2021 One-Design Classic
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
4 Sail (J 70)
Seph Coster In the way   Group 1  
Logan Hearn Staysail trimmer USALH54 Group 1  
Gregg Zurmuhlen 715617T USAGZ3  
Ayacucho (J 70)
Edward gary Rush Chairman USAEG46 Group 1  
James Gary 675161V USAJG270 Group 1  
Thomas Johnson Pro Bowler   Group 1  
Mike Schmidt Tactician   Group 1  
Breakaway (J 105)
Jameson Chalmers Bow   Group 1  
Michael Coleman Headsail Trimmer   Group 1  
Richard Hinds 127246U USARH75 Group 1  
Alexander Sharabaroff Pit   Group 1  
John Villani Main Trimmer USAJV61 Group 1  
Business Time (J 80)
Chris Junge 177410P USACJ12 Group 1  
Caroline (Alerion 28)
Amanda McNeil Nav/Tac   Group 1  
Kevin McNeil 212054j   Group 1  
Roderick McNeil Main Trimmer   Group 1  
Matt Ogden Headsail Trimmer   Group 1  
Chessie (J 105)
John Kircher 178325X    
Coalition (J 70)
Charles Kowalyshyn Stunt Owner 322089X USACK123 Group 1  
Daniel Kowalyshyn Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dina Kowalyshyn Co-Skipper 153112E USADHK1 Group 1  
Britton Steele In the way   Group 1  
Eleven (J 80)
Bert Carp 206319Q    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Good Trade (J 105)
Peter Bowe 293717V USABB195 Group 1  
Todd Jenner Headsail Trimmer 687255P USATJ26 Group 1  
Michael McNamara Tactician usamm270 Group 1  
Maxine Phillips Pit   Group 1  
Hero Squad III (Alerion 28)
Andrew Eyring    
Javelin (J80)
Bradley King    
Linnaea (Alerion 28)
Erik & Shannon Dahl    
MAC Attack! (J 70)
John White USAJW270 Group 1  
Meltemi (J 80)
Jonathan Bartlett Other   Group 3  
Mike Hobson   Group 1  
simon king    
jeff reidle Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
More Cowbell (J 80)
Sarah Alexander 389671N USASA54 Group 1  
Nessuna (J 70)
Todd Johnson Helm 174791D USATJ17 Group 1  
Per Lindell Headsail Trimmer 795355B USAPL83 Group 1  
Alex McPhail Owner 753811X USAAM137 Group 1  
Sam Septembre Main Trimmer    
Osprey (J 70)
Jen Hayman Bow   Group 1  
Bill Lawson Headsail Trimmer    
Roger Link Skipper 215552S USARL114 Group 1  
George Saunders Spinnaker trimmer USAGS140 Group 1  
Peregrine (J 105)
Bill & Linsley Carruth 191298B    
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Jon Forst In the way   Group 1  
Kristen Mangus USAKM113 Group 1  
Timothy Mangus Runners USATM17 Group 1  
Salome (Alerion 28 Express)
Dale Clark    
Scamp (J/80)
J.R. Maxwell 220141C   Group 1  
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
uno mas (J 70)
Ben Komar 270020B USADK23 Group 1  
David Schoene 111178O USADS197 Group 1  
Matt Schoene Tactician USAMS295 Group 1  
USA 1521 (J 70)
Taylor Craig    
Paul Green 803170Q   Group 1  
Nathan Hauser Bow   Group 1  
Andrew Nowak    
Vayu (J 80)
David Andril 275186E    
Velvet Hammer (J 105)
Kristen Robinson 689050B USAKR36 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021