2021 ORC East Coast Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
After Midnight (CTM41)
Paul Jeka 116507N    
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
matt Brink Navigator   Group 1  
John Cooper Owner 262659Z   Group 1  
Daniel Goldman Mid Bow   Group 1  
David Hyer Helm USADH94 Group 1  
Billy Liberty Tactician 178837G USABL10 Group 3  
Dan Liberty Pit   Group 1  
Patrick Murphy Boat Captain   Group 3  
Andrew Pappas Pit   Group 1  
MATTHEW PRICE Headsail Trimmer   Group 1  
Andrew Waine Main Trimmer   Group 1  
Alex Whipple Spinnaker trimmer   Group 1  
Entropy (Swan 42)
Patricia Young 289869T USAPY1  
Flying Jenny (IC 37)
Sandra Askew    
Trevor Bayliss    
Jason Currie   Group 3  
Sean Henry USASH160 Group 1  
Kyle kandt    
alan nakanishi    
grace patterson Floater   Group 1  
Grant Spanhake Main Trimmer 205467X   Group 3  
John Von schwarz    
Ghost (Farr 30)
Andrew Besheer 149944F usaab11 Group 1  
Chrissy Besheer Grinder   Group 1  
Lisa Fischoff Pit USALF37 Group 1  
John Gieseke    
Roland Hansen Bow 781787H USARH193 Group 1  
Jessica Marcusa   Group 1  
Caitlin Niemic   Group 1  
Conor O'Neil Floater   Group 1  
Anthony Villalobos Mid Mast   Group 1  
Grand Plan (Grand Soleil 34)
Grady Booth Mast 388829L    
Tim Borland Bow 261511G   Group 1  
Arthur Edwards Headsail Trimmer   Group 1  
David Farrington Spinnaker trimmer   Group 1  
Herb McCormick Pit   Group 1  
David Robinson Main Trimmer   Group 1  
Ted Ruegg Skipper 388825H USAER58 Group 1  
Impetuous (Swan 42)
Casey Brown Bow USACB165 Group 3  
Sean Cahill Offside trimmer   Group 1  
Alex Clegg Headsail Trimmer USAAC61 Group 3  
Chafee Emory Pit   Group 1  
Dave MacMillan    
Todd McGuire Main Trimmer   Group 1  
Tyler Miller Pit Assist    
John Mollicone Tactician 198531Z   Group 3  
Ryan Palardy Mid Bow   Group 1  
Paul Zabetakis Helm 147328V USAPZ1  
Interlodge (Botin 44)
Austin and Gwen Fragomen    
Orion (J 122)
Drew Beach Pit   Group 1  
Alexandra Belinky Pitman 663393D   Group 1  
Nolan Brown    
Hilary Burty    
Tad Hutchins Main Trimmer   Group 3  
Kerry Klingler    
Paul Milo 661310L USAPM110  
Chris Ringdahl Headsail Trimmer GBRCR49 Group 3  
George Saggal Bow USAGS100 Group 1  
Nielly Willaimson Spinnaker trimmer    
Privateer (Cookson 50)
Bryn Bachman    
Bryan Berdy Runners   Group 1  
Edward Cesare Navigator 137502M USAEC5 Group 1  
Tim Dawson Tactician   Group 3  
Nate Frizzell    
Karl Funk In the way   Group 3  
Scott Innis-Jones Main Trimmer   Group 3  
Kyle Martin Pit Uskm19 Group 3  
Ron O'Hanley    
Edward Thompson    
Quinn Tobin Alternate   Group 3  
Nicholas Turcotte   Group 3  
Mark Van Note Headsail Trimmer   Group 3  
Pterodactyl (R/P 45)
Scott Nathanial Stearns Switch Flipper   Group 1  
Scott Bancroft Bow   Group 1  
Myles Cornwell Other    
Brendan Dobroth Tactician   Group 1  
Lindsey Doyle    
Frederick Finkenauer Headsail Trimmer usaff11 Group 1  
Sean Grant Grinder   Group 1  
Hugh Piggin Floater   Group 3  
Alex Root Pit Assist   Group 1  
Scott Weisman 151139L    
Charlie Welsh Bow   Group 1  
James Whalen Pro Bowler   Group 1  
Resolute IV (IMX 40)
J D Keogh Pit USAJK135 Group 1  
Terrence Arndt Skipper 158315T USATA9 Group 1  
Mike Fleuette Navigator   Group 1  
Will Mckeige Helm   Group 1  
Richie McLoughlin Mast    
Adam Shapiro Floater   Group 1  
Geoff Van Gorkom Tactician   Group 1  
Jonathan Whitney Headsail Trimmer 184581A   Group 1  
Will Wyte Mid Mast    
Rikki (R/P 42)
Bruce Chafee 140720D USABC24 Group 1  
Paige Fagan Mid Mast   Group 1  
Cam Fraser    
Louis Frumer In the way   Group 1  
Alden Grimes   Group 1  
Michael Komar Runners   Group 1  
Fraser Mackechnie Pit   Group 1  
Stuart MacNeil Watch Captain   Group 3  
Kaleigh Morgan    
Christine Neville Foil Trimmer USACN18   Group 1  
Brodt Taylor Grinder   Group 3  
Adrian van der Wal Headsail Trimmer   Group 1  
Salacia (J 120)
Sam Carter Foil Trimmer   Group 1  
Andrew Houghton Bow    
Erin Kehew Pit 313335N   Group 1  
Cortney Kingsley Chef   Group 1  
Katelyn Kingsley Mid Bow   Group 1  
James Limoges Main Trimmer BDMAMV    
Jeremiah Lowe    
christopher mulvey Staysail trimmer   Group 1  
Mark Nannini 140502Z USAMN69  
Lisa Trainor    
Settler (Tripp 43)
Thomas Rich 159964K    
Stark Raving Mad IX (Carkeek 47)
Jim Madden 153968C    
Summer Storm (Marten 49)
Andrew Berdon 395887Q usaab205  
matthew berdon Floater   Group 1  
DOUGLAS BRAY Mast   Group 3  
Lee Chrisman Headsail Trimmer   Group 1  
Hayden Goodrick   Group 3  
William Hubbard Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Levy Bow   Group 1  
Brendan Marshall    
katie mcgagh Mid Bow   Group 1  
Mike McGagh Other USAMM Group 1  
Mike Mcgagh Other   Group 1  
Adam Perlmutter Other   Group 1  
James Price Other   Group 1  
Alec Snyder Other USAAS215   Group 3  
Temptation - Oakcliff (Ker 50)
John Colburn Headsail Trimmer 730830V USAJC235 Group 3  
Seth Cooley USASC78 Group 1  
Hugh Dougherty Boat Captain 651786M USAHD27 Group 3  
LJ Edgcomb Navigator 114937T   Group 1  
Scott Edgcomb Mast USASE37 Group 1  
Gary Jobson    
Zach Mason Main Trimmer   Group 3  
Andrew O'Donnell Bow USAAO18 Group 1  
Sean O'Halloran Headsail Trimmer 733336R USASO33 Group 3  
Allie Padin Other   Group 1  
William Rudkin Tactician   Group 1  
Arthur Santry Skipper    
Richie Santry Grinder 709649j USARS161 Group 1  
Cristina Wiley Mid Bow   Group 1  
Trim (J 105)
Stephanie French Pit 764001G   Group 1  
Taber French Headsail Trimmer 689694H   Group 1  
Cheryl Marrone Bow   Group 1  
Michael Marrone Mast 108949E USAMM347 Group 1  
Brooke Mastrorio   Group 1  
William Sutton 789232N    
Robert Taylor Main Trimmer 796799Q USART12  
Vamoose (J 133)
Logan Ashcraft    
Thomas Curtis Bow 285404Q USATC99 Group 1  
Ivan Frantz   Group 1  
Barrett Holby Main Trimmer 138063W   Group 1  
Bob Manchester Helm 163723O USARM99  
Geoff Manchester Headsail Trimmer   Group 1  
Andrew Porter Headsail Trimmer   Group 1  
Matt Reid Pit   Group 3  
Samuel Semwangu Pit   Group 1  
Kat Thomson    
Vesper (IRC 72)
Jim Swartz 322390T   Group 1  
Zammermoos (Swan 42)
David Fass Skipper   Group 1  
Jamie Gurnell Boat Captain 697518Q   Group 3  
Stewart Gurnell Mid Bow   Group 1  
Matthew Kelley Tactician   Group 1  
Bruce Lawrence Bow 159557H USABL23 Group 1  
Robbert Macini    
Angus Manion Switch Flipper   Group 1  
Peter Manion Pro Bowler   Group 1  
Peter McCloskey Offside trimmer IRLPM38 Group 1  
Chris Strukus Pit Assist   Group 1  
Ned Weintraub Foil Trimmer   Group 1  
Nik Wendling    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022