LI Regata del Sol al Sol
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
ANTHIE (CSY 37)
George Alexiou    
ben edkins Grinder   Group 1  
Alvis Fail Grinder   Group 1  
Jimson Gardner Grinder   Group 1  
John Lewis Grinder   Group 1  
Blue Heron (Catalina 425)
Gerry Douglas Watch Captain   Group 1  
Robert Hoadley Other   Group 1  
Russell Hoadley Skipper 151093Q NA  
Dax Misner Other   Group 1  
Forrest Tiffany Watch Captain   Group 1  
Equinox (Valiant 40)
Scott Jones Bow   Group 1  
Jill Krepp    
Brad Ripkey Skipper    
Maryanne Schauman Headsail Trimmer    
Flagship (Island Packet 40)
Adriane Alicia Strategist   Group 1  
James Barber Navigator   Group 1  
Sally Lippert Chef   Group 1  
Ronald Moscati Other   Group 1  
George Norwood Captain    
Wayne Van Den Handel Other   Group 1  
Geodesic2 (Endeavour)
John Gardner    
Chris Gittens Tactician    
Terry Ramsey    
Alan Tucker Tactician   Group 1  
Andrew Tucker    
Don Whiting Main Trimmer   Group 1  
Javelina (Catalina 445)
Lee Burstiner    
William Cullen Navigator    
Mathew Dalton    
Raymond Dunn Owner 660533P USARD129  
Dan Kresge Other   Group 1  
Franklyn Trensch Bow   Group 1  
Liquid Time (Beneteau 40)
Kevin Carlson Grinder   Group 1  
Gail Heausler Co-Skipper 285939G    
John Lackey 771950S USAJL224 Group 1  
David M Lemke 685878Y   Group 1  
Ed Ruark Co-Skipper   Group 1  
Brian Shaw Spinnaker trimmer   Group 1  
Bob Tintera    
Pamela Treloar Bow   Group 1  
Mi Sueño (Morgan 44cc N/M)
Joseph Frohock   Group 1  
Ron Kinney / Holanda Manzano 276441W    
Michael Kosempa Bow   Group 1  
HOLANDA MANZANO Chef   Group 1  
Mark Requa Navigator   Group 1  
Yvonne White Pit    
MuñeQuita (Tartan 4000)
Nate Jermain Chef   Group 1  
Ulf (Chris) Kubisiak Floater   Group 1  
Scott MacGregor Pro Bowler USASM192 Group 1  
Tim Randall Offside trimmer   Group 1  
Martin Zonnenberg    
Michael Zonnenberg Spinnaker trimmer   Group 1  
NoShooz (PDQ Catamaran)
Rene Ben-Avraham Tactician    
Mimi Conneely Strategist   Group 1  
Brenda Hicks Captain    
Jeff Hicks Owner    
Mary Hicks    
raymond Hicks Bow   Group 1  
Rob Landis Watch Captain    
Pendragon (Farr 40)
Brent Bacon Stunt Owner   Group 1  
Brian Harris Floater    
Mike Kayusa 694565    
Rick Myers Chef    
William Pregliasco Floater   Group 1  
Jim Shenko In the way   Group 1  
Andrew Smith Pro Bowler 745315Q Group 1  
Josh Wilus Switch Flipper    
Rippel on the Water (Nordhavn)
Sandy Queen    
Todd Rippel    
Christina Weber    
Ruby (Morgan 36-5)
Michael Agrios Other   Group 1  
Michael Beard Medic/Doctor    
Christopher Chow USACC258 Group 1  
SAVIO FERNANDES Switch Flipper   Group 1  
Mike Fontaine Stunt Owner   Group 1  
Michael Gold Grib Wrangler 802594S USAMG172 Group 1  
Kasey Kolyno In the way    
Paul Perry Switch Flipper   Group 1  
Satori (Catalina 425 WK)
Sonia Fleck Headsail Trimmer   Group 1  
Daniel Ilias Grinder   Group 1  
Paul Jaros Bow   Group 1  
Andy Keaton Floater   Group 1  
Mark Prange Floater   Group 1  
Bill Van Emburg 225400G    
Shazaam! (J/42)
Tony Hooper In the way 765075x USAAH119 Group 1  
Scott McWilliams Watch Captain   Group 1  
Clay Morris Headsail Trimmer 720837R USACM179 Group 1  
Amanda Motta Stunt Owner   Group 1  
Sean Motta Captain USASM133 Group 1  
Mike Reiring Main Trimmer 801870V   Group 1  
mitcham stephen Watch Captain 669519S   Group 1  
Avery Troutt Bow   Group 1  
Calvin Troutt Headsail Trimmer   Group 1  
Shearwater (Catamaran )
Dana Coberly Navigator   Group 1  
Geoffrey Conroy 59106    
aga kasprzak Bow   Group 1  
Vladimir Kulinichenko Strategist   Group 3  
Staci Reed Chef   Group 1  
rick roman Tactician    
Matthew Wadsworth Alternate   Group 1  
Sleeping Tiger - South (J120)
Chris Clark Other 179377L USACC50 Group 1  
Robert Eger 80319T   Group 1  
John Harvey / Rick Titsworth   Group 1  
Dan Holley Pit   Group 1  
DEAN KROTCHEN Autopilot 313 Group 1  
Joseph Kurta Stunt Owner   Group 1  
Daniel Lorenz Headsail Trimmer 332406J   Group 1  
Greg McCliment Navigator USAGM18 Group 1  
Tami Schroeder    
Rick Titsworth Tactician   Group 1  
Tattoo (Jeanneau 45 DS)
Lesa Alkire Co-Skipper   Group 1  
Glenn Benson Captain    
Renee Benson Floater   Group 1  
Michael Doyle Watch Captain 270844R    
Patrick Lawler Bow 278634D   Group 1  
Warrior (Tripp 38)
SUSAN ASHLEY Switch Flipper   Group 1  
Morten Christoffersen Tactician   Group 1  
Brian Davies Mast 232590U USABD57 Group 1  
Grant Dumas 370904M   Group 1  
Elizabeth Fahsbender Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
JP Miller Pit   Group 1  
Jeffery O'Connell Floater   Group 1  
Jen Rhyner Bow 779131V   Group 1  
Olivia von Pein In the way   Group 1  
XTC (Beneteau Oceanis 461)
Henry Brautigam Mast   Group 1  
John caldwell In the way 101844K   Group 1  
Thomas Glew 203281P    
Fred Hall    
Loren Hoffman Watch Captain 172095W   Group 1  
JEANNIE O'GRADY Grinder   Group 1  
Tabatha Waters Alternate    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022