66th Annual Indian Harbor Stratford Shoal Race - the Gearbuster
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
63 (YC) (J105)
John Brendel    
Annika Kaelin    
Tim Kusterbeck    
Rigel Mummers Co-Skipper 811166P    
Tobias Mummers Bow 801744Z    
Joe Plisic    
Luke Wiggins    
Nikolas Wiggins    
Albondigas (J 88)
Justin Scagnelli / Tim Price    
Argo (Catalina 400)
Igor Dobruskin Headsail Trimmer   Group 1  
Leo Gartsbeyn Pit   Group 1  
Boris Keselman 777385W USABK78 Group 1  
Paul Maslov Spinnaker trimmer    
Irina Osherov    
Yevgeny Osherov Helm    
George Titarenko Headsail Trimmer    
Atua (Tofinou 12m)
Geoff Massam    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick & Skip Sinclair    
Bounce (J 30)
Blaine Davis    
Cathexis (X382)
Bryan & Kara Schapperle    
Ciao Baby (J/111)
Peter Chirlian 673105W    
Cougar (J 160)
Leonard Sitar 112566Q USALS50 Group 1  
Coyote (Bolt 37)
William Clemens Chris Clarke 175681C    
Dauntless (J 112e)
Arthur Hanlon 685332F    
Duet (Sun Fast 37)
Andrian (Andy) Lubimov    
Dursey (C&C 33)
David Ornstein    
Eagle (J 121)
Steven Levy 251603G USASL117 Group 1  
Exuberance (X-442)
Fortis Boliakis Chris Eichmann    
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Alistair Duke 380760T GBRAD74 Group 1  
Gadzooks (C&C 38)
Geoffrey Beringer 254613O    
Gemini II (Swan 45)
James Coffman 324519S USAJC81 Group 1  
Ghost (Sydney 38)
Jeff & Brad Neuberth 408578L   Group 1  
Graffiti (Olson 30)
Jonathan Nye 200259L    
Gringo (Pearson 37)
Michael McGuire 372672Z USAMM154 Group 1  
Impulse (Tartan 10)
Catherine Chimney Tactician Usacc58 Group 1  
Ed Chimney Skipper    
Matthieu Chimney Strategist    
Anna Sems Headsail Trimmer    
Cullan Zelenka    
Impulse (O'Day 39)
Len Di Iorio 696407V    
Isle of Skye (Sabre 34 mkII)
Charlie McMillan - SHYC 713465F   Group 1  
Isobel (Brooklin 75)
David Greenstein    
Janifferjil (Sabre 34)
Jane Bergere    
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn 797567W USATD123 Group 1  
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Liberty (Sabre 34 )
Leonard Shavel    
Lisa Marie (Beneteau Oceanis 38.1)
Timothy Harkness    
Loblolly (Sunfast 3600)
Michael Greene 745811Y   Group 1  
Lucida (J 27)
Barry Purcell    
MAESTRALE (Tartan 10)
Robert Jeleniewski Headsail Trimmer    
Marek Kurek Co-Skipper    
Rad Kurek Skipper    
Max (Pogo 50)
Moritz Hilf 652441E Germh8 Group 1  
Nevermore (J 88)
Ken & Drew Hall 393187F USAKH99  
Next Boat (Morris 45)
taylor Brimberg    
Kristen Donelan Floater USAKD25 Group 1  
Will Donelan Chef   Group 1  
Mark Ellman 121423D   Group 1  
Erik Haakonsen Floater   Group 1  
Deanna Polizzo Floater USADE37 Group 1  
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
Pegasus (Beneteau First 36.7)
Philip Fishman Co-Skipper   Group 1  
Eric Weintraub Skipper 260794Z   Group 1  
Peregrina (J 105)
Josh Burack 216548y   Group 1  
Redline (J 92)
Ray Gustin / David Kaplan    
Sawtooth (Thomas 35)
Peter Schmiedeck   Group 1  
Scapegoat (J 105)
James Reichel 185376D    
Scylla (Dehler 46)
Markus Lahrkamp 699744P    
Serendipity (Catalina 30 TR)
Ronald Ferina   Group 1  
Silver Fox (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X USAJA29 Group 1  
Soulshine (Beneteau 38.1P)
Eric Bicknese 684425X   Group 1  
Speck (J/120)
Rumshine Racing / William Beery 147171W USAWB36 Group 1  
Starbuck (Swan 53)
Alex Urdea 698175Q    
Starlight (C&C 27)
Edward Spallina    
Strange Brew (J 105)
Randy Bourne    
Summer Grace (J 122)
Kevin Erensen Chef   Group 1  
Kevin Kelley 700004M USAKK98  
Frank Luksic Grinder   Group 1  
Jens Mueffelmann 793103P GERJM Group 1  
Cristiano Ramponi Serrao Grinder   Group 1  
Oliver Repenning    
peter sibirzeff In the way   Group 1  
Tacktile (Sabre 42 CB)
Warren Hofrichter Bow   Group 1  
Alexander Madzio Mast    
Bent Peiffer Bow   Group 1  
Robert Smith Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Williams Cat 3 Cooler Jockey 686460U USABW82 Group 1  
Jeffrey Wilson    
Julia Wilson Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
The Roost (J 111)
Pito Chickering   Group 1  
Turning Point (NY 36)
Rich Gold 149875L    
Varuna (J111)
Abhijeet Lele    
brian reilly Foil Trimmer   Group 1  
Vesper (J97E)
Tim Mount    
Vixen (J 92)
James Weil 317827A    
Weatherly (Islander 40)
Fred Jennings    
Wildeyes (Quest 30)
James Cummiskey    
Michael Millard   Group 1  
Wizard (J 99)
Scott Elwell    
Adam Zakka Zakka   Group 1  
Young American-146 (YCC) (J 105)
Young American 174802N USAPB9  

Main Menu

Heineken    

Copyright © Interactive Creations 2000-2022