117th Larchmont Race Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Dragon Fire (Viper 640)
Andrew Weiss, Byron LaMotte, Jonathan Asch . 352216l    
? (Vanguard 15)
Roy Ingham    
1302 (Etchells)
Ron Thompson 283106L    
1441 (V15)
James Barry    
Graham Gardner    
Emma Pfohman    
1600 (Vanguard 15)
Weston Friedman    
163 (Viper 640)
Ted Ferrarone 256825Y    
1793 (V15)
Billy Rohman    
59 (Viper 640)
Patrick Slattery USAPS49  
883 (V15)
Charles Bocklet    
Abilyn Racing (Pogo 2)
Josh Reisberg 714576P USAJR117  
Aegir (Alden yawl)
Elith Larsen 278012R    
Alice (Shields)
Paul Massey    
Allegro (Herreshoff S-Class)
William Simmons    
Althea (J 70)
Ernest Bourassa 202393S    
Amelie (Viper 640)
Nicolas Buc Peter Fernberger    
Andiamo (C&C 30 OD)
Paul Strauch    
Atalanta (Ideal 18)
Cheryl Lewy    
Basilisk (Viper 640)
Robert Matthews 187084E    
Bazinga! (J70)
Daniel Goldberg 656601H    
Big Cracks (V 15)
Walter Florio 377830B    
Billy Whizz (J 70)
Andrew Morgan    
Black Arrow (IOD)
Wells Bacon    
Blackout Proposal (Viper 640)
Danny Pletsch Cardwell Potts 117767d    
BUST (Vanguard 15)
Nathan Allman    
Button Fly (j 70)
Andrew Fisher 298175J usaaf4  
Buzz (J 70)
David Florence 253989J    
Chieftain (Frers 45 W)
Robert Chuda 181069T    
Christine Francis (Etchells)
Dan Smith    
Columbia (Ideal 18)
Pamela Washington    
Conundrum (J 105)
Jeremy Henderson / Harald Edegran 245143Q    
Cornelia (Shields)
Lawrence Azzaretti 223672U    
Dragon lady (Viper)
Bob Bowditch    
Eaglet (Herreshoff S Class)
Kirsty Scott    
Ebisu (J 70)
Alex Hu Headsail Trimmer USAAH95 Group 1  
Reginald Imamura 666661Y    
John McAndrews Co-Skipper USAJM348 Group 1  
Echo (J 105)
Greth Lester    
Eclipse (J-32)
Chris Roe    
Electric Eel (Vanguard 15)
Ward Young    
Elvis (Gunboat 62)
Jason Carroll 246511O USAJC117  
EnGarde (J 105)
Charlie Cannam 119210L    
Falcon (Ideal 18)
Carroll Wetzel    
Fantasy Girl (X-332)
Wendy Walasek/ Vincent Nanni    
FAST4WD>> (J 70)
Allan Stern & Bill Walker    
Charlie Krawiec Headsail Trimmer   Group 1  
Bob McElwain   Group 1  
Allan Stern Co-Skipper   Group 1  
Fault Tolerant (GB 60)
Robert Alexander    
Fighting Lady (Etchells)
RJ DeRose    
Finale (Beneteau First 36.7)
Thomas O'Connell 325017N USATO22  
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
Flame (Etchells)
Henry Gaillard    
Flux Capacitor (Viper 640)
Jay Rhame USAJR47  
Fully Torqued (V15)
india johnstone    
Georgetown IV (J 105)
Geeorge Marks 349712Z    
Ghost Panda (Viper 640)
Peter Beardsley / David Owen 149084E USAPB8  
Golden-Eye (Rhodes (wood))
Michael Emmert    
Gracie (Ideal 18)
Teresa Laughlin    
Grey Matter (Viper 640)
Peter Broszkowski 713264Z    
Heine (V15)
Edward du Moulin    
High Hopes (V15)
Ted Chilek    
Kira Munger    
Hooke (Shields)
Richardson Hendee    
Hope (Q Class)
Ray Scanlan    
Impulse (O'Day 39)
Len Di Iorio 696407V    
Insanity (Zap 26)
Carleton Wheeler 678067D    
INTIME (Shields)
James W. Holland 702351U    
Jenny (Viper 640)
Zeke Horowitz 276486J    
Jester (Viper 640)
Pierce Crosbie / Kayvan Heravi    
Julianna M (Pearson 26)
Steve Wade    
kedge$$$$$$$ (v15)
Matt Kaplan    
Lady (Shields)
John Mawe 351656V    
Let it Rip (J 70)
Marshall Saffer    
Live Wire (Viper 640)
Joseph Healey 676367P    
loulou (J 105)
Paul Beaudin 222275r USAPB22  
Lure (Shields)
Skip McGuire 358716C    
Makai (IOD)
Roderick Thaler/Lawson    
Marx Bros (Etchells)
Chris Marx    
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde 103817L    
Minx (J/34)
Robert Taylor    
More Cowbell (Viper 640)
Lawrence Cutler / Justin Bauer 671786z usalc39  
Morning Glory (J 109)
Carl Olsson 115941R USACO38  
N/A (Vanguard 15)
Cameron Friedman    
n/a (V15)
Eric Beardsley    
N/A (V15)
Cecilia Strombeck    
Nefarius (IOD)
James Bishop 110713B    
Nor'easter (Alden Q-Class)
Ted & Shelia Graves 337726A    
Patience (J 32)
Joe Hadley    
Phoenix (Herreshoff S-boat)
Eric Hanson    
Privateer (J 105)
LYC Junior Offshore Team - Crocker 345840W    
Quee Queg (Rhodes Custom)
Lauretta Abbott    
Ragamuffin (IV) (Knickerbocker One Design)
Pete Saladino    
Revelation (J 105)
George and Alex Wilbanks 285658G USAAF39  
sandpiper (shields)
Neil meyer /justin gibbons    
Screaming Eagle (Viper 640)
Steven Levy 251603G 251603G  
Shake 'n Bake (J 70)
W Andrew Shea    
Shell (V15)
Harry Koeppel    
Shield team 6 (Shields)
Ian Barrows Chef   Group 1  
Billy Baxter Chef   Group 1  
Alex Curtiss Helm   Group 1  
Will Holz Watch Captain   Group 1  
Alec Taylor Navigator   Group 1  
Sizzler (Viper 640)
Andrew Kaplan 656467G    
Skal (J 70)
Patrik Jakobson    
Slinky (J 70)
Aaron Alexander    
Nicholas Burroughs 279060B USANB58  
Scott Bursor 292494D USASB142  
Andrew Scrivan    
Stampede (Etchells)
Karen Varbaro 655818X    
Sugar Daddy (J 70)
Madelyn & Megan Ploch 119489K usamp24  
Sunset Child (J 120)
Marcus Cholerton-Brown 732580Y GBRMC96  
tbd (Vanguard 15)
William Hutchings    
The John C. (V15)
Drew Gallagher    
Throggs Neck (v15)
Hugh MacGillivray    
Tithonus (Etchells)
David Smalley 105680U    
Tomoka (Viper 640)
Patrick Mauro / Gabe Jostrom 659670P USAPM67  
Tumbling Dice (Viper 640)
Tyler Moore 285054W    
Tylosaur III (Vanguard 15)
Ty Ingram    
Upsetter (J 80)
Jason Viseltear 660517C    
US 81 (Viper 640)
Bob McHugh 264445V    
USA 1725 (Vanguard 15)
Marek Zaleski 669629y usamz13  
USA1777 (Vanguard 15)
Will Haeger    
V spot (Viper 640)
Doug Mroz    
v15 (v15)
Connor Godfrey 659474s    
Valkyrja (Mini 6.50)
Shea Thorvaldsen    
Vanguard 15 (Vanguard 15)
Marie Johnson    
WATERWITCH (CUSTOM)
JOHN MONSKY    
Westward (Viper 640)
Richard West 275939F USARW108  
Wetjet (Vanguard 15)
Patrick Mauro    
Whistler (J24)
Jon Yoder & Bill Gassman    
Wild Hogs (Viper 640)
Edward (Buttons) Padin 348636E USAEP48  
Young American (J 105)
AYC Jr. Big Boat Team - Becker 174802N    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021