2021 Columbia Y.C. COLORS Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alchemy (J 88)
Greg Polek 786264Q    
Alpha Puppy (J 35)
Rick Stage    
Banter (J 88)
Ben Marden    
Blackfin (J 109)
Keith Eickenberg 227770B    
Blondie 2 (J/88)
Tod Patton 209343w    
Courageous (J 109)
Ray Douglas / Kris Maybach 318732Y    
Diamond Girl (LS 10)
Amy Cermak 108439X USAAC125  
Rick Cermak 108439X USARC130  
Rick Jossart Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Nielson Other   Group 3  
Christine Steiner    
Matt Szymanski    
Dutch (J 88)
John & Jordan Leahey    
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Eclipse (Beneteau 36.7)
Peter Nielsen USAPN10 Group 1  
Ecstasea (Pearson 36)
Troy Mass 804211P    
Erica (T-10)
Carrie Camarda Floater USACC184 Group 1  
Corey Fast Headsail Trimmer   Group 1  
Katherine Greer Stunt Owner   Group 1  
Brian Kaczor    
Scott Melanson Bow USASM98 Group 1  
Seth Morrell Tactician USASM86 Group 1  
Chuck O'Donnell Pit USACO39 Group 1  
Erizo de Mar (Beneteau First 36.7)
Antoni Czupryna / Waldemar Emmerich 393155X POLAC8  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Exeter (J/V Baltic 35 TM)
John Notch 282831R   Group 1  
Exile (J 88)
Kyle Doyle Switch Flipper USAKD65 Group 1  
Graham Eger In the way USAGE31 Group 1  
Scott Eisenhardt Tactician USASE45 Group 1  
Andy Graff 255164W USAAG112 Group 1  
Luke LeCoche Mast 780488V USALL61 Group 1  
Sabine Zinserling Bow   Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
FOG (Beneteau First 36.7)
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Fortunate Sun (Tartan 4100)
John Dunlevy 337238Z    
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Robert Nelson 262970X USARN25 Group 1  
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y    
Funky Monkey (J88)
Michael Frerker   Group 1  
Gaucho (J 88)
Dave Tufts 766671V USADT82 Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark & Diane Bouckaert 373348Y   Group 1  
Grytviken (T-10)
Piotr Madrzyk 309998T    
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd 147503O usapd10 Group 1  
Julia (J 88)
Michael Gillian 231721H   Group 1  
Kinship (J 105)
Josh Lutton 791160S   Group 1  
Le RĂªve (Sunfast 3300)
Vanessa Gates and Patrick Bredlau 704770V USAVG8 Group 1  
Liquid Lounge II (J 109)
jim caesar 652603u    
Ellen Gossman Headsail Trimmer   Group 1  
Luke Gossman In the way   Group 1  
Sarah Loffredo Pit Assist   Group 1  
tom morgan Nav/Tac   Group 1  
Kai Schirmacher    
adam wolfe Bow   Group 1  
Mary Gail (J 112e)
Benjamin Lumpkin 301978Z    
Micro Darcy (J/100)
GEORGE PETKOVIC   Group 1  
Minister (LS 10)
Blane & Cindy Boynton 749375Y USABB167 Group 1  
Misty (J 88)
Daniel Floberg   Group 1  
Mockingbird (TP52)
Chris Duhon 397624D   Group 1  
Mojo (Beneteau First 40.7)
Gary Powell/ Scot Ruhlander 245241P   Group 1  
Momentus (J 111)
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L    
Night Train (Thomas 35)
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1  
Norse (J 88)
Jorgen Christiansen    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P   Group 1  
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Alexander Abell 199029C   Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Alice Martin 208640U   Group 1  
Phantom (J 105)
Peter Schwarzbach    
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater USA1313 USAEA37 Group 1  
Bob Glennie Pit Assist Usarg117 Group 1  
Allyson Haramia Bow Usaah113 Group 1  
Rick Johnson Pit usarr149 Group 1  
Bruce Metcalf Main Trimmer usabm157 Group 1  
Chris Metcalf Helm USACM216 Group 1  
Erica Trejo Tactician   Group 1  
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
Ravn (Beneteau Platu 25)
Jamie Downing 757282W USAJD245 Group 1  
Retention (T-10)
John Croll    
Blaze Bohlig Bow   Group 1  
Dave Brady    
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1  
Peter Dubois   Group 1  
Sara Otto Spinnaker trimmer   Group 1  
Aimee Smith    
Rode Rage (DF65)
Justin Kalb 759901S USAJK192  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56  
Shmokin Joe (J 111)
Sam Eadie Other 151245k USASE33 Group 1  
Mickey Nielson Pit   Group 1  
Jesse Paulson Mast   Group 1  
Nick Ponsonby Bow USANP13 Group 1  
Mike Reisinger Main Trimmer usamr147 USAMR147 Group 1  
Jeff Schaefer Skipper 190815m usajs322  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W   Group 1  
Slapshot II (J 109)
Scott Sims 392477E USASS198 Group 1  
Smee Again (J 109)
G Miz/Dreher/Hatfield/Neenan 12318ON USAGM62 Group 1  
Sociable (Beneteau First 40.7)
Robert Arzbaecher 178058D   Group 1  
Split Decision (Beneteau First 36.7)
Mark and Nick Norris 160597y USAMN21 Group 1  
The Asylum (J 105)
Jon Weglarz 219487K    
Truant (S2 9.1)
Walter and Holly Kawula   Group 1  
Turning Point (Beneteau First 40.7)
David Hardy 343934V USADH101  
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W   Group 1  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jason Veatch    
Vincitore (RP52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1  
Vytis (J 105)
Gyt Petkus 752205R    
Warlock (J 111)
Tom Dickson 410167p   Group 1  
Windsong (J 88)
Tim Wade 732257Y    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    
Ashley Engels Headsail Trimmer    
Geary Finn Main Trimmer   Group 1  
Chris Harris Mast    
Dave Keith Mast   Group 1  
David Kelland Spinnaker trimmer   Group 1  
Chuck Norton Owner   Group 1  
Jeffrey Norton Main Trimmer   Group 1  
Tony Wilkinson Bow   Group 1  
Xuberance (XP44)
Jeff Barton 346160V    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021