2021 Vineyard Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alliance (J 122)
Mark Franklin Floater 209105O   Group 1   Yes  
Roland Hansen In the way USARH193 Group 1   Yes  
Eric Irwin Owner Esi3 Group 1   Yes  
Bill Kneller Navigator 335426T USABK28 Group 1   Yes  
Mary Martin Co-Skipper   Group 1   Yes  
Peter McCarthy In the way USAPM99 Group 1   Yes  
Caitlin Niemic   Group 1   Yes  
David Wilson Watch Captain   Group 1   Yes  
Marcus Wunderlich Bow   Group 1   Yes  
Alpine YCC (Farr 400)
Midshipman Thomas Chairs Spinnaker trimmer   Group 1  
Midshipman Andrew Dannels Handicaper   Group 1  
george difilippo Main Trimmer   Group 1  
Midshipman Seamus Hackett In the way   Group 1  
Kenneth Luczynski   Group 3  
Midshipman Kyle Nelson Bow   Group 1  
Midshipman Justin Nixon Mast   Group 1  
Midshipman Caroline Opager Spinnaker trimmer   Group 1  
Sunrae Sturmer Helm   Group 1  
Amadeus V (XP 38)
Chris Connors Navigator 140787W Usacc118 Group 1   Yes  
Ben Manning   Group 1   Yes  
Greg Manning Other   Group 1   Yes  
Brad Turchetta Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Jay Turchetta 759099R USAJT159   Yes  
Jonathan Turchetta Pit 765510V   Group 1   Yes  
Lukas Turchetta Bow   Group 1   Yes  
Timothy Turnbull Bow 765787Z   Group 1   Yes  
American Girl (Dehler 42)
justin bonar Navigator   Group 1   Yes  
Tom Burke Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Mike Colucci 393519x   Group 1   Yes  
Daniel Galyon 319200N     Yes  
Drew Lambert Floater   Group 1   Yes  
Ron LaNeve Watch Captain 145914R USARL6 Group 3   Yes  
James Sherrick Bow   Group 1   Yes  
Warren Willett Co-Skipper   Group 1   Yes  
Aquarius YCC (Figaro 2)
Milla Clarke Helm   Group 1   Yes  
Sophia Comiskey Watch Captain 793500U   Group 1   Yes  
Wade Contney Other   Group 1   Yes  
Georgianna Fischer Captain 809675U   Group 1   Yes  
Bastien Poix Watch Captain   Group 1   Yes  
Timothey Szczepanski Nav/Tac 813454P   Group 1   Yes  
Argo (Catalina 400)
Igor Dobruskin Headsail Trimmer   Group 1  
Leo Gartsbeyn Mid Mast   Group 1  
Eugene Golovin Offside trimmer   Group 1  
Boris Keselman Captain 777385W USABK78 Group 1  
Paul Maslov Spinnaker trimmer   Group 1  
Vlad Mironenko Bow USAVM17 Group 1  
Nastassia Sakavets Mid Mast   Group 1  
Ariadna (Catalina 400)
Steve Losik 769082S    
Blue Fire (Summit 35)
Sonny Dozier In the way   Group 1  
Jeff Kingsley Floater   Group 1  
Mark Parry Skipper 232766W USAMP66 Group 1  
Ellen Quinn Watch Captain 208804S USAEQ4 Group 1  
Chad Rutherford Headsail Trimmer   Group 1  
Jeffrey Sahrbeck Strategist 793611x   Group 1  
Brian Thornton Mast   Group 1  
Blue Yonder (J 122)
Robert Douglas Watch Captain USARD84 Group 1  
Doc Dwyer Navigator   Group 1  
Don Dwyer 742626T USADD114 Group 1  
Timothy Kohl Watch Captain 23713R USATK26 Group 1  
Benjamin McLean Bow 306743W USABM58 Group 1  
Ken McLean Tactician 242960T USAKM39 Group 1  
Patrick Schmidt Boat Captain 274974G   Group 1  
Stan Smith Mast 796068X   Group 1  
William Smith Pit   Group 1  
Bounce (J 30)
Yona Adika Bow 792151A USAYA1 Group 1  
Jeremiah Blatz Bow 807478W   Group 1  
Nathan Carver Other 766139C   Group 1  
Blaine Davis Skipper   Group 1  
Christopher LaSala Switch Flipper   Group 1  
Katherine Mattikow Other   Group 1  
byte (Sunfast 3300)
Collin Alexander Watch Captain   Group 1  
Robert Alexander 374806V    
Cathexis (X382)
Dan Costin Other 779517Q USADC184 Group 1  
Libby Landis Pit   Group 1  
Erik Myrseth Watch Captain   Group 1  
Kelly Myrseth Floater   Group 1  
Bryan & Kara Schapperle    
Kara Schapperle Co-Skipper   Group 1  
Celebration (II) (Tripp 37)
Kai Horan   Group 1  
Jean-Pierre Lecamp   Group 1  
Sea Scout Ship 6    
Charlotte (J 120)
Stuart Caplan Headsail Trimmer   Group 1  
Lawrence McGrath Headsail Trimmer   Group 1  
Roy Moss Navigator   Group 1  
Hiroshi Nakajima Watch Captain 165692E USAHN1 Group 1  
Rick Oricchio Helm 208866G USARO6 Group 1  
Oliver West Mast   Group 1  
Richard West Skipper 275939F USARW108 Group 1  
Andrew Yarnall Bow   Group 1  
Christopher Dragon XI (Ker 40+)
Andrew Weiss Skipper 352216l   Group 1  
Jonathan Asch Headsail Trimmer   Group 1  
Ed Bahen Captain   Group 3  
Morgan Bennett Bow   Group 1  
Lawrence Cutler Pit 671786z usalc39 Group 1  
Colin Fitzpatrick Headsail Trimmer USACF15 Group 1  
Larry Fox Navigator 163764X USALF7 Group 1  
Ben Wilkinson Leeward Runner USABW17 Group 1  
Ryan Zupon Bow USARZ5  
Cougar (J 160)
Michael Carducci In the way USAMC68 Group 1  
AJ Evans Watch Captain   Group 1  
Katie Foley Spinnaker trimmer 789605Z   Group 1  
Doug Lanthier Bow USADL16 Group 1  
Matthew Marciano Rush Chairman USAMM280 Group 1  
Gary Martin Pit   Group 1  
Eric Olving Spinnaker trimmer 142273P   Group 1  
Billy Perkins Other   Group 1  
Leonard Sitar 112566Q USALS50 Group 1  
Chris Strukus Leeward Helm   Group 1  
Dauntless (J 112e)
John Brissette Watch Captain USAJB56   Group 1  
Arthur Hanlon Skipper 685332F    
Kyle Hanlon Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Jennifer Leary Spinnaker trimmer 180653P   Group 1  
James McCracken In the way   Group 1  
Owen Moore Floater   Group 1  
Daydream (Beneteau First 36.7)
Jeremi Jablonski Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Jacek Jakubowski Other   Group 1  
Alexander Madzio Bow   Group 1  
Gregory Madzio 729170R USAGM77  
Marek Mirota Foil Trimmer   Group 1  
Sebastian Oliver Floater   Group 1  
Desperado YCC (CTM 40)
Tommy Hickey Navigator Usath93 Group 1   Yes  
Ben Lilly Headsail Trimmer 740297U   Group 1   Yes  
Abner Mills Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Nick Nilsen Bow   Group 1   Yes  
Wes Pelland Watch Captain   Group 1   Yes  
Alex Resio Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Richard Royce Navigator 199250B USARR76 Group 1   Yes  
Evan Spalding Switch Flipper   Group 1   Yes  
Leo Vasiliev     Yes  
Direwolf (IMX 45)
Peter Aurigemma In the way 264298G usapa19 Group 1  
Lance Brown Pit   Group 1  
Michael Callahan Floater USAMC131 Group 1  
Doug Carlisle Bow 689809R USADC176 Group 1  
Robert Day Mast   Group 1  
Lawrence Hennessy Helm 288594P   Group 1  
Justin Nolf Stunt Owner   Group 1  
Benjamin Russell Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Timothy Ryan Mid Mast 810626S   Group 1  
Deborah Whitehead Owner 288594p usaDW165 Group 1  
Doctor Jazz (J/105)
Aaron Carley Autopilot 769100N USAAC172 Group 1  
Roy Carley Skipper 779933X USARC145 Group 1  
Dream Crusher (Kernan 47)
Key Becker Bow   Group 1  
Chris Branning Navigator   Group 3  
Jeff Causey Pit   Group 3  
Chris Hosking Watch Captain 781470U AUSCH1 Group 3  
Colin McGranahan Offside trimmer   Group 1  
Devin McGranahan    
Lachlain McGranahan Strategist    
Shannon McGranahan Chef   Group 1  
Declan Mcgrannagan Mid Bow   Group 1  
Todd Mcguire Grinder   Group 1  
Keiran Searle Tactician    
Orrin Starr Headsail Trimmer    
Duet (Sun Fast 37)
Nicole Bearce Grinder 714635M   Group 1  
Mark Creedon Tactician 177777L USAMC214 Group 1  
Aidan Di Di Salvo Floater   Group 1  
Emma Estrada Pit 790250F   Group 1  
Adam Holmes Mast 736730H USAAH135 Group 1  
Andrian Lubimov Captain   Group 1  
Manish Pahlajani Headsail Trimmer   Group 1  
Anne-Lise Perrin Bow   Group 1  
Eagle (J 121)
Scott Adler Navigator   Group 1  
Henry Harris Mid Bow   Group 1  
Ryan Kinner Leeward Helm 255515R USARK89 Group 1  
Michael Levy Co-Skipper   Group 1  
Steven Levy Skipper 251603G USASL117 Group 1  
Ben Millard Switch Flipper USABM57 Group 1  
Dave Pavelko Other   Group 3  
James Price   Group 1  
Darren Walters In the way   Group 1  
Eclipse (Sabre 386)
Marc Berkowitz 243377y    
Michael Byrne Watch Captain 672504J   Group 1  
FINAL FOCUS (SEIDELMAN-37)
WALDEMAR A SULKOWSKI 43849   Group 1  
Fireball (J 111)
Benoit Ansart 312699E USAAB111 Group 1  
Victor Ansart Bow   Group 1  
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
David Chard Main Trimmer   Group 3  
Jerry COLE 186268E    
Max Hutter Other   Group 3  
Randy Needham USARN5 Group 1  
Brendan O'Leary Bow   Group 1  
Fujin (Bieker 53 Catamaran)
Fritz Johnston Bow   Group 1  
Chris Lanzinger Mid Mast   Group 1  
Mike Leslie Other    
Jonathan McKee Tactician 104472Q USAJM207 Group 3  
Matt Pistay Headsail Trimmer   Group 3  
Jay Renehan 172459W USAJR6  
Greg Slyngstad Owner 393565D    
Evan Walker Bow    
Gadzooks (C&C 38)
Geoffrey Beringer Captain 254613O   Group 1  
Michael Charland Other   Group 1  
David Delzell Mast   Group 1  
Matthew Homewood Co-Skipper   Group 1  
Susan Olivier Spinnaker trimmer    
Maryne Sherwood Navigator 751988X   Group 1  
Gemini II (Swan 45)
James Coffman Skipper 324519S USAJC81 Group 1  
Stephen Fisk Watch Captain Usasf14   Group 1  
Jamie Gurnell Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Colby Jennings Mid Bow   Group 1  
Jonathan Mears Bow 705545D USAJM513 Group 1  
Zach Omichinski Headsail Trimmer   Group 1  
Christian Parrott Mast   Group 1  
Chase Reynolds Switch Flipper   Group 1  
Corey Sabia Mid Bow 721005Y USACS279 Group 1  
Devin Santa   Group 1  
Trevor Uhl Mast   Group 1  
Gringo (Pearson 37)
Philip Fishman Watch Captain USAPF37 Group 1  
Michael McGuire Chef 372672Z USAMM154  
Groupe 5 YCC (Figaro 2)
Zachary Doerr Co-Skipper    
Vlad Shablinsky Co-Skipper 698267S   Group 1  
Growth Spurt (J 109)
Richard Born Medic/Doctor USARB102 Group 1  
Kevin Costello Mast USAKC64 Group 1  
Gwynie Dunlevy Pit 719994S USAGD64 Group 1  
John Greifzu, Jr. Autopilot    
John Hughes Bow USAJH359 Group 1  
Joe Quick Main Trimmer 240093P USAJQ12 Group 1  
Hot Socks YCC (Beneteau Figaro 2)
Callie Dawson Boat Captain   Group 1  
Richard Feeny Skipper 199503x    
Phoebe Lee Bow 728606Q   Group 1  
Olivia Vincent Helm 809745Y   Group 1  
Sarah Wilme Watch Captain 764009S   Group 1  
In Theory (JPK 1080)
Collamore Crocker Switch Flipper 345840W USACC197 Group 1  
Simon Karstoft Staysail trimmer   Group 1  
Doug Lynn Foil Trimmer USADL014 Group 1  
Peter McWhinnie 651223O   Group 1  
Matt Wittick Headsail Trimmer   Group 1  
Isobel (Brooklyn 68)
Caner Akdolun    
Ryan Brogan Headsail Trimmer   Group 1  
Kevin Byler Bow    
Raymond Davis Rush Chairman   Group 1  
Sarah Davis Floater   Group 1  
David Lewis Greenstein Owner   Group 1  
Brian Higgins Helm   Group 1  
Christian kramer Mast   Group 1  
Mei Li Chef   Group 1  
Steven Mazzoni In the way   Group 1  
Andrew Ricks Switch Flipper USAAR135   Group 1  
Efraim Schwartz Skipper   Group 1  
Jamala IV (Beneteau 36.7)
Hamish Young Skipper 671041S AUSHY1 Group 1  
Lauren Young Co-Skipper AUSLY1 Group 1  
Jericho (Taylor 42)
Thomas Brother Floater 738718U   Group 1  
Lucas Caron Bow   Group 1  
Christian Cyrul In the way   Group 1  
Jonathan Denman Headsail Trimmer   Group 1  
Cameron Douglas In the way 686424u   Group 1  
Addison Harper Spinnaker trimmer 758221M   Group 1  
David Larson Tactician 651225Q USADL76 Group 1  
Audrey milite Grinder    
Benoit Molinie Skipper 788787T    
Sarah Woodward Headsail Trimmer 765897W   Group 1  
Joyride (J 109)
Beth Child Co-Skipper    
greg imbruce Co-Skipper 364090Y    
Jules (Baltic 52)
Cindy Cornell Pit 777326Y USACC215 Group 1  
Diego Del Pino Switch Flipper   Group 1  
Thomas Dunn 797567W USATD123 Group 1  
Will Dunn Main Trimmer 790509U USAWD58 Group 1  
Lindsay Gimple USALG59 Group 1  
River Iannaccone Bow   Group 1  
Christopher Kniffin Headsail Trimmer    
James McBrier Headsail Trimmer   Group 1  
Dorn Redd Headsail Trimmer USADR93 Group 1  
Christopher Russell Spinnaker trimmer   Group 1  
Ronald Weiss Tactician 307816W USARW146 Group 1  
Sarah Wilkinson Bow   Group 1  
Kalypso (Dehler 42)
Chris Fleming Bow   Group 1  
John Geary Main Trimmer    
Mark McGowan Helm 236730S USAGM79 Group 1  
Justin Morrison Mast   Group 1  
Paul Noniewicz Headsail Trimmer   Group 1  
Eben Sullivan Strategist    
Ethan Sullivan Main Trimmer   Group 1  
Kekoa (Tartan 38)
Taylor Boynton Pit   Group 1  
Marc Pomije Chef   Group 1  
Luke Wakeman 699943C    
Joshua Ziac Main Trimmer   Group 1  
Kenai (J 44)
Emmett Dickheiser Spinnaker trimmer 702539V USAED37 Group 3  
Chris Lewis Skipper 255258z GBRCL44 Group 1  
Loblolly (Sunfast 3600)
Christian Englert Co-Skipper   Group 1  
Michael Greene Skipper 745811Y   Group 1  
Loki (J 109)
Adam Klyver Headsail Trimmer USAAK62 Group 1  
David Rosow    
Lora Ann (Express 37)
Richard du Moulin 113194   Group 1  
Chris Reyling    
MadBlue YCC (J 105)
Alex Bowdler In the way   Group 1  
Peter Cronin Watch Captain 734757Y USAPC118 Group 1  
Madison (J 120)
Christopher Anto Bow   Group 1  
Phil Gavey Bow 728589Z USAPG66 Group 1  
Jonathan Johnston Bow   Group 1  
John Kimberly Main Trimmer 667118X   Group 1  
Bryce May Other USABM156 Group 1  
Ken O'Donnell Other   Group 1  
Brian Spears 674996E USABS158 Group 1  
MAESTRALE (Tartan 10)
Artur Jasinski Pit    
Rad Kurek Skipper    
Miroslaw POPLAWSKI Watch Captain    
Chris Soltys Boat Captain   Group 1  
Magic (Santa Cruz 52)
John & Erica Corwin 51552   Group 1  
Rush Corwin III Rush Chairman   Group 1  
John Cree 808331T    
Donald Dowd Main Trimmer 687409W   Group 1  
Robert Fear 294118S CANRF15 Group 1  
Andrew Giglia Watch Captain 276639E USAAG83 Group 1  
Lori Giglia Leeward Runner   Group 1  
Will Jamieson Bow 377770I   Group 1  
Fiona Walsh Pit Assist 336992K   Group 1  
Sandison Weil Navigator    
Max (Pogo 50)
Julianne Androshick Main Trimmer   Group 1  
Thomas Carpenter Alternate 173221l USATC73 Group 1  
Moritz Hilf Skipper 652441E Germh8 Group 1  
Sue Kim Chef   Group 1  
Virginia Landauer Headsail Trimmer   Group 1  
Simon Letort Staysail trimmer 813599X FRASL47 Group 1  
Timothy McDonald Watch Captain USATM19 Group 1  
Veli Sirt Bow   Group 1  
Mistral (J 109)
Bryce Kopp Tactician   Group 1  
Hugh MacGillivray Switch Flipper   Group 1  
Dan Nash Skipper   Group 1  
Everett Nash Helm   Group 1  
Tyler Nash Main Trimmer   Group 1  
Isabelle Pieper Other   Group 1  
Bettina Redway Floater   Group 1  
Morgan of Marietta (Wauquiez Centurion 42)
Mike Brennan Bow Usamb157 Group 1  
Sara Burke 709295J USASB211 Group 1  
John Dennerlein Watch Captain 702011W USAJD191 Group 1  
Shawn Edmonds Mast 765943S USASE58 Group 1  
Rahul Garkhail Helm INDRG4 Group 1  
Colin Golder 235689i USACG10 Group 1  
Anne Popolizio Bow 729477U USAAP95 Group 1  
Lou Rugulo Navigator USALR43 Group 1  
Nala (HH 66)
Ben Bardwell Bow    
rasmus Bregenhoj   Group 3  
Charles Goodrich Navigator   Group 1  
James Keeshan Chef   Group 1  
Collin Leon   Group 3  
Chris Malloy Headsail Trimmer USACM114 Group 1  
Patrick Mazen Leeward Runner USAPM169 Group 1  
alan mcglashan Main Trimmer   Group 3  
Peter Sabbeth    
Jim Vos 320345K    
Nemo (HH66)
Chris Bailet Mid Mast   Group 1  
Ryan Breymaier Other   Group 3  
Sumner Fisher Bow   Group 3  
Owen Johnson   Group 3  
Jan Majer Switch Flipper 391648V USAJM75 Group 3  
Mark Peters Floater    
Todd Slyngstad Helm    
JOSE L VIZCAINO   Group 1  
Never Settle (J 92)
Jeff Ott Co-Skipper   Group 1  
Robert Pogue Co-Skipper   Group 1  
Next Boat (Morris 45)
taylor Brimberg Floater   Group 1  
Will Donelan Chef   Group 1  
Mark Ellman 121423D   Group 1  
Erik Haakonsen Floater   Group 1  
Deanna Polizzo Edginton In the way USADE37 Group 1  
Ohana (Dehler 42)
Jon Darling Headsail Trimmer    
Mike Emmert Watch Captain   Group 1  
Russell Hirsch Main Trimmer 798089K   Group 1  
Valeriya Minina Headsail Trimmer USAVM19  
Cortland Parrott Bow   Group 1  
Yuri Petunovs Mid Bow   Group 1  
Ken Wisdom Captain 771833R    
Trevor J Wisdom Spinnaker trimmer   Group 1  
Palantir 5 (J 44)
Stacey Barnes 793499Y USASB204 Group 1  
Matt Breef   Group 1  
Hilary Burt Leeward Runner   Group 1  
Ed Dicken Other   Group 1  
Mary Graf Other 370946w usamg19 Group 1  
Amanda Kendrick   Group 1  
June Kendrick Owner 285216S USAJK217 Group 1  
Charles Prettyman Grinder 766722Q   Group 1  
Pegasus (Tartan 41)
Matt Cohen Autopilot   Group 1  
Barry Gold 317880F USABG19 Group 1  
John Malloy Mast USAJM268 Group 1  
John Markey Mast   Group 1  
Linda Moran Keeshan In the way   Group 1  
Austin Royle 220462K   Group 1  
Ruth Serino Spinnaker trimmer   Group 1  
Brendan Shattuck Other   Group 1  
Phantom (X-treme 32)
Max Anker Switch Flipper   Group 1  
Eric Dowd Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Nick Hein Foil Trimmer 776339V   Group 1  
Peter Hein 711061Q    
Luke Ingalls Other   Group 1  
Cade Morris Autopilot   Group 1  
Aidan naughton In the way   Group 1  
Phantom (XP44)
Burke Anvari Bow USABA46 Group 1  
Wes Bemus Handicaper USAWB66 Group 1  
Jeff Feehan Navigator   Group 1  
Will Hundahl Mid Bow USAWH73 Group 1  
JOHN MAWE Main Trimmer 351656V   Group 1  
Douglas Millar Headsail Trimmer 689755Z   Group 1  
Chris Oliver Pit   Group 3  
Tim Sawyer Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Schoen 379826J USAC335 Group 1  
Matthew Tym Other   Group 1  
Kurt Weisenfluh Main Trimmer 331096V USAKW8 Group 1  
Poppy (Olson 34)
Ann Myer Co-Skipper 286281D USAAA1 Group 1  
Kelly Robinson 146604O USAKR8 Group 1  
Privateer (Cookson 50)
Ed Cesare Navigator 137502M USAEC5 Group 1  
Tim Dawson Tactician   Group 3  
Simon Hunter Bow   Group 3  
Scotty Innes-Jones Boat Captain   Group 3  
Kyle Martin Pit   Group 3  
Ron O'Hanley    
Rob Scrivnor Switch Flipper   Group 3  
Edward Thompson Spinnaker trimmer   Group 1  
Nicholas Turcotte Runners   Group 3  
Mark Van Note Headsail Trimmer   Group 3  
Prospector (Mills 68)
Rose Balderson Grinder   Group 1  
Carina Becker Runners USCB204   Group 1  
Greg Brown Grinder   Group 1  
Tim Keyworth Headsail Trimmer 247162X TKUSA33 Group 1  
Larry Landry Navigator 152698D   Group 1  
Mathew Landry Bow   Group 1  
Bruce Lawrence Bow 159557H USABL23 Group 1  
Brett Lyall Other   Group 1  
Paul McDowell Watch Captain USAPM135 Group 1  
Scott Mras Grinder   Group 1  
Dr David Siwicki Medic/Doctor 715934G USADS110 Group 1  
Grace Siwicki Rush Chairman   Group 1  
Colette Storck Chef 284668G USACS269 Group 1  
Kurt Strecker Other   Group 1  
Quinn Tobin Pit   Group 3  
Shelter Island Transatlantic Partners 778480R USATG5  
Andrew Wolf Runners   Group 1  
Drew Wolf Mid Bow   Group 1  
Pterodactyl (R/P 45)
Myles Cornwell Foil Trimmer   Group 1  
Brendan Dobroth Tactician   Group 1  
Lindsay Doyle Mid Bow   Group 1  
Frederick Finkenauer Headsail Trimmer 731311T usaff11 Group 1  
Sean Grant Grinder   Group 1  
Lucas Marrero Main Trimmer   Group 1  
Philip Moore Navigator   Group 1  
Anthony Villalobos Grinder   Group 1  
Scott Weisman 151139L    
Charles Welsh Bow   Group 1  
Raptor (J 105)
Christopher Conway Helm 183026M   Group 1  
Frank Conway Pro Bowler 218396I USAFC3 Group 1  
Thomas Conway Main Trimmer 246750X USATC112 Group 1  
christian jeselson Mast   Group 1  
James Leiz Offside trimmer   Group 1  
Jeffrey MacFarlane Navigator Usajm34   Group 1  
Resolute IV (IMX 40)
J D Keogh Spinnaker trimmer USAJK135 Group 1  
Terrence Arndt 158315T USATA9 Group 1  
Ryan Caywood Headsail Trimmer   Group 3  
Marc Fleuette Offside trimmer   Group 1  
michel Fleuette Navigator   Group 1  
Oriaith Neylon Bow   Group 1  
Robbie Upton Bow USARU8 Group 1  
GEOFFREY VAN GORKOM Tactician   Group 1  
Jonathan Whitney Watch Captain 184581A   Group 1  
Rhiannon (J 133)
Cao Deambrosio & Chris Nicholls    
Ali Deambrosio Nav/Tac   Group 1  
Cao Deambrosio URUCD1  
Nick Deambrosio Bow    
Chris Nicholls Navigator 672787X   Group 1  
Harrison nicholls Bow    
Tom Sanford   Group 1  
Curt Schibli Other 706301U   Group 1  
Ethan Stewart Alternate   Group 1  
Rikki (R/P 42)
William Beres Main Trimmer   Group 1  
Bruce Chafee 140720D USABC24 Group 1  
Liz Glivinski Pit   Group 1  
Rob Kyle Headsail Trimmer 169926F   Group 1  
Stuart MacNeil Watch Captain   Group 3  
Carrie Marshall Other   Group 1  
Tim Scanlon In the way   Group 1  
Matthew Sullivan Navigator USAMS34 Group 1  
Adrian van der Wal Headsail Trimmer   Group 1  
Roo (C&C 33-2)
Carolyn Gaffney Other   Group 1  
Justin Hamor Bow    
Julie Jones Helm    
Jamie MacDonald Pit   Group 1  
Gary Tarnoff Headsail Trimmer 765581g    
Andy Veitch In the way   Group 1  
Rumba (J 133)
Malcolm Blackwell Floater 787815T   Group 1  
Thomas Brennan Rush Chairman    
Pernilla Frisk Main Trimmer    
Ove Haxthausen 669538S    
Miguel Salinas Guerra Main Trimmer   Group 3  
Alex Vivenzio 689376T   Group 1  
Neda Yagan Helm   Group 1  
Sawtooth (Thomas 35)
Scott Booth Bow 321305E   Group 1  
William Conron Nav/Tac 780356N USABC139 Group 1  
Rick Helmig Headsail Trimmer   Group 1  
Steven Knapp Nav/Tac   Group 1  
Lydia Reid Pit Assist   Group 1  
Peter Schmiedeck Skipper 663013H   Group 1  
John Stanton Watch Captain 727657D USAJS53 Group 1  
Scylla (Dehler 46)
Jared Balanoff Spinnaker trimmer 777265Z   Group 1  
Thomas Beaton Mast 359474L    
Allen Fligor Nav/Tac   Group 1  
Drew Fung Navigator USADF65 Group 1  
Markus Lahrkamp 699744P    
Vanessa Lahrkamp Strategist   Group 1  
Christian Lindau In the way    
Michael Little Headsail Trimmer   Group 1  
Gregory Petry Bow 198957N USAGP2 Group 1  
Mark Ploch Other   Group 3  
Soulshine (Beneteau 38.1P)
Nicholas Badal    
Eric Bicknese Helm 684425X   Group 1  
Brendan Cotter Headsail Trimmer USABC103   Group 1  
Sam Gen Headsail Trimmer USASG22   Group 1  
Andrew Graham 101447J   Group 1  
Henry Muench Bow   Group 1  
Speck (J 120)
William Beery Foil Trimmer 147171W USAWB36 Group 1  
John Fallon Tactician   Group 1  
Peter Fallon Strategist   Group 1  
Ian King Pit Assist 797792D AUSIK2 Group 1  
William Klein Skipper 713955z usawk32 Group 1  
William G. Klein Switch Flipper 755585M Usawk33 Group 1  
Mike McLaughin Cat 3 Cooler Jockey 662439U Usamm333 Group 1  
Alex Sparkman Floater 665219J    
Starbuck (Swan 53)
Mark Castellano Floater   Group 1  
Jack Greata Rush Chairman   Group 1  
JONATHAN HARRIS In the way    
chris hesch Pit   Group 1  
Kate Jones Bow   Group 1  
James Knight In the way    
Bruce Andrew Korson Bow   Group 1  
Alex Urdea Autopilot 698175Q    
Stingray (Corsair 37)
Maxwell Cumming Pro Bowler   Group 1  
Rory Cumming Co-Skipper 763642Z GBRRC102 Group 1  
Avram Dorfman Co-Skipper   Group 1  
Mike Filimon Headsail Trimmer   Group 1  
Peter Libre Owner   Group 1  
Strider (J 109)
Scott Brusa Mid Mast   Group 1  
Daniel Corcoran Helm 651361V USADC181 Group 1  
Alex DeWitt Pit USAAD49   Group 1  
Spencer Holmsborg Grinder   Group 1  
James May Mast   Group 1  
Vadim Permakoff Bow   Group 1  
Summer Storm (Marten 49)
Stuart Bannatyne Grinder   Group 3  
Andrew Berdon 395887Q usaab205  
DOUGLAS BRAY Mast   Group 3  
Nick Christensen Floater   Group 1  
Ben Cormack Headsail Trimmer   Group 3  
Vince Marchetto Spinnaker trimmer   Group 1  
Bobby Martin    
Katrina Masterson 786135Q   Group 1  
Adam Perlmutter Pro Bowler   Group 1  
Alec Snyder Other USAAS215   Group 3  
Tacktile (Sabre 42 CB)
Warren Hofrichter Bow   Group 1  
Charles Murphy Helm   Group 1  
Brent Peiffer Bow   Group 1  
Robert Smith Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Williams Helm 686460U USABW82 Group 1  
Jeffrey Wilson Skipper    
Greg Wykoff Spinnaker trimmer   Group 1  
Tenebrae (J 124)
Bertrand Amezcua Mid Mast   Group 1  
Nick Buc Navigator   Group 1  
William Hodgson-Walker Bow   Group 1  
William Ingraham Skipper 705082W    
Marion Maneker Floater   Group 1  
Alexander Nowicki Bow   Group 1  
Anna Tikhonova Mid Bow   Group 1  
Olivia Von Pein Pit   Group 1  
Thats Ridiculous (Beneteau 367)
Jeff Butler Offside trimmer   Group 1  
Bob Love Pit   Group 1  
Francis Nilsen Owner    
Kenneth Nilsen Switch Flipper    
Matthew Nilsen Autopilot USAMN53 Group 1  
Brian Randall Main Trimmer   Group 1  
The Roost (J 111)
owen chickering Floater   Group 1  
Pito Chickering In the way   Group 1  
Erik Fontanella Bow   Group 1  
Rob Fontanella Watch Captain   Group 1  
Corey Guilfoyle   Group 1  
marc malloy Main Trimmer   Group 1  
Connor Smith Bow   Group 1  
Caitlin Winston Pit   Group 1  
The Rover (Swan 44 MKII)
Henry Mah Mast USAHM49  
Jay O'Brien Navigator   Group 1  
Tim Omlor Bow 806724S   Group 1  
Peter Schneider Bow   Group 1  
Peter Torosian Pit 767081U   Group 1  
Prentice Weathers Headsail Trimmer   Group 1  
S. Steven Yang Helm 670084V USASY5 Group 1  
Tim Zimmermann Tactician   Group 1  
Thin Man (J 99)
Todd Aven Switch Flipper 654842K USATA4 Group 1  
Leigh Beer Spinnaker trimmer 389644k USALM49 Group 1  
Kasey Currier Stunt Owner   Group 1  
Todd Diffee In the way   Group 1  
Brian Purdy Foil Trimmer   Group 1  
Emily Trower-Young Spinnaker trimmer   Group 1  
Towhee (Cal 40)
Jen Dziura Mast   Group 1  
Chad Groshart Mast   Group 1  
Elliot Jennings Headsail Trimmer   Group 1  
Paul Jennings 187417X USAPJ2 Group 1  
Jim Parker Floater 785918c   Group 1  
Liz Sistare Watch Captain 787727Y USAES131 Group 1  
Edgar Smith Watch Captain 352922Q USAES120 Group 1  
Trebuchet (Catamaran)
Andrew Barth Helm   Group 1  
James Hoehn Navigator   Group 1  
Jonathan Pratt    
John Vargas Other   Group 1  
Brennan Walsh Strategist   Group 1  
Michael Walsh    
Triton (Tartan 342)
John Barone Floater    
Roy Edwards Strategist   Group 1  
Mike Mears Main Trimmer 768065R   Group 1  
Douglas Riahi Bow   Group 1  
Ewa Sidwa Spinnaker trimmer    
Mike Sullivan 388338h    
V&P (pearson 30)
Terry Adamson Bow   Group 1  
Leopold Brandl Skipper   Group 3  
Herb Dentremont Navigator 767824P canhd7 Group 1  
Marek Kurek Owner   Group 1  
Scott Lechky Other   Group 1  
Alex Shterenberg Pit    
Vicitan YCC (Figaro 2)
Brooks Daley Bow   Group 1  
Iain Jaeger Floater 733213c   Group 1  
Will McKeige Skipper    
Jo Riley Tactician   Group 1  
Oskar Schnippering Chef 686339J GEROS29 Group 1  
Vixen (J 92)
Patrice Anibal Main Trimmer 324760V   Group 1  
Shane Bouslough Bow   Group 1  
Ellen-Jo Haskell Switch Flipper 756669H    
William Hegarty In the way    
Elizabeth Tarbell 656485G    
James Weil Skipper    
Wildeyes (Quest 30)
Brian Millard Co-Skipper   Group 1  
Michael Millard Skipper   Group 1  
Xpatriate (Xp44)
Steve Dolan Headsail Trimmer 729305w    
Chris Eichmann Navigator USACE35   Group 1  
Peter Grueterich Skipper 357790k    
Frank Luksic Mid Bow   Group 1  
Richard Walker Bow   Group 1  
Catherine Wall USACW177 Group 1  
Chuck Zeigler Main Trimmer 714550Y   Group 1  
Young American-146 (J 105)
Young American 174802N USAPB9  
Adrien Blanc   Group 1  
Yumi III (Beneteau 423 Oceanis)
Tak Inaba    
Yuji Sugimoto 729631B USAYS2  
Kenichi Yoshioka Headsail Trimmer   Group 1  
Zephyr (Sweden 38 WK)
Eugene Kharlamb Captain    
Kasia Krauze USAKK106 Group 1  
Alexander Malochka    
Iwona IVI Wiszniewska Main Trimmer   Group 1  
Nikolai Zimovets Bow RUSNZ1 Group 1  
Zibure (Countour 34 SC)
Alex Khandros Co-Skipper 744981V USAAK91 Group 1  
Francois Mazaud frafm17 Group 1  
Zig Zag (J 122)
Kohl Brinkman Bow   Group 1  
Andrew Clark 368166H USAAC170 Group 1  
John Fryer Runners   Group 1  
Patrick Gavin-Brynes Captain USAPG34  
Carlos Rodriguez Infanzon Main Trimmer Purcr1 Group 1  
TJ Roney   Group 3  
Alexander Sachs Chef   Group 3  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy