2021 Waukegan to Chicago - CASRA
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abide (Santa Cruz 27)
Michael Aisenberg 800520S    
Alpha Puppy (J 35)
Rick Stage    
Amateur II (T-10)
Michael & Felicia Platzke 730152P    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Assassin (Soverel 33)
John Boekeloo   Group 1  
Robbie Devlin Main Trimmer    
Sandy Lee   Group 1  
Liam Parker Main Trimmer   Group 1  
Robert Sansome 255057W USARS91 Group 1  
Matt Voight Other   Group 1  
Larissa Zando Headsail Trimmer   Group 1  
Kris Zeigler Spinnaker trimmer 283143Q   Group 1  
BRAWNDO (Beneteau First 36.7)
Matt Lescohier   Group 1  
Cahoots (Peterson 34)
Michael Ciechanowski 715639P    
Challenger (Frers 50)
Arunas Kubelskas Kubelskas  
Das Boot 3.0 (ITALIA 9.98)
Ed Frankowski Mast   Group 1  
Cindy Muller Chef   Group 1  
Jay Muller Owner 260099X    
Hunter Ratliff Tactician 289553I USAHR9 Group 1  
Bernd Ruschmeyer Headsail Trimmer GERBR5 Group 1  
Alex Simon 269659N USAAS196 Group 1  
Defiance (J/V 66)
team defiance smirl 116795A    
Erica (T-10)
Brian Kaczor    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Fandango (J109)
Martin Luken 51909    
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin Owner 351390U USADM261 Group 1  
Fastnet (Baltic 38 DP)
Tracy Stevenson 753997H   Group 1  
Felicity (Crealock 34)
Eddie Harrison 672791B    
Flying Spaghetti Monster (J 35)
Mitchell Wiseman Dom Merritt    
Dom Merritt 767836Z USADM270 Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y   Group 1  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Honey Badger (T10)
Thomas Kane 166389I   Group 1  
Intention (30 ft. Catalina Tall Rig)
Bob Garrett    
Kamikaze (T-10)
Darren Beck / Andrew Fernandez 325949E    
Kinship (J 105)
Will Broseman Mast 795164v   Group 1  
Quin Doughty    
Lauren Holderman Bow   Group 1  
Ted Luton Main Trimmer 770445V   Group 1  
Josh Lutton 791160S   Group 1  
Laura Lutton Bow 798128Q   Group 1  
Koko Loko 2 (Beneteau First 40.7)
Tomasz Kokocinski    
Le RĂªve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates and Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Liquid Lounge II (J 109)
jim caesar 652603u    
M*A*S*H (LS 10)
Ron Kallen    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
Minister (LS10)
Blane Boynton    
Mutiny (T-10)
John Schellenbach 205310F   Group 1  
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1  
No Bad Days (Jeanneau 469)
Mark Birringer Watch Captain   Group 1  
Montana Birringer Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Eisenhauer Bow   Group 1  
Jerry Gurthet 786974N    
Billy Quaranto Bow   Group 1  
Shelby Rogers Strategist   Group 1  
NV (Schock 35)
Darius Keblinskas 332272R   Group 1  
Ohana (Dehler 34C)
Robert Smetters   Group 1  
Pandora (Swan 46)
Hank Graziano 335608T    
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Peregrine (J 105)
Megan Stoll 188062A   Group 1  
Radiance (Farr 38)
Benjamin White 242451N USABW79 Group 1  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P    
Rambler (J 99)
Team Rambler   Group 1  
Ravn (Beneteau Platu 25)
Jamie Downing 757282W USAJD245 Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Retention (T-10)
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1  
Runaway (Elan 40)
Tom Gorey 100799w    
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
Shoe String (Olson 34)
Jay Grizzell    
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O   Group 1  
Spitfire (Franklin 40)
Jonathan Burba 335408R    
Suspect (Perry 59)
Anthony Bowker   Group 1  
Whitney Clark    
Greg Fyksen    
Adam Maletic    
Vivian Maxwell Smith Spinnaker trimmer USAVS13 Group 1  
James Shipley    
bryan sims    
William Smith Navigator 235281W USAWS91 Group 1  
James Thomas    
Larry Woods    
Syzygy (Express 34)
Michael Tobey    
Tejas (Hobie 33)
Nate,Eric,Vytenis,Aras Chamberlin,Rivard,Karaitis,Karaitis    
Tenacity (Olson 34)
Peter Cooper    
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
Thunderbolt (LS 10)
Steve Karstrand 257140S    
Truant (S2 9.1)
Walter and Holly Kawula   Group 1  
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W   Group 1  
Wine Knot (Oceanis 41.1 )
Malcom Harsch    
Paul Jaros Mast   Group 1  
Richard Lillie Other   Group 1  
Jeffrey Mills Main Trimmer   Group 1  
Patrick Pilch    
John Rudnick 773042H    
Alyssa Van Horn    
Alex Verslype    
Y-Not (J 105)
Regine Boussy In the way   Group 1  
Barbara Dael-Zinserling Co-Skipper    
Matt Menacher Leeward Runner   Group 1  
Sue Moelter Rush Chairman    
Dominique Zinserling Cat 3 Cooler Jockey    
Gerhard Zinserling In the way 6615591    
Sabine' Zinserling Switch Flipper    
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022