2021/2022 DIYC J 70 Winter Series 2
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
4 Sport (J 70)
Athena Arnold USAAA117  
Daniel Coffman Mast USADC192 Group 1  
Meredith Glacken Spinnaker trimmer USAMG193 Group 1  
Kristin Morris Skipper 715617T USAGZ3 Group 1  
Afterberner (J 70)
Karl Felger Headsail Trimmer 347188J USAKF14 Group 3  
Arthur Rose USAAR33  
Shelly Rothenbuhler usasr111  
Brian Williams 268796R usabw115 Group 1  
American Flyer (J 70)
Annie Baumann Watch Captain USAAB185 Group 1  
John Knoop Rush Chairman USAJK206 Group 1  
Steve Knoop 132368S USASK88 Group 1  
J Perry Lewis Main Trimmer   Group 3  
Ayacucho (J 70)
Bryan Burke Bow USABB108 Group 1  
Edward gary Rush Chairman USAEG46 Group 1  
James Gary 675161V USAJG270 Group 1  
Roger Link Floater 215552S USARL114 Group 1  
B Squared (J 70)
Brendan Cameron Bow USABC147 Group 1  
Bryan Cameron 237068B USABC27 Group 1  
Daniel Cameron Tactician USADC28 Group 1  
Phil Peterson Main Trimmer   Group 1  
Bam Bam (j 70)
David Ames USADA73 Group 1  
Jeff Bott 750901G USAJB474 Group 1  
PJ Buhler USAPB70 Group 1  
Henry Picco 326078C USAHP39 Group 1  
Carlos (J 70)
Max Lopez USAML55  
Josh Putnam USAJP72  
Michael Sudofsky USAMS239  
Nate Vilardebo USANV14  
Chernobyl (J 70)
Pete Crawford    
Shiloh Jackson   Group 1  
Rob Schoene    
Thorn Turner    
Chinook (J 70)
Carrie Austin Spinnaker trimmer USACA27 Group 1  
Ed Austin 234894F usaea30 Group 1  
Domenic Morris USADM286 Group 1  
Larry Morris Headsail Trimmer USALM108 Group 1  
Cinner (J 70)
Jim Bright 774743Q USAJB445 Group 1  
Jack Casper    
Jim Dale    
Mark Fleckenstein USAMF88 Group 1  
Norm Richter    
Dark Energy (J/70)
Laura Grondin 700622P USALG43 Group 1  
Empeiria (J 70)
Will Felder Spinnaker trimmer USAWF26 Group 3  
John Heaton    
Zeke Horowitz Tactician   Group 3  
Zachary Mason USAZM6 Group 3  
Escape (J 70)
Caroline Grin Pit USACG145 Group 1  
Martin Grin In the way 108930T USAMG180 Group 1  
Ellie Wagner Bow USAEW87 Group 1  
Polk Wagner USAPW63 Group 1  
FM (J 70)
Chris Brown USACB70 Group 1  
jeff Haase Chef usajh57 Group 1  
Ted Pinkerton USATP81 Group 1  
Tod Sackett 134337P USATS65 Group 1  
Good to Go (J70)
Alex Curtiss    
Robert Kinney    
Malcolm Lamphere    
Doug Rastello    
Haddock (J 70)
Holly Collins Pit   Group 1  
Sam Sansome 255057W USARS91 Group 1  
Ethan Wheeler 801736N USAEW101 Group 1  
Sean Wilson Main Trimmer USASW60 Group 1  
Hot Ticket (J 70)
Michael R. Kirkman Tactician USAMK118 Group 1  
Mike Kirkman 184594F USAMK117 Group 1  
Andrew Lockhart USAAL49 Group 1  
Robert Ramirez Bow USARR117 Group 1  
J70 (J 70)
Trevor Hicks Spinnaker trimmer   Group 1  
Logan Rimel Main Trimmer   Group 1  
Peyton Weaver Mast 738487R USAPW83 Group 1  
Preston Weaver Skipper 721935A USAPW82 Group 1  
Laser Cruiser (J70)
Candace Krenek Headsail Trimmer   Group 1  
Lorelei Sells Pit   Group 1  
Alexander Settles Helm 287717C USAAS116 Group 1  
Bob Touton Main Trimmer   Group 1  
Level 5 (J 70)
Al Minella Rob Tanner 276055Y USAAM170 Group 1  
Mamacita (J 70)
Connor Adams Main Trimmer USACA41 Group 1  
Jill Mecklenbuger Spinnaker trimmer USAJM170 Group 1  
Brian Mond Bow ARGBM2 Group 1  
Erica Trejo Skipper 690906H USAET28 Group 1  
Measure Twice (J 70)
Michael Duff 186723W USAMD151 Group 1  
Robert Duff Bow USARD138 Group 1  
Andreas Keswater USAAK99 Group 1  
Sam Powers USASP120 Group 1  
Miss Killer (J 70)
Steve Briggs Mast USASB203 Group 1  
Don Glover 758784Z USADG118 Group 1  
Grant Glover Spinnaker trimmer USAGG68 Group 1  
Jim Goran 783920Y USAJG264 Group 1  
Mr. Pitiful (J 70)
Kevin Downey 1250524D usakd44  
Murder Hornet (J 70)
Jake Doyle Rush Chairman USAJD114 Group 1  
Cate Muller-Terhune 290615M USACM8 Group 1  
Jenn Norwood Usajw18 Group 1  
Allan Terhune, Jr. Tactician USAAT13 Group 3  
Narwhal (J 70)
David Gerber Tactician   Group 3  
Ryan Higgins Switch Flipper 778942P USARH180 Group 1  
Max McKinney Spinnaker trimmer 700726X   Group 1  
Matthew Romano Helm USAMR183 Group 1  
No Filter (J 70)
Gibb Heilman USAGH93   Group 1  
Alan Simonini USAAS186  
Bill Wiggins USAWW12  
Paul Zarbatany USAPZ12  
Norboy (J 70)
Rhys Mara Headsail Trimmer Ausrm25 Group 3  
Laura Sigmond Skipper 287791M USALS95 Group 1  
Leif Sigmond Helm 200260E USALS46 Group 1  
Keith Swinton Tactician   Group 3  
Pen Segal (J/70)
Dimitri Caudrelier FRACD14  
Anne Dangy Bow 800345Q Fraad78 Group 1  
Thibault Dufour FRATD51  
Jean-Marc Papin FRAJP50 Group 1  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Timothy Mangus Runners USATM17 Group 1  
Eric Mentzell Headsail Trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Trent (Xan) Schlegel Spinnaker trimmer USATS188 Group 1  
Polar (J 70)
Doug Clark    
Jeff Hayden    
Sam Stokes    
Lincoln White    
Progress (J70)
Jib Edwards Pit USAAE45 Group 1  
Paul Green 803170Q USAPG84 Group 1  
Ridgely Mackenzie Other USARM169 Group 1  
Mary Beth Parkerson USAMP194  
Rasta Racing (J70)
Kytalin Hendrickson 716428V    
Nicolie Hendrickson 385391G    
Seamus Hendrickson 716427S    
Sean Hendrickson 213734O USASH157  
Reset (J 70)
Christopher Barrett Main Trimmer USACB244 Group 1  
Peter Barrett 755997N USAPB116  
Andrew Bixby Bow 768074Q USAAB214 Group 1  
UMichael Marshall Cat 3 Cooler Jockey USAMM190 Group 3  
Riff (J 70)
Ryan forbes Pit USARF88 Group 1  
Susan Johnson Pit USASJ35 Group 1  
Ron Rosenberg Chef 145134N USARR77 Group 3  
Rip Rullah (J 70)
Matt Clark USAMC139 Group 1  
Will Holz Tactician USAWH53 Group 1  
Tim Siemers USATS141 Group 1  
Bob Willis USARW41 Group 1  
Rowdy (j 70)
Richard Witzel    
Sabotage (J 70)
Callen Burnett Bow 738421P USACB279 Group 1  
Roy Reger Main Trimmer 201950L USARR145 Group 1  
Michael Sabinash 126913Q USAMS255 Group 1  
Preston Wake Tactician 228674G USAPW33 Group 1  
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
SPYC (J70)
Natalie Mauney Rush Chairman USANM63 Group 1  
Scott Mauney Helm USASM230 Group 1  
Greta Mittman Foil Trimmer USAGM113 Group 1  
Rick Van Enige Switch Flipper USARV36 Group 1  
SPYC Ladies (J-70)
Emily Allen Headsail Trimmer 709363D USAEA38 Group 1  
Heidi Hicks Mid Bow USAHH38 Group 1  
Heather Kerns 694681Y USAHK24 Group 1  
Emma Shakespeare Main Trimmer USAES117 Group 1  
Stampede (J 70)
Bruno Pasquinelli    
Standfast (J 70)
Simon Patterson   Group 1  
Superior 1 (J 70)
Dick Kalow    
Superior 2 (J 70)
Bryce Kalow    
T2 (J70)
Hanson Bratton Skipper 244065T USAHB35 Group 1  
Austin Colpaert Bow 3379940 USAAC75 Group 1  
Spencer Colpaert Headsail Trimmer USASC45 Group 3  
Nathan Hollerbach Tactician USANH4 Group 1  
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe/Jenner/McNamara 293717V USABB195 Group 1  
Todd Jenner Headsail Trimmer 687255P USATJ26 Group 1  
mike mcnamara Tactician usamm270 Group 1  
Steve Young Other 718731V USASY10 Group 1  
TEN (J 70)
TY BAIRD In the way   Group 3  
Trent Long TBD Group 1  
Jud Smith Headsail Trimmer   Group 3  
Darby Smith Long USADS123  
Truckin' (J 70)
Alex Meleney 234596E USAAM139 Group 1  
Ryan Schenck USARS285 Group 1  
Carl Segen Headsail Trimmer USACS104 Group 1  
Brian Shaw Main Trimmer Usabs109 Group 1  
uno mas (J 70)
Mike Colbert In the way USAMC238 Group 1  
Hal Gilreath Floater 147067z usahg26 Group 1  
Steve Lowery Helm 128155w usasl11 Group 1  
David Waiting Pit RSADW4 Group 1  
USA 1522 (J70)
Max Albert USAMA26 Group 1  
Bryan Calk USABC3 Group 1  
Jeff Eiber USAJE72 Group 1  
Simon Elliott JAMSE1 Group 1  
USA 241 (J 70)
Doug Cagle Chef USADC200 Group 1  
Al Poindexter 179033w usaap84 Group 1  
Catherine (CoCo) Solsvig 240373o USACS188 Group 1  
Erik Volk Cat 3 Cooler Jockey 786645T usaev26 Group 1  
USA1516 (J 70)
Geoff Becker USAGB25  
Dave Kerr 179332y USADK112 Group 1  
Ian Moran USAIM12 Group 1  
Lee Sackett USALS87 Group 1  
Usa167 (J70)
Joachim Aschenbrenner    
Sam Hallowell    
James Prendergast Helm 16745t 1234 Group 1  
James Prendergast    
Bogan Whitehead    
Very Odd (J 70)
David Jannetti    
VOODEUX (J 70)
Harold A Roberts Bow USAHR30 Group 1  
Randy S Gould Helm 331656T USARG133 Group 1  
Ian Solum Main Trimmer USAIS22 Group 1  
Jeff Solum Spinnaker trimmer USAJS413 Group 1  
YOLO! (J/70)
Michael Booker    
Rod Favela Rush Chairman   Group 1  
Austin Powers Headsail Trimmer USAAP85 Group 3  
scott spurlin   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022