  
Fernando Fisicaro     Yes  
Francisco Pellicer     Yes  
Natalia Pellicer Leon     Yes  
Roberto Roussillon 806912B ESPRR8   Yes  
AZTECA (CAPRI 37 )
Nicolas Cornejo Garcia     Yes  
Miguel Ernesto Flores solano     Yes  
Benjamin Gonzalez Baron     Yes  
Alan Elihu Gonzalez Baron Spinnaker trimmer 777098J   Group 1   Yes  
Alejandro Rabago     Yes  
carlos Sainz Meza     Yes  
Leonardo Uribe Guerrero Main Trimmer   Group 1   Yes  
Rodolfo Vidal Gonzalez Gomez    
Juan Francisco Yerena Chavez    
BadPak (Botin 56)
Allison Bell Other   Group 1   Yes  
Rodrigo Doll     Yes  
Jon Gardner Headsail Trimmer usajg10 Group 3   Yes  
Tom Holthus 291956A   Group 1   Yes  
John Laun Other 184476C   Group 1   Yes  
Stephen MALOWNEY   Group 1   Yes  
Ryan Mazzella Bow   Group 3   Yes  
Artie Means Navigator 144725q usam4 Group 3   Yes  
Ben Mitchell     Yes  
Bruce Nelson Tactician   Group 3   Yes  
Matt Reynolds Main Trimmer   Group 3   Yes  
Matt Smith Boat Captain   Group 3   Yes  
Jacob Sorosky   Group 3   Yes  
Romeo Villareal Runners   Group 1   Yes  
BANDIDO (FRES 43)
Rafael Ambrosi     Yes  
ERNESTO R. AMTMANN     Yes  
Odin Aragon     Yes  
Sylvain Barrielle Tactician   Group 3   Yes  
Mauricio Campos     Yes  
Frank Dederiechs     Yes  
Jaime Devereux     Yes  
Enrique Hurtado     Yes  
Francisco Landa     Yes  
Carlos Miles     Yes  
Arturo Ortiz     Yes  
CHIVOS (CAPRI 37)
Alfonso Aguilar    
Jose Ascencio    
Elizabeth Ayub    
Dinora Camacho    
Rodrigo Cuellar    
Natalia Guzman    
Juan Jose Rodriguez    
Maria Jose Rodriguez    
Alejandra Sainz    
Christopher Sainz    
alberto Sandoval    
Dreadnought (Capri 37)
Rossana Orta Bayon    
Mario Burgos Bow   Group 1  
Monica Ceballos    
Maria Alexandra Grespan Vial    
Edgardo Guel    
Marcia Lua    
Karla Moreno    
Maria Teresa Nuñez Garcia    
Eduardo Oetling de la Peña    
Alejandro Pelayo    
Valerie Robles    
Romulo Alejandro Romero    
Alejandra Wulff    
Envolee (Figaro 2)
MARCUS CANESTRA Headsail Trimmer 712455B AUSMC52 Group 1   Yes  
Nathalie Criou   Group 1   Yes  
Blake Loncharich Bow   Group 1   Yes  
Charlie McKenzie Main Trimmer   Group 1   Yes  
Ludovic Milin Chef 235332O   Group 1   Yes  
Fast Exit II (Ker 51)
Alan Andrews Watch Captain 143972X USAAA12   Yes  
Christopher Bretchger   Group 1   Yes  
Garrett Brown Main Trimmer   Group 3   Yes  
Daniel Gribble   Group 1   Yes  
Pike Harris Main Trimmer   Group 3   Yes  
scott harris Switch Flipper   Group 1   Yes  
Peter Isler Other   Group 3   Yes  
Andria Kahmann Other   Group 1   Yes  
Steve Mader Pit 764986T   Group 1   Yes  
Clément Maestri Bow   Group 3   Yes  
Zack Maxam   Group 3   Yes  
Randall Moreno Pit   Group 3   Yes  
John Raymont Skipper 270977B   Group 1   Yes  
Hendrik Reidel Grinder 755195Z USAHR26 Group 1   Yes  
Julia Roudebush Floater   Group 1   Yes  
Sarah Roudebush   Group 1   Yes  
Kate Shaner Main Trimmer   Group 1   Yes  
Bradford Wheeler Navigator   Group 1   Yes  
Tyler Wolk Bow Usatw34 Group 3   Yes  
Flyer (Farr 40)
Roberto Vulling    
Gladiator (Farr 40)
Juan Carlos Briones     Yes  
Alberto Cuellar Avaroma Mast   Group 1   Yes  
Alfonso Cuellar King Floater   Group 1   Yes  
Ana Luisa Cuellar King Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Moises Alberto King Hayata Tactician   Group 1   Yes  
ana cristina king martinez Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Moisés King Martinez Pit   Group 1   Yes  
Luis Alberto King Martínez Helm   Group 1   Yes  
José Ramón Murillo Portilla Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Gabriela Nava Pit Assist   Group 1   Yes  
Bernard Potin Main Trimmer   Group 1   Yes  
Gérard Potin Foil Trimmer   Group 1   Yes  
Edgar Tenorio Sánchez     Yes  
Miguel van Hasselt Mast   Group 1   Yes  
Hurakan (Farr 40)
Andres Carvajal Carvajal Tactician     Yes  
Pablo Carvajal Skipper     Yes  
Alejandro Cervera     Yes  
Eduardo Flores     Yes  
Enrique Flores Staysail trimmer     Yes  
Victor Flores Mid Mast     Yes  
Juan Carlos Huerta     Yes  
Jazzy2 (Beneteau First36.7)
Adam Bucholtz Mast     Yes  
Valerie Bucholtz Skipper 773967X     Yes  
Mark Dowdy Headsail Trimmer     Yes  
Zack Miller Bow     Yes  
Kevin Moon Spinnaker trimmer     Yes  
David Parker Main Trimmer   Group 1   Yes  
Kim Paternoster Switch Flipper   Group 1   Yes  
Kim Stuart Tactician USAKS25 Group 1   Yes  
Katara (J 145)
Roger Gatewood 652002B USARG72 Group 1   Yes  
Terry Moore Tactician     Yes  
CLAY MORRIS Headsail Trimmer 720837R USACM179 Group 1   Yes  
Sean Motta Headsail Trimmer 754808W USASM133 Group 1   Yes  
Catherine Reynolds     Yes  
Alexander Smith Mid Mast 695730T   Group 1   Yes  
Christopher Smith Bow   Group 1   Yes  
Jack Tatum     Yes  
Avery Troutt Bow   Group 1   Yes  
Allie Tsai Pit 28078V     Yes  
Lost Dragon (J 133)
Matt Boots Spinnaker trimmer     Yes  
Phil Campbell Pit     Yes  
Melanie Edwards Mid Mast   Group 1   Yes  
Mark Fish Grinder   Group 1   Yes  
Kaci Gibbs Mid Bow 313470R USAKG67 Group 1   Yes  
Matt Gibbs Spinnaker trimmer 752310H USAMG189 Group 1   Yes  
Peter Krug Pit     Yes  
Christopher Lemke Navigator   Group 1   Yes  
W.C. Mike Seth Skipper     Yes  
Alex Simanis Main Trimmer     Yes  
Ginger Yachechak Bow     Yes  
Ken Yachechak Tactician     Yes  
Nereid (J/125)
Jessica Costa     Yes  
Damian Craig Cat 3 Cooler Jockey   Group 3   Yes  
Jeremy Davidson Other   Group 1   Yes  
Standish Fleming 745141R   Group 1   Yes  
Casey Gignac Mid Bow 689679B   Group 1   Yes  
Richard Graef Bow 378810Z USARG100 Group 1   Yes  
Abigail Harlan Floater   Group 1   Yes  
Brian Janney Leeward Runner   Group 3   Yes  
Charles Jenkins In the way 707428Q   Group 3   Yes  
Marnie Jenkins Floater CANMB35 Group 1   Yes  
Nitemare (Farr 40)
Daniel Baños Bow   Group 1  
Luis De Villafranca Main Trimmer   Group 1  
Francisco Hernandez Pit   Group 1  
Hugh Mccarthy Spinnaker trimmer    
Ana Maria Rebora Tactician   Group 1  
Javier Velasquez Robinson Skipper MEX222 MEX222 Group 1  
Olas Lindas (Varianta 44)
A. Boers Switch Flipper   Group 1  
J. Bosco Varela Main Trimmer   Group 1  
N. Bourquin Headsail Trimmer   Group 1  
S. Bourquin Main Trimmer   Group 1  
Y. Bourquin Pro Bowler   Group 1  
Mike Danielson Cat 3 Cooler Jockey 292838Z USAMD161 Group 3  
E. Esquivel Bow   Group 1  
V. Moro Runners   Group 1  
C. Shintani Runners   Group 1  
G. Sleefe Autopilot   Group 1  
Linda Sweet Stunt Owner 717564X   Group 1  
P. Sweet In the way   Group 1  
A. Zuniga Valencia Mid Bow   Group 1  
Peligroso (Dencho/Kernan 75)
Daniel Bailey Mid Bow   Group 1  
Doug Baker Owner 244884e    
chris Carson Grinder   Group 1  
Craig Chamberlain Other 138113N   Group 1  
James Clappier Bow   Group 3  
robi dalrymple Grinder   Group 1  
Fizz Foster Bow   Group 3  
John Fuller   Group 1  
Sam Heck Cat 3 Cooler Jockey    
keith Kilpatrick Boat Captain   Group 3  
Mike Mckean    
Doug Mclean Pit   Group 3  
Steven Natvig Alternate   Group 3  
ernie richau Navigator   Group 3  
Cuz Robertson Grinder   Group 1  
Cody Schlub Bow   Group 3  
Will Suto   Group 3  
James Trudeau Other   Group 1  
POSEIDON (FARR 40)
Feliciano Blanco     Yes  
jesus gomez     Yes  
Jose Guevara     Yes  
Emigdio Jimenez     Yes  
Julio Cesar Lorenzana     Yes  
Amelia Lupian     Yes  
Fausto Olivares     Yes  
Genaro Ozuna     Yes  
Mauricio Palacios     Yes  
Oscar Salas     Yes  
Zara Schaar     Yes  
Candido Velasquez     Yes  
Elmer Zavaleta Mid Mast   Group 1   Yes  
Ruahatu (FARR 40)
Yon Belausteguigoitia     Yes  
Christian Courtney     Yes  
Mauricio De Maria     Yes  
Roberto Garcia     Yes  
Gerrit Gentry     Yes  
Mario Huijuelos     Yes  
Enrique Lozano Pit   Group 1   Yes  
Ricardo Lozano     Yes  
Brian O hea     Yes  
Carlos Prat     Yes  
Alejandro Charbel Ramos     Yes  
Santiago Ramos     Yes  
SUCH FAST (1D35)
Jim Bottles Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Stuart Burnell Mast 35020   Group 1   Yes  
Tara Lee Costich Bow     Yes  
Nathan de Vries 797623T AUSND17 Group 1   Yes  
Rosanne de Vries Spinnaker trimmer 781684B   Group 1   Yes  
David Garman Skipper 254852X USADG105 Group 1   Yes  
Roderick Salazar Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Kristen Schoon Pit   Group 1   Yes  
supersonico (SWAN 42)
Bruce Cooper     Yes  
David Dana Main Trimmer     Yes  
Nikolaj Lippmann Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Abraham Mercado Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Eduardo Nestel Pit   Group 1   Yes  
Carlos Romano   Group 1   Yes  
Marc Rosenfeld Navigator   Group 1   Yes  
Fernando Suarez     Yes  
David Tarrab     Yes  
Trouble (Santa Cruz 50)
Juan Carlos Birgueti    
Joe Camp Floater USAJC359 Group 1   Yes  
Tom Camp 317776I USATC134 Group 1   Yes  
Gabriel Ferramola USAGF64 Group 1   Yes  
Jennifer Garvey     Yes  
Grant Hill    
Liz Hopkins 818547S USALH80 Group 1   Yes  
Leszek Kotzian Pit   Group 1  
Todd Leutheuser Other   Group 1  
Dave Millett Tactician 124150J usadm111 Group 1   Yes  
Michael Moloney Navigator 284133Q   Group 1   Yes  
Dante Scatena    
Meyer Steve    
David Stotler Main Trimmer   Group 1   Yes  
Chris Walker    
Ron Wood Floater Usarw170 Group 1   Yes  
Velos (Tanton 73)
Stefan Bielski   Group 1   Yes  
Peter Clark     Yes  
W.Greg Clark Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Costanza Bow   Group 1   Yes  
James Coulson Mid Bow   Group 1   Yes  
David GOULD In the way   Group 1   Yes  
Mary Hardy USAMH230 Group 1   Yes  
Kjeld Hestehave Stunt Owner 366912X   Group 1   Yes  
Charles Johnson Switch Flipper   Group 1   Yes  
John Leitzinger Cat 3 Cooler Jockey   Group 3   Yes  
Molly O’Brien Other 803136R     Yes  
Phillip Ohl Floater   Group 1   Yes  
Tim Palmatier   Group 1   Yes  
Jamie Perry Mid Mast USAJA103 Group 1   Yes  
Charley Rathkopf 253768C   Group 1  
Mike Robinson   Group 1   Yes  
Edda Rottcheidt Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Mike Schiltz In the way   Group 1   Yes  
Ian Storer   Group 3   Yes  
Will Stout     Yes  
Paul Turang   Group 1   Yes  
Ventana (Beneteau 46.1)
Mark D'Arcy Autopilot   Group 1   Yes  
Joe Heinzmann Mid Bow   Group 1   Yes  
Christian Lewis Main Trimmer 293248X   Group 1   Yes  
Jim Lussier Skipper 656817E   Group 1   Yes  
Kurt Magdanz Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Dylan Maney Bow   Group 1   Yes  
Paul Martson Tactician 68851G   Group 3   Yes  
Ron Young Strategist     Yes  
Vincitore (SWAN 42)
Aileen Brockmann     Yes  
Erik Brockmann     Yes  
Ricardo Brockmann     Yes  
Rosa Maria Brockmann     Yes  
Ricardo Brockmann O   Group 1   Yes  
Jeronimo Guzman     Yes  
Juan Pablo Guzman     Yes  
Pedro Manzano     Yes  
Andres Ramirez     Yes  
Tomas Span     Yes  
Isaac Vallejo     Yes  
Zero Gravity (Soto 40)
Melanie Aalbers Runners   Group 1   Yes  
Ivan Batanov USAIB9   Yes  
Joseph Erskine     Yes  
Neil Fraser Floater 20472K USANF18 Group 1   Yes  
Lynsi Gibbons Spinnaker trimmer 230961P USALL33 Group 3   Yes  
Austin Graef Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Eric Heim Watch Captain   Group 3   Yes  
Mark Van Gessel Other 100452E   Group 1   Yes  
Mark Van Selst Main Trimmer 263046Q USAMV6 Group 1   Yes  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022