62nd Annual Steerers’ Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
(Laser Radial)
Robert Nicholson   Group 1  
(Laser Radial)
Zoe Folsetter    
(C 420)
Jack Graham Other    
Graham O'Connor    
(Laser Radial)
Kai Filmer    
(Laser 4.7)
Melissa OConnor    
(Optimist)
Gabby Cote    
(Optimist)
Max Brown    
(Laser Radial )
Elizabeth Cesak    
(C 420)
Kristin Andersons Headsail Trimmer   Group 1  
Cate Jacobs    
(Brig)
Reece Rishor    
(C 420)
Vera Qian    
William Zou    
(C 420)
Sophia Green CAN168025  
Jack Jacobs    
(Optimist)
Tiago Keilman    
(Optimist)
Hayden Keilman    
(C 420)
Avery Hunter    
Lauryn Kulig    
Lauryn Kulig    
(Laser Radial)
Cristiano Mariani    
(Optimist)
Zoé Miles    
(Zodiac)
Josephine Waite    
(None)
Federico Donzino    
. (Optimist)
Elliot Walker    
1316 (Optimist)
Vanna Kasekas    
144435 (Laser Radial)
Sean Canfor    
1621 (Optimist)
Elena Kasekas    
1634 (Optimist)
Callum Ruch    
1646 (Optimist)
Michael Berezin    
1745 (Optimist)
Abby Rustom    
177325 (Laser Radial)
Rhys Cashin    
1774 (Optimist)
Isla Sitter    
1804 (Optimist)
Anna Chisholm    
19 (C 420)
Emerson Hamilton   Group 1  
Liam Schmidt    
190279 (Laser Radial)
Katie Brickell    
198054 (Laser Radial)
Helios HE    
199954 (Laser 4.7)
Annika Hoogland    
206104 (Laser Radial)
Timothy Panov CANTP12  
214043 (Laser Radial)
Braden Johnson CANBJ6 Group 1  
218330 (Laser Radial)
Dylan Finch    
221 (Optimist)
Lazo Kasekas    
2245 (Pram)
Steven Sheppard   Group 1  
29er (29er)
Jackson Macaulay Skipper    
Andreas Steinitz Owner    
420 (C 420)
HELEN MEI Skipper    
JEFF MEI Other    
4840 (C 420)
Mathias Basen    
Ellie Bourke    
5 (Optimist)
Marc Solis    
6814 (C 420)
Sean OMeara    
Cynthia Patterson Skipper   Group 1  
7 (C 420)
Hanneli Carpenter    
Sailor Theo Main Trimmer   Group 1  
7152 (C 420)
Cameron Kinnear 161182 161182  
Blane Rishor Skipper 148208 148208  
9028 (C 420)
Lucas Quintas-Tang    
Nathan Rumble    
9er Team (Coach Boat)
Walker Moffat    
Alex (Laser Radial)
Alexander Downarowicz    
All of the above (C 420)
Kai Smolin    
Joseph Weigensberg    
Allspice (Laser 4.7)
Keira Barclay    
A-Team (C 420)
Ava Dempster    
Ava Dempster    
Aiden Lochner    
Big Black Center (BBC) (Motorboat)
Brenton Hauth    
Blah Blah boat (Laser Radial )
Lucas Nagy    
Blue boat (Laser Radial)
Patrick Helyer    
Blue Zim (C 420)
Edoardo Iorio Helm   Group 1  
bluesclues (Laser Radial)
Emma Sampson    
Blythe and Taylor (C 420)
Blythe Brooks-Hill    
Taylor Dalton   Group 1  
boat (Laser Radial)
Finn O'Sullivan    
Boat (Optimist)
Olive Weakley    
Boat #22 (C 420)
Victoria Luo Co-Skipper   Group 1  
Macrae Obuhowich Skipper    
Boat number 21 (C 420)
Noah Barbaros Skipper   Group 1  
Aryan Devkishin    
Boulevard Club Boat (C 420)
Harrison Endean    
Harrison Endean   Group 1  
Aurora Norrie-Frank    
Brig (Brig rib)
Katrina Bonin    
Katrina Bonin    
Brig (Brig)
Taylor Knoll    
Brock (C 420)
Luke Gardiner    
Timothy Williams Strategist    
Broseidon (C 420)
William Wang    
Lucas Worall    
bruh-mobile ()
aleks sienkiewicz    
C 420 (C 420)
Tristan Wilcox Skipper   Group 1  
Finn Wotton Co-Skipper   Group 1  
C420 (C 420)
Nicolas Prete    
Cole Redwood    
CAN 1610 (Optimist)
Emilie Leung    
CAN 166 (Optimist)
Sterling Ott    
CAN 2016 (Optimist)
Timothy Gavich    
CAN 2592 (29er)
andreas koechli Other   Group 1  
CAN 7148 (C 420)
Owen Brohman Other    
Rocky Walsworth Skipper 179615  
CAN 7382 (C 420)
Ben (Crew) Biggs Other   Group 1  
Maxwell (Skipper) Frost-Hunt Skipper   Group 1  
CAN 9022 (C 420)
Robina Stewardson Other   Group 1  
Asher Williams    
Can Am (C 420)
Alyssa Abush    
Alyssa Abush Helm   Group 1  
Hannah Abush    
CAN1387 (Optimist)
Markus Jako    
CAN1413 (Optimist)
Alec Bostan    
CAN1594 (Optimist)
Elijah Pearson    
CAN1635 (Optimist)
Esme Pearson    
CAN1796 (Optimist)
Tia Kinnear    
CAN1818 (Optimist)
Andi Kinnear    
CAN215652 (Laser Radial)
Jack Schauer CANJS53 Group 1  
Caribe (Caribe)
Jerred Bapty    
Clear Ahead (C 420)
Alexandra Reeves    
Tyler Smith    
Coach Boat (VSR)
Scott Leduc    
CoachBote1 (Zodiac)
Nicholas Spears    
Daniella (Laser Radial)
Daniella Woodbridge   Group 1  
Dash (Optimist)
Cheyenne Stafford CANCS48 Group 1  
Davies (Laser Radial)
Lisa Davies Skipper    
Der Lowe (Optimist)
Sophia Ott    
Sophia Ott    
Driftwood Mac (Optimist)
Daniela Crespi Skipper    
Ducky (Pram)
Clare Varty    
Eleanor (Laser Radial)
Stanislav Kuzmenko    
Stanislav Kuzmenko    
Electra (Laser Radial)
Catherine Jolicoeur-Becottte CANCJ12  
EYC Coachboat (Highfeild)
Andrew Kanarek    
Fabio (Laser Radial)
Quinn Szemeczko    
fun (Highfield)
Max Nott    
Max Nott    
Gary (C 420)
Valerie Arsenault    
Estela Katchen    
Gecko (Laser Radial)
Max Rogers CANMR26 Group 1  
Ginger Mobile (Laser Radial)
Kyber Lovshin    
Goose (C 420)
Will Le Blanc    
Mateo Miller    
Hammer (Optimist)
Riley Sophia Pootmans    
H-Bomb (Optimist)
Hudson Meurer    
highfeild (coach boat)
Sebastian Nagy    
Highfield (Rib)
Adam Koch    
Highfield (highfield)
Kate Didiano    
Highfield (Coach boat)
Griffin Cudmore-Keating    
Highfield (Highfield Club 46)
Catherine Savard    
Highfield (Highfield RIB )
Ian Doell    
Highfield (Highfield)
Melodie Phillips    
Holy Scow! (C 420)
Sam Evans    
Charlotte Mason    
Hound (C 420)
Zoe Jenkin    
Siena Speirs Skipper   Group 1  
HQ!! (Laser Radial)
Cynthia Chen Skipper   Group 1  
Isaac Miletin's Laser (Laser Radial)
Isaac Miletin    
Jackson Podolsky (C 420)
Claire Podolsky    
Jackson Podolsky    
Jenny (C 420)
Hugh Davis    
Isabella Tortorella    
KateG (Laser Radial)
Dmitry Gorchakov    
Knot 4 Sail 2.0 (C 420)
Olivia Delisle    
Jonah Fy    
Kyle Larry (C 420)
Damian Carruthers    
Tom Coxford    
LA4CHE (C 420)
B.Z. Coleman-Goldkrand    
Finn Slavinski Baxter    
laser (Laser Radial)
Connor Whynot    
laser (Laser Radial)
Rogan Boag    
Laser (Laser 4.7)
Angus McTavish    
Laser (Laser Radial)
Steve Ren    
Laser (Laser Radial)
Colin O’Connor CANCO5  
Laser (Laser Radial)
Ryan Leduc    
Laser (Laser 4.7)
Jack Nugent    
Laser (Laser Radial)
Kiara Davies   Group 1  
Laser (Laser Radial)
Olivia Robin CANOR1 Group 1  
Laser (Laser Radial)
Owen Gormely    
Laser 4.7 (Laser 4.7)
Elizabeth Leheup    
Laser 4.7 (Laser 4.7)
Alessandro Crotti    
Laser Radial (Laser Radial)
Gavin White    
Laser Radial (Laser Radial)
Emilia Kubik   Group 1  
Laser Radial (Laser Radial)
Mats Braaten    
Laser Radial / ILCA 6 (Laser Radial)
Ashley Gillis AG29 Group 1  
Lightning McQueen (C 420)
Luke Strickland    
Christian Voyer Co-Skipper   Group 1  
Matthew (Laser Radial)
matthew burbidge    
McLaughlin (Optimist )
Ava Gerber    
mercury (RIB)
Matthew Tiplady    
Mr. Mountain Dew (Optimist)
Oliver Ruch    
N/A (N/A)
Brigid Waddingham    
N/A (N/A)
David Wolfe    
N/a (C 420)
Owen Henderson   Group 1  
Simon Von Cramon    
n/a (Laser Radial)
Gabriel Lane    
Gabriel Lane    
N/A (C 420)
Merissa Anderton CANMA26 Group 1  
Gabrielle Jensen CANGJ14 Group 1  
N/a (coach boat)
Bradley Sheppard    
N/A (Coach Boat )
Jacob Livingstone    
n/a (C 420)
Emily Chan    
Jack Hannah Co-Skipper   Group 1  
N/a (Laser Radial)
Steffen Williams    
N/A (C 420)
Alexander Lam Helm   Group 1  
Theodore Lam    
Theodore Lam    
Margarita Lam Antoniades    
N/A (Laser Radial)
Spencer Hogaboam    
N/A (Laser Radial)
Alastair Hogaboam    
n/a (Optimist)
Tristan Miles    
N/A (Laser Radial)
Clare Bolt    
N/A (Optimist)
Charlotte Nugent    
n/a (Optimist )
Bernard Luttmer    
N/A (C 420)
Aidan Van Droffelaar Other   Group 1  
Tiago Zuza    
N/A (Laser Radial)
Jiarui Cao    
N/A (Optimist)
Patrick Loch-Sapp   Group 1  
N/a (C 420)
Isabella Aspinwall    
Karli Theo    
N/A (Brig)
Graeme Hambleton    
N/A (C 420)
Ally Jones Other   Group 1  
N/A (C 420)
Stefan Chin    
Memo Ozdincer    
N/A (C 420)
Habiba Arafa    
Anna Loiselle   Group 1  
N/A (Laser Radial)
   
   
Piper Howell    
N/A (Coach Boat)
Bridget Latka    
n/a (C 420)
Andrew Marek Tortorella    
Isabella Marek Tortorella    
Isabella Marek Tortorella    
NA (Optimist)
Jocelyn Zhu    
na (C 420)
Sophie Hay    
Cameron Wallis   Group 1  
NA (Optimist)
Ethan MacLean    
na (Optimist)
Amelia Wallis    
Amelia Wallis    
NA (Laser Radial)
Luis Noriega    
Naut A Yacht (C 420)
Kate Gordon    
Marguerite Torres Stickney    
NBD (C 420)
Charlie Bolt    
Anna Van Raalte    
Neptune's Fury (Optimist)
Sally Laderoute    
NIKE (Optimist)
Nikita Reuter    
No Name (Laser 4.7)
Elliot Loiselle    
Nolan's (Laser Radial)
Nolan Henneke    
none (Laser Radial)
Felicity Rodness Other   Group 1  
None (Laser Radial)
Hayden Breau 177338    
none (Optimist)
Rhys MacKay    
none (Optimist)
Luke MacKay    
None (C 420)
Alexander Anderson    
Ethan Anderson    
None (Laser Radial)
Aaron Imahroi   Group 1  
NONE (Brig)
Bronwen O'Callaghan    
NotThat420 (C 420)
Margo Karras    
Caelan Richardson-Queenan    
Caelan Richardson-Queenan    
Old Enough (C 420)
Alp Eren Arikan Co-Skipper   Group 1  
Gunnar Popek Co-Skipper   Group 1  
Opti (Optimist)
Voyer Joel    
Opti (Optimist)
Jack Gillis JG31 Group 1  
Opti (Optimist)
Phillip Duko    
Opti (Optimist)
Thor-Anders Pedersen   Group 1  
Opti (Optimist)
Ethan Breau    
Opti (Optimist)
Benjamin Glover Skipper    
Benjamin Glover    
Opti (Optimist)
Alex Gojski    
OPTI (Optimist)
Alexandre Petit Dufrenoy    
OPTI (Optimist)
Raphael Petit Dufrenoy    
Opti (Optimist)
Dean Concepcion    
Opti 20827 (Optimist)
Josephine Eyford    
Opti ABYC (Optimist)
Fiona Brown    
Optimist (Optimist)
Patrick Benninger Owner    
Orange (C 420)
asher Mclelland Skipper   Group 1  
Annie Tims Headsail Trimmer    
Orange (Orange Highfield)
Jack Bruce    
pan am (Highfield)
Cam Bruce    
Cam Bruce    
Cam Bruce    
Paul (C 420)
Fernando Coulter Other    
Emma Duong    
Phlat Earth (C 420)
Elle Pirie    
Claire Podolsky Other   Group 1  
Pink Panther (Optimist )
Oliver Leheup    
Pink Panther (Optimist)
Zachary Shuaib    
Pinky Pie (Laser Radial)
Kate Varty    
Polar bear (Brig)
Drake Mcgillivray    
Polaris Junior (Laser Radial)
Malcolm MacGillivray CANMM76 Group 1  
Pro 9 (Pro 9)
Sabrina Joakim    
RCYC (Laser Radial)
Adrian Tang CANAT22 Group 1  
RCYC (Optimist)
Cole Bennett    
RCYC 3 (Grey Milpro zodiac)
Aidan Chiu    
RCYC 4 (Grey RHIB)
Jared Collinson    
Jared Collinson    
Red Lightning (Motorboat)
Calvin Groen    
Red Pearl (Optimist)
Bianca DeLuca    
Red Zode (Zodiac)
Matthew Newhouse    
Reese Plaxton (Laser Radial )
Reese Plaxton    
RIB (RibCraft)
Jake Adair    
Rock It (Optimist)
Spencer Hrubant    
Rum Ham (C 420)
Braeden Leon-Williamson Skipper   Group 1  
Eamonn Wong    
Sail Manly (29er)
Callum Bowness-Linegar    
Devon Carrow    
Saily McSailface (C 420)
Mostafa Arafa Co-Skipper    
Jayden Guttman Co-Skipper    
Sam’s Tub (Pram)
Samuel Dionne    
Sandwich (C 420)
Mieke Bilo    
Ilinca Vasilescu    
SGF (C 420)
William Bickerton Co-Skipper   Group 1  
Showboat (C 420)
Callum Cooke    
Quinn Cooke    
Sinterklass (C 420)
Charlotte Andersons   Group 1  
Gabriel Cellarius   Group 1  
SLSC Coach Boat (N/A)
Ruby Farr    
SLYC (C 420)
Finn Kimsa Other   Group 1  
William O'Callaghan Skipper    
SPS Coach Boat (Caribe)
Thomas West    
SPS Coach Boat (Caribe)
Jacob David    
Spyro (Optimist)
Andres Noriega    
SS Peebs (C 420)
Danielle-Mara Dunn Skipper   Group 1  
Devlynne Dunn Other   Group 1  
Stupid Fast (Optimist)
Liam Nelson    
Swallow (Optimist)
Jane Laderoute    
TBC 420 (C 420)
Goran Staznik    
TBC Opti (Optimist)
Ariel Quintas-Tang    
TBD (Laser 4.7)
Elliot Webster Owner    
TBD (Optimist)
Samantha Gregory    
Team Andrew Sebastian (29er)
Andrew Chisholm    
Sebastian McClay    
Team Tom Ford (29er)
Ford Amery Co-Skipper CANFA1 Group 1  
Thomas Desrochers Skipper   Group 1  
Tennessee's boy (Optimist)
Spencer Marsden    
The Hulk (Optimist)
Theo Reuter   Group 1  
the other 420 (C 420)
Oliver Cowan Skipper    
West Piercy Helm   Group 1  
The Pramster (Coach Boat )
Philippe Doucet    
The Verticoli (Coach Boat)
Andy Coxford In the way   Group 1  
Dan Forestell    
The verticoli (Coach boat )
Eric Obrien    
Tortuga (Optimist)
Alisia Bowgen    
Totes Legit (C 420)
Griffin Dauphinee   Group 1  
AJ Leeper Other   Group 1  
TSCC #18 (C 420)
Amelie Leblanc    
Aria Miletin    
Tubby (Pram)
Margaret MacGillivray   Group 1  
Twenty Six (C 420)
Giles Maclean    
Kingsley Maclean   Group 1  
Unknown (C 420)
Max French    
Henry Oakes Skipper   Group 1  
Vigilant (triumph)
Francis St-Onge    
WYC Coach Boat (Highfield)
Lucas Uren    
WYC Coach Boat (Kiwi 18)
Peter Brickell    
Peter Brickell    
Zim 1 (C 420)
Michael Boer-Panak Other   Group 1  
Alexander Ottodinoto    
Zim 1 (C 420)
Lily Pearce    
Kate Smith    
Zim 3 (C 420)
Ethan Astri   Group 1  
Ethan Astri    
Luca Astri    
Zim Job (C 420)
Ava Russell Co-Skipper   Group 1  
Theo Russell Skipper   Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022