|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
42 (Nonsuch 30C) |
|
Bob Dryer |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Adagio (Beneteau Oceanis 411) |
|
Steve Schwartz |
|
|
|
|
|
|
Allegria (J 24) |
|
Luigi Confalone |
|
|
|
|
|
|
American Robin (J 24) |
|
JOHN STATHOPOULOS |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Andiamo (J 88) |
|
Paul Strauch |
|
|
|
|
|
|
Annandale (Pearson 10M) |
|
Peter Trunfio |
|
656619O |
|
|
|
|
Bayamo (J 30) |
|
william cronin |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Benita (Figaro 2) |
|
Midshipman Peter Vaseliades |
|
|
|
|
|
|
BiBi (Kalik 33) |
|
Allison/Chru Brar |
|
|
|
|
|
|
Black Diamond YCC (J 111) |
|
Kenneth Luczynski |
|
|
|
|
|
|
Chaika (Taylor 34) |
|
Richard Coar |
|
|
|
|
|
|
Eagle (X-332) |
|
Ernie Bivona |
|
294957H |
|
|
|
|
Excalibur (J 30) |
|
Charles HURD |
|
171215G |
|
Group 1 |
|
|
Jeepers (div 3) (J 24) |
|
HT Jeep Califano |
|
114974Y |
|
Group 1 |
|
|
Material Girl (J 27) |
|
Ludovico Guarini |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Muxie Duxer (Ericson 32-2) |
|
TP Enders |
|
|
|
|
|
|
Namaka (div 3) (J 24) |
|
Daisy Brown |
Bow |
|
|
|
|
|
Neeko Helbich |
Skipper |
|
|
|
|
|
Adam Krzeszowski |
Tactician |
|
|
|
|
|
Alexander Mueller |
Headsail Trimmer |
|
USAAM178 |
Group 1 |
|
|
Nathaniel Walko |
Mast |
|
|
|
|
|
New Freedom (Catalina 34) |
|
Mark Lasser |
|
|
|
|
|
|
Panic Attack (div 3) (J 24) |
|
Roy Smith |
|
|
|
|
|
|
Patent Pending (Hunter 30) |
|
Richard Bonomo |
|
|
|
|
|
|
Sanguine (J 100) |
|
Landy / Soohoo |
|
|
|
|
|
|
Saudades (Pearson Vanguard) |
|
Andy Giaccon |
|
|
|
|
|
|
Scout (Beneteau First 305) |
|
Matt Stainback |
|
|
|
|
|
|
Shearwater (Contessa 33) |
|
Walter Ziobro |
|
|
|
|
|
|
Starlight (C&C 27) |
|
Edward Spallina |
|
|
|
|
|
|
Sunny Girl (Merit 25) |
|
Ira Bigeleisen |
|
362762W |
|
|
|
|
Thin Man (J 99) |
|
Todd Aven |
|
654842K |
USATA4 |
|
|
|
Time Flower (Sabre 28 II) |
|
Sally Connolly |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Christine Frohnert |
Navigator |
|
|
|
|
|
Russell Heath |
Tactician |
|
|
|
|
|
Thomas Preuss |
Skipper |
|
|
|
|
|
Lucille Wile |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Trinity (J 24) |
|
Ian Parks |
|
|
|
|
|
|
USA 35 YCC Powder (J 88) |
|
Kenneth Luczynski |
|
|
|
|
|
|
Watercolour (J 24) |
|
francine alheid |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Weatherly (Islander 40) |
|
Fred Jennings |
|
|
|
|
|
|
Whirlwind (J 88) |
|
William Purdy |
|
331788C |
USAWP36 |
|
|
|
Wolf (J 29) |
|
Silviu Rusu |
|
|
|
|
|
|
Wuestwind (C&C 37) |
|
Gregory Wuest |
|
|
|
|
|
|